o.Tasos и Анталия - отзиви

  • 19 986
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 146
 Grinning

Последна редакция: ср, 26 апр 2006, 17:31 от mama kenga

# 1
  • Мнения: 1 014
За остров Тасос не мога да се включа, но относно Анталия - ами, много е относително. Така, както разбирам, май ще сте в града. Ние сме ходили в Анталия, но в клуб-хотел, извън населено място. Повече от доволна съм, пак бих отишла там, като поотрасне малкото. Бяхме само с дъщеря ми, която беше на осем, условията за детето бяха прекрасни. Анимацията и за възрастните и за децата беше на много високо ниво. Имахме собствен аква парк, в него имаше голяма детска част и също така бебешки пясъчен басейн с дълбочина около педя - две. Ох, размечтах се пак за такава почивка!
Ако сте в града - ами голям шумен град. Има много магазини и пазари, исторически забележителности и стара част.
Трябва да имаш предвид, че климата е топъл, но и много влажен. Първите дни, докато се аклиматизирам, не можех да си поема въздух от влагата. След това местните казаха, че тези дни в които пристигнахме, дори за тях са били непоносими.
Ако зълва ти работи в хотел и вие отседнете при нея, тя най-добре ще ти каже дали има условия за детето, а ако е в града, не съм сигурна, че с детето ще има какво да правите по цял ден сами.
Ако смяташ да пътуваш до Анталия директно от България, не препоръчвам автобус. Казват, че пътуването е кошмарно (особено за дете), дори когато ходят до Кушасасъ, а той е много по-близо от Анталия. През лятото има често чартъри, цените не са високи, а полета е около 1 - 1.30  часа, с едно междинно кацане в Бодрум.
Приятно лято!

# 2
  • Мнения: 6 390
Аз се включвам за о.Тасос
Няколко години съм работила в туристическа агенция, където го предлагахме, и съм обикаляла няколко пъти по него.
За края на май мисля, че ще си искарате супер, спокойствие навсякъде ще бъде, ако кажеш и за къде по точно са ти питанките, мога и по конкретна да бъда, личните ми предпочитания са за Лименарие / Потос също/, това са малки уютни градчета, където вечер все пак можете да се разхождате насам натам, там най ми е харесало, Скала Рахони, Скала Сотирос обаче са като райско кътче, но няма много забавления там, природата, морето и вие.
На източното крайбрежие не съм била, и за там нищо немога да кажа

Летяла съм с самолет до Кавала, след това автобус до ферибота, с ферибота е 1.ч. до гр.Тасос и от там пак с автобус до избраното място, острова е сравнително малък, и за 40.мин се стига долу до Лименарие и Потос например
Освен и няколко сайта да сложа, друго не се сещам в момента
http://thasos.netfirms.com/
http://www.thassos-island.gr/english/index.htm
http://www.tripadvisor.com/Hotels-g189482-Thasos_Northeast_Aegea … lands-Hotels.html

# 3
  • Мнения: 959
И аз за Тасос да кажа.Общо взето нищо особено,не ме впечатли и няма,какво да се прави повече от ден два.Виж в Катерини повече ми хареса и за плаж и за разходки и за купон.

# 4
  • Мнения: 1 014
Края на май е идеално. Ние бяхме в началото на юли. Моя приятелка бяха в началото на юни и казаха, че при тях не е имало такива жеги.
Какво друго да ти кажа. Не купувай нищо, без пазарлък. Ако можеш да се пазариш, а то не е кой знае каква философия, можеш да свалиш цената наполовина, че и повече. Те като видят чужденци и поначало си тръгват от супер високи цени. Това включва и магазините, не само пазара. В един търговски център за злато, дъщеря ми си хареса една гривна и продавачите като видяха, че започвам да поддавам на молбите й, така ме "обгрижиха" - това кафета, бонбони, аз обаче - не, скъпо ми е! Стигнахме до половин цена, дъщеря ми се впечатли от това и започна още повече да настоява и аз я купих, с пълното съзнание, че в Б-я подобни гривни вървят по-евтино и от тази 1/2 цена.  Но, карай поне изработката е хубава.
Друго - не очаквай райски плажове като в Б-я. Обикновено плажовете не са от пясък (там където го има, в никакъв случай не може да се нарече фин), а каменисти или чакълести. По този повод, по всички плажове има шезлонги с меки матрачета, че на камъчета не се лежи... А, между другото в Турция плажовете са частни - всеки хотел е собственик на плажната ивица пред него.
Водата е много солена и дразни очите. Аз лично влязох в морето 1 път, а мъжа ми, който по принцип си е плувец - не повече от 3-4 пъти. Затова и басейните по хотелите обикновено са големи. При нас имаше 2 големи хотелски басейна (на които правеха и водна аеробика), 2 детски басейна, един тих басейн за по-спокойните хора, и разбира се аквапарка. Така че ние основно бяхме там.
Тъй като не са им много природните дадености, турците залагат на атрактивни хотели, добра кухня и качествено обслужване. Искам обаче да подчертая, че това е моето лично мнение и то се отнася до конкретния хотел. Имам познати, които не бяха доволни от почивката си в Турция.
По принцип хотелите се делят на такива за млади хора без деца - с повече заведения, дискотеки и т.н., за семейни хора с деца и съответстващите им развлечения, и за пенсионери.
Каква ли ще е ориентацията на хотела на зълва ти?  Thinking Само да не е за последните  Wink

# 5
  • Мнения: 463
Анталия  newsm10

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Две години подред летния сезон работех в Анталия , е не точно в града а в курортни селища покрай него. Както са ти писали в хотелите има много добра анимация и за деца и за възратни както и в много от тях детски клубове. Не ти препоръчвам да пътуваш с автобус. Пловдив-Анталия е 1100 км, пътува се около 22 часа, ако е от София си стават направо 24. През летния сезон има чартъри на Хемус Еър, полета София-Анталия е 45 мин.  Wink

# 7
  • Мнения: 1 417
По-добри условия за почивка с дете от Турция не съм виждала, а съм попътувала по света Simple Smile Отлична хотелска база  - 5*хотели, много добра и разнообразна кухня, хубава анимация, детски кътове за деца, забавления има достатъчно дори и само в хотела да стоиш. С автобус пътуването е кошмар, първата ни почивка беше в Анталия с автобус 24 часа, пътя до там минава през планината, абе истинско изтезание. Най-добрите хотелски вериги са WOW и Rixos. За хотелите от по-ниска категория ... Thinking не знам, чувала съм различни отзиви - май повечето не са очаровани.

# 8
  • Мнения: 55
И аз съм за Анталия с дете. Два пъти съм почивала там, но тогава го нямаше малкия човек. Въпреки това си мислех че ще е супер за него - детски басейни, игри, забавачки...Само дано хотелът да е с голям двор.
А за о-в Тасос...всъщност бях с малкия на о-в Крит това лято. Той беше на 4,5 месеца. Добре изкарахме. Но мисля че за по-голямо дете не би му било интересно. Освен това аз хич не съм доволна от обслужването там. Така че - Турция. И приятно изкарване

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Мои познати ходят всяко лято в Анталия. Последните три години ходят в Клуб Али Бей. Те имат три деца и там е рай за семейства с деца. Пътуват с "Астрал холидейз" задължително със самолет (чартърен полет). Погледнах в сайта на Астрал, но все още няма нищо. Обявили са офертите за Великден.
http://www.astralholidays.bg/
В този комплекс има всякакви удобства и глезотии, тук не почивали турци, а само чужденци.
Турците знаят как да глезят хората.

# 10
  • Мнения: 1 014
 Клуб Али Бей
newsm10
Точно там бяхме и ние.

# 11

Общи условия

Активация на акаунт