Порцеланови фасети

  • 175 096
  • 529
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
  • Мнения: 451
И мен ме интересува този въпрос. Моите предни два зъба съ също доста големи. Исках да ги извадя, но зъболекарите не се съгласиха. В момента нося брекети (защото освен всичко друго зъбите ми са криви ooooh!). Моят въпрос към вас д-р Венелинов е: след време като сваля брекетите и ако реша да си извадя тези два зъба, какви са вариантите. Ако новите зъби са п-малки  ще остане празно място?
Благодаря предварително.

До голяма степен разликата в големината на предните зъби може да е нормална или неестествена. Нормално е централните разци да са по-големи от страничните, а те от своя страна да са по-малки и от кучешките.
можете да видите тук различни преработени усмивки:
http://venelinov.com/gallery_bg.php;
http://venelinov.com/gallery_bg.php?page=gallery_list&ofs=2&lang=1
http://venelinov.com/gallery_bg.php?page=gallery_list&ofs=4&lang=1

възможно е обаче, поради неправилно подредени зъби страничните резци или кучешките да изглеждат по-малки от централните или всякакви други комбинации. В такива случаи брекетите могат да заличат тези различия. В никакъв случай не е препоръчително да се вадят здравите предни зъби. Ако разликата е много фрапираща фасетите или бондинга са достатъчни за корекция.

# 211
  • Мнения: 98
Добър ден на всички от форума! Досега всички питаха за това, как да се коригират големите разстояния м-у фронталните си зъби. Сега ще ви опиша случай,който се оказа по-труден. Той е доказателство за нуждата от много внимателно планиране на бъдещото лечение. Преди няколко години младата пациентка(при това доста красива Embarassed) потърсила помощта на колега за коригиране на големите разстояния м-у фронталните зъби. Резултата го виждате. Не е чак толкова лош,но тук липсва всякаква хармония м-у горни и долни зъби. Да не говорим за това,че са изработени свръхбройни з.(за да запълнят големите пространства) и пациентката се чувства дискомфортно. За щастие тя се оказа интелигентен човек и веднага разбра това, което и обясних след различните допълнителни изследвания и консултации. Избрахме вариант,в който да върнем малко разстоянията,но вече преразпределени м-у всички вече изпилени от колегата зъби и с промени в дизайна. Изработиха се 6 единични изцяло керамични корони.
http://i.data.bg/07/09/08/548632.jpg
http://i.data.bg/07/09/08/548635.jpg
http://i.data.bg/07/09/08/548638.jpg
http://i.data.bg/07/09/08/548640.jpg
Лек ден!

# 212
Ми айде, да се престраша аз.
Дайте, моля ви, някакви , макар и ориентировъчни цени, за повечето процедури.
Примерно за избелването на зъбите и за фасетите.
Както и повечко инфо.
Мерси.

Разбира се различните процедури имат различни цени. Ще говоря основно за моите, тъй като съм запознат в общи линии с някой от цените на колегите.
За бондинг използвам два фотополимера (единият е модел 2003, а другия 2005). Основната процеура по лечението с бондинг струва между 150-180 лв. (зависи от количеството и вида материал). Допълнително се заплащат упойки, кофердам и евентуално wax-up(лабораторната форма на бъдещия зъб).
При Фасетите цените са други (ще цитирам само стоматологичната цена, защото работя с няколко лаборатории, а те имат различни цени). Цената на една фасете (на един зъб) е приблизително 250-300 лв. Допълнително се заплаща упойки, отпечатъци, временни фасети, mock-up.
Избелването е два вида-домашно-200лв. (ползвам ZOOM, Opalescence PF) и офис-избелване (между 280-400 лв.).
Керамичните корони са с цена приблизително 250-280 лв. (стоматологична цена).
Процедурата по лечението е следната: Вземам отпечатъци от, които се изработват гипсови ситуационни модели за изследване в лабораторията, изработват се восъчни модели на бъдещите зъби-wаx-up, те се обсъждат с пациента и тогава по тези изследвания се определя приблизително точна цена за цялото лечение.

Здравейте д-р Венелинов.
Искам да питам относно цената на порцелановите фасети.На около 25 зъба цената значи е 7500лв.грубо.?И ако може да пишете адрес и телефон на клиниката Ви.

# 213
  • Варна
  • Мнения: 451
Ми айде, да се престраша аз.
Дайте, моля ви, някакви , макар и ориентировъчни цени, за повечето процедури.
Примерно за избелването на зъбите и за фасетите.
Както и повечко инфо.
Мерси.

Разбира се различните процедури имат различни цени. Ще говоря основно за моите, тъй като съм запознат в общи линии с някой от цените на колегите.
За бондинг използвам два фотополимера (единият е модел 2003, а другия 2005). Основната процеура по лечението с бондинг струва между 150-180 лв. (зависи от количеството и вида материал). Допълнително се заплащат упойки, кофердам и евентуално wax-up(лабораторната форма на бъдещия зъб).
При Фасетите цените са други (ще цитирам само стоматологичната цена, защото работя с няколко лаборатории, а те имат различни цени). Цената на една фасете (на един зъб) е приблизително 250-300 лв. Допълнително се заплаща упойки, отпечатъци, временни фасети, mock-up.
Избелването е два вида-домашно-200лв. (ползвам ZOOM, Opalescence PF) и офис-избелване (между 280-400 лв.).
Керамичните корони са с цена приблизително 250-280 лв. (стоматологична цена).
Процедурата по лечението е следната: Вземам отпечатъци от, които се изработват гипсови ситуационни модели за изследване в лабораторията, изработват се восъчни модели на бъдещите зъби-wаx-up, те се обсъждат с пациента и тогава по тези изследвания се определя приблизително точна цена за цялото лечение.

Здравейте д-р Венелинов.
Искам да питам относно цената на порцелановите фасети.На около 25 зъба цената значи е 7500лв.грубо.?И ако може да пишете адрес и телефон на клиниката Ви.


25 зъба?  Shocked
Това е прекалено много за фасети. Програмата максимум за двете челюсти е 20 зъба (10 на горна и 10 на долна челюст). Фасети има смисъл да се поставятна зъбите, които се виждат при усмивка, на останалите зъби частични корони, бондинг или цели корони от порцелан.
Ето тук можете да получите инфрмация за адресът ми и телефоните ми:
http://venelinov.com/contact_bg.php

# 214
  • София
  • Мнения: 625
Здравейте д-р Венелинов! Аз малко в страни от темата искам да попитам за зъбната имплантология! Съвсем скоро ми ивадиха 6-ти долен и искам да ми бъде поставен имплантант. Интересува ме горе-долу как варира цената и колко време имам да събирам парите преди да започне да се руши костта?

# 215
  • Мнения: 624
Д-р Венелинов,може ли да препоръчате Ваш колега от Пловдив.Нямам възможност да дойда до Варна,венците ми леко кървят,а стоматолозите по ДКЦ-тата не са за коментиране ooooh!
Очаквам Вашия съвет и предварително благодаря  bouquet

# 216
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте д-р Венелинов! Аз малко в страни от темата искам да попитам за зъбната имплантология! Съвсем скоро ми ивадиха 6-ти долен и искам да ми бъде поставен имплантант. Интересува ме горе-долу как варира цената и колко време имам да събирам парите преди да започне да се руши костта?

Не бих могъл да ви кажа точна цена за имплантиране, защото всеки имплантолог сам си определя цените (зависи от това с каква имплантатна система работят, дали е необходима изкуствена кост, някакви по-специални хирургични подготовки на мястото за имплантиране и т.н.).

# 217
  • Варна
  • Мнения: 451
Д-р Венелинов,може ли да препоръчате Ваш колега от Пловдив.Нямам възможност да дойда до Варна,венците ми леко кървят,а стоматолозите по ДКЦ-тата не са за коментиране ooooh!
Очаквам Вашия съвет и предварително благодаря  bouquet

Бих могъл да ви препоръчам един колега, който се е кандидатирал за член на Приятелски кръг "Естетика", в който имам честа да участвам. Embarassed
Трябва да знаете само, че колегите, с които контактувам и мога да ви препоръчам, се занимават са естетична стоматология, имплантология или ендодонтия и цените при тях са високи. Във всички случаи обаче тяхната работа е на много високо ниво.

# 218
  • Варна
  • Мнения: 451
Д-р Венелинов,може ли да препоръчате Ваш колега от Пловдив.Нямам възможност да дойда до Варна,венците ми леко кървят,а стоматолозите по ДКЦ-тата не са за коментиране ooooh!
Очаквам Вашия съвет и предварително благодаря  bouquet

Колегата се казва д-р Самодумов.
0899/949-106
032/632-084
Можете да му кажете, че аз съм ви дал координатите му.
С уважение д-р Венелинов

# 219
  • Мнения: 624
Д-р Венелинов,може ли да препоръчате Ваш колега от Пловдив.Нямам възможност да дойда до Варна,венците ми леко кървят,а стоматолозите по ДКЦ-тата не са за коментиране ooooh!
Очаквам Вашия съвет и предварително благодаря  bouquet

Колегата се казва д-р Самодумов.
0899/949-106
032/632-084
Можете да му кажете, че аз съм ви дал координатите му.
С уважение д-р Венелинов


Благодаря Ви,много  bouquet

# 220
  • Мнения: 357
Д-р Тянков,
и мен ме интересува каква е цената на консултацията? Някой беше питал преди мен , но не видях отговор.

# 221
  • Мнения: 98
Здравейте д-р Венелинов! Аз малко в страни от темата искам да попитам за зъбната имплантология! Съвсем скоро ми ивадиха 6-ти долен и искам да ми бъде поставен имплантант. Интересува ме горе-долу как варира цената и колко време имам да събирам парите преди да започне да се руши костта?
Добър ден! Извинявам се,че се намесвам във въпроса към д-р Венелинов,но аз се занимавам с имплантология и мога да ви дам информация. Първо зависи по какъв повод е изваден 6-ят зъб. Ако няма патологични изменения в костта около екстракционната рана,можело е да се имплантира веднага след ваденето. Това очевидно не е станало,затова трябва да се изчака 2-3 месеца и след това да се извърши хирургичната фаза. Разбира се,предварителните изследвания са задължителни-Roграфия или скенер,преглед в кабинета,някои кръвни изследвания и др. Цената на такава манипулация е различна в различните кабинети и тя зависи от имплантологичната система,която се използва. Аз съм избрал с-мата Ankylos(Dentsply) Клас I медицински продукти. Тя е сравнително скъпа,но качеството е наистина "немско" Поставянето на такъв титаниев имплантант със съпътстващите помощни манипулации и поставяне на корона в-у него е около 1800-2000лв. Ако се налага добавяне на кост или др. специфична хирургияна процедура-оскъпяване.Но това е най-интелигентния начин да се възстанови проблема с липсващия зъб,особено ако 2-та ограничаващи дефекта зъби са интактни.

# 222
  • София
  • Мнения: 625
d-r Tjankov, благодаря Ви много за пространната информация! Зъбът беше изваден заради 2 кисти на двата корена! Мисля че не би следвало да има проблеми с костта! Не съм мислила за имплантиране на момента, защото въобще не очаквах че ще се стигне до вадене на зъба!
Прочетох внимателно какво сте написал, стана ми ясно! Благодаря!  bouquet

# 223
  • Мнения: 1 149
Бихте ли ми обяснили какво точно представлява бондинг newsm78
Благодаря предварително Hug

# 224
  • Мнения: 98
Добър ден! Ето как изглеждат имплантантите в устата на пациента. Това е малко по-комплициран случай-коригиране на всички зъби поради износване на стари конструкции и поставяне на 4 имплантанта на долната челюст
http://i.data.bg/07/09/25/574319.jpg преди
http://i.data.bg/07/09/25/574321.jpg коригираната горна челюст
http://i.data.bg/07/09/25/574322.jpg коригираната долна челюст с 4 имплантанта

Общи условия

Активация на акаунт