Моята млечна баница

  • 9 067
  • 9
  •   1
Отговори
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Не можах да намеря такава рецепта, затова си позволявам да я пусна. Ако има подобни, моля, модераторите да се намесят и да заключат темата.
Та рецептата:
В тава подреждам един пакет кори за баница, като ги намачквам, за да има въздух между тях. Отделно в съд наливам 1 литър НЕСВАРЕНО прясно мляко, слагам няколко капки мая за сирене и щипка сол. Когато млякото се сгъсти /се подсири/, се излива върху корите. Пече се в умерена фурна до зачервяване. После върху баницата, която оставям да се задуши, ръся кристална захар /по желание/

# 1
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А колко време проблизително отнема сгъстяването на млякото? Никога не съм работила с мая за сирене и се притеснявам да не го направя на буца  Mr. Green А, сетих се още нещо - мазнина не се ли слага? Яйца?

# 2
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Ами някъде около половин час е достатъчен. ти сама ще си прецениш - като го разбъркаш, стои на парцали. И не, не се слагат яйца, но нищо не пречи да пробваш да полееш отгоре с 2 разбити. Мазнина също не - млякото е достатъчно. Но аз правя тази баница с домашно мляко.

# 3
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Oк, мерси, тоя уикенд ще се пробва Wink

# 4
  • Хасково
  • Мнения: 995
Това да не е така наречената къпана баница?

Как искам да разбера тази вкусотия как се прави !

# 5
  • Мнения: 1 413
Много ми е интересна, но не мога да си представя какъв вкус има, защото свекърва ми прави страшно вкусна млечна баница, но по друга и сложна технология newsm78
Дораан, сладка ли става, добива ли карамелен привкус от кристалната захар...

# 6
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Ами преди да прибавиш захарта, си е солена - от млякото и солта. Захарта й придава доста специфичен вкус - нещо като макарони на фурна. Но не, няма карамелен вкус.
Страшно лесно се прави...

# 7
  • Мнения: 14 483
А ето я моята млечна баница /страшно лесна и се омита цялата тава за половин час само от мъжа ми/

1 пакет кори бела се редят в тавата на фурната като между всеки лист се слага разтопено масло /общо ви трябва 125 грама масло/ накрая се реже на правоъгълни парчета и по ръбчетата на всяко се излива останалото масло. Пече се в заглята на 200 градуса фурна около 20 - 25 минути /докато почервенее/ Изважда се и след 5 минути се залива с:
4 яйца разбити с чаша и половина захар, литър мляко /това е по оригинала и ако мислите да я оставяте да поеме млечната смес поне един ден сложете толкова - аз слагам 750 мл/ и ванилия

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Сладурката, а твоята баница запича ли се след заливката? Не е ли оастно да се ядат сурови яйца при този птичи грип?

# 9
  • Мнения: 14 483
ми скоро не съм чувала нищо за този грип май всичко си беше нагласено. отделно може да съм наивна но мисля че контролът е много голям и това което се продава в големите вериги не е опасно

Общи условия

Активация на акаунт