Обреден хляб за тодоров ден!

  • 2 746
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 731
Днес е Тодоров ден!

Честито на именниците!Да сте живи и здрави и нека спечелите в надпреварването ви с живота!!!  bouquet  bouquet

Та по случай празника(и аз днес празнувам Embarassed)прочетох че се прави обреден хляб във вид на подкова с орехи. newsm78Искам да го направя за гостите си,но нямам идея и не мога да намеря точните пропорции за съставките.Някой може ли да ми помогне? ThinkingСега докато спи малчо да го замеся набръжко. Peace
Благодаря ви много!!! Flutter Hug

# 1
  • Мнения: 1 731
Обреден хляб

ПРОДУКТИ:
Брашно - 600гр
Мая - 10гр
Сол - 10гр
Вода - 350гр
ПРИГОТВЯНЕ:
Пресятото брашно,разметата с хладка вода мая и солта се замесват.
Месенето продължава,докато тестото престане да лепне по стените на съда.
При температура около 30 градуса тестото втасва 2-3 часа.
Ако брашното е със силен глутен,може да се примеси още един път.
Тестото се окръглява,втасва още 30-40 минути и се пече при температура 240-260 градуса.За да придобие по-добър вид,хрябът преди печене може да се намаже с разбито яйце и да се украси с фигурки,изработени от малко отделено тесто,измесено с още малко брашно,за да стане по-твърдо.


За всички онези,които са прочели и не знаят.   chef  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 3 847
Честито ти име. Да те води, да те пази и все по хубави поводи да го чуваш.

Не мога да помогна с хляба, но в рецептите за машина за хляб имаше някакъв хляб с орехи. Даже го правих, но орехите ми бяха в повече - не ми хареса.
Можеш да спретнеш едно козуначено руло, Да му направиш плънка от смлени орехи, канела и захар и да го извиеш на подкова. Поне, гаранция, ще се изяде с кеф.
От кога не сте яли козунак?

# 3
  • Мнения: 1 731
Благодаря ти, Raya! Hug
Аз вече това го замесих,в момента е на първо втасване,ама за утре ще им направя това козуначено рулце.Наистина отдавна не сме яли козунак. Peace Flutter Flutter

# 4
  • София
  • Мнения: 3 847
За теб - винаги.

Общи условия

Активация на акаунт