Ягоди, малини или боровинки - нещо лесно и ароматно!

  • 75 075
  • 200
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
1 кг. плод - ягода, малина или боровинка(може и друг, но с тези е най-вкусно)
2 кг. захар

Всичко се пасира добре(2-3 пъти през 1час) и изсипва в сухи бурканчета или шишета с широко гърло. Не се вари.  chef
Плодовете да са изцедени от водата.

Може да се ползва като сладко  food002, като сироп  , за сладкиши , върху сладолед newsm64и т.н.
Не се вари, не хваща мухъл, не се разваля и може да се държи 2 г. без проблем в шкафа.  Не се губят витаминете на плодовете и аромата е на токущо пасиран плод,защото няма термична обработка. Много лесно и вкусно! Опитайте и няма да съжалите. Особено зимата детето се радва на пресни сокчета(само прецеждам семките). Misc Baby Bottle

Последна редакция: сб, 27 май 2006, 15:23 от Leo

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 6 172
а знаеш ли защо не може да се развали?

иначе идеята ти е супер,но аз бих го сварила

# 2
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Не вкисва...не мухлясва?
....а обожавам червени плодове, ако наистина така добре се съхраняват, ще съм много доволна!

# 3
  • Мнения: 7 474
Предполагам, че не се разваля заради захарта. Имам бурканчета от преди 2г. и нищо им няма, аромата си е същия, все едно токущо си го направил.А го правя от 5-6г. Просто няма смисъл да го вариш.
П.П. Опитайте с по-малка доза 200гр.-400гр. да видите дали ще ви хареса!

# 4
  • Мнения: 22 867
Само като чета и ми е ясно, че много, много ще ми хареса! Grinning Непременно ще го направя. Обичам да ям сладолед през зимата и това ще бъде страхотна добавка към него, вместо разни варени сладка. А мислиш ли, че ще стане с различни плодове, в смисъл да се пасират заедно и да се насипят със захарта. И един въпрос - преди да го сложиш в буркани в някакъв по-голям съд ли объркваш захарта и плодовете. Обясни малко за технологията на приготвяне, моля  Embarassed!

# 5
  • Мнения: 7 474
В голям съд пасирам всичко(оставям за 2-3часа и пак разбърквам) и сипвам в бурканчета, може и в шишета(тези от соковете Куинс са идеални). Плодовете ги изцеждам (да не са много мокри) и бурканите да са сухи. Можеш да смесиш плодовете предполагам, но ще е объркан вкуса. Не съм пробвала с други плодове, защото тези са няй-ароматни и са ни любими.

# 6
  • Мнения: 22 867
Благодаря ти! Това ще е едно от нещата, които със сигурност ще направя. Умирам си за пресни плодове и ги използвам за всякакви сладкиши.
Аз си правех / сигурно е известна във форума рецептата/ в 3-литров буркан ром + всякакви плодове, като почнеш от пролетта, през лятото, та до есента + захар / каквото количество плодове се сложи в рома, толкова захар се сипва. През зимата това нещо е превъзходно - и плодчетата и самия ром, който вече е с не знам какъв аромат - на всичките плодове в него. Сега ще имам и твоите плодове.Супер!!!

# 7
  • Мнения: 7 474
Излизат ягодите и е време да ви напомня за това!

# 8
  • Мнения: 25 441
Майка ми прави нещо друго - сироп по студен начин. Насипва почистените и измити плодове (френско грозде, вишни без костилки и др.) със захар и бърка. Когато се разтопи захарта, прецежда сиропа и го затваря в бутилки. Изцедените плодове насипва в бурканчета, слага 1-2 аспирина отгоре и държи на хладно (напр. в хладилник). Така винаги има пресни плодове за украса на сладкиши и мелби. Особено вишните са много ефектни, ако не ги изям междувременно... Embarassed

# 9
  • Мнения: 614
 smile3555 много шугър бе.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 858
labrex разкажи за рецептата с рома, ако ти е възможно Praynig
Leo ще пробвам абсолютно!
Дали би станало с череши?

# 11
  • Мнения: 7 474

Много е, ама с една лъжичка си правиш цяла чаша сок, който е божествен. Praynig

Вивиан   , със всякакви плодове става и с вишни ще е много хубаво, просто на мен са ми любими тези. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 10 858
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Лео, благодаря ти много че сподели тази рецепта! Просто убожавам такива лесни неща - задължително ще напрвя!
Благодаря ти, наистина!

# 13
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Баща ми го прави това същото, но плодовото пюре го прецежда. Най-често го прави с ягоди и грозде, божествено е наистина :boquet:

# 14
  • Мнения: 256
Много се извинявам за глупавия въпрос, но плодовете слагат ли се в бурканчето или само сока?

Общи условия

Активация на акаунт