Za Koledata

  • 13 592
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 567
Аз за съжаление не знам рецепта, тъй като си го купуваме готово винцето. А ако сте любители на амарето ликьира може да сложите малко вътре, става много вкусно и ароматно.

# 46
Kaкви са тея пудинци бря, че и аз да глъфна. Ако са тея гооолемите кексове, дет са много сухи и се задавям, то бихте ли описали как се прави това сосчето кастърда...
Ние тук нагъваме "peppar kakor" сигурно ги знаете едни бисквитки с канела, карамфилче и други смръдливи подправчици. Правят се и така наречените "люсси каттер" приличат на кифлите осморки само че със сафран или шафран, правят се също бонбони, ама аз всичко си купувам.
А за пиене топъл гльог с начукани бадеми и стафиди и от тези по горе описаните бисквитки........е като усетя тази миризма тогава за мен е вече Коледа.
Тук е голяма  треска за подараците, нестига че обикаляме като луди по магазините, пък и рими трябва да съчинявам за всеки подарък.

# 47
Aми, ето и една рецептичка.

Glög

This is a traditional Swedish holiday drink. It cures the common cold.

Ingredients:

1 quart, cheap red port
1 quart, cheap vodka
1-1/2 cups, sugar
4 cups, water
8 pods, cardamom
20 cloves
1 peel, of orange
2 sticks, cinnamon broken
1 handful, raisins
4 almonds

Procedure:
Dissolve sugar in water and add the last 6 ingredients. Boil 15 minutes then add vodka and port. Bring back to boil and remove from heat. Serve warm. А иначе се пийва на честичко и докато заблещукат очичките....

# 48
Ето малко снимчици от гльог и коледната маса:







Copper Glögg Pot Set, а такова няма ли в магазините ви[/url]

# 49
Цитат на: meri_ark
.. Каза че били ужасни на вкус и аз не купих, ...!!!

Абе чак "ужасен" на вкус не е. Просто е МНОГО сладък, и както Мира е написала тежък. Аз освен с къстърд го обичам май повечко със сладолед Grinning

# 50
  • Мнения: 1 072
Леле, мамо Бена, каква красива трапеза...
4ак и коледно настроение ме обзема като я гледам, БРАВО.
какво старание, какво тьрпение , мене тия не6та ми липсват Cry

# 51
# 52
  • Мнения: 2 452
Цитат на: miravmbd
mama- bena,не съм се заглеждала за Глог.Но ще обърна следващия път като отида на пазар.
Трапезата е невероятна.Това дане би да е във вас,трите снимки?
АКо е във вас-направо съм шашната и изумена.Сто пъти похвално на теб за старанието и мерака.
Глог обаче ще се помъча да си го направя.
КАто сме се разговорили за алкохол.Малко идеи.Купих една бутилка бял ром с кокос. Много обичам коктеили,но никога не съм успявала да събера бутилки с алкохол и безалкохолни зада осъществя желанието си.(Познаите защо Embarassed )Сега обаче съм се зарекла за Коледа да събера и да правя и да черпя гостито.Та,даите идеи за допълнителни съставки да върват с бял ром и кокос.


Може ли да ти дойдем на гости догодина като сме из кралството? И аз обичам коктейли.

# 53
  • Мнения: 2 452
Цитат на: miravmbd
Laura,стига да имате път насам-Девън идваите,добре сте ни дошли.Твоят симпатяга от коя част на кралстовото е?

Даваи идеи за коктели с бял ром и кокос,след като си фен.
Аз в БГто си пиивах по-често отколкото тук.цените са астрономически.Ами някои да знае рецептата за  космополитън?Я да се разтърся да вида.Знчи,по всичките книги дето съм изчела този коктеил е наи популярния.Винаги съм се чудила какво е -съставките звучат добре.

COSMOPOLITAN COCKTAIL
1 1/4 ounces Absolut Citron vodka (about 2 1/2 tablespoons)
1/4 ounce Rose's lime juice (about 3/4 tablespoon)
1/4 ounce triple sec or Cointreau (about 3/4 tablespoon)
1/4 cup cranberry juice
1 cup ice cubes

Garnish: lime twist

In a cocktail shaker combine all ingredients. Shake well and strain into a Martini glass.

Garnish drink with lime.


Моят е роден в Девън (Барнстабъл), но се е местил из цяла Англия, защото баща му е бил във РАФ. Сега семейството живее в Южен Уейлс. Колко му е да дойдем! Ние не се притесняваме от пътувания.
Аз обичам мартини, с 2 маслинки, но от кога не съм пила...... Манхатън също (уиски с вермут и черешка) или мимоза (тук така му викат; шампанско с портокалов сок). Обичам и чаша шампанско пълна догоре с малини и върху тях излято шампанско. Хайде стига, че сега не ми е точно до коктейли.

Ето ти малко НЕизпитвани коктейли.

Banana Colada

30 ml Dark Rum

30 ml White Rum

120 ml Pineapple Juice

30 ml Coconut Cream

250 ml (1 cup) Crushed ice

1 Banana

Combine all the ingredients in a blender and blend well at high speed. Pour into a cocktail glass and garnish with cherry.


STRAWBERRY SURPRISE
Fresh Strawberries, White Rum, Orange Juice and Coconut Cream


RED COLLADA
White Rum, Malibu, Pineapple, Coconut Cream, Rose Petal

 beer2 Enjoy!
(тия хора само иря ли пият? други картинки няма).

# 54
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: miravmbd
.Ами някои да знае рецептата за  космополитън?

Звучи интересно.

Аz също имам една рецепта zа Cosmopolitan:
1 част Cointreau
2 части водка
малко сок червени боровинки и лимонен сок
Раzбъркват се с crashted Eis и готово. Drunk

# 55
  • Мнения: 9 894
Цитат на: miravmbd


Купих една бутилка бял ром с кокос.Много обичам коктеили,но никога не съм успявала да събера бутилки с алкохол и безалкохолни зада осъществя желанието си.(Познаите защо Embarassed )
Сега обаче съм се зарекла за Коледа да събера и да правя и да черпя гостито.Та,даите идеи за допълнителни съставки да върват с бял ром и кокос.

ето ти нещо, което съм пробвала и гостите ми много харесват. Слагаш литър прясно мляко на котлона без да завира. Добавяш едно след друго  1кафена чаша захар, 2-3 ванилии, бял ром - как да ти кажа, на вкус - зависи колко искате да се напиете/примерно 200-300 грама/ - и накрая едно разбито яйце. Това го бъркаш непрекъснато, за да не завира, но да е горещо. Мнооого вкусно:)

# 56
  • Мнения: 9 894
не знам какво е домашен бейлис. А това питие го правя само по коледа, нова година и особено за вечерта на 1 януари:) топло се пие, това му е чарът:)

# 57
  • Мнения: 9 894
а, ето оригиналната рецепта - то така се казвало"Коледна наслада":
300г бял ром, 3 ЖЪЛТЪКА, 1 чаена чаша захар, 1/2 литър мляко, ванилия

захарта и жълтъците се разбиват в купа и бано се прибавя млякото. Загрява се на слаб огън, като се бърка интензивно. Ромът и ванилията се добавят след свалянето от огъня.

Така е по-точно.

# 58
  • Мнения: 9 894
и докато бъркаш на котлона, припяваш Adeste fideles:), We wish you a Merry Christmas или The Virgin merry had a baby-boy....Simple Smile

# 59
Цитат на: тити
а, ето оригиналната рецепта - то така се казвало"Коледна наслада":
300г бял ром, 3 ЖЪЛТЪКА, 1 чаена чаша захар, 1/2 литър мляко, ванилия

захарта и жълтъците се разбиват в купа и бано се прибавя млякото. Загрява се на слаб огън, като се бърка интензивно. Ромът и ванилията се добавят след свалянето от огъня.

Така е по-точно.


Това много ми прилича на Американския "Eggnog". Пие се точно по Коледа, но купеното произведение не е особено вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт