Пиле нанизано на бирено шише???

  • 38 580
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 373
Момичета не се смейте, не съм го правила, а много ми се иска! Идвайте на помощ, тези дни ще се пробвам и имам много въпроси: Thinking

-тавата на дъното на фурната ли се слага?
-мога ли да наредя картофки околовръс, за да е готова и гарнитурата?
-не загарят ли? А не горчат ли от бирата?
-а нещо да им слагам ли на тях- вода, ...?
-пилето маже ли се с масло?
-а става ли все пак с коричка, както си го обичаме печенко?
-и най-сетне , много ли трябва да е висока фурната?

Пффффффф, май много ви досадих, ама ще давам офицялна вечеря на свекърското тяло! Blush

# 1
  • Мнения: 3 861
За нанизано на бирена бутилка пиле ми е разказвал един колега колко е вкусно, подробности незнам, но ще следя темата с интерес, а утре ще го разпитам по подробно за всичко...

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=49486.msg914210#msg914210
Дано тази тема ти помогне! Peace

# 3
  • Мнения: 1 393
Аз съм го правила с консерва бира (никога с бутилка  newsm78) и става страхотно!
Още по- сполучливо е, ако се прави на грил.

Ето така горе долу изглежда:



# 4
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Ослюнчих се от сутринта Party
На бирената бутилка като го сложиш, тя трябва да е пълна до половината с бира. По време на печенето ще заври и ще излиза, а ти трябва да поливаш самото пиле със соса от тавата. Не, картофите няма да станат горчиви. Добре е да им налееш малко водичка, но не много.
Самото пиле го намажи отвън и отвътре с краве масло и го отъркай със сол.

# 5
Аз много години правя пиле на шише.Много е вкусно и лесно.Тава с картофки и малко водичка и масло,в средата слагаш бирената бутилка/1/2бира,1/2вода/,нанизваш пилето осолено и с подправки които обичаш и печеш на 200 градуса.
Когато чакам повече гости слагам в най-голямата тава три шишета с пилета ,но сьбира по-малко картофки Така хем яденето се пече ,хем си при гостите,хем накрая всички всички са преяли

# 6
Забравих да напиша че е готово около след 2часа
Лятото когато работя/имаме магазин близо до вкьщи/слагам го да се пече и след 2 часа притичвам до вкьщи и го вадя от фурната

# 7
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
Аз съм го правила с консерва бира (никога с бутилка  newsm78) и става страхотно!
Още по- сполучливо е, ако се прави на грил.

Ето така горе долу изглежда:




А това под кожата на пиленцето, лимончета ли си напъхала? Я кажи с какво още го подправяш?

# 8
  • Мнения: 139
Това пиленце съм го правела многократно и се получава нещо страхотно.
Първо трябва да премериш каква бутилка ще ти влезне във фурната.
Пълниш бутилката с вода или бира като в  гърлото на шишето слагаш масло.
Пилето се осолява , под кожата се слагат парченца масло и го нанизваш  на шишето.
Задължително в тавата налей вода , защото иначе маслото се разтопява , потича в
тавата и стават едни облаци в кухнята...........
Добре е по-честичко да поливаш пилето със сосчето от тавата.
Печеш на около 200 градуса за 2 часа.  chef

# 9
  • Варна
  • Мнения: 632
И на мен това пиле ми е специалитетът за гости,става ммммммного вкусно. Освен това,което са ти писали другите, аз го и обтривам с подправка за печено пиле от вътре и отвън(тя си е солена,так,че не соля със сол). Бирената бутилка се измива хувабо преди да се отвори и се сваля етикета.Аз не отливам бира, слагам си я както е пълна,защото като заври течността се излива върху картофките и им предава страхотен вкус, дори доливам с друга бира, слагам им и малко вода на картофките,за да не стане много концентрирано с бирата. Ами това е. Успех и приятен апетит! И да се похвалиш после как е станало  Wink   chef

# 10
  • Мнения: 373
Момичета , да се отчета- снощи спретнах пиленцето по указанията ви и стана фантастично!!!  newsm10. Благодаря ви! newsm51
Само се чудя защо бутилката си беше почти пълна???  Thinking

# 11
  • Мнения: 1 393
А това под кожата на пиленцето, лимончета ли си напъхала? Я кажи с какво още го подправяш?

Извинявай, чак сега видях въпроса ти.
Да, може да се сложи лимон като на снимките.
Иначе аз обикновено смесвам във купичка малко зехтин, счукан чесън, малко лимонов сок, черен и/или червен пипер, сол, може малко чубрица също. Разбърквам и после мажа пилето отвън и отвътре (а най-добре и ако може да постои поне час- два в хладилника за да поеме маринатата (но не е задължително, ако бързаш).

# 12
  • Мнения: 3 932
Момичета , да се отчета- снощи спретнах пиленцето по указанията ви и стана фантастично!!!  newsm10. Благодаря ви! newsm51
Само се чудя защо бутилката си беше почти пълна???  Thinking


Може би, защото си го пекла на слаб огън и течността не е успяла да заври и изври в последствие  newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 3 271
А може ли по тази технология на печене да се направи с пуйка или с друго пернато? Аз съм алегргична към пилешкото (на никой не  го пожелавам) към пилешкото и затова у дома купувам пуйка, понякога патица.

Та става ли на бутилка да се изпече пуйка?

# 14
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Ако се събере във фурната-защо не?Само ще трябва малко по-дълго да я печеш.При мен младо пиленце става за 40-50 минути-може би два часа ще е достатъчно време да се изпече пуйка. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт