Ягодов сладкиш с целувки

  • 9 229
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 106
Знам че е малко рано за тези плодови изкушения, но преди няколко дни свекървата имаше рожден ден и купихме пресни ягоди да я поглезя (и да се подмажа  Mr. Green) по случая с любимия и сладкиш  Laughing.

Ягодов сладкиш с целувки



снимка     снимка     снимка

Необходими продукти:

За блата

150 гр. захар
3 жълтъка
1 ванилия
250 гр. брашно
2 ч.л. бакпулвер
50 гр. масло или маргарин
5 с.л. прясно мляко

и още...
3 белтъка
щипка сол
150 гр. захар
0,5-1 кг. ягоди (или плодове по избор)


Жълтъците заедно с 3 с.л. гореща вода се разбиват на пяна, постепенно се добавя ванилията и захарта. Брашното се смесва с бакпулвера. Маслото се разтопява и към него се сипва прясното мляко. Добавят се към жълтъците, накрая се добавя и брашното.
Тавичката се подмазва (или в нея се слага хартия за печене, така по-лесно се вади после) и в нея се изсипва тестото. Пече се 15-20 минути в предварително загрята на 200 радуса фурна.

Белтъците се разбиват на сняг с щипка сол и постепенно се добавя захарта. Ягодите се режат на парченца и се смесват с белтъчения крем. Сместа се изсипва върху опечения и охладен блат и се пече 20-25 минути в предварително загрята на 150 градуса фурна.

Бързо, лесно и много ефектно  Grinning!

# 1
  • Мнения: 533
Зори  smile3501 smile3501 smile3501, чудесно изглежда. Аз много ги уважавам целувчените работи в сладкишите, така че ще го пробвам. Благодаря, че сподели рецептата  smile3525.

# 2
  • Мнения: 2 220
Наистина изглежда върховно. Ще го пробвам задължително, ама по-нататък, по обясними причини  Laughing

# 3
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
а къде са целувките?

# 4
  • Мнения: 7 106
а къде са целувките?

Те се дават отделно  Laughing при сервирането.

Шегувам се.
Рецептата я имам от един руски форум и "безе" буквално преведено е целувка, но се има предвид белтъчената глазура отгора. Ама на теб ли точно да обяснявам  Wink.
Не можах да му измисля по-подходящо име.

Общи условия

Активация на акаунт