Срастване при момИченцата.

  • 223 821
  • 926
  •   2
Отговори
# 675
Здравейте!
И на нас ни откриха срастване.Дъщеря ми е на 5 Г.
Влагалището си е изцяло отворено,но малките срамни устни са сраснали,
накрая ,като ръбче ,иот горния край е останала дупчица.Казаха ми че процедурата е ,с местна упойка,с катетър се промушвало ,и при дръпване се отваря.Отказах ,бяхме в Токуда.Смятам да направя консултация с моята гинеколожка.
При кого бяхте в Токуда,на мен ми препоръчаха д-р Лазарова,като специалист по детска гинекология,но не сме ходили още.И ние имаме слепване,което се образува втори път.Първият път моята гинеколожка я цепна без дори малката да усети,мазах я с дефламол,но пак се появи Sad

# 676
zdraveite mmami az iskam da spodelq 4e i pri nas ima srastvane na da6terq mi i 2 pati me q sepili pri ginekolog no tq me4e e travmirana i prodaljava da srastva i do koga taka neznam tova mnogo me pritesnqva iskam da vi kaja 4e zabelqzax 4e kato idem na more sipi4kata se otvarq qvno ot solenata voda ako ima nqkakvo drygo le4enie molq vi pi6ete mi

# 677
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Не можах да схвана точно за какво срастване говорите,но забелязах ,че на малката ми дъщеря малките срамни устни не са се отлепили от големите да края Thinking
дали става въпрос за срастване или за сега няма проблем,т.е. с възрастта да се оправи?!
ужасно ми е тъп въпроса,но исках да ви попитам,в този случай говори ли се за срастване или не ?! Tired
и друго нещо забелязах преди няколко месеца...................точно между ануса е влагалището ,в този малък участък има нещо като месенце,незнам как да го обясня,обаче понякога става доста твърдо и я боли...............дали пък не е нещо като хемороиди,но не са на ануса,а както казах между ануса и влагалището.
Водих я на педито,и тя ми каза че няма проблем,което пък никак не ме успокоява,защото детето изпитва болка,не винаги,но се случва.Не ми дава да и мажа дупето казва че я боли,не е зачервена,но никак не обича да я мажа ,започва да плаче..........
Моля,ако има някой с подобен проблем,да сподели   bouquet

# 678
  • Мнения: 322
Според мен сте за детски генеколог, педитата няма как да рабират от такива неща, аз лично на моето нямам доверие, има си специалисти, щом го боли детенцето нека я погледнат, поне ще си спокойна, дано не е нищо особено   bouquet.

# 679
  • СОФИЯ
  • Мнения: 185
Не можах да схвана точно за какво срастване говорите,но забелязах ,че на малката ми дъщеря малките срамни устни не са се отлепили от големите да края Thinking
дали става въпрос за срастване или за сега няма проблем,т.е. с възрастта да се оправи?!
ужасно ми е тъп въпроса,но исках да ви попитам,в този случай говори ли се за срастване или не ?! Tired
..................

И при нас положението е същото,случайно го установих,след като прочетох темата и реших профилактично да проверя дъщеря ми Rolling Eyes
Ще бъда много благодарна,ако някой сподели мнение,защото ще се побъркам от мисли тези 6 празнични дни, а преди 7 май едва ли има къде да я заведем ooooh!

# 680
  • Мнения: 14
 дащеря ми е на 13 м. от 6 м.знам 4е има срастване.Преди един масец ми казаха 4е най добрия за околноста педогениколог е бил един грък.Ходихме при него цепна ни с месна упойка и ни каза да правим промивки сутрин и ве4ер с лайка и да слагаме едно крем4е което е овлажнител не е хормонално и трябва да се използва докато детето влезе в поберитета.Ако се спре 6те се срастне пак . Детето каза той:" се е родило така и не е пре4ина памперса,бялата кожа нито прогестерона а ние сме имали микроби в околоплодните води"Затова ни взема проба от влагалището да види дали имаме някаква инфекция. А за бг. педогеноколог е само др.Сираков

# 681
  • Мнения: 5 713
Моята дъщеря с нищо не я мажа. След като ходихме при д-р Сираков, мястото отново срастна. Аз на няколко пъти дърпах лекичко там, но нямаше дълготраен ефект и се отказах да тормозя детето. Проверявам от време на време да не стане повече. Но не, даже намалява.

# 682
  • Мнения: 14
Вери според мен да ходите пак при него и му кажи 4е искаш да ти вземе проба от влагалището да се види дали няма някаква инфекция 4е тогава е страшно.Ако слу4айно те пита от каде ти е дошло на ум това кажи 4е знаеш за др.Делигеороглоу от Атина .А като ви отворят пак ще трябва промивки и крем4е ина4е нищо не правиш пак ще срастне

# 683
  • Мнения: 5 713
Благодаря ти, но мисля, че всичко е наред. Както писах, срастването намалява с времето от само себе си. Simple Smile

# 684
  • Мнения: 591
Присъединявам се към майките с такива момиченца....много неприятно. Преди една седмица бяхме при детски гинеколог (страхотна жена), но ние бяхме хванали проблема отрано. Процедурата беше много бърза, гинеколожката ни обясни, че нямало болка (не че не плака де), с нещо като тампон раздели мястото и до вчера се миехме по веднъж на ден със смрадлика и локално слагах вазелин поради липса на Дефламол. Взех възможно най- тънките памперси и през по голямата част от времето в къщи сме без памперс. Дано да не се повтаря  Praynig

# 685
  • Мнения: 155
   И ние тук Cry
   Дария е на една годинка и четири месеца и има слепване на вътрешните срамни устни и влагалището Cry Много съм уплашена. Четох, че се получава, когато майката е приемала прогестерон по време на бременноста, а при мен се наложи това през първите два месеца, тъй като съм с хормонално смущение и вече бяхме загубили една бременност в първите месеци. Личната ни лекарка, каза, че в Бургас детски гинеколог няма Shocked Нещата засега "вървят" към София - майчин дом. Толкова дълго го чакахме това дете...
   Успяхда се свържа с д-р Сираков по имейл, но той сега не е в България. Повече ме притеснява пътуването, защото малката не обича да пътува, а са си доста километри Sick Не обича е меко казано, за нея возенето в кола и стоенето на едно място са си направо изтезание Rolling Eyes
   "Вери" писах ти на лични преди да ми покажат темата

# 686
  • Мнения: 2 070
още не сме направили мнипулацията.чета че пак се сраствало.чудя се дали да чакаме или да действаме. Confusedнашето срастване не е сериозно,залепени са в края като ръбче,не в дълбочина,не знам какво да правя
mamaVladi ,детска гинекология на пещерско шосе в Пловдив също ви върши работа,километрите са 150 по-малко

# 687
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Момичета,аз също нищо не предприемам все още.Вече година и половина сме си така.Всеки път като видя темата на 1ва страница и се сепвам,но все пак периода в който се панирах отмина.Дано всичко е наред с дечицата ни!

# 688
  • Мнения: 5 713
mamaVladi, аз ти писах в Бургаската тема още онзи ден, но може да не си видяла. После едно момиче писа и за д-р Сурджийска -  в новата вече тема / Бургаската /.
Там това ти писах:
"срастването го забелязах при моята щерка, когато тя беше 2 годишна. Водих я в София при д-р Сираков. Тогава изчетох тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=71085.225

Сега поглеждам, че Маги дори е нямала 2 годинки. Било е непосредствено след изцяло махане на памперса.

Нейното срастване беше малко, от към дупето т.е. не пречеше на пишкането, не е имало разни бактерии, нищо обезпокоително. Случаят беше лек. Д-р Сираков не обезболява мястото преди манипулацията, само дезинфекцира. Извършва я с нещо като скалпел за няма и минута. Смятам, че малко или много това е травмиращо за детето. Моята коконка беше и е спокойно дете и след това нямаше истерии. Известно време явно й пареше като пишка. Изписа ми едно кремче, което се прави в аптеката и промивки със смрадлика. Промивките не съм ги правила. С крема я мазах нередовно. Забелязах, че като спирам да я мажа за няколко дни и срастването се увеличаваше. На няколко пъти след баня аз съм го "цепвала" опъвайки мястото. Пак травмиращо, особено като поотрасна.
Когато беше на 2.5 годинки, се срещнахме с хомеопат. Посъветва ме да не я закачам, щом не е обезпокоително. Каза, че до пубертета ще се оправи. Спрях мазане и опъване. Сега от време на време я моля да проверя какво е положението. Смятам, че дори е намаляло срастването без каквато и да е манипулация.

Затова моят съвет е: прецени дали е много сериозно положението: зачервено ли е, подуто ли е, има ли изолирани бактерии, може ли да пишка. Където и да я заведеш, ще я цепнат. Възможно е след това пак да срастне. Както и при нас стана. Някои казват, че се получавало при по-беличките деца. Също така от къснато махане на памперса. Четох в темата, че на някои майки са изписали хормонални кремчета. Аз съм против тях.

Аз лично я оставих. Срастването намалява от само себе си с растежа на Маги. Ако имаш въпроси, пиши.
В Бургас знам, че Калчева се наема с тази манипулация. Питала съм я навремето."

# 689
  • Мнения: 5 713
mamaVladi, аз не съм пила никакви хормомални препарати. Ти как разбра, че е дълбоко страстването? Струва ти се, че ципичката е много дебела ли? При Маги беше и е прозрачна.

Пали, аз не бих "пипала" детето. Както и правя вече.

Общи условия

Активация на акаунт