Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти

  • 201 080
  • 301
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 708
Oбещах да покажа и парче от тортата:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=585428

# 151
  • София
  • Мнения: 6 242
Ето я и нашата торта  Grinning

Благодарности на вас момичета и специално на Наталина, чиято тема ме запали и научи да правя по-така украси Wink  bouquet

# 152
  • София
  • Мнения: 587
 Ваня,бравос   chef !!!!Страхотна е!!!!
Това трансвер ли е?
С какво си го правила?С маслен крем ли е или с оцветен бял шоколад?
Аз започнах един,но тези дни нямам време да го довърша и  се съмнявам,че с този крем ще стане добре newsm78 newsm78 newsm78

Последна редакция: чт, 27 апр 2006, 08:44 от strawberry

# 153
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ваня, и тук те преследвам  Wink Няма да те оставя на мира, докато не признаеш как си направила тези торти /видях и в другата тема!/. Обясни, моля те, по-подробно! Ако не те притеснявам, разбира се!  bouquet

# 154
  • София
  • Мнения: 6 242
Благодаря ви момичета.  bouquet

Голямата торта - Мечо Пух е хипоалергенна - блатовете са без яйца или мляко, сиропът е сок от компот смесен с адапте, кремът е сирене крема с масло и захар + настъргана ябълка и банан. Стана много вкусна и съм доволна от вида й, само сега като гледам снимките е трябвало след като обърнах трансфера да я загладя още веднъж, че се виждат няколко черти, но вече гостите бяха дошли и трябваше да тръгваме за ресторанта, пък аз не бях се гримирала и нямах вече време и нерви да се занимавам още с тортата.

Картинката е шоколадов трансфер - очертавам с кафяв шоколад рисунката, след като стегне кафевия шоколад запълвам контурите с оцветен бял шоколад, пак в хладилника да стегне и накрая заливам с разтопен бял шоколад (или по-точно да е с цвета на глазурата на тортата), обилно заливам, да стане като бяла плочка цялата картинка. Тънкостта е да няма никъде празно местенце в картинката - да няма шупличка, за да не се начупи картинката при обръщането в/у тортата. В последния момент се оказа, че белия шоколад не иска да се оцвети  (и се бях ошашкала), та късно през нощта ходихме до Фантастико за течна боя. В крайна сметка се оцвети с течна боя за яйца (нямах сладкарска, с нея не знам как става) и тъй като на белия разтопен шоколад като се прибави нещо веднага стяга - като добавям боя слагам и разтопено - направо горещо масло.

Преди големия празник имах няколко репетиции и направих една мини тортичка с трансфер с маслен крем, но по-бавно стяга и по-трудно се отлепя, а и не го бях намазала отгоре накрая, за да стане като плочка и се начупи много гадно при отлепянето. http://snimka.bg/album.php?album_id=30107&photo=3 С шоколад стяга бързо (една нощ е напълно достатъчна) и се отлепя много лесно от джоба. Ето това също шоколадов трансфер (пак репетицийка) - http://snimka.bg/album.php?album_id=30107&photo=4.

П.П. Не забравяйте да рисувате в/у огледалния образ на избраната картинка, за да стане същата като оригинала, когато се обърне в/у тортата.

MiRa_55, малката тортичка - тази със свещичката единица, е с фондан от разтопени бонбонки - 2 пакетчета - едното беше на Харибо едни жълти и розови мечета, другото едни зелени желирани жабки (май не на Харибо). Така че се оказа, че фондан става и с желирани бонбонки, само дето от жабките стана зелена тортата, а исках да е синя.

Успех! Wink Heart Eyes

# 155
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Ваня, браво, тортите са се получили страхотно.И честит ти рожденник.Да ти е жив и здрав  bouquet
И аз правих тази торта със Мечо Пух с трансфера, дори със същата картинка, но аз я правих с маслем крем а твоята със шоколад се е получила доста по добре.Ще опитам и аз пак Simple Smile
И още веднъж поздравления Simple Smile
Ето я моята
http://community.webshots.com/photo/549436289/2114333850052570334AsVDOd

# 156
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Благодаря, Ваня, за разясненията! Нашият рожден ден е далеч, през септември, но тъкмо ще имам време да усъвършенствам тортите и да направя доста репетиции до тогава. Благодаря на всички, от които се уча и които ми дават стимул и аз да опитам да създам торта, която да направя с много любов!

Благодаря, още веднъж!

# 157
  • Мнения: 357
Ето я и нашата торта  Grinning

Благодарности на вас момичета и специално на Наталина, чиято тема ме запали и научи да правя по-така украси Wink  bouquet

С какви бой оцвети шоколада.Много хубава ти е станала тортата и мисля и аз да опитам да си направя нещо такова зарождения ден.И другото което искам да те попитам е знаеш ли от къде мога да си принтирам някакви картинки подходящи за целта.Аз мисля да си направя зодиата,но ако се сещаш нещо подходящо за 20 годишно  Wink хлапе ще съм ти много благодарна,ако ми помогнеш   bouquet

# 158
  • София
  • Мнения: 974
.....знаеш ли от къде мога да си принтирам някакви картинки подходящи за целта.....

тук и тук има интересни неща може да си харесаш нещо   bouquet

# 159
  • София
  • Мнения: 6 242
Ваня, браво, тортите са се получили страхотно.И честит ти рожденник.Да ти е жив и здрав  bouquet
Мерси Heart Eyes
И на мен първия път ми се размаза картинката (добре, че беше пробно) - с масления крем се отлепя по-трудно и по-бавно стяга, накъса се.

Специално моята картинка я взех от втория линк, има много картинки, които могат да се ползват, особено за детски торти - поне аз такива съм гледала, де. Wink

С какви бой оцвети шоколада.
Течна боя за яйца - сладкарска нямах, а тези на таблетките за яйца не се разтваряха в шоколада (в масления крем се разтварят обаче, но както писах с него се работи по-трудно). От боята разтопения бял шоколад стяга и затова както съм описала по-горе слагат разтопено (горещо) масло.

Нашият рожден ден е далеч, през септември, но тъкмо ще имам време да усъвършенствам тортите и да направя доста репетиции до тогава.
   Hands Thumbsup Действай, на мен много ми помогнаха тренировките (накрая вече на мъжа ми му ставаше лошо като ме види да правя торта) и въпреки всичко в посления момент боите щяха да ми скроят много гаден номер. Whistling

# 160
  • София
  • Мнения: 6 242
Ето още една торта от мен Crazy - днес ходих да черпя колегите си Flutter - не е кой знае какво, но пък стана много лека и пухкава вътре, а и сама измислих как да направя шоколадов фондан само от желатин, масло, захар и нишесте  Peace (ако някой иска ще обяснявам, т.е. смесих 2 рецепти и стана много сполучливо и евтино Wink)

# 161
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Ето още една торта от мен Crazy - днес ходих да черпя колегите си Flutter - не е кой знае какво, но пък стана много лека и пухкава вътре, а и сама измислих как да направя шоколадов фондан само от желатин, масло, захар и нишесте  Peace (ако някой иска ще обяснявам, т.е. смесих 2 рецепти и стана много сполучливо и евтино Wink)

Искаме, как да не искаме.Давай рецептата Simple Smile

# 162
  • Мнения: 357
Ваня, браво, тортите са се получили страхотно.И честит ти рожденник.Да ти е жив и здрав  bouquet
Мерси Heart Eyes
И на мен първия път ми се размаза картинката (добре, че беше пробно) - с масления крем се отлепя по-трудно и по-бавно стяга, накъса се.

Специално моята картинка я взех от втория линк, има много картинки, които могат да се ползват, особено за детски торти - поне аз такива съм гледала, де. Wink

С какви бой оцвети шоколада.
Течна боя за яйца - сладкарска нямах, а тези на таблетките за яйца не се разтваряха в шоколада (в масления крем се разтварят обаче, но както писах с него се работи по-трудно). От боята разтопения бял шоколад стяга и затова както съм описала по-горе слагат разтопено (горещо) масло.

Нашият рожден ден е далеч, през септември, но тъкмо ще имам време да усъвършенствам тортите и да направя доста репетиции до тогава.
   Hands Thumbsup Действай, на мен много ми помогнаха тренировките (накрая вече на мъжа ми му ставаше лошо като ме види да правя торта) и въпреки всичко в посления момент боите щяха да ми скроят много гаден номер. Whistling

Благодаря,ще разгледам и все ще си харесам нещо и другата седмица ще действам.Много хубави торти си направила поздравления.И понеже съм си шматка забравих да ти честитя празника по-рано днес!Да ти е жив и здрав малкия,да те радва и да расте умно и все така красиво дете!   bouquet

# 163
  • Мнения: 202
Ваня моля те обясни как си направила фондана. Имаш много хубави торти.

# 164
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Чакайте и аз да ви кажа една рецепта за шоколадова глазура:
125 гр. краве масло се разтопяват на тих огън в подходящ съд, към него се прибавят пресята 120 гр. пудра захар и 2 супени лъжици какао. бърка се и се добавят 2 супени лъжици брашно, размити в 4-5 супени лъжици прясно мляко. Може да се сложи ванилия или ром за аромат.
Става много мека и трайна глазура - от личен опит казвам.

Общи условия

Активация на акаунт