Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти

  • 201 104
  • 301
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 246
Моля за малко помощ и обяснения. Става въпрос за торта нещо като тази: http://www.artcake.ru/cakes.htm/b739/. Значи е покрита с глазурата дето е като "чаршаф" Blush, нали? Дето стои гладка. Как се прави - разтапят се желатинови или от тези "дунапреновите" бонбонки? Разтапя се с капки лимон, после се слага пудра захар и се оцветява??? И се точи?

Извинявам се за многото въпроси, но от скоро се запалих по по-такивата украси и глазури и ми се иска с майка да направим нещо подобно за първия РД на малкия. А фигурките от фондан ли се майсторят? И как се прави да изглежда така като възглавничка блата - да не е равен и плосък? Може би има някакъв пълнеш или по-малък блат отгоре и тогава е залято? Thinking

Много ви благодаря за отговорите! Hug

# 61
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ваня, на трета страница на тази тема има обяснения за това покритие в мой пост до lidiana, погледни го и ако нещо не е ясно, пиши!

# 62
  • София
  • Мнения: 6 246
Мерси! Вечерта по-спокойно погледнах и сайта на англ., сега като прочетох и твоя постинг доста ми се поизясни (уж четох два пъти цялата тема  Embarassed).
Значи бонбонките не са от желираните - дето има червеи и подобни, а от другите - по-меките?
Масления крем - масло с разбита захар ли представлява само?
А за да стане блата съвсем като пухкава възглавница предполагам, че просто се слага повече крем? Thinking

# 63
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Не, са от обикновенните желирани, макар че в една друга тема(не помня коя тема и коя мама), една мамa беше казала, че не е намерила от дунапренените и е използвала обикновенни желатинови. Темата е някъде по-надолу, защото я четох мисля вчера.

Масленият крем - общо взето, да - тук е рецептата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80031.new;topicseen#new , а тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=81416.msg1402654#msg1402654 има обяснения за него - Тането   bouquet доста се поизмъчи!

Това за блата обаче не го разбрах - какво имаш в предвид "като възглавница"? И за коя торта говориш?

# 64
  • София
  • Мнения: 6 246
Тортата е тази, на която съм дала линк малко по-горе. Предполагам, че ефектът съвсем да прилича на възглавница се постига като се сложи повече крем. Thinking Сега остава да намеря от бонбонките и в събота пак ще правя репетиция. Simple Smile
  bouquet

# 65
  • София
  • Мнения: 6 246
Наталина, запалих се мноого по твой линк, който намерих в друг линк за рисуване на тортата в/у шаблон. Каква е тази хартия или найлон, върху който се рисува (някакъв специален ли), става ли за ядене или преди разрязването на тортата се маха. newsm78

Аз пробвах сама да изрисувам Мечо Пух (самата торта да е Мечо Пух в цял ръст), но ми е много трудно, особено с лицето.

# 66
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ваня, избрала си си доста трудна торта(тази с възглавнициете), аз не можах да отворя линка преди това, затова не разбрах за какви възглавници говориш. за да се получат така, предполагам, че освен с крема, има и игра с блатовете.

По другият въпрос, за трансфера - хартията е предполагам оризова или за готвене, но тъй като в БГ едва ли ще намериш толкова прозрачна, използвай канцеларски джоб(аз съм го обяснила в другата тема), слежи вътре рисунката и с шоколад внимателно обрисувай контурите. Не е лесно, но след няколко опита се свиква. След като целият трансфер е готов, се оставя да се втвърди добре и много лесно се отделя от найлона или хартията.

# 67
  • Мнения: 581
А някой да знае как се прави бялата глазура за меденките 'Любимка' или друга подходяща за меденки глазура?

# 68
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Кои меденки имаш в предвид? Ако са купените - те не са ли поляти със шоколадова глазура - рецепта на 1 страница на темата?
Ако мислиш такива:   домашни, то те се правят с белтъчната глазура(рецептата е на първа страница)- или поне аз съм ги правила така!

# 69
  • София
  • Мнения: 6 246
По другият въпрос, за трансфера - хартията е предполагам оризова или за готвене, но тъй като в БГ едва ли ще намериш толкова прозрачна, използвай канцеларски джоб(аз съм го обяснила в другата тема), слежи вътре рисунката и с шоколад внимателно обрисувай контурите. Не е лесно, но след няколко опита се свиква. След като целият трансфер е готов, се оставя да се втвърди добре и много лесно се отделя от найлона или хартията.
А-а-а-а, ясно! Мнооого мерси!  bouquet Вярно, то на снимките е показано, че се отлепя от хартията. Очертаването тук http://community.webshots.com/photo/111071540/1111072210051689275sKiXom предполагам става с много тънък специален шприц? А всичките тези "боички" http://community.webshots.com/photo/111071540/1111072647051689275anECIl все шоколад ли е или оцветена глазура?

# 70
  • София
  • Мнения: 6 246
Ами аз вчера се възползвах от фрумски съвет и си взех степчета-червено-малина или ягода-всъщност става розово,жълто-портокал,зелено киви-дотек с цветовете Wink
Само да кажа за степчета - използвах ги да оцветя една чийз глазура, като цвят се получи, но на вкус е отвратително Sick - супер сладко и с много силен вкус на каквото е там степчето - праскова, череша.

# 71
  • Мнения: 5 873
Степчетата са си гаднички  на вкус по принцип.И сметаната се пресича от нея.

# 72
  • Мнения: 694
Да-наистина имат по-силен вкус,но пък тук намерих едни бои за яйца,на които пише,че стават и за сладки,но като сложих в сметаната и тя стана солена???Ами ако преди това се разреди степчето с вода -дали няма да стане-смисъл с по-малко водичка?

# 73
  • София
  • Мнения: 6 246
Ами аз ползвах чийз глазура (сирене крема, масло и пудра захар) и не се пресече, оцвети се добре, но на вкус стана отврат.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 019
Майка ми е пратила и суха боя за сладкиши на "Радиком" Пловдив, но шефката на стола им си ги поръчвала по телефона и не мога да кажа точен магазин. Не може обаче да не се продават някъде.

Общи условия

Активация на акаунт