Сосче за риба

  • 3 366
  • 4
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Да споделя с вас една простичка рецепта за сосче за каквато и да е риба (е, може би без цаца). Става страхотно!

Изстисква се сока от 2 лимона и се добавя постепенно в купичка, в която сте сложили 100 мл зехтин като непрекъснато се разбива с тел (може и миксер, пасатор, но не съм пробвала). Като се сгъсти сместта (побелява), се добавят 2-3 чаени лъжици горчица, малко нарязан на ситно пресен магданоз и черен пипер на вкус. Обърква се хубаво. Сервира се като всеки си полива сам рибката.

Споделете и вие интересни рецепти за сосчета! Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
 Simple SmileСупер звучи - ще пробвам!

# 2
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
И аз знам едно такова сосче за риба като твоето ,само че при лимона и зехтина се слага 1 връзка зелен лук и една връзка магданоз и всичко се пасира.Става направо убийствено.  chef

# 3
  • София
  • Мнения: 896
За риба аз правя този сос:
количеството и за 6 души
продукти:
3 жълтъка
150гр. масло
30гр. оцет
5-6 зърна черен пипер
1-2 резенчета лук
200гр. течна сметана или прясно мляко
сока от 1/2 лимон
В малка тенджерка се сипва оцетът, прибавя се счукания на едро черен пипер и лукът нарязан на ситно. Ври, докато оцетът се изпари. Тогава се прибавя сметаната/млякото/ и жълтъците. Бърка се, докато се сгъсти и се получи лек крем. Маха се от котлона и продължавайки бъркането се примавя постепенно маслото, което е леко разтопено и почти студено. Прибавя се сол на вкус и сока от 1/2 лимон. Прецежда се през ситна цедка или марля. Сосът трябва да е малко киселичък и да не е рядък. Laughing

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Бисе, Деата, буквално лиги ми потекоха. Копирам си веднага!  eat

Общи условия

Активация на акаунт