Бързо готвене

  • 45 791
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 5 877
Предлагам тук да пишем рецептите, които стават най-бързо и с най-малко чанч.
При мен най-бързо стават задушените зеленчуци - картофи, моркови, лук и каквото там имам се нарязват на парчета и се слагат със сол, олио или масло и естрагон да се пекат. След 20-ина минути, като ми замирише на готово, слагам малко броколи, изключвам фурната и готово.
Алтернатива на това е въпросните зеленчуци да се изсипят в тенджерата плюс малко фиде и бульон и да стане супа. В такъв случай вместо тарос слагам девисил и целина.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
каквито и зеленчуци да топнеш в гореща вода с малко подправки, след 10-15 минути ще имаш вкусна супа. тук следват вариациите:
- настърган кашкавал - точи се на конци и децата си умират от кеф
- натрошено сирене
- крутони
- цял сухар, запечен с кашкавал да плува върху супата
- лъжица сметана върху супата
- крем-супа

пилешко месо - обезкостено, нарязано на хапки: слага се за десетина минути в загрят тефлонов тиган. може да се направи с: масло, соев сос, зехтин, сметана. после може да се добавят: замразени зеленчуци, консерва грах или царевица, гъби, сурови ядки....

десерт - кисело мляко с плодове от компот или мед, конфитюр...

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 399
Ето нещо и от мен:
Варя ориз в микровълновата за 10-тина минути. След това в дълбок съд на котлона слагам малко нарязани пушени гърди или кренвирш, или салам някакъв, абе каквото имате под ръка, зеленчуци (грах, моркови, праз лук, броколи... пак кавото имате, даже и кисели краставички съм слагала), като се задуши всичко прибавям сварения ориз, соев сос и ядем! Вкусно, лесно, бързо (15 мин. заедно с варенето на ориза), чисто и най-ценната за мен част е, че можеш да си правиш свободни съчинения с продуктите!

# 3
  • Мнения: 2 452
Аз по принцип готвя "дълги" Laughing яденета само по празници, т.е. 3-4 пъти в годината. През останалото време приготвям лесни и бързи неща.
Към гореизброените мога да добавя омлети - правя ги в малък тиган, к. отделно запържвам лук, чесън и пипер (имам проблем с разнообразието на зеленчуци, т.к. съпругът ми не яде много от тях; т.е. може да се импровизира), след като направя омлета в него слагам част от пържените зеленчуци, малко настърган кашкавал и го завивам.
Паста (т.е. спагети и др.) - приготвям аналогично с готови сосове, като на един котлон варя пастата, а на друг запържвам зеленчуците +/- месо. Става за 10-15 минути;
wraps - в кръгли "питки" (те са много тънки, с диаметър около 25 см; не зная под какво име ги продават в България, но по принцип са "родом" от Гърция или Близкия Изток) слагам шунка, кашкавал, завивам, затварям с кл. за зъби и запичам леко във фурната.

# 4
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Аз по принцип готвя "дълги" Laughing яденета само по празници, т.е. 3-4 пъти в годината. През останалото време приготвям лесни и бързи неща.
Към гореизброените мога да добавя омлети - правя ги в малък тиган, к. отделно запържвам лук, чесън и пипер (имам проблем с разнообразието на зеленчуци, т.к. съпругът ми не яде много от тях; т.е. може да се импровизира), след като направя омлета в него слагам част от пържените зеленчуци, малко настърган кашкавал и го завивам.
Паста (т.е. спагети и др.) - приготвям аналогично с готови сосове, като на един котлон варя пастата, а на друг запържвам зеленчуците +/- месо. Става за 10-15 минути;
wraps - в кръгли "питки" (те са много тънки, с диаметър около 25 см; не зная под какво име ги продават в България, но по принцип са "родом" от Гърция или Близкия Изток) слагам шунка, кашкавал, завивам, затварям с кл. за зъби и запичам леко във фурната.


Би ли споделила по-подробно за "кръглите" питки? С какво тесто се правят и какъв е пълнежът им?

# 5
  • Мнения: 1 771
Аз по принцип готвя "дълги" Laughing яденета само по празници, т.е. 3-4 пъти в годината. През останалото време приготвям лесни и бързи неща.
Към гореизброените мога да добавя омлети - правя ги в малък тиган, к. отделно запържвам лук, чесън и пипер (имам проблем с разнообразието на зеленчуци, т.к. съпругът ми не яде много от тях; т.е. може да се импровизира), след като направя омлета в него слагам част от пържените зеленчуци, малко настърган кашкавал и го завивам.
Паста (т.е. спагети и др.) - приготвям аналогично с готови сосове, като на един котлон варя пастата, а на друг запържвам зеленчуците +/- месо. Става за 10-15 минути;
wraps - в кръгли "питки" (те са много тънки, с диаметър около 25 см; не зная под какво име ги продават в България, но по принцип са "родом" от Гърция или Близкия Изток) слагам шунка, кашкавал, завивам, затварям с кл. за зъби и запичам леко във фурната.


Би ли споделила по-подробно за "кръглите" питки? С какво тесто се правят и какъв е пълнежът им?
Тук в София се продава арабски (ливански) хляб и може би ще стане с него, но трябва да се пробва.

Последна редакция: пт, 25 ное 2005, 21:02 от goldenova

# 6
  • София
  • Мнения: 4 865
не съм Laura, ама да кажа: сигурно става дума за нещо като мексиканските тортияс, които доста приличат на арабските "пити" за дюнер.

имам рецепта за първите у дома. понякога си правим, ама отнема много време...

# 7
  • ново
  • Мнения: 5 887
И аз не обичам да готвя "дълги" манджи.
Пил. гърди, нарязани на лентички - овалвам само в галета и запържвам от двете страни за малко. В друг тиган слагам почистени и нарязани пресни печурки с малко масло - за 10-тина минути са готови, изваждам ги и в маслото слагам 1 глава лук, нарязан на тънки филийки да се задуши.
В иенска тенджера нареждам месо, лук, гъби,подправки, заливам с една кофичка заквасена сметана, разбита с малко бяло вино и вода и запичам пак за 10 минути.  chef

# 8
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Най-бързо правя миш-маш - запържвам лук, прибавям печен пипер, домати, разбити яйца и сирене. Накрая поръсвам с магданоз.

# 9
  • Мнения: 2 452
не съм Laura, ама да кажа: сигурно става дума за нещо като мексиканските тортияс, които доста приличат на арабските "пити" за дюнер.

имам рецепта за първите у дома. понякога си правим, ама отнема много време...

Точно за това става въпрос - за арабските пити; може и мексикански тортияс да се използват.

# 10
  • София
  • Мнения: 378
Най- често ,когато бързам правя омлет- разбивам яйца, кисело мляко, сирене основно и другото вече е каквото имам-гъбки, пушен бекон, кашкавал.Пържа в тефлонов тиган.В къщи мъжете го обожават Simple Smile
Другото е пълнена питка с лук и гъбки-Вземам готово тесто ,разделям на две и пълня с леко запържен лук,гъбки, сол и чен пипер.Пека на фурна 20-ина минути.
Също така пържени яйца с сос от кисело мляко,чесън,сол -забравих как се казват Embarassed
Десерт-кисело мляко ,подсладено и добавена 1-2 лъжички разтворен желатин-отгоре слагам плодове от компот и настърган шололад!
За сега само за това се сещам!

# 11
  • Мнения: 2 452
Също така пържени яйца с сос от кисело мляко,чесън,сол -забравих как се казват Embarassed
Яйца по панагюрски, но в оригиналната рецепта са забулени; не че има значение. Heart Eyes

Сетих се за още една интересна рецепта, мн. лесна за изпълнение, вкл. с деца. Варят се спагети, след което се смесват с кр. масло и се слагат на дъното на намазана с масло тавичка. Отгоре се добавят кайма с пържен лук (приготвя се, докато се варят спагетите), доматено пюре и настърган кашкавал; всичко това се запича. Става нещо като пица от спагети. Правих го; става много вкусно.

# 12
  • Мнения: 5 877
Снощи правих такова, но с остатъците от макаронените  "панделки" - вчерашна храна не ще да яде моето домочадие, тъй че сложих шунка, домати и отгоре яйце с кашкавал, имаше вътре малко соева кайма и гъби от предишния път, добавих риган, кръстих го лазаня и се изяде до шушка.

# 13
  • София
  • Мнения: 378
Също така пържени яйца с сос от кисело мляко,чесън,сол -забравих как се казват Embarassed
Яйца по панагюрски, но в оригиналната рецепта са забулени; не че има значение. Heart Eyes


Да- яйца по панагюрски!Благодаря Laura ! Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 4 865
стана дума за разните хлебчета, с които могат да се увият разни неща за ядене. бърз начин, но самите хлебчета не се приготвят много бързо. за сметка това пък могат да се замразяват.
понеже са "бавни", пускам рецептата за тортияс в отделна тема.

# 15
  • Мнения: 2 123
бърза пъстърва

във вряща подсолена и подлимонена Winkвода слагам пъстървите и варя докато им побелеят очите /макс. 10 минути/
Обелвам кожата /като чорапогащник - пада страшно лесно/.
Изчистеното бяло месо заливам с предварително разстопено масло. Гарнитурата  е по желание. /Към нея правя и сос гуакамоле.Писала съм рецептата/

# 16
  • Мнения: 2 922
Пилешко филе (купувам едно готово, нарязано на хапки) мариновам във соев сос с мащерка, много малки розмарин и черен пипер. Оставям така десетина мин. Задушавам, докато омекне месото, накрая прибавям замразени зеленчуци, каквито имам. Задушавам още малко и това е!

# 17
  • Мнения: 3 861
Здушавам зеленчуци с масло(грах, царевица, броколи, лук, чушка, зелен боб...каквото имам) в отделен съд в микровълновата сварявам бял ориз , прибавям към зеленчуцие, слагам подправките и айдееее. Бързо, лесно и вкусно. Друго бързо ястие ми е фрикасе Mr. Green. Ако се сетя за още нещо ще пиша. Пържените яйца с лук и сирене също не са за пренебрегване.

# 18
  • Мнения: 1 215

Имам две рецепти, които стават и за по-специални случаи и не изискват висене над печката.

Едната е пилешки филета(гърди), наредени в йенска тава с нарязан стар лук и гъби на шайби, черен пипер, малко босилек може, и залети със зехтин. Вода не се слага. Става за около 40 мин на 200 С.

Другата рецепта е тази (копирам от друга тема):

Аз използвам понякога филета, понякога нарязани стекове сьомга (на подкови).
Нареждат се филетата (подковите) върху фолио, всяко се осолява, слага се черен пипер, копър, магданоз, (босилек) малко нарязан пресен лук, около половин супена лъжица зехтин, лимонов сок- става и с лайм. Завива се отгоре с фолиото и се пече на фурна на 190 С за около 15 min максимум (около 4-5 мин на 180 С за всеки см риба, но е въпрос на вкус).

Може да се приготви и сос от авокадо и заквасена сметана (light sour cream или heavy cream беше в оригиналната рецепта), сок от лимон и малко чили сос, сол.
Също така върви със задушени зеленчци или доматена салса и ориз.

# 19
  • Мнения: 3 491
Каша от мляко с чушки: чушките се пекат, белят, нарязват на парченца и запържват. Към запръжката се прибавят 3-4 лъжици брашно, и след това постепенно се долива горещо прясно мляко, като се бърка непрекъснато. Много е бързо (а в някои домове и вкусно  Heart Eyes).

# 20
  • Мнения: 7 831
Бързите ми вечери са: кренвирши с кашкавал и салата, гювечета, всякаква паста, пържени картофи с нещо местно вкусно и не полезно  Wink, кашкавал пане, омлети, пилешко със сметана.

# 21
  • Мнения: 781
Нещото, за което се сещам се тъй наречените "Дупени картофи":Вземат се не-много големи картофи, измиват се добре и така както са с кората ги режа на две половини.Намазвам тавата с масло и наръсвам със сол Нареждам картофите с разрязаната страна надолу/дано сте ме разбрали/ и пека в загрята фурна.Стават много вкусни и гарнирам със сирине и някакъв колбас.

# 22
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Ето и моите "бързи" рецепти:
1. Торта от кайма - омесвам каймата като за кюфтета, слагам вътре и мек колбас, кис. краставички, нарязани на малки кубчета, натрошено сирене, понякога нарязана червена чушка. Цялата смес я слагам в тава и пека, накрая настъргвам кашкавал и запичам лекичко. Понякога правя каймата на големи кюфтета с парченце кашкавал отгоре или вътре.
2. Макаронена мусака - сварени макарони се слагат в тавичка и се заливат със запържена кайма с домати, отгоре кашкавал и се запича. Макароните може да се разделят на две части, а каймата да се сложи между тях.
3. Чушки с яйца и сирене - печени чушки от буркан разстилам на дъното на тавичка, отгоре заливам с разбити яйца и сирене, после редя пак чушки, яйца със сирене, чушки - като торта на пластове и във фурната.

# 23
  • Мнения: 3 367
привет,
добри идеи давате..аз готвя само уикенд и правя "заготовки"-така имам по 3-4 1/2 готови неща които за до 30 мин се превръщат в ядене
-свинско на пар1ета с много лук и подправски и вино задушено
-супа спанак незастоена-само застоика и е 1исто нова
-задушени гъби с лук
-варени картофи и карфиол
-телешко варено
това имам в момента,та дове1ера мисля да ядат гъбите с кремвирши пе1ени с какавал и супа крем от карфиол/картофи домашните..


# 24
  • Мнения: 2 452
Нещото, за което се сещам се тъй наречените "Дупени картофи":Вземат се не-много големи картофи, измиват се добре и така както са с кората ги режа на две половини.Намазвам тавата с масло и наръсвам със сол Нареждам картофите с разрязаната страна надолу/дано сте ме разбрали/ и пека в загрята фурна.Стават много вкусни и гарнирам със сирине и някакъв колбас.


Това ме подсеща за една рецепта, която е на базата на твоята - гледах я в една готварска програма. След като се запекат картофите (може и в микровълнова; става още по-бързо) се изважда "месото им" и се смесва със сметана, шунка или бекон, накълцан лук и др. плънки по желание. Пълнят се отново, поръсват се с настърган кашкавал и се запичат бързо във фурната.

# 25
  • Мнения: 903
Ето и моето предложение:
В гювечета слагам кюфтета останали от предния ден, кремвирши или какъвто колбас искате, сирене кашкавал на кубчета и пасирано домати от консерва. Поливам с малко олио или малко масло и чуквам едно яйце. Ако имам слагам и замразена  царевица. Много бързо и вкусно Simple Smile

# 26
  • Мнения: 126
Ето ви и една родопска рецепта - Пататник

Обелвам и настъргвам на едрото ренде ок. 1 кг. картофи и 1 голяма глава лук. Чуквам вътре едно яйце, подправки /сол 1ч.л., 2-3 щипки джоджен, щипка черен пипер ако обичате/. Всичко хубаво се обърква /аз лично винаги бъркам с ръка - става по-вкусно, защото придавам на яденето от моята енергия/. В голяма тава, за да стане по-тънко, слагам олио - около 1 кафена чаша - и разстилам сместа, заглаждам я отгоре пак с ръце и намазвам с още малко олио.

Пека в предварително загрята силна фурна горна и долна около 1/2 час, да хване златиста количка.
Сервирам топло със сезонна салата/туршия и някакво мезе

# 27
  • Мнения: 505
ето и моята бърза рецепта, която е и любима манджа за голямото ми дете: обелвам и нарязвам 2-3 картофа на кубчета, като за мусака, същото правя и с 1-2 тиквички, слагам кубчетата в тиган и 2-3 лъжици олио пъра 10-15 минути и заливам  с 2-3 разбъркани яйца, по вкус може да се сложи и сирене в яйцата, пържа още 2-3 минути и сервирам на изгладнелите bowuu

# 28
  • София
  • Мнения: 2 372
Beaby, браво за пататника!   newsm10
Откога я търся тази рецепта

# 29
  • София
  • Мнения: 2 372
Сега се сетих една от любимите ни рецепти:
Пиле с рокфор/или топено сирене/
задушавам пилешки хапки около 15 мин, слагам сметана, черен пипер и синьо сирене. Ври 1 мин и е готово.
(Може да се сложат също гъби или лук, според предпочитанията)

# 30
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Сега се сетих една от любимите ни рецепти:
Пиле с рокфор/или топено сирене/
задушавам пилешки хапки около 15 мин, слагам сметана, черен пипер и синьо сирене. Ври 1 мин и е готово.
(Може да се сложат също гъби или лук, според предпочитанията)

Това е и наше любимо и бързо ястие, но още по-екзотично или елегантно става, когато вместо хапки, се опържат пилешки пържолки, изваждат се преди направата на соса, подерждат се в чиниите и на всяка отгоре се слага кръгче от ананасов компот или половина праскова от компот. След това се заливат със соса. С картофено пюре или пържени или варени картофи е чудесно бързо и елегантно ядене за гости!

# 31
някой ще ми каже ли как се правят понички  ??? newsm78 [smilie=smile3511.gif

# 32
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Обожавам мързеливите манджи Simple Smile И понеже всички ни мързи, добавих вашия линк към колекцията, допълваЙте я http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=209178.msg4535831#msg4535831

# 33
# 34
  • Мнения: 3 447
Каша от мляко с чушки: чушките се пекат, белят, нарязват на парченца и запържват. Към запръжката се прибавят 3-4 лъжици брашно, и след това постепенно се долива горещо прясно мляко, като се бърка непрекъснато. Много е бързо (а в някои домове и вкусно  Heart Eyes).
Това го знам като "Чушки по панагюрски", само че с кисело мляко; аз слагам и скилидка счукан чесън.
Пилешки пържоли начуквам и мариновам за няколко минути в соев сос, лимон и зехтин (може други подправки по избор). В същата марината слагам и една тиквичка на резени по дължина. Пека пържолите на оребрения тиган, заедно с тиквичките и лук на шайби.
Бутер банички с плънка от сирене, яйце, настърган лук и босилек (или копър).
Нещо подобно на тортата от кайма на Inna, пека го в купички за крем карамел и после обръщам.

Общи условия

Активация на акаунт