Да споделя моята най- .. рецепта

  • 25 013
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Здравейте,
редовно черпя вдъхновение от рецептите, които споделяте и реших и аз да споделя моята най-сполучлива рецепта. Много вкусна и лесна и винаги се получава.

Значи намазвам една тава с олио и редя картофи, нарязани на по дебели шайби - плътно, след което редя пилешките гърди (или начукани или ако спи малката нарязани на тънко), така че да се получи цял ред. Отгоре лук - отново на шайби и плътно - като ред. Последно посолявам малко и намазвам с 2 опаковки майонеза и пека до промяна на цвета на майонезата - трябва да стане оранжевка.
Винаги става и е супер.
Моля за извинение, ако някой някога е давал тази рецепта, аз я знам от един мой съученик, който я знае от друг наш съученик, който пък я знае от майка си - мисля, че даже е нещо от Руската кухня.
Да ви е сладко  Peace

# 1
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Bilyana_z , картофите сурови ли са?

# 2
  • Мнения: 62
Да, всичко е сурово и не се слага вода, въпреки че аз си мислех, че трябва.

# 3
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Непременно ще пробвам - лесно и вкусно изглежда.

# 4
  • Мнения: 99
И аз ще пробвам тези дни и ще пиша  Peace

# 5
  • варна
  • Мнения: 1 830
Това съм го правила много пъти, само че аз  не слагам лук. Става много вкусно - отгоре слагам малко масълце  Peace

# 6
  • Мнения: 503
Сигурно ще е вкусно Peace,само майонезата ми се вижда множко -400гр?  newsm78

# 7
  • Мнения: 94
Наистина е много вкусно!!! Crazy Аз го знам от една приятелка, която е от Русия, можеби е руско.

# 8
  • Мнения: 62
Да и на мен ми се виждаше много майонезата и съм пробвала с 1 бр., но става малко сухо. То това месце нали е малко сухо. Уточнявам, че тавата е от големите кръгли тави от соц времената. От опитите до сега съм стигнала до извода, че под 1 и 1/2 майонези не е вкусно - става въпрос за майонези "Краси"

# 9
  • Мнения: 6 293
Аз ще пробвам с 1 майонеза и същото количество вода. От двете майонези не става ли мазничко? А дали ще стане 1 майонеза + 1 готварска сметана?
Моята най-сполучлива рецепта е подобна - в тава смесвам нарязани сурови картофи, някакво пилешко /малко запържено преди това, че иначе се разпада/, гъби /може и без тях/, може нарязан кренвирш или дебърцин. Залива се с готварска сметана /не заквасена, тя стои като пресечена после/ и вода и се пече във фурната.

# 10
  • Мнения: 24
Страхотно! Още довечера ще я пробвам, че ми останаха малко пилешки гърди и щях пак да ги правя на скучния тиган : )))
Ще се похваля довечера какво е станало!   chef

# 11
  • Мнения: 94
Ая не става мазно с две майонезе понеже месцето е сухи4ко а и не се налива вода. Аз съм го правила и със свинско от бут става много добре Grinning

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 197
И аз правя нещо подобно, само, че редя по един ред картофи и филе и ги заливам с течна сметана, малко преди да ги извадя, поръсвам кашкавал Peace

п.п като видях заглавието си помислих, че темата е да споделим нашите най-сполучливи рецепти  и се замислих за моите фаворити Mr. Green между другото има ли такава тема ?

# 13
  • Мнения: 6 293
И аз помислих, че темата е всеки да сподели най-сполучливата си рецепта  Grinning

# 14
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Ами някой да направи темичка и ще си споделяме Joy.

Тази вечер смятам да приготвя ястието на авторката на темата, ще ви кажа утре как се е получило Wink.

Общи условия

Активация на акаунт