Коледно настроение! - 3

  • 109 413
  • 856
  •   1
Отговори
# 780
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Може би търсиш тази с пудра захар + ванилия + няколко капки лимонов сок
Да, точно тази търся.Искам да слепя шоколадовите звезди с капучино.Може ли да ми дадеш линк с точните мерки?

Биляна и аз не знам къде са рецептите за тези глазури, но по-лесно намерих от немските страници. Ето ти няколко от тях, които със сигурност не са много по-различни.

200 г пудра захар два пъти пресята
приблизително 4 cl вода или прясно мляко или плодов сок или алкохол
1 cl сок от лимон

или

250 гр два пъти пресята пудра захар
3-4 с.л. сок от лимон

или

250 гр два пъти пресята пудра захар
3-4 с.л. коняк или ром

От опит бих ти препоръчала, да прибавяш течността по малко към захарта, често дадените количества течност са в повече.

P.S. Сега обърнах внимание, че в първата рецепта количествата са дадени в центелитри, което според мен е много голямо количество, затова прибавяй по малко.

1 cl = 10 мл

Последна редакция: нд, 19 дек 2010, 14:49 от Venetta

# 781
  • Мнения: 2 126
Въпросче едно. От арменските сладки една доза приблизително колко сладки излизат, дали някой е броил? Щото се чудя дали да не забъркам направо 2 дози, ама пък тия 6 чаши брашно доста ми се струват, та съм в голяма чуденка Simple Smile
Kaто бройка немога да кажа с точност.Излезе ми една пълна тава от тази на фурната.Лекинко ги сбутах последните,защото видях, че няма да преполовят дори втора тава.Дано съм била от полза Grinning

# 782
  • Мнения: 38
Аз ги пекох в предварително загрята до около 170 градуса фурна.

   Много ти благодаря за бързия отговор.     bouquet   Започвам ги.

   И още един въпрос. Някой има ли опит с пълнените меденки? Колко време ще изтраят или да ги правя точно преди Коледа?

Ако искаш да ги правиш сега, не ги слепвай, а само си ги издълбай - омекват много бързо - за часове буквално  Peace

# 783
  • Мнения: 104
 HugНевероятни красоти сте сътворили. Нямам думи просто.
Исках да питам мамите от Варна, след като обиколих 3 пъти Карфур в търсене на боички за меденките, от къде мога да намеря?

Не ми се иска да правя глазурата с белтък...ще опитам с марципан, но искам и малко цвят и настроение да вкараме със малкия помощник Simple Smile

# 784
  • София
  • Мнения: 1 765
А може ли да украся сега меденките с шоколад? До Коледа остана малко, дали ще изтраят?

# 785
  • Мнения: 41
Току-що излизат от тигана! Ужасна вкусотия! 


# 786
  • Мнения: 111
betina33, разгледах сайта, който си дала, но не можах да открия торбичките. Жалко, много ми харесаха! Поздравявам те за твоите, ще са страхотно допълнение към подаръците! И при мен така мърмореха преди години, че съм луда да правя толкова сладки, сега никой нищо не смее да каже, даже си и поръчват от любимите Simple Smile
Днес щях да правя щолен, но ще отложа за утре, че нещо прясната мая се е свършила в целия град.

# 787
  • София
  • Мнения: 102

Въпросче едно. От арменските сладки една доза приблизително колко сладки излизат, дали някой е броил? Щото се чудя дали да не забъркам направо 2 дози, ама пък тия 6 чаши брашно доста ми се струват, та съм в голяма чуденка Simple Smile

Днес ги правих, на мен ми излязоха точно 40, с големина на орех

# 788
  • Мнения: 9 902
някой направи ли базелските медени сладки, пак имам затруднение - само сухи продуктили съдържат, защото 200 грама мед не могат да поемат всички останали ядки, захаросани корички, брашно?

# 789
  • Мнения: 909
Хайде и аз да се включа с едни обикновенни коледни меденки Peace

Последна редакция: нд, 19 дек 2010, 21:37 от merydit

# 790
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Днес щях да правя щолен, но ще отложа за утре, че нещо прясната мая се е свършила в целия град.
По коя рецепта ще го правиш? Аз мислех да правя Дрезденския щолен на Джемма в началото на Декември, но не успях и сега е прекалено късно Sad (пише да не се консумира преди да е изминала седмица от направата му)

# 791
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
Крисче-благодаря ти -аз си знам че тук си намираме подкрепата и затова и се чувствам  в свои води сред приятели
момичета за торбичките- не съм ровила в сайта аз направо от магазина  си купих -50 броя около 2 лева дадох-плюс минус някакви стотинки да не ви излъжа че точно не си спомням -имаше и други видове- едни бяха направо с лентичка за завързване но 10 броя бяха около 2 лева- имаше поне 3-4 вида -може би трябва да попитате дали още ги има-пише че за 1 ден доставят

# 792
  • София
  • Мнения: 2 431
Крисче-благодаря ти -аз си знам че тук си намираме подкрепата и затова и се чувствам  в свои води сред приятели
момичета за торбичките- не съм ровила в сайта аз направо от магазина  си купих -50 броя около 2 лева дадох-плюс минус някакви стотинки да не ви излъжа че точно не си спомням -имаше и други видове- едни бяха направо с лентичка за завързване но 10 броя бяха около 2 лева- имаше поне 3-4 вида -може би трябва да попитате дали още ги има-пише че за 1 ден доставят
Аз го знам магазинчето, направо ще ходя до там да си купя. Благодаря   bouquet

# 793
  • Мнения: 2 708
Дес и баба Станислава Hug благодаря ви. Ясно, че 1 тава/40 бр няма как да стигнат от таз вкусотия. Аз само купешки съм яла и ги обожавам и самата аз излапвам 1 пакет, така че явно ще е директно двойна доза Simple SmileSimple SmileSimple Smile колкото и много да ми се струват тия 6 чаши брашно и 2 чаши олио hahaha

# 794
  • София
  • Мнения: 3 610
soft ,това са меденките на Джули от първа страница Peace
А аз пак да си повторя питанката за белтъчната глазура-колко време издържа направена в затворен плик? Мога ли да започна да украсявам днес и да довърша утре newsm78 Проблема е,че имам 3 белтъка в една купа и незнам как да ги разделя на части Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт