Как МЗ ограмотява непросветените за вируса на СПИН

  • 5 714
  • 121
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 271
Ето статията:
http://www.dnes.bg/redakcia/2010/12/01/mz-ni-pazi-zadniia-dvor-s … ashki-klip.105191
Вие какво мислите? Бихте ли показали на детето си (тийнейджър) този клип? На мен ли ми липсва чувство за хумор или са добре похарчени пари от МЗ?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 573
 Shocked Нямам думи  #Crazy

# 2
  • Мнения: X
Гледах клипа онзи ден и честно казано, още не знам как да го коментирам. Първата ми реакция беше - простотия.

# 3
  • Мнения: 9 865
Не знам кое откъде трябва да ти е влязло и излязло, за да сътвориш туй нещо и да не те е срам да го обнародваш.

# 4
  • Мнения: 33
Таргет- групата им е тинейджъри. Не виждам иначе как да им привлекат вниманието. Коментар от 15-годишна дъщеря на приятелка "Яко е - друса". Каквото и да значи това, каза го в позитивен смисъл.

По възрастните се предполага, че са ограмотени, въпроса е как да се привлече вниманието на децата да го гледат...

Лично на мене ми е странен и 3- пъти го гледах и не можах да разбера идеята  newsm78 Замислих се, чак, като чух тийновете да го коментират. Така, че може би не трябва да съдим толкова строго.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Аз пък не разбрах защо да е простотия. "Детето", което вече прави секс, много добре знае що е "параден вход, заден двор и свирка". Но някои не са нясно, че от заден двор и спринцовка също може да се заразиш, целта на посланието е да информира за възможните канали на инфекция.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Тази реклама много ми напомня на една с домат, дето бил ГМО и какво причинявал... Вероятно авторът е същият. Много зле.

# 7
  • Мнения: 9 865
Дневник са пуснали и "как се прави по света" само за сравнение.

# 8
  • Мнения: 25 600
Просто, ясно и с картинки - лесно е за възприемане от съвременния тийнейджър.
Браво на екипа за идеята!  Laughing

Този клип ми идва вече брутален: http://www.youtube.com/watch?v=TRFxoQOQqk4&feature=player_embedded

# 9
  • Мнения: 4 841
Клипът го намирам за ОК за излъчване след 22,00 часа или по младежки музикални програми. Виж, ако ми го пуснат по БНТ1 в 19,50 преди Сънчо, ще алармирам де що институция има  Crossing Arms

# 10
  • София
  • Мнения: 38 476
Хм. Нямам думи. Освен това не е достатъчно точен.

На мен много ми харесваше един клип с дъвка, дето всеки я дъвче и я лепи, където му падне и след това някой друг я взима.

# 11
  • Мнения: 33

Пуснали са каквото им е харесало. Лично съм виждала кампании в училища в Германия- то не беше сем. Симпсънс, das Brot и какво ли още не. Важното е да стигне до таргет- групата. Питай някой тийн какво мисли за тези клипове и какво за коментирания тук.

# 12
  • Мнения: 2 865
Не съм възмутена, предполагам че ще им хване вниманието, освен това не е изключено да битуват някои митове сред тях, така че споменаването на "свирката" като риск също е от полза вероятно за ограмотяването им.
Френската е като филм на ужасите- всички в пясъчния часовник и рано или късно падат, обаче нищо конкретно като практическа информация, а това им трябва на "неограмотените".

# 13
  • Мнения: 4 841
На мен много ми харесваше един клип с дъвка, дето всеки я дъвче и я лепи, където му падне и след това някой друг я взима.

Да, този беше много успешен!
А показания от Кака Сийка е наистина брутален и категорично и него не бих искала да видя по национална телевизия преди 22,00 часа.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....
Вие какво мислите? Бихте ли показали на детето си (тийнейджър) този клип? ...
Да. Щом е голямо за да прави секс. Значи знае как се прави той и няма да чуе за първи път "заден вход" и останалите сравнения.
Клипът не е за лелички.

Общи условия

Активация на акаунт