Подсъзнанието може всичко 33 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 81 897
  • 686
  •   1
Отговори
# 75
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
Благодаря Лени,
чудесен сайт. Hug

# 76
  • Мнения: 1 422
Момичета, когато поискаме с чисто и искрено сърце и сме готови изначално да направим ВСИЧКО, за да се случи нещо, вратите се отварят през нас сами.

Снощи аз написах тук, че днес е Ден първи! И за мен днес се постави ново начало. Днес за мен Е Ден Първи. Така се случи, че бях на обучение, което ми намести 11 години обучителни системи от-до, четене, практикуване, търсене, намиране, осъзнаване, крачки напред, ново ниво, промени, разделяне, срещане, загубване, намиране и растеж. Просто маса изречения днес бяха изречения от моя изминат път.

С цялото си сърце благодаря, че получих отговор на молитвите си от снощи. Една вечер, една нощ. Едно обещание, което дадох, че ще направя определена последователност от действия и което спазих и останах отворена за най-доброто. И то дойде само.

Накрая правихме една техника, от която не помня много, защото напоследък всичките ми медитации (и водените, и индивидуалните, и на записи, и изобщо) са много силни преживявания и са абсолютно мои собствени и дистанцирани понякога дори от начина, по който другите ги правят, ако сме в някаква група (примерно на курс). Получих инструменти, за да намеря отговорите, които търся в момента и да се кача нагоре, за да продължа напред.

Благодаря на Вселената! И благодаря на хората, които ме хващат за ръка, когато се залюлея. Не разбирам някои неща, които ми се случват. От други много боли, но благодаря за вътрешната си увереност, че получавам огромна любов и подкрепа, и доверие, и сила от наставниците си (учители, ментори, приятели, вие тук). Знам, че не е лесно с мене. Иска се огромно търпение. Особено, когато някой друг (различен от тези хора) ме нарани, аз имам склонност да чета Евангелието като дявола и да си тълкувам много крайно дадените ми насоки.

Когато се разочаровам от някого най-вече (може би защото имам неприятно висок праг на търпимост към човешкото нехайство към чувствата на другите), излиза на повърхността старият ми страх да не ме отхвърлят и аз самата се отдръпвам. После връщането става бавничко. Хора, които не са свикнали с това, не знам как го възприемат. Може би е редно да им обясня защо се държа по определен начин, но не върви да ида и да тресна тази информация просто ей така. Все едно целият свят си няма друга рбота, освен да се занимава с моите емоции все пак.

Отивам да си правя техниките за тази вечер. Утре е Ден Втори. Лека нощ и целувки от мене.

# 77
  • Universe
  • Мнения: 1 556


… ДА СЕ ВЗЕМЕТЕ В РЪЦЕ! И лека-полека да започнете да променяте живота си!
Как ще го промените? Много просто. С тренировки.
Да започнем от най-елементарното, ако сте готови.

1. Усмихвайте се, господа! Усмихвайте се въпреки всичко! Запомнете думите на един от великите мъдреци: “Радостта е особен вид мъдрост!”

2. Всяка сутрин трябва да имаме нагласа за чудо! Щом се събудите сутринта, започнете да си фантазирате какви интересни неща ще стават днес! Как прекрасно ще направите всичко. И ще сте доволни от действията си.

3. Облеклото! Обърнете внимание, че детето е готово всеки ден да се облича по различен начин! Стига да харесва дрехите. Тоест за начало си прегледайте гардероба. Изхвърлете тоалетите, които вече не харесвате! Всеки ден обръщайте внимание на облеклото си! Особено мъжете! Всеки ден се стремете да сте нови с обеклото си. Не се бойте да изпъквате! Нима предпочитате да сте незабележима песъчинка в безличната сива маса, наречена тълпа? Всеки ден се обличайте празнично! Когато всички ходят с удобни, практични, всекидневни дрехи, вие обличайте официалните. Когато всички са празнично облечени, вие сложете ежедневна дреха. Вижте как ще се отнесат хората. Как да се обличаме правилно също е измислено от хора. Модата също от хора се измисля. Намерете най-удобното за себе си! И това е елемент от свободата. Не всеки е способен да се изправи срещу другите. Необходима е смелост и сила. Не се оправдавайте, че навремето сте го правили. Това е било навремето. А сега?  С възрастта става все по-трудно. Както е и с физическите упражнения. Започнете да правите живота си разноцветен! Създавайте живота си интересен. Да започнем подготовката за чудо от сутринта. Както знаете, има различни възможности. Зависи откъде ще подхванете нещата. Но по-добре да е откъм полезната за вас страна. Обикновеният човек чака да стане чудо. И чак след като се случи чудо, му се подобрява настроението. Човекът, който създава живота си, прави обратното: чрез настроение за чудо създава в живота си чудеса! Управлява събитията в своето съществуване. Фантазии от ранно утро – това е нещо като планиране на деня. Но с любов. Вие разбирате, нали, че това е само фантазия. И няма да се случи задължително. Но би било прекрасно, ако стане. В този случай вие не сте обвързани с резултата. Вашата фантазия съществува отделно от вас. С такъв подход нещата стават лесно като на игра.
Облеклото е психология в чист вид. Като се обличате всеки ден по нов начин, вие ставате нов човек. За себе си и за другите. Облеклото има огромно влияние върху състоянието ни. А състоянието ни пък от своя страна влияе на събитията в живота ни. Възползвайте се.

4. Учете се да слушате другите хора! Дори ако не са ви интересни. Интересът ви зависи от опита и мненията ви. В момента на възприемане на информацията си спестете мнението. Много интересни и полезни неща във всяко отношение можете да възприемете от другите. Учете се и да наблюдавате по същия начин, без свое мнение.
Какво представлява нашето мнение? Човешкото мнение често е причина за разногласия. Ако не можете да отстъпите от мнението си, това е признак, че вашето мнение ви управлява! Твърдото мнение е почти като догма. Ако в спор се сблъскат две непоколебими мнения и никой от опонентите не иска да отстъпи от правотата си, това е признак не на сила, а на глупост. И в наши дни дори такива глупости на умни на пръв поглед мъже водят до войни и смърт на невинни хора. Ако имате мнение, което сте готови да защитавате с пяна на уста, при задълбочено вникване ще установите, че това е Самолюбие, скрито зад маската на мнение. Самолюбието много обича да си слага различни маски. Една от тях е маската на Справедливостта. Често не Справедливостта, а именно Самолюбието ви ръководи. Към него ще се върнем пак и ще го разгледаме по-подробно.
Благодарение на тези наблюдения и чута информация и да искате, и да не искате, ще започнете да прилагате в живота си всичко полезно и красиво. Преди всичко слушайте и наблюдавайте тези, които са успешни и щастливи. Които са постигнали нещо в живота.

5. Не се бойте да хулиганствате, да правите бели и да се шегувате. Дори ако сте сериозен началник! С авторитет. Шегите ще вдигнат още повече авторитета ви. Планирайте ги. Отделяйте време за планиране на шеги. Така че да са приятни. Шегувайте се вкъщи, в работата, на улицата. Това ще внесе нови усещания и багри в живота ви, в живота на околните.

6. Научете се открито да изразявате чувствата си! Това също е детско правило. Децата спокойно говорят за всичко, което мислят. Те спокойно говорят за любов. Споделете и вие своите чувства.

7. Избягвайте излишен комфорт. Ако тялото ви се чувства комфортно, значи сте блокирали в развитието си, а дори и сте тръгнали в обратната посока. Защото в детството няма такова понятие като оставане на едно място.  Всичко на този свят устремно се движи и може заедно с живота да се устреми напред или още по-устремно да се полети в обратната посока.

8. Сменяйте гледната си точка. Започнете от физическа смяна на гледната точка (предприемете разместване вкъщи или на работното място. И го направете така, както биха го направили децата. Посъветвайте се с деца. Направете го обратно на общоприетите правила).

9. Търсете само доброто у хората.

10. Лошото у хората подминавайте.

Готови ли сте да поработите над себе си? Ако да, не отлагайте, да започнем да изпълняваме Peace

БЪДИ КАКЪВТО СИ, ИЛИ “ЗЛОБНА” КНИГА ЗА ЛЮБОВТА
Андрей Макрица  / водещ преподавател в Института за самовъзстановяване на човека в Москва. Най-приближения ученик на М. С. Норбеков, директор на клуба "MSN"./

# 78
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Ивонска, аз съм едната (сигурна съм, че има и още), които те „дърпат” невидимо, за да не си отиваш.  Laughing Нямах много време и настроение да пиша, но следих всичко писано последните дни. Благодаря ти за присъствието тук, с някои от постингите ти съм дълбоко съгласна. Отделно от това благодарности за разказаното за рибъртинга, от който, да си призная, в края на краищата, като се огледам - много не разбрах, Joy отначало реших, че е нещо като регресия, после казваш, че продължавало 2 години, пък преживяването на раждането било само веднъж... Абе, няма да се пУашиш, ако искам повече – ми да взема и да прочета... Laughing И аз съм от тези, дето много не ги тегли безкрайното чопкане в минало с цел изваждане на причини на настоящи проблеми. Сигурно щото достатъчно съм чоплила в настоящия си живот – все безрезултатно.
Откакто се отказах от подобни действия и обърнах нещата на 180 градуса – само към това, което още не се е случило, пък го искам – чак тогава почнах да получавам желаните от мен резултати. Но, от друга страна, вярвам, че всеки си има собствена пътечка и истина. Ей на, с Вокс уж хич не съм съгласна, пък каква хубава дискусия се получи между вас с него и Клонка.  Peace Благодаря и на тримата.  Hug

Колкото до слизане по стълби по време на медитация – лошо няма – според някои източници, така слизаме по-дълбоко навътре в себе си. Нали къща било символ на себето. Що да не открием интересни неща за себе си... Аз съм го правила по-рано. Харесваше ми. Не видях, обаче, нищо неочаквано. По-скоро се самонаведох на някои разсъждения – които си бяха много подходящи за онзи етап. Аз идеята за стълбата надолу я почерпих също от една водена медитация, но на английски. Там стъпалата бяха 10.
Маргало, притчата за монасите ми е от любимите...
Наскоро мислих по въпроса. Искам си аз нещо, ама много си го искам. И го получавам. Изглежда сякаш е било невъзможно да стане, но става. Обаче какво следва - кардинално това нещо изобщо не променя ситуацията, която аз всъщност искам да бъде друга. Дори напротив - задълбочава я, което е съвсем неприемливо.
Значи, можем да получим разни неща, но да изменим една ситуация, която всъщност е безнадеждна, в посоката, която ние искаме, е доста сложна работа. Не зная къде е грешката, но може би наистина има неща, които, колкото и да променяш обстоятелствата, не можеш да нагласиш според желанието си.
Значи, аз разсъждавам така - за да изменим една ситуация кардинално, трябва ние самите, дето сме си я привлекли в живота, да променим нещо в начина си на мислене, чувстване, вибриране, ако щеш и т.н. Иначе ще си привличаме една и съща ситуация - а по-конкретните неща могат да си идват и да си отиват, но няма да променят основата, канавата. Т.е. другаде трябва да се бърка.

Колкото до вътрешния ти глас, дето крещял да си затвориш устата - явно егото ти вика по-силно  Joy (от собствен опит го казвам). Една позната тогава ми рече - дай му на твоето Его бисквитка да дъвче и го турИ на задната седалка. Много ми хареса тогава тоя образ - моето могъщо Его (тогава) в образа на кученце, кротко дъвчещо бисквитка на задната седалка, а Аз - карам колата накъдето Аз пожелая (т.е. истинското Аз). bowuu
Дива, благодаря ти за хубавите думи - ти си знаеш кои, че останаха много назад. Hug
Вела, една твоя есенна картинка - оная с водата - много ме заплени, благодаря. Hug
И огромно БЛАГОДАРЯ на Лени за прекрасната тема и за всичко останало - както винаги - никога не преставаш да ме учудваш, с всяка нова тема - все по-хубава и по-хубава... Hug Hug Hug
Момичета, прекрасна седмица ви желая!
Днес при нас падна първия сняг - а луната - половинка, само че лявото ъгълче - по-високо
 

# 79
# 80
# 81
  • Мнения: 440
Лени,благодаря за новата тема Peace
Чудесна е!!!

# 82
  • Мнения: 620
Лени, не сме го разисквали но ми е много интересен Щайнер. Много отричан и много признат. Аз скоро го открих и ми пасва творчеството му.

# 83
  • Мнения: 10 685
Бях пробвала да чета Щайнер преди години. Тогава ми се видя тежък и неразбираем. Сега обаче ме заинтригува от абзаца, пуснат от Лени. Май вече съм помъдряла достатъчно  Flutter и ще се пробвам  пак да го чета  Laughing
А епифизата / пинеалната жлеза / в прадревни времена наистина е била око, но око гледащо нагоре и леко назад, към тила...

Искам да попитам някой провеждал ли е ритуала Тибетски прошки и ако да, би ли споделил впечатления?  
Алена го споделя в книгата си "Настоящето е само ден" и много ме заинтригува.
Търсих из архивите и установих, че е споменаван един-единствен път в друга тема, без подробности обаче  newsm78

П.П. В Спиралата откривам 3 страници с книги на Щайнер  Shocked
Препоръчайте, моля, някоя   Hug

Последна редакция: нд, 28 ное 2010, 12:31 от mijjjka

# 84
  • София
  • Мнения: 369
Eee, интересно се развива темата  Peace
и аз май я дърпам Ивонска...

Заповядайте виртуална почерпка за празника ми днес Simple Smile

 

# 85
  • София
  • Мнения: 3 099
.... отначало реших, че е нещо като регресия, после казваш, че продължавало 2 години, пък преживяването на раждането било само веднъж...


Сесиите започват с обсъждане. Водачът трябва да "напипа" посока. После започваш да дишаш. Когато водачът реши, че си достигнал алфа нивото, започва да те води. Още дишаш (по определен начин, разбира се). Отиваш някъде и получаваш задача (да чистиш, да търсиш и чистиш и др.) В каква последователност се случва всичко не знам, но знам, че това е система. Не може да правиш разни неща когато ти скимне - трябвало да си подготвен. Как и защо аз не знам, но знам, че да се метнеш да си преживяваш нещо ако, там не си подготвен, може да ти навреди (друга клиентка приложила сесията за финансово изобилие у дома на майка си, на жената и прилошало сериозно). Както вече споделих, миналите прераждания не ги видях толкова лесно. Не стана от веднъж. Не знам какво се търсеше тогава, никога не съм се задълбочавала и не съм питала в детайли каква е системата, пък и не мисля, че щях да получа изчерпателен отговор, де... Защото ето, че хората сме охотно готови да експериментираме, а си е риск, все пак.

Аз не съм чела НИЩО за рибъртинг, за да съм откровена с вас.  Sunglasses И по популярните книги не си падам.  Blush Но винаги получавам хората и практиките, с които да задоволя този свой стремеж.

Bili-san, нека винаги получаваш онази светлина, която да те води по твоя път!   bouquet

# 86
  • София
  • Мнения: 0
Небесни пари Фън Шуй




В древен Китай са вярвали, че съдбата на хората се управлява от могъщия император Юй –ди.Той живял в прекрасната небесна обител и владеел висшите сили на природата,стихията и цялото богатство на света.
Той изпраща на хората здраве, дълголетие и просперитет, изпълнява желания, защитава и благославя за късмет.
Съществува древен обичай за изпращане на символичните пари в Небесната банка на император Юй –ди, за да привлечете в живота си тези видове късмет, които са необходими за един щастлив изобилен живот.
Вълшебната банкнота съдържа портрет на император Юй –ди  и традиционни доброжелателни символи на Фън Шуй.
Ако в благоприятно време изгориш банкнота, то на вашата сметка в Небесната банка, ще се окаже посочената сума пари.По този начин ще започнете да получавате „дивиденти” във вид на благополучия, богатство,семеен късмет и съвършенство.
Небесните банкноти се явяват универсално средство за Фън Шуй, генериране на енергия за вашия просперитет и доброто покровителство на Висшите сили.
Изпълнявайки ритуала, вие привличате в своя живот чудесни възможности за постигане на желаното ниво на богатство и щастие.


Активиране на Небесните банкноти

Изберете подходящо време за изпращане на пари в Небесната банка  на император Юй –ди.
Този период може да бъде: първите дни на Новолуние, Нова година, рожден ден, имен ден, годишнина, сватба.

Изгори банкнотата в настроението на почит към предците и благодарност към Небето Вие получавате благословия и милостта на Висшите сили за всичките си добри намерения.Небесният повелител ни дава пълна защита, повече късмет, всички видове блага и щастие.


Препоръки:

1.Изгори банкнотата по-добре на чиста чиния
2.В подходящо разположение на духа, внимателно изгаряйте банкнотите една след друга, представяйки си, как дима отива в небето, връщайки към вас огромно благосъстояние, еквивалентно на изгорената банкнота.
3.Останалата пепел трябва да поставите под всяко растение във вашия дом или около него.
Сега вашите добродетелни пари са депозирани в Главната Небесна банка, която поддържа всички възможни и невъобразими богатства и богатства на Вселената.
Не забравяйте периодично да попълвате вашата сметка.


Символите на Небесните банкноти

Всички банкноти на лицевата страна имат портрета на император Юй –ди в типични церемониални одежди, личния му печат и надпис, удостоверяващ принадлежността на паричния знак на Небесната банка(йероглифите в горната част).
Характеристиките на допълнителните благожелателни символи са детайлизирани по-долу за всяка банкнота поотделно.
Обратната страна на всяка банкнота съдържа изображение на сградата на Императорската банка на фона на благоприятния пейзаж на небесната обител.В допълнение може да има и да присъстват символи на късмета, описани отделно.


Банкнота 5000
Магически гъби във ваза – символ на дълголетие( от  тях подготвят еликсир на безсмъртието).Освен това те изглеждат като магически жезъл ЖУ И, който държи императора,необходим за изпълнение на желания.Две златни рибки в лотос символизират безкраен цикъл на успех и постигане на съвършенство.

Банкнота 50 000
Шаран, преодоляващ драконовата порта, носи голям късмет в кариерата и образованието.Вълшебната лунна жаба на богатството е неизчерпаем източник на богатство.На обратната страна два сома разположени в кръг, означават изпълнението на желанията година след година или за цял живот.Един слон с ваза, заобиколен от деца със символи на щастието.Това показва желанието за световен мир и просперитет в продължение на много години.

Банкнота 10 000 000
Двойка феникс с божури – символ на семейно щастие на високопоставените съпрузи, благословени с богатство и благородство.Древният китайски кораб, който плава – символ на идването на богатство и късмет в делата.

Банкнота 100 000 000
Златни кюлчета и монети с йероглифи, приканващи към богатство.Три бебета с плодове в кръг символизират три щастия на човека: добра съдба, благоприятна среда и личностно израстване.

Банкнота 800 000 000
Цъфнали божури – императорски цветя.Те са символ на цялостен просперитет, стандарт за красота, знак на богатства и знатности.


Банкнота 800 000 000
Три звездни старци олицетворяват основните видове успех и щастие:
Фук – богатство и власт,Люк – семейно благополучие и просперитет, Сау – здраве и дълголетие.Майка Сиван Му с небесни девици – богиня, даряваща безсмъртие и отваряща вратата на Небесния свят и жителите на небето.Покровителка на всички жени и доставчик на мъдрост в живота


Банкнота 1 000 000 000
Деца ловят мишки: Пет вида щастие се спускат от Небето, носят хармония и съгласие.Летящата мишка е в съзвучие с думата „щастие”.Красивите деца – благоприятна  възможност и намирането й.От другата страна: Цилин – митичния Дракон – кон.Източник на голяма сила, власт и богатство.Защитник от негативни влияния.


Банкнота 1 000 000 000
Осем,безсмъртие – най-популярния символ на съвършенството, постигнато майсторство и героични дела.Тези легендарни герои владеят различни символи на късмета и носят различни видове щастие, изпълняват желания и помагат на нуждаещите се.На обратната страна: Дракон и феникс в кръг с перла олицетворяват идеалното равновесие на енергията в природата и хармония в любовта.

Банкнота 1 000 000 000
Несметни прекрасни съкровища.Небесният  император  - неизчерпаем източник на богатство и просперитет.На обратната страна: Дракон с перла – символ на небесната власт,източник на жизнената енергия.

Банкнота 2 000 000 000
Хотей (Смеещия се Буда) с деца и количка със съкровища.Това е знак за добър късмет на семейството,радост и богатство, велики постижения и щастие.

Банкнота 8 000 000 000
Шоу – син – звездния старец на дълголетието, изцеляващ от всички болести.Мощен символ на семейния късмет.Фук – звездния старец, бог на богатството и властта.Даващ духовни богатства,благосъстояние, социален статус и изпълняващ желания.

Банкнота 8 000 000 000
Два цилиндъра, напълнени гърнета с богатство.Мощен символ на огромното богатство,благоденствие,щастие и благородство.Те ще Ви предпазят от всякакви неприятности и проблеми, излъчвайки сила и мощ на Небесната защита.

http://www.magicwish.ru/forum/16-21-90   Сообщение # 1338

Bili-san  Честит празник!

Последна редакция: нд, 28 ное 2010, 15:18 от nvesela

# 87
  • Universe
  • Мнения: 1 556


Искам да попитам някой провеждал ли е ритуала Тибетски прошки и ако да, би ли споделил впечатления?  
Алена го споделя в книгата си "Настоящето е само ден" и много ме заинтригува.
Търсих из архивите и установих, че е споменаван един-единствен път в друга тема, без подробности обаче  newsm78

П.П. В Спиралата откривам 3 страници с книги на Щайнер  Shocked
Препоръчайте, моля, някоя   Hug

Аз имам знания за антропософията и Щайнер, получени по метода на скакалеца - оттук-оттам hahaha Най-вече от Антропософско об/во Б-я - http://www.aobg.org/index.php?ln=1. А, иначе ми е много архаичен и също труден Laughing Има и страница във ФБ.

От всичките 354 тома Събрани съчинения (в това число 28 основни труда и лекционни цикли с над 6 000 лекции, изнесени от него в периода 1902-1924) на български засега са публично достъпни (издадени) 54 тома - има ги за сваляне в - http://www.DMCA-removal-from-Google/index.php?page=torrent-detai … c0e281c4540020a10

 Embarassed Нищо не ми говорят тези ТИБЕТСКИ ПРОШКИ НА АЛЕНА  Crossing Arms, има ли ги някъде качени или само коментари към тях newsm78

Bili-san,

Последна редакция: нд, 28 ное 2010, 15:49 от lenny_pld

# 88
  • Мнения: 7
   Hug:Привет и от мен!!!  bouquet
   Обичам ви!
 Съжалявам!
 Простете ми!
 Благодаря!

 

# 89
  • Мнения: 364
E, не мога да сваля "Отвъд тайната"и това си е. Нито от Замунда, нито от Мастърс. Не и не. Никакъв прогрес. От един час се мъча и нищичко. Вие някакъв проблем имахте ли?

КЛОНКА, заповядай  :  Beyond.The.Secret    Линкът е валиден 5 дни

Лени!    Heart Eyes      Hug     bouquet     

Общи условия

Активация на акаунт