Подсъзнанието може всичко 33 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 81 848
  • 686
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 100
Записвам се в новата тема на Лени, благодаря ти за труда, мила! Hug  bouquet

Защо някои желания не се сбъдват?

“Мамо, защо още няма сняг?Нали идва Коледа?Нали ми каза, че винаги когато много искаш нещо, то се сбъдва?Защо, защо още няма сняг?”

“Ела, седни за малко до мен.Ще ти разкажа нещо.Помниш ли онзи човек, когото срещнахме вчера на улицата, този, който беше без палто и имаше скъсани обувки, въпреки че навън духаше мразовит вятър?Знай, миличка, че той и още хора като него се молят всеки ден и искат много повече от теб снегът да не завали скоро.Тези хора нямат дом, не могат да се радват на падащите снежинки, гледайки ги през прозореца на топла стая.Когато се сърдиш и тропаш с краче, че все още няма сняг, помисли колко се радват те, че все още земята е суха, че могат да вървят без краката им да се намокрят.Недей да спираш да вярваш в това, че желанията ни се сбъдват, когато много искаме да е така.Просто се замисли, че може би за някой друг е много по-важно това да не се случи.”

Ето така беше обяснила на дъщеричката си защо няма сняг една моя учителка.Няма да забравя думите й.Винаги, когато искам нещо много силно и въпреки това то не се случва, се сещам за тази история.

Искаме пари, нова работа, идеален партньор до себе си…И сигурно заслужаваме всичко това. Но някой, някъде там навън може би се моли по-силно от нас…


Аз пък мисля, че единственото, което се постига с подобно обяснение е да се създаде чувство на вина, когато желаеш нещо и все да се чудиш дали пък няма да навредиш на някого, имаш ли право да го искаш и подобен род терзания.

Би могла да му обясни, например, че снегът ще повлияе на много хора и не всеки от тях иска да вали сняг. Но понеже ако много искаш нещо, то винаги се изпълнява,  ще е много трудно да се изпълни желанието на всички едновременно.
 Че като си пожелава нещо, не трябва да си казва как да стане, а тя вероятно си представя , че валят от небето снежинки Simple Smile  И понеже тя много иска да има сняг, нейното желание може да се изпълни, но само в нейния дом, с подходяща украса да се създаде впечатление за сняг. Може да се вземе машина за сняг ( от по-имотните родители) дето да навали къщата, обикновен спрей за сняг, с който да се напръска ... варианти много, стимулира се творчеството на детето и му остава вярата, че има начини да се изпълняват желанията, без да се вреди на другите. Спестява съмнението имаш ли право да желаеш нещо. И му се радваш, защото си знаеш, че си е за теб и си го заслужаваш.


Много здраво ни е заседнало чувството за вина и се задейства като вирус при всяко възникнало желание Simple Smile Но мисля, че не е задължително за "един сватба, да е за друг брадва".

Всеки може да е щастлив с неговите си желания, стига да не обхващат точно определен човек (например, жената може да си  пожелае да ходи с приятна компания с мола (което вероятно иска), а не точно със съпруга си (който вероятно и без това постоянно е кисел и ама хич не отговаря на вътрешното й желание Simple Smile ) и така да се изпълни и неговото желание Simple Smile ) , точно определена работа и т.н. (някой беше пуснал линк към статия точно по този въпрос)...

Ей такива ми ти съботно-вечерни размишления.....

# 61
  • София
  • Мнения: 0
Лечение, чрез вода



Вода и здраве.

Според резултатите от изследванията на много учени от различни страни, повечето заболявания на човека са пряко свързани с това, каква вода ние използваме, както и степента на обезводняване на организма или на определен орган.
  Основни симптоми на обезводняване – болка, недостиг на въздух (задух)и алергия.

Ако вие не се вслушате в тези „сигнали”и не предприемете съответните мерки, то рискувате да доведете своя организъм до тежки разстройства, причинени от промяната в химическата среда, в състояние на недостатъчно снабдяване с вода.След обезводняване има също и метаболитен аспект( загуба на някои незаменими аминокиселини, невъзможност за усвояване на жизненоважни микроелементи и витамини, постоянна необходимост от мастни киселини и
т.н.)

Огромната армия от алергични, в по-голямата част и не подозират, че състоянието им е причинено от хронично обезводняване.
Ако водата постъпва в организма в достатъчно количество, хистамина сам изчезва там, където не трябва да бъде; неговото освобождаване в кръвта спира, и такива симптоми на алергия, като например задух – от само себе си прекратяват.
  В противен случай, прекомерното отделяне на хистамин в кръвта може да доведе до това че, някои видове бели кръвни клетки(левкоцити), особено чувствителни към високи концентрации на това вещество, ще започнат да умират.Тъй като левкоцитите отговарят за имунната система, не е трудно да се досетите, че намаляването на техния брой може да доведе до отслабване на защитните сили на организма.В резултат на това се потиска имунната система на костния мозък.
Хистамина „се отстранява”от работа с имунната система и започва да постъпва в големи количества в тъканите.В този случай изработването на антитела за борба с антигените се оказва недостатъчна.В резултат на това възникват алергични явления, свързани с различните видове алергени – например, цветен прашец и т.н.
  Ако в организма има достатъчно вода, хистамина ще бъде просто „измит” от него и проблемите с алергията ще отпаднат от само себе си.Между другото, точно това се случва в тези случаи, когато по време на сезонните цъфтящи растения при алергичните започва повишено сълзене – организма „измива” повишената концентрация на хистамина с помощта на вода(в този случай – сълзи).

Астматиците, вместо да вземат в големи количества анти хистаминови препарати, трябва преди наближаващите  пристъпи, просто да изпият 2- 3 чаши вода, която ще неутрализира действието на хистамина и ще сигнализира мозъка за това, че неговото изработване вече не е необходимо.

Следващото разпространено заболяване, което се нарича едно от болестите на цивилизацията – хипертонията – също е свързана с недостатъчния прием на вода в нашия организъм.
Организмът се стреми преди всичко да  запази целостта на сърдечно-съдовата система, необходима за поддържането на жизнените функции на нашето тяло и насищането на тъканите и органите с жизненоважния кислород.Но в същото време за да съхрани своята цялост сърдечно-съдовата система стеснява своите капиляри,и това безусловно има своите последствия.
В резултат на постоянната циркулация на сгъстената кръв в организма може да настъпи съдов колапс.
Факт е, че организма се стреми да оцелее на всяка цена, и в резултат кръвоносната система се адаптира към загубата на вода,и следователно намалява капацитета си.В резултат големите кръвоносни съдове се компресират,а малките(капилярите) ще се затворят напълно.
Резултат – липса на пълноценно кръвообръщение  и значително увеличаване на налягането в големите кръвоносни съдове – артериите.
Какво е високо кръвно налягане? Правилно – хипертония.
Но, да видим какво се случва при разпределението на кръвта по-нататък.
Отначало се повишава налягането в кръвоносните съдове. Едновременно с това започва процес на задържане на сол в организма, за да задържи малкото количество вода, която все още постъпва в него.Това е естествено  - така нашето тяло се стреми да създаде резерв от водни запаси, които в случай на остра необходимост ще се подаде на жизнено важните клетки.По този начин, задържането на сол  - спешна мярка, с помощта на която организма се стреми да задържи ценната влага.


Как може да се избавим от възникващите в такива случаи отоци?

Само с помощта на достатъчно вода, която „измива” излишните соли и нормализира водно-солевия обмен на веществата, и така може да избегнете по-нататъшното развитие на хипертонията.

Какво прави в такива случаи официалната медицина?
Тя предпочита да назначи на страдащите от хипертония - диуретици, които принуждават организма да загуби остатъка от така необходимата му вода.
Най-добрия диуретик – това е чистата вода, която се бори с възникналите при хипертонията отоци, много по- ефективно от всички лекарства, произведени по химичен начин.
 

Безсолната диета, която назначават на хипертониците, има приблизително същия ефект, както и при вземането на диуретици.Според проучвания, проведени през 1995 год., се установило, че при всички, които спазват безсолна диета, драстично увеличават вероятността от инфаркт или инсулт – в сравнение с тези, които ядат сол, без никакви ограничения


Освен хипертонията, към последствията на хроничното обезводняване се отнася и
диабета.

Механизмът на това заболяване също е тясно свързан с водно-солевия обмен.Мозъкът първоначално се нуждае от много вода.Ако постъплението на водата се окаже недостатъчно,мозъка дава команда да се повиши нивото на глюкоза в кръвта – за да обезпечи необходимата енергия за своята работа.В резултат на това мозъка започва да „разчита”на глюкозата като източник на енергия.Особеностите на мозъчнете клетки се състои в това, че за да „пропуснат” глюкозата не е необходим инсулин, за разлика от всички  други клетки на тялото.Продължителното обезводняване и необходимостта от снабдяване на мозъка с енергия от захарта, води до това, че организма престава да изработва инсулин самостоятелно.
Гледната точка, според която инсулинозависимия диабет е
генетично обусловена болест, потвърждава и  факта ,че структурата на ДНК се определя от протеини, свързани с регулиране  съдържанието на вода.По този начин повреждането на протеиновите структури, влизащи в състава на ДНК, могат да станат причина за това, диабета причинен от продължително хронично обезводняване, да придобие наследствена тенденция.


Към болестите,които са причинени от обезводняване , се отнасят и тези, които са придружени от болки от всякакъв вид.Болката –това  е отчаяна молба на организма за вода

Факт е, че причината за възникване на болката – това е кислородното изгаряне във вътрешността на клетките.

Класическите видове болки – това не е нищо друго, освен доказателство за това, че натрупването на киселина се нуждае от очистване с помощта на силен поток от вода.
Към тези болки се отнася болката при: киселини в стомаха, стомашно разстройство, ангина, колит,
а така също болката при: ревматоидните,лумбалните,фибромиалгически, мигрена.


Нормалното състояние на вътреклетъчната течност – е слабо алкалната среда.
Фактът е, че водата, която циркулира в организма, попада в клетките и извежда молекули водород( а именно те определят  нивото на киселинност). При обезводняване се натрупва киселина във вътрешността на клетките и органите, причинява изгаряния,предизвиква болка.
Ако нивото на водата в организма е достатъчно, в него се поддържа слабо алкална среда.


Показател за ефективното отстраняване на киселина от организма  - е светлото оцветяване на урината.

Първият признак, че концентрацията на киселината в организма става критично – това е болката при киселини в стомаха.Стомашната лигавица по този начин сигнализира за това,че организма се нуждае от вода.
Механизмът на болката е пряко свързан с повишаване производството на хистамин – главният „свидетел” за обезводняване.


Колит – болката, която възниква в дебелото черво – също е резултат от недостатъчен прием на вода.
Затова е необходимо да се пие сутрин на гладно 2- 3 чаши вода.

Още един вид болка – главоболие при мигрена – също се предизвиква от повишеното производство на хистамин.

Мигрената - още един сигнал за обезводняване на мозъка.

И още…

Пийте вода, за да избегнете разрушаването на хрущяла и костната тъкан и да предотвратите развитието на хипертония.


http://www.fantasiya.net/board/ehzoterika/iscelenie/iscelenie_vodoj/8-1-0-8

# 62
  • Мнения: 385
.....слушам какво ми говори кораба Майка (когато говори и когато го чувам, че то и това не е константа) и нямам ошамарване после.
Ох и аз го слушам, ама като ме е страх да направя това, което ми казва...и се почват едни размисли и страсти - припомням си моменти, в които ме е подвеждал /или пък аз не съм разбрала правилно/ и става една пълна обърквация и люшкане в различни посоки и решения... Crazy

# 63
  • Мнения: 72
Благодаря Лени  Heart Eyes

# 64
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
  bouquet

# 65
  • Мнения: 65
 някак не мога да възприема подобно доближаване до съвършенството и просветлението.  Peace

повече Светлина - по-малко заблуждения/погрешни решения.
А за вътрешното ориентиране значение има и развитието на пинеалната жлеза. Концентрацията на символа хексаграма може да спомогне за това, както и за развитие на астралното тяло. Ежедневно по 5-10 минути.

(хексаграма има нарисувана и в църквата на Рилския манастир)
 

# 66
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
И според мен, човек е в състояние да промени ситуацията. Правим избор - съзнателен или несъзнателен и с това, влияем на събитията. Всъщност
"Когато промениш начина, по който гледаш на нещата, нещата, които гледаш, се променят."

Следователно дори само промяната в начина, по който гледаме на света е достатъчна, за да се почувстваме различно.

А относно интуицията - казвала съм толкова пъти - винаги я следвам. Ако я пренебрегна въобще не ми се отразява добре.  Mr. Green А и всичко е по-лесно по пътя на най- малкото съпротивление.

"Ако молитвата е твоето послание към Бога, интуицията е Божието послание към теб." - Уейн Дайър 

# 67
  • София
  • Мнения: 2 840
E, не мога да сваля "Отвъд тайната"и това си е. Нито от Замунда, нито от Мастърс. Не и не. Никакъв прогрес. От един час се мъча и нищичко. Вие някакъв проблем имахте ли?

# 68
  • София
  • Мнения: 6 767
.....слушам какво ми говори кораба Майка (когато говори и когато го чувам, че то и това не е константа) и нямам ошамарване после.
Ох и аз го слушам, ама като ме е страх да направя това, което ми казва...и се почват едни размисли и страсти - припомням си моменти, в които ме е подвеждал /или пък аз не съм разбрала правилно/ и става една пълна обърквация и люшкане в различни посоки и решения... Crazy
Страх от какво?
Иначе ако се чудя какво ми говори вътрешния глас, значи нищо не ми говори. Защото като говори не шепти, ами направо крещи.  Grinning

# 69
  • София
  • Мнения: 2 840
Вътрешният ми глас крещи"млъкни, затвори си устата!!!", обаче аз - тцъ!
Е, не се научих поне на това супер елементарно нещо - да замълча. И винаги е катастрофа, но аз продължавам да посрещам бързия влак с голи гърди Mr. Green

# 70
  • Universe
  • Мнения: 1 556
От всичко прочетено до тук, ми дойде музата да Ви цитирам това  Wink

Бях много болна и с всеки месец ставах по-зле. Лекарите не ми помогнаха и само влошаваха положението ми.
Накрая реших да се обърна към Учителя /Дънов/ за помощ. Споделих с него за болестта си и след като ме изслуша внима­телно, Той каза. "Вие сте болна, защото ядете свински пържоли". Но, моля ви, Учи­телю, възразих аз, от 17 го­дини съм вегетарианка и не съм опитвала и хапка месо. „Да, каза Учителят, но аз имам пред вид не физическата храна, а вашите мисли и чувства.“
 - http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=266



повече Светлина - по-малко заблуждения/погрешни решения.
А за вътрешното ориентиране значение има и развитието на пинеалната жлеза. Концентрацията на символа хексаграма може да спомогне за това, както и за развитие на астралното тяло. Ежедневно по 5-10 минути.
 

(хексаграма има нарисувана и в църквата на Рилския манастир)[/size]


Копирах го от форума на Ново семейство, обаче не ми дава да изпиша линка

Има методи, които да способстват връзката ни с Истински Учители - и тук не става въпрос за медиумизъм/контактьорство, а за съзнателна работа върху себе си.

Примерно съзнателно човек да насочи ума/съзнанието си към един велик Учител и да мисли/медитира само върху него за някакъв период от време. На изток това се нарича гуру-йога. Това, за което мислим, това ставаме.(постепенно:)
Една подходяща медитация може да е към Христовия Дух. Също така може да спомогне и концентрация на символа хексаграма, която е знака на Христос. (За този символ са говорили и Рудолф Щайнер, и Учителя Беинса Дуно)

Цитат - "Средновековният окултист е изразил символа на Граала - символа на събуждане на съвършенството в живота - във формата на триъгълник. Всичко това не се нуждае от обществена църква, обвиваща себе си около планетата във вкоченена организация, макар че и тя също може да даде нещо на индивидуалната душа; но ако всички души започнат да звучат в една и съща нота, то тогава силата на Светия Граал може да бъде събудена във всеки индивид.

...Този триъгълник е символ на Светия Граал и също символ за събуждащото се съвършенство в живите. Това е Силата на Христос, която е описана като "Врил" в "Занони". Тя съществува понастоящем в елементарно зародишно състояние и ще дойде в бъдеще онази, която ще формира истинското съдържание на Висшите Степени, именно, Царското Изкуство. Човек трябва да постигне това за себе си съвсем сам без много да задава въпроси". Рудолф Щайнер

Лична забележка относно хексаграма е записана от Александър Стракош. В къщата, която е съградена за антропософската работа в Щутгард, Ландхаус Щрасе 70, в 1911г.  хексаграма бе изработен в горната част на прозорците на главния хол. Стракош, който е очаквал да види пентаграма попитал Рудолф Щайнер за него и получил отговора: "Хексаграма фактически е знакът на Христос и на Венерината еволюция".

Цитат - "Числото "3" се отнася  въобще до главата. Значи триъгълникът спомага за развитието на умствените сили у човека. А петоъгълникът - за човека въобще: включва и тялото, и сетивата му, включва и сърцето му. Пък ако имате шестоъгълник, това е макрокосмоса и микрокосмоса - той включва и тялото, защото вземате долната линия. Тя се проектира, развива се и образува тялото на човека."Беинса Дуно

Символът може да се разпечата или начертае и да се концентрираме на него около 5-10 минути, поставен на нивото на очите.
След концентация на символа - медитация и мислено свързване с Духа на Христос.
(желателно всеки ден)




Vox populi, Wink ще влезеш в първа страница Joy


Искам да Ви споделя още нещо  Heart Eyes

"Ние всички влизаме в това езотерично училище, за да развием вътре в себе си известни органи, които да ни направят способни сами да изживяваме по-висшите светове. Как човек развива органи в себе си? Всички наши органи са породени от предишна наша дейност. Да онагледим това с един пример: Било е време, когато всички ние не сме имали очи. Тогава човекът се е движел, като се е носел и плувал в едно воднисто праморе. За да се ориентира, той е имал един орган, кой- то е останал днес само като рудимент. Това е тъй наречената шишарковидна жлеза /епифиза/. Намира се горе в средата на главата, обърната малко навътре. Може да се види при някои животни, като се отвори черепната обвивка. С този орган прадревният човек е могъл да възприема дали приближава полезно или вредно нещо. Преди всичко обаче това
е бил орган за възприемане на топлина и студ. Когато Слънцето е огрявало Земята, човекът наистина не го е виждал, обаче епифизата го е насочвала към мястото на воднистото море, където Слънцето е стопляло водата. И тази топлина му е доставяла чувство на голямо блаженство. На такива места във водата човекът е оставал дълго време и е идвал чак до повърхността, където слънчевите лъчи са могли да го срещат. И поради това, че слънчевите лъчи са падали направо върху неговото тяло, са се образували нашите очи. Следователно за да възникнат очите, две неща са били необходими: трябвало е първо Слънцето да свети надолу към Земята и, от друга страна, хората е трябвало да доплуват до затоплените от Слънцето места и да се изложат на Слънцето. Ако по онова време хората не са правили това, а са си казвали: Аз искам да развивам само това, което вече се намира вътре в мене, те са щели да развият все по-голяма епифиза като един чудовищен орган, обаче никога не биха получили очи.
Точно така трябва да мислим сега при развиване на духовните очи. Не трябва да си казваме: Висшите светове се намират в мене, искам да развивам само тях. - Онези хора също не можеха да развият Слънцето от вътре в себе си, обаче развиха органите, за да го виждат. Също така ние можем само да изградим органите, за да виждаме духовното Слънце, да виждаме висшите светове, но не можем да ги изградим от себе си. Нико- га не можем да си развием органите, ако, от една страна, не ни огрява Слънцето и ако, от друга страна, не побързаме да застанем така, че то да може да ни огрява. Местата, където духовното Слънце свети за нас, това са езотеричните училища, и всички лица, които се занимават в езотеричните училища, биват огрявани от неговите лъчи, ако тези лица работят съответно по указанията на училището.
Всеки орган, който има минало, ще има и бъдеще. В бъдеще епифизата също ще бъде важен орган. И лицата, които са в езотеричните училища, вече работят за нейното изграждане. Упражненията, които получаваме, действат не само върху астралното и етерното тяло, но също и върху епифизата. И когато въздействието е много силно, то минава от епифизата в лимфните съдове и оттам в кръвта. Но в бъдеще изградена епифиза ще имат не само лицата, които правят сега окултни упражнения, а всички хора."
Рудолф Щайнер


Тук май не сме разисквали Рудолф Щайнер  newsm78 newsm78 newsm78

Последна редакция: сб, 27 ное 2010, 22:50 от lenny_pld

# 71
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Вътрешният ми глас крещи"млъкни, затвори си устата!!!", обаче аз - тцъ!
Е, не се научих поне на това супер елементарно нещо - да замълча. И винаги е катастрофа, но аз продължавам да посрещам бързия влак с голи гърди Mr. Green

"Разбил си стената с главата си? И какво ще правиш в съседната килия?" Станислав Йежи Лец Mr. Green

# 72
  • София
  • Мнения: 6 767
Вътрешният ми глас крещи"млъкни, затвори си устата!!!", обаче аз - тцъ!
Е, не се научих поне на това супер елементарно нещо - да замълча. И винаги е катастрофа, но аз продължавам да посрещам бързия влак с голи гърди Mr. Green

"Разбил си стената с главата си? И какво ще правиш в съседната килия?" Станислав Йежи Лец Mr. Green
Това е един от любимите ми цитати още от гимназията.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 73
  • София
  • Мнения: 2 840
Това от "Невчесани мисли" ли е? Пропуснала съм го. Много точно.
Но докато удрям к'ъв кеф е. После - пак там, че и по-зле, ама луд умора няма. Mr. Green

Това с връзката с велик учител не може ли да стане и без взиране в хексаграма?

# 74
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Това от "Невчесани мисли" ли е? Пропуснала съм го. Много точно. Да - от тях е Peace
Но докато удрям к'ъв кеф е. После - пак там, че и по-зле, ама луд умора няма. Mr. Green

Това с връзката с велик учител не може ли да стане и без взиране в хексаграма?

Може бре, Laughing, КЛОНКА, хората са го написали:
Примерно съзнателно човек да насочи ума/съзнанието си към един велик Учител и да мисли/медитира само върху него за някакъв период от време. На изток това се нарича гуру-йога. Това, за което мислим, това ставаме.(постепенно:)
Една подходяща медитация може да е към Христовия Дух.

Чак после ни дават практически метод /патерицата/ = хексаграма  Heart Eyes

Klemy, и мой любим - също   bouquet Hug

Докато търсех нещо за етерното тяло, попаднах на ЕНЕРГИЙНА РЕАЛНОСТ НА ЧОВЕКА според Стивън Люмиер

Общи условия

Активация на акаунт