Всяка жена мечтае да бъде обичана

  • 11 320
  • 161
  •   1
Отговори
  • Мнения: 702
Поради сложните житейски дилеми, които се бистрят тук, реших да поставя един малко по-различен казус за разнищване, защото знам, че от субективизма на всяко едно мнение, ще се избистри долу-горе обективен отговор на казуса.

Всяка жена си мечтае да бъде обичана, да усеща обожанието на мъжете, да се чувства красива, да бъде номер едно в поне две мъжки сърца. Това по мои наблюдения.
Казусът е следният:

Имаме една жена и трима мъже. Двама, от които са най-добри приятели, а третият е техен познат, с който обаче жената има дългогодишна връзка.
В един момент единият от приятелите разбира, че жената е влюбена в другия и заплашва да каже на мъжа, с когото има връзка. Дали от разбито сърце, дали от ревност, дали от завист, не е много ясно, все още.
Другият, в когото жената е влюбена и който също е влюбен в нея, знае за любовта на приятеля си към нея и нарочно споделя и своята с него, за да го разкара, защото иска жената само за себе си.
 Дългогодишният партньор нищо не подозира, все още, като изключим това, че жената отказва да го допусне до себе си, понеже е влюбена в друг.

Жената, се разкъсва от вина, спрямо партньора си, но не може да събере смелост да напусне връзката, защото я е страх от неизвестното. Знае, какво ще загуби, но всъщност има чувството, че не е честно да лъже и себе си и партньора си и да си губят взаимно времето. Стои на кръстопът, а примката се затяга.
Също така, се чувства все едно е застанала между двамата най-добри приятели, което не е умишлено, защото тя не е очаквала, че и двамата ще са влюбени в нея.

Как да постъпи жената, се пита в случая.
Желателно е да е по-безболезнено.

Айде, заповядайте, очаквам вашите хипотетични, безпристрастни, или житейски мнения. Hug

Темата е сериозна и се постарах да я представя по най-изчистения начин, понеже по принцип е доста объркана. Не е пързалка, както знаете, аз с пързалки не се занимавам, а е ситуация, в която в момента се намира моя близка приятелка. Понеже, аз не мога да й дам съвет и реших да попитам вас, как бихте постъпили вие в такаъв случай.

# 1
  • Мнения: 25 596
Ако разбрах нещо, пък на!  Crazy
Може ли схема?

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Сложен казус. Казваш, онзи от завист я заплашва, то заплаха без условие няма, сигурно и поставя някакъв ултиматум.
Ами ако тя се увери, че не иска да е с дългогодишния си, а с другия любим, да каже на тертия за тази тенденция, че дори да я изпее на мъжа й, няма да повлияе на събитията, само може да се вкара в конфликт. И пак ще Mr. Green си остане на сухо

# 3
  • Мнения: 233
Да станат членове на мормонската секта ,ако не се бъркам.Там може да си ги има и тримата официално.Така няма и да има и изневяра(освен ако няма и друг). Whistling

# 4
  • Мнения: 3 371
аз не можах да схвана много кой с кого точно  newsm78
обаче, за да е начисто играта, маха тримата, и намира четвърти.

# 5
  • Мнения: 702
Палмира, май с теб съм най-съгласна и аз си помислих същото в първия момент  Joy

# 6
  • Мнения: 702
Значи обяснявам пак набързо:

Жената има дългогодишен приятел. Влюбва се в друг, който също е влюбен в нея. Обаче най-добрият приятел на другия също е влюбен в жената. Понеже сърцето му е разбито, заплашва жената, че ще каже на мъжа й.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 517
а третия защо знае, че тя е влюбена във втория  newsm78

# 8
  • Мнения: 702
Защото с втория са приятели и той му е казал и защото иска третия да забрави за нея.

# 9
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
няма безболезнено решение.
има бързо и бавно.

# 10
  • Видин
  • Мнения: 4 921
От кой сериал е това  Joy

# 11
  • Мнения: 702
Няма такъв сериал, честно  Crazy
Наистина  е много заплетено, за голямо съжаление.

# 12
  • Мнения: 3 659
Е и тримата приятели ли успяха в една жена да се влюбят? Каква жена само...

# 13
  • София
  • Мнения: 9 517
или каква завист само... е...ти и приятелите  ooooh!

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Ако беше ситуация с 1 мъж и 3 жени, да са хвърчали пера от кокоши бой.

# 15
  • София
  • Мнения: 23 080
Схванах горе-долу картинката  Grinning
Така...
Ако жената иска да е с мъжа, в който е влюбена, значи няма никакво значение дали онзи смотльо ще каже или не на съпруга й. Тоест тя може да го изпревари да не стават сеири. Това единият вариант.
Вторият: тя си остава с мъжа си, ако смята, че това е правилното решение, и отрича до последно, че е влюбена и че има вземане-даване с единия от двамата приятели.
Винаги обаче има вероятност да се появи отнякъде и четвърти екземпляр (след като има цели 3-ма влюбени, мадамата не е за подценяване), който да разбие казуса на пух и прах и да сложи край на мъченията. And they lived happily ever after, както се казва!

# 16
  • Мнения: 142
Палмира го е казала - 4-ти, само мога да добавя, че ако не иска да гледа наранения си мъж, може да остави приятеля му да му каже. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 296
Казус, сложен като темата за бермудския триъгълник ooooh!

# 18
  • Мнения: 21 441
Да, наистина жалко, че не можем да имаме по трима мъже. По казуса. Ако жената желае да бъде с любимия си трайно, и той също, разбира се, ще трябва да уведомят дългогодишния, преди завистникът да го е сторил. Ако обаче тя предпочита партньора си и не е сигурна в трайността на новите чувства, ще трябва да прекрати тази, новата връзка, пак преди лошият да я е изклюкарил. Разбира се, съществува вариант да бутне на злобаря, за да си затваря устата, но не го предлагам, защото не знам дали е готин.
   Предлагам за краткост и пригледност да ги обозначим с номера, или псевдоними.

# 19
  • София
  • Мнения: 23 080
Iris04  Joy
Съпругът, Любовникът и Гаднярът  Peace
И тъй като в сюжета не е изключено да се преплете и четвърти герой, може и на него някакво име да дадем.
вагабонд, не се сърди, че малко на майтап извъртаме, но къде майтап, там и истина, нали знаеш  Hug

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
Има само две решения:
- Оставя приятеля и тръгва с този когото обича. Какъв е смисъла да живееш с един, а да обичаш друг  newsm78 В смисъл нищо хубаво няма да се получи. Дори и да се вземат един ден и да си народят куп дечица, пак ще е не защото го обича, а защото играе на сигурно. Пфууу.
- Оставя ги всичките и намира 4-ти. Което съм сигурна, че няма да стане.

# 21
  • Мнения: 3 659
Тази жена дали въобще е наясно с чувствата си? Първо май това трябва да си изясни, дали е влюбена въобще или е само привличане и в кого точно.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 990
Да продаде правата за сапунка и да разкара и тримата.

# 23
  • Мнения: 135
Ако аз съм мъжът на тази героиня.... отивам до железарския.... купувам три лопати, като последната я оставям за героинята и проблема се решава точно за 10-на минути!!!! fight
Дето казваше един мой приятел:
 -"Жената и да не е виновна... един път в месеца и шибни два шамара"!!!! tooth

# 24
  • София
  • Мнения: 3 249
В ситуацията има ли намесени деца?

# 25
  • София
  • Мнения: 23 080
Тази жена дали въобще е наясно с чувствата си? Първо май това трябва да си изясни, дали е влюбена въобще или е само привличане и в кого точно.
Да не мислиш, че е лесно цели 3-ма да са влюбени в теб, а???? Жената е раз-троена направо. Нищо, че единият го раздава гадняр.
Оф, добре че мен само мъжа ми ме обича или поне все още така твърди  Mr. Green та нямам подобни проблеми!

# 26
  • Мнения: 702
Жената е наясно единствено с това, че щом се е влюбила в друг, значи връзката й с мъжа й е обречена, колкото и да е мил, любящ, страхотен СЕГС/понеже преди не е бил, дори й е посягал и тя е изстинала към него или поне не го обича така, както би трябвало да обичаш любимия мъж/. Не иска да живее в постоянни криеници и лъжи.

Четвърти няма и няма да има скоро, предполагам.

Гаднярът е с наранено его.
Любовникът е искал да сподели радостта си с него от това, че е влюбен, а гаднярът не е проявил разбиране. Сега двамата приятели с в обтегнати отношения.
Гаднярът иска да каже на съпруга, за да нарани жената.
А любовникът не се интересува от това кой как въприема нещата, защото иска да е с тази жена и не му пука от нищо.
Жената се чувства ужасно виновна и разкъсана и много объркана и не знае как да постъпи, дали въобще да прави нещо в момента.
Със сигурност няма намерение да казва на мъжа си и ако гаднярът я изпревари, тя се кани да отрича всичко.
Уф, много сложно, ама и филмите са правени по случаи от живота, така, че не се очудвам, че иам такива ситуации.
Жената ми е приятелка и не мога да преценя дали е толкова божествена, ама наистина е баси късмета трима мъже, които се познават да се влюбят лудо в една и съща жена. Не знам дали е добър или лош този късмет, но знам, че много жени си мечтаят да са обект на чувства, дори и само за да полъскат егото си.
Ситуацията е много крива и въобще ня знам какво да я посъветвам.
Тя не знае дали с другия ще е по-щастлива отколкото с настоящия, само знае, че иска да е с него и всичко друго бледнее, пред това.

# 27
  • Мнения: 702
НЯМА НАМЕСЕНИ ДЕЦА! И СЛАВА БОГУ  Praynig

# 28
  • Мнения: 3 659
tonkabonka  Mr. Green
Както се казва ако искаш да объркаш някого, дай му избор.

# 29
  • Мнения: 702
Та, дилемата е дали да тръгне към непознатото или да си продължи по утъпкания познат път затривайки живота си във връзка с човек, към когото изпитва сестрински чувства, така да се каже.
Да, смешно изглежда, но на нея хич не й е смешно, за съжаление. Tired
Соте, твоето мнение въобще няма да го смятам за фактор в момента, защото боят не оправя нещата. Защото точно заради бой, тази жена вече не обича мъжа си, макар сега той да е най-кроткия, мил, любящ и грижовен мъж на света.

# 30
  • Мнения: 3 659
вагабонд, според мен жената сама се оглежда за нещо ново. Може би проблема е как да каже на сегашния си мъж без да застане между двамата приятели.

# 31
  • София
  • Мнения: 23 080
vagabond, ако аз съм на мястото на тази жена, щях да напусна съпруга си. Честно. Тия сестрински чувства ги зарежи. След като нямат и деца... А от друга страна тя се разкъсва. И защо е цялото това страдание? Чудя се как изобщо издържа при такъв наплив на ухажори и бълващи чувства около нея.
Но така, както описваш нещата, твоята приятелка хем я сърби, хем я боли.

# 32
  • Мнения: 702
Ами не не я сърби, повече я боли, защото много я е страх  Tired

Тя не е искала да застава между двама приятели, защото не е подозирала, че и двамата са толкова влюбени в нея, както и те самите по между си не са си споделили. Обаче, когато еидният решава да го направи ...И сега са двамата приятели са в кофти отношения, от което жената също се чувства виновна, защото те са били като братя, познават се от деца и т.н....
И направо е като няква Троянска война всичко... ooooh!

# 33
  • Мнения: 21 441
   Голям праз, че са били като братя. Това е много тривиална ситуация. Плюс това, щом само единият е със споделени чузства, другия няма какво да претендира... Я да я видя, ако харесваше и двамата, щото и такива неща стават. Развалят си хората отношенията заради жена с времето минава, голяма работа.
   Със съпруга е по-сложно, защото разбирам, че на този етап жената не иска да го напуска. Може би любовникът не е много подходящ за брак, не е надежден, или какво, тя си знае...  но ако иска да си запази отношенията с него ще трябва да прекрати възката с любовника, щом вече не може да се пази в тайна.
   Може ли да ги опишеш малко така, като характери, та да навържем сценария...
   Вагабондче, щом казваш, че е реално, съгласявам се, непрекъсато се случват всякакви трагикомедии...

# 34
  • Мнения: 142
Искала или не те вече няма как да се правят, че това не се е случило. Тя пък никога няма да е спокойно и ще се чуди мъжа и кога ще разбере и ще я пребие. Страха е най-лошия съветник. Щом е решила да отрича, значи е решила да стои при мъжа си.
Ако питаш мен да се маха от мъжа си и ако с този стане ок, ако не пак ок, поне ще се е отървала от сегашния - което си струва.
И ако я е страх от него, аз кат малка се успокоявах, че и да ме бият ще е веднъж, няма цял живот за едно и също нещо - действа много добре на психиката  Laughing

# 35
  • Мнения: 135
Соте, твоето мнение въобще няма да го смятам за фактор в момента, защото боят не оправя нещата. Защото точно заради бой, тази жена вече не обича мъжа си, макар сега той да е най-кроткия, мил, любящ и грижовен мъж на света.
Споменах го като шега... не се засягай!!! Laughing
Казусът действително е сложен.... аз никога не подкрепям насилието... има по цивилизовани начини... доколкото разбрах именно насилието е докарало тази жена до там.... но за да реши проблемите си веднъж завинаги, бих я посъветвал да седне на масата за преговори и да се изясни веднъж завинаги и с тримата.... лъжите и извъртанията до нищо добро не биха довели... така че истината и продължава напред с живота си!!!! Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 3 249
Щом няма деца, значи напълно се съгласявам с Лабрадор:

няма безболезнено решение.
има бързо и бавно.

Приятелката ти да се отдръпне за седмица и от тримата, да си бие камшика нанякъде - СПА ваканция или измислена командировка - и да си подреди мислите и чувствата, след което да действа.

Не разбирам настоящия й приятел с какво я задържа, щом няма деца - пари, заплахи, общи имоти? От колко време са заедно?

# 37
  • Мнения: 702
Имат общи имоти и сметки.
Не може да седне да се изяснява с тримата, щото е опасно  Mr. Green
Този, който е влюбен в нея и тя в него е в чужбина и я иска при себе си там.
В момента е много ядосан на приятеля си, че е постъпил по този начин.
А жената се измъчва, защото не може да погледне съпруга си в очите, а той постоянно си прави някакви планове за бъдещето. Тя си търси повод, от който да излезе той причината, тя да го зареже.
Прави си някакви сценарии, които са доста тъповати, но я разбирам, че не иска все тя да е виновната за всичко. Надява се мъжът й пак да се изнерви нещо и да й посегне, за да може тя да си тръгне с чиста съвест. Много тъпо и елементарно, обаче това на нея й се вижда единственото спасение.

# 38
  • Мнения: 135
Не разбрах.... тя чака да я пребият за да си иде легално.... ама бита??? newsm78
Твоята приятелка не е ли чувала за адвокати дето да направят раздялата безболезнена.... не мислиш ли че следващият побой може да я прати в болница и по лошо.... ей това са сериозни неща, не си играйте с огъня!!! newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 3 249
Нямах предвид да се изясни и с тримата накуп на една маса, а да изясни за себе си какво иска.

Сяда и пише на един лист - толкова сметки, толкова разходи, толкова за наем, толкова за цигари и т.н. И разбира дали би могла да се оправи сама и да прекрати агонията с мъжа си. Или тя няма да си даде период на самостоятелност, а иска от едното легло да скочи директно в другото? Тогава даже не трябва да мисли дали ще може да се справи финансово сама.

Пак питам - от колко време е заедно с мъжа си? Граденото с години понякога трудно се захвърля, дори когато вече няма какво да пазиш и всичко е рухнало. Звучи ми като да е с него от много време и сега я е страх не от него, не от втория и не от третия, а от промяната, от неизвестността.

Няма как да отговорим на това, отговорът е в нея.

# 40
  • Мнения: 213
Нека ходи при този в когото е влюбена без угризения,обаче може би има нещо гнило в него.Възможно ли е да не и дава достатъчно сигурност и дали наистина е толкова влюбен,защото,ако е, досега отдавна трябваше да действа,а не да чака да дойдат германците Wink
Историята ми намирисва на нерешителност от страна на двете влюбени гълъбчета.Щом се обичат нека са заедно,какво още чакат?
Наранени така или иначе ще има.

# 41
  • Мнения: 142
Е тя боя лесно може да си го изпроси, но това няма да я накара да си тръгне. Обикнолено малтретираните жени стоят при мъжети си, а не си тръгват за съжаление.

# 42
  • Мнения: 25 596
Тц, тц, тц... Ех, тези сериали, не прощават!  Mr. Green
Хем обречена връзка, хем крие, хем ще отрича до последно, хем я е бил, хем пак да я бие, че да му вземе имотеца...
Такива трябва да ги затварят принудително в манастир. Не трябва да се допуска да се размножават.  Naughty

# 43
  • Мнения: 702
С него е от четири години. Постигнали са всичко заедно и с много труд, без помощ отникъде. Затова сега й е трудно, защото граденото за тези 4 години се равнява на граденото от някои хора за цял живот.
Страх я е от всичко в момента. Просто иска да бъде с другия мъж. Иска да започне на чисто, но каквото и да й казва той, както и да я убеждава, тя се страхува, че всичко може да си остане на думи. И не, че ще съжалява, че е напуснала мъжа си, а по-скоро ще се пита дали ще срещне някой, който ще се грижи за нея както той. Въпреки това, че са имали кавги в миналото и че е имало посегателства.
Сега няма и всичко уж е наред, но за нея нещата не са същите и се измъчва и не може да си представи да живее така цял живот.

Сийче, грубо е тва дето си написала  Tired От теб не го очаквах.

Той е в чужбина и иска тя да замине при него или той да дойде да си я вземе и да са заедно. Ако сега тя му се обади и му каже идвам, проблемът е решен, обаче тя не се решава да предприеме тази крачка.

# 44
  • Мнения: 702
Тц, тц, тц... Ех, тези сериали, не прощават!  Mr. Green
Хем обречена връзка, хем крие, хем ще отрича до последно, хем я е бил, хем пак да я бие, че да му вземе имотеца...Такива трябва да ги затварят принудително в манастир. Не трябва да се допуска да се размножават.  Naughty

Тука нещо не си разбрала, ако тръгнат да се разделят, тя ще му прехвърли нейната част на него, т.е. на мъжа си. Не иска нищо да му взема. Готова е да му даде всичко до последната стотинка.

# 45
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
а така, другия бил чужденец .....

# 46
  • Мнения: 142
И не, че ще съжалява, че е напуснала мъжа си, а по-скоро ще се пита дали ще срещне някой, който ще се грижи за нея както той. Въпреки това, че са имали кавги в миналото и че е имало посегателства.

Бий ме, обичам те щом си плащаш. Тя дете ли е , не може ли сама да се грижи за себе си?

# 47
  • Мнения: 1 565
Аз пък неразбрах, защо я е страх "гаднярът" да не каже на мъжа, че тя е влюбена в друг? Как е стигнала до положение да има общи имоти и сметки, с мъж който разбрах че не й е точно съпруг? (за този въпрос май отговора е делят нещата за всеки според заслугите) И на края, имала ли е интимни отношения с "любовника" и "гадняра"? (или само с единия от тях) Как току - тъй се влюбват мъжете? Жените ли свършиха или тя е най-прекрасната, красива и добра жена на света, която някога са срещали?

Накрая да не се окаже, че за "любовника" това е моментна задявка (която може да продължи и няколко месеца / години) и всъщност е доказателство за егото му!?  Thinking А за в чужбина са ми ясни нещата - всеки се чувства самотен и иска другарче.  Confused

# 48
  • Мнения: 702
а така, другия бил чужденец .....


Оф, не е чужденец. Българин е, но живее в чужбина.

# 49
  • Мнения: 702
Вяра, права си за чужбина, аз съм била и знам какво е.

Ами това са й нейните притеснения, че може да се окажат временни чувствата на господина, а тя е сериозен човек и щом е хлътнала до ушите, значи наистина е влюбена.

Нямала е отношения с гадняра, но са били близки приятели. Не е очаквала, че той изпитва чак пък такива чувства към нея, че чак и сърцето му да е разбила.

# 50
  • Мнения: X
Цитат
Ами това са й нейните притеснения, че може да се окажат временни чувствата на господина, а тя е сериозен човек и щом е хлътнала до ушите, значи наистина е влюбена.
От всичко ,което написа до този момент за нея,тя е всичко друго ,но не и сериозен човек!   Peace
Не се засягай,но няма как един сериозен човек да върти трима души на шиш и да не може да вземе решение за живота си.С мъжа,с когото живее ,нищо не я свързва,сама пишеш ,че не иска нищо материално от него,тогава защо стои ?   newsm78
С другия ,в когото е влюбена ,уж, не иска да рискува, щото не й обещава брак на момента, вечно блаженство и че ще я обича до края на живота й!   Thinking
Третия засега го отписвам...
Обикновено,най-често такива хора ,мъже или жени ,всъщност не знаят какво е наистина любов.
Просто не са способни на такива чувства...затова и всяко увлечение приемат за последната любов.И после си блъскат главите...
Моето мнение:Тя няма да бъде с нито един от тримата.И тя сама не го знае още...    Grinning
Но мъжът на живота й не е нито един от тези трима ...другари!

# 51
  • София
  • Мнения: 3 249
Кажи й на приятелката ти, че гаранции за вечна любов и грижа няма и няма да намери. Та то майки изоставят децата си, какво остава за влюбени двойки. Гаранция няма да има нито за този в чужбина, нито за който и да било другиго.

И е много резонен въпросът дали са консумирали връзката си. Не че нещо, сега да не ме утрепете с камъни, ама ако не са - да го направят и тогава да решат. Много различия се изглаждат с добър синхрон в секса, но и много ще се породят, ако се окаже, че не си пасват в това именно отношение! Peace

# 52
  • Мнения: 702


Е, тя не ги е въртяла тримата, не оставай с такива убеждения.
Тя се е влюбила в Любовника, без да знае, че Гаднярът я обича. Сега разбира, жената.
С другия я свърза миналото, което са имали, семействата им, които са близки и се познават, многото трудности преминати заедно.
Другият иска да рискува, но изчаква, заради нея.Ако зависеше от него, досега да е скъсал всякакви връзки нейни и да си я е взел САМО ЗА НЕГО!
Гаднярът не играе никаква роля, той просто е допълнително усложнение, но тя няма нищо с него.
Мда, жената наистина е много объркана. Преди години тя претърпя голяма травма, точно поради голямата си любов с един мъж, с който бях пред сватба. И сякаш се вкопчи в този настоящия, за да докаже, че може да се справи, че може да има нормален живот, нормална връзка и да постигне всичко, кеото поиска.
Беше много силен човек, човек, който със замах вземаше решения в живота си, голям оптимист, а сега като я гледам, чак жал ми става Tired
То едно мислене, един страх, едно чудо.  ooooh!
Ама в крайна сметка отстрани нещата изглеждат по-лесни, когато засягат теб самия не са чак толкова прости.
Тя не твърди, че този е мъжът на живота й, но е влюбена в него и иска да е с него, а не с мъжа си.
Прекалено много хора разчитат на нея, тя носи големи отговорности, общо взето има труден живот и едно такова крушение в момента би довършило доста народ, особено от нейната страна. А тя горката все мисли, за мъжа си, за майка му, за майка си , за леля си, за чичио си, толкова хора са й на главата, че ум да ти зайде.
И не може с лека ръка да захвърли всичко и да тегли чертата и да тръгне.

Да, консумирали са връзката си. От него момент натам, тя не е пожелала повече мъжа си и той й се сърди, а и най-вероятно се чуди защо ли?..

# 53
  • София
  • Мнения: 3 249
Точно сега слушам Life won't wait for you.. И пак се сетих за тази тема.

Наранени винаги ще има. Ако тя се примири и "разкара" мъжът в чужбина, колко още ще търпи това? Година, две, пет? Да живееш с човек, когото не обичаш, при положение, че нямат деца? Или докато се появи някой друг, четвърти?

Допълвам - майките, бабите, стринките и т.н. роднини не спят с този мъж и ако са хора на място, един разговор трябва да им е достатъчен. А и да не са - пак само толкова им стига!

# 54
  • Мнения: 702
Ами именно и аз тва се опитвам да й обясня, ама...И друга наша приятелка й го каза, ама...
Страхът и разбитото сърце какво ли не правят с хората, за съжаление. Дори и най-силния човек, може да изпадне в положение да не може да вземе адекватно решение, колкото и отговорите на въпросите да му се блъскат в главата и да ги знае.

# 55
  • Мнения: X
Цитат
Тя не твърди, че този е мъжът на живота й, но е влюбена в него и иска да е с него, а не с мъжа си.
Прекалено много хора разчитат на нея, тя носи големи отговорности, общо взето има труден живот и едно такова крушение в момента би довършило доста народ, особено от нейната страна. А тя горката все мисли, за мъжа си, за майка му, за майка си , за леля си, за чичио си, толкова хора са й на главата, че ум да ти зайде.И не може с лека ръка да захвърли всичко и да тегли чертата и да тръгне.

Ако не гледа на него като на последния мъж в живота й ,наистина не разбирам какво я спира...
А колкото до хората ,които "са й на главата" :Ако са здрави и не се нуждаят от постоянното й присъствие заради здравословни проблеми,не виждам как могат да са спънка...В крайна сметка живота си е неин...а ако тя е решила да живее заради мъжа си,майка си,майка му,леля си,чичо си и прочие рода, то тогава да си седи на д-то .
Жалко е ,но е така...

# 56
  • Мнения: 1 174
Вероятно имат фирма заедно, някакъв бизнес и тези стринка, чичо, майка работят там или пък разчитат на финансова помощ, благодарение на това, че тя е с този мъж.
Когато се разделят и тя отиде при любовника, тия стринки, чичовци - губят облагите, които имат и естествено, че няма да са очаровани. Затова и отговорна се чувства тя.

# 57
  • Мнения: 142
Мъжът и издържа финансово щялата и фамилия ли?

# 58
  • Мнения: 702
Не, няма фирми за здравословно състояние говорим. Тя се чувства длъжна да се грижи за болния човек в случая, т.като, той няма на кого да разчита друг. Освен това постоянно й вменява чувство на вина, понеже от болестта явно има вече и психически отклонения, поне аз така си го обяснявам. И тя направо е откачила, горката.

Не, не издържа никого мъжът й. Двамата се оправят сами. Имат си работа и си работят, но родителите им разчитат предимно н атях и тя се чувства длъжна да обгрижва майка си до сетния й дъх, който никой не знае кога ще е и тогава да започне да живее живота си, както иска, за да не се чувства виновна.

# 59
  • Мнения: 142
Посъветвай я да се обърне към психолог

# 60
  • Мнения: 702
Едва ли ще й помогне. Тя Е психолог. Crazy
Откачена, заплетена работа ви казвам, направо се чудя как се случват такива истории.
Много е тежко положението, това виждам само. Притеснявам се, че приятелката ми може да се побърка. А какъв човек беше... ooooh!

# 61
  • Мнения: 142
 Joy е да си отвори учебниците и да се отърве от чувството за вина към целия свят

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
Няма причина да се чувства длъжна или виновна. Тя няма вина са случващото се и за болестите на хората. Ще има вина единствено и само ако изневери на себе си и желанията си. Не е сложна ситуацията, даже хич. Няма деца, няма последици, няма имотни драми. Живота не чака.

# 63
  • Мнения: 702
Каза ми, че идва да прехвърли още сега всичко на мъжа си и просто да си вземе куфарите и да замине, без да дава обяснения или да иска разрешение и без да се чувства виновна за болестите на родата и за това, че те имат нужда от нея, а никой не я пита тя от какво има нужда.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 249
Каза ми, че идва да прехвърли още сега всичко на мъжа си и просто да си вземе куфарите и да замине, без да дава обяснения или да иска разрешение и без да се чувства виновна за болестите на родата и за това, че те имат нужда от нея, а никой не я пита тя от какво има нужда.

Това ще е грешка. Те всички имат право на обяснение. Най-добре директно очи в очи, но в краен случай и с писмо. Истината е най-краткият път. От там нататък й желая само късмет и здраве. Би могла да помага на болната си майка и отдалеч - с пари и с наемна грижа.

Животът е твърде кратък, за да чакаме да изплатим всичките си дългове и после да го заживеем.

# 65
  • Мнения: X
...... Двамата се оправят сами. Имат си работа и си работят, но родителите им разчитат предимно н атях и тя се чувства длъжна да обгрижва майка си до сетния й дъх, който никой не знае кога ще е и тогава да започне да живее живота си, както иска, за да не се чувства виновна.
Аха,и като стане на 60,ще тръгне да ражда като оная докторка,дето заради родителите си изтървала всички влакове...
Аз пък не разбирам какви са тези родители,дето така осакатяват децата си...да не дадеш право на детето си да бъде щастливо.
Не знам доколко успешен психолог е приятелката ти,то определено много остро и скоростно се нуждае от консултации с добър такъв.
Това чувство за вина ,с което живее постоянно,няма да й донесе нищо добро.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 957
Поради сложните житейски дилеми, които се бистрят тук, реших да поставя един малко по-различен казус за разнищване, защото знам, че от субективизма на всяко едно мнение, ще се избистри долу-горе обективен отговор на казуса.

Брех, вагабонде, къде и кога се е случвало това в подфорума?!

По темата: поздрав за Съпруга, Любовника и Гадняра - http://vbox7.com/play:1fe42b50.

# 67
  • Мнения: 702
Оо тая кукувица, онзи ден я видях  ooooh! В 18.30 по тъмно и студ ражхождаше бебето  Sick Луда работа, ама пак беше с онова невероятно червено червило. Е, барем поне косата си да боядиса, пък то  ooooh!

Както и да е де.
Ох, хора не знам, искам много да й помогна да вземе някакво решение. И тя разбира много добре какво са й причинили родителите й, обаче не може да се отърси. Трудно й е да захвърли всичко и да каже " И аз искам да съм  щастлива, защото имам право". Получава се малко като темата с любовниците, само аспекта деца, дето липсва. Ама ако почака още малко, може и тва да се появи, после ще й е още по-трудно. И като не спи с мъжа си, не знам какво ще му обяснява, той рано или късно ще се сети. Но тя твърди, че не може да прави нищо с него, защото й е гадно, иска само другия и тва е.

# 68
  • Мнения: 25 596
Не, не издържа никого мъжът й. Двамата се оправят сами. Имат си работа и си работят, но родителите им разчитат предимно н атях и тя се чувства длъжна да обгрижва майка си до сетния й дъх, който никой не знае кога ще е и тогава да започне да живее живота си, както иска, за да не се чувства виновна.

Хайдеее, и мама влезе в играта.  ooooh!
А свеки, тя каква роля играе?
Хубаво предложих аз манастир, ама ти се фръцна. На нейно място точно това щях да направя, да се покрия някъде, пък те да се оправят. Ако оцелее някой, може да получи ръката на принцесата. Но не и преди това!  Naughty

# 69
  • Мнения: 702
А, в такъв смисъл, да съгласна съм с теб. Първия път не те разбрах.   bouquet
Ми то така излиза, че всички й висят на нея на гърба, а никой не я пита на нея какво й е.

# 70
  • Мнения: 21 441
  Правилно ли разбирам, че тя желае да се раздели с мъжа си и само отговорността и пред болната майка я спира да замине при Любовника в Германия? Това първата раздяла с мъжа и ли ще е, в смисъл, имали ли са и друг път подобни проблеми... защото от по-горни постове разбирам, че връзката им е доста устойчива, щом е омаловажила и физическо насилие...

# 71
  • Мнения: 702
 Правилно ли разбирам, че тя желае да се раздели с мъжа си и само отговорността и пред болната майка я спира да замине при Любовника в Германия? Това първата раздяла с мъжа и ли ще е, в смисъл, имали ли са и друг път подобни проблеми... защото от по-горни постове разбирам, че връзката им е доста устойчива, щом е омаловажила и физическо насилие...

Имали са. За четири години са се разделяли три пъти, заради посегателство. От последния път не е имало инциденти и нещата вървят по мед и масло, уж. Но за нея, всичко е много различно, като усещане.
Да, нещо такова за майка й..Кофти жена е.

# 72
  • Мнения: X
Имайки предвид  ,че   "Едно нещо,случило се веднъж,може никога да не се повтори.Но случи ли се два пъти,то със сигурност ше се случи и трети!"  ,можеш да й кажеш да чака пак да я удари/ пребие и да си вдига куфарите!
Щом нищо друго не помага...

# 73
  • Мнения: 702
Да, съгласна съм, Краси, но той не й е посягал от началото на годината. Държи се перфектно, направо страхотно, абе мъж мечта, дет се вика. И тя се притеснява да не сгреши. Не знам вече , то в такива отношения не е много добре да се бърка човек и да дава съвети, но ми е мъчно, че така страда.
Притеснява се за всичко, постоянно се разкъсва от мисли за това и онова и вече е като някой призрак. Страх ме е да не се поболее от нещо. Последните месеци много отслабна, пуши много, почти не се храни, луда работа.

# 74
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Това за боя трябваше да го споменеш още от самото начало. Винаги може да има рецидив.

# 75
  • Мнения: 702
Това за боя трябваше да го споменеш още от самото начало. Винаги може да има рецидив.

Като казвам "бой", имам предвид по един шамар и блъскане, а не токати и ритници, не че това е смекчаващо вината обстоятелство, ама..И е било три пъти в рамките на 4 години.

# 76
  • Мнения: 937
Щом отказва интимности с него 4 шамар предстои, не вярвам че това не го изнервя и не го кара да се чуди защо тя го отблъсква и колкото и да е мил и прекрасен в момента няма да е за дълго, ако все така му се дърпа.

Е и тогава тя ще си намери причината да го напусне! Нали това иска? Повод?
Звучи ми като наистна много нерешителна жена - хем сърби хем боли!

# 77
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Цитат
Като казвам "бой", имам предвид по един шамар и блъскане, а не токати и ритници, не че това е смекчаващо вината обстоятелство, ама..И е било три пъти в рамките на 4 години.
3 пъти за 4 години, а малко ли е?
Да си хваща парцалките и .... беж! А и брак нямат, и деца. A на колко години са всъщност? И отколко са заедно? /май от 4, но моля за уточнения/.

# 78
  • Мнения: 702
Да, от 4 години са заедно. Разделяли са се няколко пъти за малко.
Божке, голям филм ви казвам. Това толкова мъже да се драпат за теб ooooh! Не че е лошо, ама явно създава и проблеми. Винаги съм си мислела, че е страхотно да те харесват много мъже, от гледна точка на самочувствието, разбира се  Mr. Green
Каза ми, че този, в когото е влюбена й се обажда по няколко пъти н аден от чужбина, за да успокоява, че ще направи всичко възможно да е щастлива. Съобразява се с това, че все пак тя живее с друг и не я притеснява в неудобно време.
Третия, гаднярът, се оказа че чвно, когато е разбрал, се е напил много и затова я е заплашвал, че ще каже на мъжа й. На другия ден нищо не помнел. Сега малко са по-спокойни нещата, но все пак тя рано или късно трябва да вземе някакво решение, окончателно.
Ситуацията от страни, изглежда лесно разрешима, обаче на страха очите са големи, както знаете и на нея й се струва, че света ще свърши, ако разбие две три сърца...Понеже изхожда от това, че всичко се връща, а дали е така?!..

# 79
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Много стоят сковани от страха да не наранят някого и да не им се върне. Но по-добре край на ужаса, отколкото ужас без край... банално, но истина.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 249
Ситуацията от страни, изглежда лесно разрешима, обаче на страха очите са големи, както знаете и на нея й се струва, че света ще свърши, ако разбие две три сърца...Понеже изхожда от това, че всичко се връща, а дали е така?!..

Вероятно е така, щом всички го казват. Аз за моите скромни 28 години съм видяла повече ситуации, в които нещата не се връщат. Евентуално си ги връщаш сам - с угризения, с чувство за вина и т.н. Познавам хора, които и на мравката път правят, а такива гадости са им се изсипали на главата, че се чудя как имат сили да дишат. И други, които цял живот са търтеи. Истината е някъде по средата...

# 81
  • Мнения: 702
Е, то и аз познавам катили, на които не съм забелязала нещо да им се връща..И такива, които от угризения и постоянно мислене се побъркват.

# 82
  • Мнения: 3 659
Какво значи всичко се връща? Аз въобще не вярвам на тия неща, в случая кое ще й се върне? Ами хората се разделят, напълно нормално, а вече относно другите й задължения към болни хора, не можах да разбера много, но грижата за болния човек може да я има, независимо с кой мъж живее. Глупости ми се струват тия страхове честно.

# 83
  • Мнения: 702
Не знам с какво бих могла да й помогна повече, много ми се иска да няма такива ситуации, но за съжаление животът е шарен  Tired
Най-вероятно й трябва време, за да вземе окончателно решение какво ще прави.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 840
Ма той, влюбеният, в чужбина бил, така ли?
То това не се брои.

# 85
  • Мнения: 702
В какъв смисъл не се брои? Щом е в чужбина, значи не е истински влюбен в няе ли?

# 86
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Ох, големи драми!  Mr. Green Разбити сърца, отговорности, бла, бла, бла....
Тази твоя приятелка (vagabond, дано не си ти) ще излезе голяма страхливка. Щом не и стиска да зареже всичко и да изживее тази силна, нова любов, значи не я заслужава. Нека си кюта при мъжа си и да се прави на многострадалната Геновева, пък хубавите неща да се случват на другите.
Чак толкова скрупули не са на добре. Да взима живота си в ръце и да работи за щастието си! Никой няма да и го поднесе на тепсия.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 840
В какъв смисъл не се брои? Щом е в чужбина, значи не е истински влюбен в няе ли?
Нито тя, нито той са наясно какво точно изпитват. А и определено нямат връзка, само желание за нещо.
Всички тези неща са някакви драми, нямащи почти никаква връзка с реалността.
Абе, на колко години са героите?
Това много тийн звучи.

# 88
  • Мнения: 702
Северинче, не съм аз  Flutter
Мдам, мисля, че и трябва време и ще реши окончателно какво и как да направи. Може би сега още емоциите не могат да й позволят да вземе решение, но съм сигурна, че ще стане.
А ако другият мъж не я иска дотогава, при положение, че тя рискува всичко, заради него, не знам ...Просто не ми се мисли!Лично ще го намеря и ще му откъсна главата, топките и квото докопам  Mr. Green

Еее, стига с това тийн де  ooooh!
Нямали са връзка досега, нещата са се развили наскоро. По-точно тя наскоро се е влюбила в него, а той твърди, че е влюбен в нея откоакто са се запознали, ама нали заради мъжа й, не се е намесил. Ама да се беше намесил, тогава, сега нямаше тя да е подложена на всичко това.

# 89
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз не схващам какво толкова рискува.
Тя е влюбена в някакъв, което значи, че сегашния си партньор не го обича. Освен това не е женена, няма деца, има само някаква връзка, която за нея е изчерпана.
Това сериозна тема ли е?

# 90
  • Мнения: 702
Клонка, не се заяждай, моля те.
Ако ти се струва несериозна темата, не я коментирай.
Аз с пързалки и несериозни глупости не се занимавам. Ако не си забелязала пускам теми рядко и обикновено са смислени.
Ако ти е смешна и глупава ситуацията, мога да те разбера. Всеки гледа през своето "прозорче", но моля те принизявай чуждата болка, само защото на теб ти изглежда много лесно.
Има много такива жени, които тихо си страдат.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз това не схващам - кой и за какво страда.
Казах ти - няма брак, няма деца, няма любов, няма връзка. Какъв е проблемът и къде е драмата?

# 92
  • Мнения: 702
Драмата е в това, че тя се чувства виновна и се разкъсва от угризения, защото е възпитана да носи отговорност за действията си. А действията й биха наранили хора, които са й близки.

# 93
  • София
  • Мнения: 2 840
Каква отговорност, какви действия, какви наранени хора?
Пак ли да повторя - виждам тук една изчерпана връзка, която не е нито брачна, нито има деца от нея.
На този принцип всички бихме се женили за първата си любов и оставали с нея завинаги, щото сме много възпитани и не щем да обиждаме никого.
Хората се събират и се разделят.
Когато вземат окончателно решение да са заедно, си дават обет и раждат деца. Щом няма такова нещо, всеки е свободен да прекрати тези отношения.
Драматизмът на ситуацията е изкуствен.
По-скоро приятелката ти не е наясно какво я очаква с другия човек и затова се терзае. Което вече е съвсем отделна тема.

# 94
  • Мнения: 702
Възможно е и сигурно и този момент го има. Може би я е страх от неизвестността..

# 95
  • Мнения: 702

Позволявам си да копирам нещо, което прочетох в другата моя тема, защото много ме замисли и съм склонна да се съглася. Трябва да го покажа на приятелката си, за да прецени може или не можа да предприеме нещо.

С годините, аз лично съм се убедила, че колкото повече мислиш по даден проблем, толкова повече усложнения изникват при решаването му и толкова по - невъзможно изглежда да бъде преодолян.

Постът е на Несиха


Съжаление за нестореното
"Какво е нужно да си щастлив" - Даниъл Гилбърт/ Харвард. (стр 216-217)

"Непознаването на нашата психологична имунна система ни кара да правим погрешни предвиждания за обстоятелствата, при които ще обвиним другите, както и за обстоятелствата, при които ще обвиним себе си. Кой може да забрави финалната сцена на "Казабланка" от 1942г. в която Хъмфри Богарт и Ингрид Бергман стоят на пистата, докато тя се опитва да реши дали да остане в Казабланка с мъжа, когото обича, или да тръгне със съпруга си? Богарт се обръща към Бергман и казва: "Вътрешно и двамата знаем, че мястото ти е при Виктор. Ти си част от работата му, нещото, което го движи напред. Ако този самолет излети и ти не си с него, ще съжаляваш. Може би не днес. Може би не утре. Но скоро, и то за цял живот"

Този малък мелодраматичен откъс е една от най-паметните сцени в историята на киното - не защото е изключително добре изиграна или добре написана, но защото повечето от нас са заставали на същата писта от време на време. Нашите най-съществени избори - дали да се оженим, да имаме деца, да си купим къща, да изберем определена професия, да се преместим да живеем в чужбина - често се определят от това как си представяме бъдещите си съжаления ("О, не! Забравих да имам бебе!" . Съжалението е чувство, което изпитваме, когато обвиняваме себе си за нещастния развой, който е можел да бъде избегнат, стига да сме постъпили по друг начин в миналото и понеже това чувство определено е неприятно, поведението ни в настоящето често има за цел да предотврати появата му.
Повечето от нас имат сложни теории за това кога и защо хората съжаляват и тези теории ни позволяват да избягваме това преживяване. Например - очакваме да съжаляваме повече, когато научим за възможни алтернативи за нашите избори, отколкото ако не ги знаем; когато приемем лош съвет, отколкото когато го отхвърлим; когато лошите избори са инцидентни а не обичайна практика и когато се провалим с малък марж, отколкото с голям марж.

Но понякога тези теории се оказват грешни.
Разгледайте следния сценарии:
Притежавате акции от компания А. През последната година сте обмисляли да минете към акции от компания Б, но сте се отказали. Сега разбирате, че ще щели да имате 1200 долара повече, ако сте го направили. Освен това сте имали акции от компания С. Миналата година сте ги продали и сте си купили от компания Д. Сега разбирате, че сте щели да имате 1200 долара повече ако сте задържали акциите си от компания С.

Коя грешка ви кара да съжалявате повече?
Изследвания показват, че 9 от 10 човека очакват, че ще съжаляват повече, когато глупаво са прехвърлили акциите, отколкото когато глупаво не са го направили, защото повечето хора смятат, че ще съжаляват повече за глупави действия, отколкото за глупави бездействия. Но изследванията също така показват, че 9 от 10 души грешат.

В хода на живота си хора от всякаква възраст и от всякаква обществена прослойка явно съжаляват повече за неща, които не са направили, отколкото за неща, които са направили, поради което повечето обичайни съжаления са от сорта на това, че не сте ходили в колеж, че не сте се възползвали от доходоносни възможности за работа или че не сте прекарали достатъчно време със семейството или с приятелите си.

Но защо хората съжаляват повече за бездействията си, отколкото за действията си? Едната причина е, че психологичната имунна система изпитва по-големи затруднения да произведе положителни и надеждни възгледи от бездействията, отколкото от действията. Когато приемем предложение за женитба от някой, който после започва да коли с брадва, можем да се утешаваме, като си мислим за всички неща, които сме научили от преживяното ("Събирането на брадви не е здравословно хоби...").
Но когато бездействието ни стане причина да отхвърлим предложение от някой, който по-късно става филмова звезда /световен писател , не можем да се утешим с мисълта за всичко, което сме научили от преживяването...тъй като такова няма.

Абсурдът е пределно ясен: понеже не осъзнаваме, че психологичната ни имунна система може по-лесно да даде разумно обяснение на прекалената смелост, отколкото на прекалената страхливост, гледаме да се застраховаме, когато има възможност да сбъркаме. Както студентите по кинематография си спомнят, предупреждението на Богарт за бъдещото съжаление кара Бергман да се качи в самолета и да отлети със съпруга си. Ако беше останала с Богарт в Казабланка, вероятно щеше да се чувства доста добре. Не веднага, може би, но скоро, и то до края на живота си."

# 96
  • София
  • Мнения: 2 840
Не е сигурна нито неговите чувства, нито в своите, нито в това, че ще се получи нещо между тях. Освен това, имайки предвид, че явно не обича партньора си, тя е крайно нерешителна да сложи точка на едни изчерпани вече отношения, което я прави да изглежда по принцип неуверена.
Но не всички хора са по крайните жестове, има и такива, които се колебаят. Лошо няма.

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Тя не иска да изтърве 1-я клон, докато не хване здраво 2-я. А 3-ят клон не й харесва, дори я заплашва. Проблем е 2-ят клон newsm78

# 98
  • Мнения: 702
Хахах, да, така излиза  Joy
Вторият клон, звъни постоянно, защото му липсвала, много искал да е до него и разни такива, а тя колкото и да иска да му повярва, нещо я спира. Спира я това, че не го познава добре, но за сметка на това познава мъжа си и в крайна сметка, третия в случая засега не играе. Той се укроти..Явно е осъзнал кви ги е надробил и мълчи.

# 99
  • София
  • Мнения: 3 249
Може и да греша, но ми се струва, че приятелката ти нямаше да е пред тези големи дилеми, ако онзи третият не се беше напил и не я беше заплашил да я издаде на мъжа й. Ако не беше този драматичен катализатор, тя щеше да си кюта така още незнайно колко време. Но някой я е изправил пред ситуацията да избира, а тя не може поради ред субективни причини, основната от които според мен е страхът от неизвестното.

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Хубавата мадама на маймуна я направиха.....
Според мен вярното е това, което би решила спрямо 1-я, ако 2-ят все едно го няма в схемата.

# 101
  • София
  • Мнения: 3 249
Според мен вярното е това, което би решила спрямо 1-я, ако 2-ят все едно го няма в схемата.

Не мисля. Понякога човек не осъзнава колко много се е пуснал по течението и колко много се е отдалечил от ... хм... идеала си за живот, да го кажем по-кратко, докато някой не го извади от унинието. После те удря мокър парцал по главата и си казваш - "Абе аз защо съм проспал/а няколко години от живота си?" ... примерно. Опасното в тази ситуация е, че приятелката може да залитне като удавник за сламка и да се вкопчи в другия от страх да не го изпусне и да не е сбъркала за пореден път. И пак стигаме до мисълта, че той може да е перфектният човек за нея, а може и да е пълен боклук - както всеки друг мъж - и гаранции не може да има.

# 102
  • Мнения: 702
Офф, не съм аз бе  Whistling Те моите прелитания от цвят на цвят не са толкова сериозни  Mr. Green
За мен отговорът е един в случая, както казах вече.
Проблемът е, че жената не може да се реши.

# 103
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Аз мисля, че в "Какво е нужно да си щастлив" нещата са казани ясно и добре обосновано.

# 104
  • Мнения: 702
Абе има ли значение, всъщност?
Държиш ли да знаеш дали съм аз или е някоя друга? Не може ли да си питам просто?
А за мъжа ми и моите прелитания от цвят на цвят не се притеснявай, той си е виновен.

# 105
  • Мнения: 702
Благодаря ти за последното изречение. Приемам го като мнението ти по зададената тема.
Другото въобще няма да го отчитам.
Всички знаели, чели и не знам си какво..
Пък и някъде да съм твърдяла, че съм цвете за мирисане ?  newsm78

Имаш ли някаква определена цел с изказванията си, защото заяждането не помага в случая.

# 106
  • Варна
  • Мнения: 2 268
_KIARA_ излишно груба си и наистина изглежда като заяждане!
Има ли значение кои са реалните участници в историята? Разсъждавай си по принцип. Толкова ли е трудно?

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Дали е тя "приятелката", или не- няма значение, понеже въпросът е поставен по принцип.
Аз бих посъветвала за миг да изключи от мисълта си човека, в  когото е влюбена и да се попита:
какви желания/планове/перспектива имам с настоящия ?
Ако отговорът е: карам по навик, но не се оплаквам, тогава може да си продължи по навик, а да си позволи скришом някоя авантюра.
Ако отговорът е- твърдо не повече с този човек- ясно е какво да прави. Не защото има някой друг, а защото не желае повече да е с първия. И тогава междувременно, но и доста съществено пътят към нея се освобождава за следващия, който ще избере.

# 108
  • София
  • Мнения: 2 840
Вижте сега, по принцип бил въпросът, но ако е принципен, аз казах доста конкретни неща, които се приеха лично. Всяка ситуация търпи различни интерпретации според участниците в нея.
Така че, аз, като казвам - принципно - ситуацията не е драматична, защото няма семейство, няма деца, няма проблем от раздялата, бивам контрирана, че възпитанието на жената било еди-какво си, та затова не било безпроблемно да се реагира така.
Значи не говорим по принцип. Говорим конкретно.

# 109
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Конкретно да е, ок. Но какво значение има, дали въпросната девйка е съфорумка или не? Че дори и да я обиждаме, на база недоказани предположения.
Аз разсъждавах, изхождайки от информацията дадена в първия пост и последвалите уточнения. Достатъчно ми беше.
Ако vagabond е имала желание да пусне темата от първо лице, щеше да го направи. Нали така?

# 110
  • София
  • Мнения: 2 840
Така е, да, но тя тотално отказва да види и смешното в тази история. НЕ прием закачки, обижда се на дребно. Изобщо, твърде чувствителна стана тая тема и натежа.

# 111
  • София
  • Мнения: 3 249
Защо пък да е натежала. Говорим си. Е, не съм видяла изтритите мнения, но все пак.

Аз също доста писах по темата, защо ли? Може да съм в същата ситуация, да съм Вагабонд с друг профил, да съм приятелката, да съм на мястото на третия...

При все - темата за промяната, за страха, за преследването на дивото vs. питомното си остава. Колко още жени четат тук, дето мъжете им ги подбийват, ама не смеят да си тръгнат... От тази точно тема има смисъл за повече от един човек, сигурна съм.

Да запазим добрия тон!  Peace

# 112
  • Мнения: 702
Темата натежа, след определени мнения с определен акцент в тона Naughty
Пускам само сериозни теми и е нормално да се дразня, когато някой се опитва да подиграва или да се заяжда. ясно ми е че има всякакви хора и чувството за самоирония рядко ме напуска., Обикновено мога да погледна винаги от смешата страна на нещата, както на моменти направих и тук.
Благодаря на всички, които уважиха темата   bouquet

# 113
  • Мнения: 3 659
vagabond само да те помоля все пак накрая да споделиш какво е решила дамата, любопитна съм Simple Smile


П.с.Каквато и тема да се пусне, все ще се намери някой на който нещо му е криво.

# 114
  • Мнения: 702
Ще споделя, разбира се. Аз не си оставям темите недовършени, дори и след време.
благодаря на всички, още веднъж   bouquet

# 115
  • София
  • Мнения: 12 095
Съветвам жената да порасне и да започне да отговаря за себе си, а не за накацалите на клона мъже. А и да си намери сериозни занимания, професионални или други, които не са свързани с въпросните левенти.

# 116
  • Мнения: 702
Жената си има сериозни занимания..които трудно върши, заради тоа в момента..

# 117
  • Мнения: 4 569
Ако съм на мястото на приятелката си събирам парцалките и си тръгвам от първия.Рискувам с този,който ме привлича и въобще не ми дреме кой какво мисли.А да се чувствам виновна-за какво?Най-важна съм си аз и за другите не ме е*е.

# 118
  • Мнения: 702
Е, де да беше толкова лесно  Tired

# 119
  • Мнения: 202
Е, де да беше толкова лесно  Tired
Много често отговора на сложни въпроси е прост и лесен!

# 120
  • Мнения: 871
защо да е лесно, като може да е трудно  Crazy
vagabond, само приятелката ти може да си вземе решението, няма начин ти да "проучиш пазара" от нашата тема  Laughing
Явно не й е дошло до главата да решава, само пуска въдици. А дали е защото "всяка жена мечтае да бъде обичана"  newsm78

Не ми се вярва да си мечтае да я обичат едновременно 3-ма конкурентни мъже - доста е опасно Peace

# 121
  • Мнения: 702
Е да де, имах предвид, че понякога от много имане на ухажори боли глава, но всъщност има много момичетаа и жени, които си мечтаят да имат много ухажори. Едва ли обаче им се е случвало по цели трима, които се познават, да са влюбени в тях .

# 122
  • Мнения: 871
абе аз лично се съмнявам, че има "любов" към една жена от 3-ма мъже - може да има чувства, но какви, един господ знае
един може да иска да спи с нея, друг може да е привързан към нея, трети не иска да остане по-назад и той да участва
предлагам и да направи руска тройка и да реши  Joy

# 123
  • София
  • Мнения: 3 249
предлагам и да направи руска тройка и да реши  Joy

Какво е руска тройка? Нещо като руска рулетка?  newsm78 

# 124
  • Мнения: 14 488
Е да де, имах предвид, че понякога от много имане на ухажори боли глава, но всъщност има много момичетаа и жени, които си мечтаят да имат много ухажори. Едва ли обаче им се е случвало по цели трима, които се познават, да са влюбени в тях .


на мен ми се е случвало и честно казано никаква драма нямаше, много достойно се държаха и тримата

# 125
  • София
  • Мнения: 1 573
Била съм в подобна ситуация. Само, че този, с когото имах дългогодишна връзка беше най-добър приятел с другия, а третият беше просто познат. Продължи 2 години. Тогава бях глупава и егоистка, харесваше ми да се чувствам обичана и ухажвана. Имах чувства към приятеля на тогавашния си партньор, но ме беше страх, че ако съм с него тази страст, която проявява към мен като към нещо забранено и недостъпно ще изстине и ще остана от 3 стола на земята. В крайна сметка едно разочарование от страна на половинката ми ме подтикна да се реша на промяна. Бях почти сигурна, че нищо няма да се получи, но оставих проекто-годеника си и се събрах с приятеля му. Третия го отсвирих напълно известно време преди това и той се държа достойно и не ми е правил никакви драми. От всичко това произлезе една доста тъпа ситуация за известно време. Двамата приятели не си говориха повече от година. Общите ни познати ме гледаха като уличница... нещата се промениха когато с новата ми изгора обявихме, че ще се женим. Тогава за всички стана ясно, че се обичаме и не сме заедно напук и с цел просто да нараним някого. Бившият ми и настоящия изгладиха отношенията си и сега отново са много близки. Излизаме постоянно заедно, канят си се взаимно по кафета и различни мероприятия. Не съм мислила, че нещата могат да се наредят толкова добре дори и в най-смелите си мечти...
Човек никога няма да разбере какво ще му поднесе съдбата ако се носи по течението без да предприеме сам нещо по въпроса  Peace

# 126
  • София
  • Мнения: 3 249
Човек никога няма да разбере какво ще му поднесе съдбата ако се носи по течението без да предприеме сам нещо по въпроса  Peace

Добре казано!  Peace  А и като гледам цитата от песента в подписа ти, усещам, че не е сложен там току-така!  Simple Smile

# 127
  • София
  • Мнения: 1 573
Да, напълно си права. За мен този цитат и тази песен като цяло изиграха голяма роля в периода, който описах. Слушах я с часове докато се опитвах да проумея защо съм толкова слаба и нерешителна... Това винаги ще си остане "нашата песен"  Blush

# 128
  • Мнения: 702
Подобрение няма.
Мъжът й е все така мил и грижовен. Другият, който е влюбен в нея продължава да я иска и да й се обажда по 5 пъти на деня, за да й каже колко му липсва.
Третият, сякаш е забравил какви ги е дрънкал и се държи както винаги - чудесно с нея. Единственият намек за разбитото му сърце са някви песни, които поства на стената си във фейсбук.. newsm78
Тя е все така разчекната между двамата. И в момента е решила да не прави нищо, просто да изчака времето да покаже какво ще стане.
Лошото е, че с държанието си към мъжа си много го наранява. Все още не правели секс... newsm78
И така де...

# 129
  • София
  • Мнения: 12 095
И в момента е решила да не прави нищо, просто да изчака времето да покаже какво ще стане.
Е, то е ясно какво ще стане и без да се чака. Ще се появи и четвърти и клонът ще се счупи.

# 130
  • София
  • Мнения: 3 249
Тя е все така разчекната между двамата. И в момента е решила да не прави нищо, просто да изчака времето да покаже какво ще стане.

Познах! Laughing  Тя въобще нямаше и да се замисли да изостави мъжа си, ако третият не се беше напил и не беше заплашил да я издаде! Бинго!
Сега - отново по лесния път, че е най-лесен! Повтарям ли се?

Онзи вторият, дето я обича уж истински - кажи й на приятелката ти, че "невидени очи се забравят". Не може да го върти на пръст безкрайно. Кажи й, че аз имах една приятелка, която така въртя доста време (години) един много обичащ и мил приятел, който накрая прати на приятелката ми покана за сватба, ама с друга. Защото времето лети, а животът продължава, колкото и да не ни се иска понякога.

Сърцето да чака, да чака - колко да чака.

Но съм спокойна за нея - щом не правят секс, ама никакъв ако не правят, нещата бързо ще си дойдат по мястото. Мъжът й ще залитне рано или късно (човещинка!) и тя само трябва да го дебне, за да го хване и да има причина да си тръгне.

Само не разбирам как може една подтикната изневяра да е по-добра причина и извинение да напуснеш един мъж от факта, че не го обичаш. По-лесно ли ще го обясни това на болнта си майка, на приятелите си, на себе си? По-достойна ли ще се чувства? Не е ли по-трудно, но и по-силно да кажеш, че ще следваш мечтите си (щом няма и деца!)...  Ама свят шарен!

# 131
  • Мнения: X
Цитат
Само не разбирам как може една подтикната изневяра да е по-добра причина и извинение да напуснеш един мъж от факта, че не го обичаш. По-лесно ли ще го обясни това на болнта си майка, на приятелите си, на себе си? По-достойна ли ще се чувства? Не е ли по-трудно, но и по-силно да кажеш, че ще следваш мечтите си (щом няма и деца!)...  Ама свят шарен!
Ами хората са слаби,нерешителни...по-лесно е другия да е виновен, а ти да казваш "Аз издържах,ама той се оказа мръсник...!"
Даа,и аз се оказах права....Жената ще си кюта,ще чака,ще се надява нещо да се случи и да я изкара от коловоза...но никога няма да рискува ,за да бъде щастлива.
Сигурно всеки ден ще се оглежда и ще чака шамара от мъжа си ,за да му покаже вратата, или болната рода да оздравее или да умре, за да не й насажда чувство на вина...
Тъжно е, когато хората нямат мнение и не могат да отговарят за собствения си живот.
А вечно зависят от чуждото влияние...

# 132
  • Мнения: 702
Оф, пак грандиозни заключения  Mr. Green
Ама вие много лесно захвърляте всичко и започвате дапреследвате мечтите си. Краси, знам, че сега ще ми кажеш, че АКО  на теб ти се случи няма да се замислиш и ще изоставиш веднага мъжа си. Ама въобще няма и да ти мине през главата да се обърнеш назад, да помислиш дали всичко изградено от вас двама си струва да бъде захвърлено. Няма да се замислиш въобще за хорското мнение, като визирам близки хора, а не някой си пътник по тротоара. Нали, Краси?!

Не се забравят невидяни очи. Това поне от опит го казвам, понеже моят мъж пътува. Е, още не съм го забравила  Laughing

В даден момент от живота си всеки човек е слаб и се страхува, защото има какво да губи, най-вероятно. И по-скоро това не е страх, че толкова ще изгуби нещо, защото след като веднъж го е постигнал, според мен ще може пак да го постигне, а по-скоро чувство на отговорност. Да, всеки трябва да следва мечтите си, за да бъде щастлив, но дали тези мечти и този проекто върховен бъдещ мъж, не са лъжовни?! Дали няма да се нарани повече, ако разруши всичко, което досега е градила. И не, не става въпрос толкова за мнението на хората, а става въпрос за чувство свързано със собственото его, а именно - да не бъде наранена. Никой не обича да остава излъган.
Хората..Какво значи мнението на хората?!..На мен никой не е дошъл да ми сложи хляб на масата, да ми каже нА ти пари, живей, да ме пита как съм. Защо мен трябва да ме интересува хорското мнение, например. И понеже, аз се събирам или поне се старая да си избирам такива приятели като мен, които също се оправят сами, мога да кажа, че и на нея никой не й е помогнал за нищо, освен мъжа й, разбира се. Мнението на хората въобще е последното нещо, което я вълнува.
Тя се страхува. Това е.
Не е ли човешко да се страхуваш?! Или вие сте безстрашни, влизате в битка без да се замислите, хвърляте всичко и заминавате, без да се обърнете назад?!
Не го вярвам това. Това са ваши хипотетични предположения, но съм сигурна, че ако на тези, които твърдят че ще хвърлят всичко, за да са щастливи, не им вярвам. Защото те са щастливи сега и не могат да се поставят на мястото на тази жена. Обаче, ако им се случи да им опре яйцето, тагава едва ли ще мислят по същия начин.

НИМ, права си, че може би ако третият не се беше разпял, тя нямаше да предприеме нищо, но само може би..Единственото, което в момента иска тя е време, за да обмисли нещата. И да може да е подло, може да е слабохарактерно, но доколкото я познавам, накрая ще й писне да чака повод и ще се изправи здраво стъпила на краката си, ще вземе решение, ще уведоми, когото трябва и няма да погледне повече назад. Само, че моментът не е назрял, все още. Така си мисля аз.

# 133
  • София
  • Мнения: 3 249
vagabond, за другите не знам. Аз говора само от първо лице единствено число. Захвърляла съм всичко. Тръгвала съм си с дрехите на гърба, телефон, зарядно и студентска книжка. И вечерта си купувах гащи, за да има с какво да се преоблека.

Така че да - аз говоря от собствен опит и моята си камбанария. Тогава нямах дете, сега това е основен въпрос преди всичко, което правя. Не е лесно, но - пак от опит - другата агония също не води до нищо добро.

А че й трябва време - трябва й. Това май ми беше и най-първия пост в темата. Но ти не написа, че й трябва време, а че ще остави времето да покаже. И в същото време не е вярно, че не прави нищо. Naughty  Това, че не прави секс с мъжа си, е много съществен факт. Той не усеща ли това? Кой знае още колко други признаци има, за които и ние не знаем. Това не може да продължи още много. Само се моля когато истината излезе наяве, той да се държи спокойно и да не й посегне отново! Praynig

 Peace

# 134
  • Мнения: 702
НИМ и аз съм захвърляла всичко, когато все още имах студентска книжка  Mr. Green Захвърляла съм всичко и когато много съм обичала, след като виждам че няма смисъл да се мъчим. Започвала съм от начало, няколко пъти. Да ти кажа обче, сега ако ми се наложи, ще ми е много трудно. Наречете ме слабохарактерна, но ще ми е трудно.

Не знам какво усеща и не усеща мъжа й. С него не мога да говоря, пък и той няма да ми сподели. Предполагам си мисли, че се дължи на напрежението, на което е подложена през последно време. Може и да си мисли, че има друг, но не я питал, все още.
И да, най-вероятно, ако разбере, скЕндътъ ще е култов, може и размирици да има.
Надявам се да не се стига до там.

# 135
  • Мнения: X
Оф, пак грандиозни заключения  Mr. Green
Ама вие много лесно захвърляте всичко и започвате дапреследвате мечтите си. Краси, знам, че сега ще ми кажеш, че АКО  на теб ти се случи няма да се замислиш и ще изоставиш веднага мъжа си. Ама въобще няма и да ти мине през главата да се обърнеш назад, да помислиш дали всичко изградено от вас двама си струва да бъде захвърлено. Няма да се замислиш въобще за хорското мнение, като визирам близки хора, а не някой си пътник по тротоара. Нали, Краси?!
Аз говоря от нейна гледна точка.
1.Тя е ОБИЧАНА от трима мъже.Но ,доколкото, схващам, не обича нито един от тримата.
2.Какво има тя за захвърляне?Мъж,с когото няма брак,няма деца,доколкото помня,и бизнеса е негов,тя няма дял...какво точно са изградили за 4 /нали/ години,та да й е жал да го захвърли?
Ако наистина обича другия,чужбинския?
Не е лесно да захвърля всичко.Но:Ние имаме 23 години зад гърба си,две деца,общ дом, който заедно сме градили и ни е мил,общ бизнес.....
Но ,ако мъжът ми започне да ме бие,едва ли ще издържа дълго...не се заричам,защото не ми се е случвало.Мога само да предполагам и теоретизирам.

Във всеки случай не бих седяла във връзка,която ме натоварва  и тормози само защото не знам дали ме очаква нещо по-добро или лошо...
Пак клише,ама те затова са клишета ,щото са верни:"По-добре ужасен край,отколкото ужас без край!"
Приятелката ти какво очаква?Не обича мъжа ,с когото живее,не прави секс с него,нали не очаква ,че пак ще го заобича и ще правят върховен секс?
Или очаква онзи,чужбинския, да долети на бял кон и да я отведе насила като знак, че е луд по нея?
Аз потвърждавам мнението си ,че тя няма да бъде нито с мъжа си,нито с другия.Ще се появи някой четвърти,който ще я помете като ураган...И тогава хич и няма да мисли кой я обича и кой-не,ще я интересува само кого ТЯ ОБИЧА...

# 136
  • Мнения: X
Цитат
Няма да се замислиш въобще за хорското мнение, като визирам близки хора, а не някой си пътник по тротоара. Нали, Краси?!
Колкото до хорското мнение, не завися от него.Не съм се съобразявала досега ,не смятам и занапред да се променям в това.
Е,понасям си последствията на това си поведение,но поне знам,че аз съм отговорна за всяко мое решение и нямам право да обвинявам никого.
 

# 137
  • Мнения: 702
Аз говоря от нейна гледна точка.
2.Какво има тя за захвърляне?Мъж,с когото няма брак,няма деца,доколкото помня,и бизнеса е негов,тя няма дял...какво точно са изградили за 4 /нали/ години,та да й е жал да го захвърли?


Красимира, за пореден път се убеждавам, че четеш избирателно.
За какъв бизнес говориш, НЕ не помниш, щото не четеш, понеже бързаш постоянно да изтъкваш колко перфектно семейство имаш ти.
Изградили са за 4 години много повече, от много други хора за такъв период от време и без помощ отникъде.
Престанете да омаловажавате нещата, които хората са постигнали в живота си, като ги пречупвате през вашите очи.
Ти 23 години какво си градила?!Кой ти е помагал, освен мъжа ти?!
Направила си едно две жилища, някое бизнесче и две деца и кво?! newsm78
Те са го направили тва за четири години! САМИ! Кой е по-напред сега, а?!
Ама като почнем да си ги мерим, всички сме велики  ooooh!
Е, деца нямат, щото от бачкане и проблеми, не им остава време..А са само на 26 ..
Ти на 26 години кво правеше, Красимира?!Гледаше деца и живееш е при свекърва, нали?!

Честно да ти кажа, винаги си ме разсмивала, обаче в момента те асоциирам с БРИ от отчаяни съпруги и много ме дразниш.  Whistling

# 138
  • Мнения: X
Нищо с никого не меря.И не знам защо реши,че изтъквам семейството си !Къде го видя това?
На 26 бях студентка,с дете и съпруг и живеех в Сф,в студентско общежитие.При свекърва не съм живяла...освен три месеца,след като се прибрахме в Пловдив след завършването си, докато си намерим квартира.
Не омаловажавам нищо,умея да ценя труда на другите.
Но мисля,че когато една връзка не ти носи нищо, и стоиш в нея само заради апартаменти , имоти и пари от бизнес ,е жалко.Най-вече за този,който вече не обича и само материалното го държи в тоя омагьосан кръг.
Но щом те дразня,няма повече да пиша!    Peace

# 139
  • Мнения: 202
Извинявай vagabond, но мисля,че прекаляваш в изказванията си.Тук да не смесе събрали да си мерим... кой какво е постигнал.Браво на тях,но това не е мерило за успех,повярвай ми.Много смешно ми стана изказването ти,че тя за 4 години е била заета да роди дете, но в същото време намира достатъчно време да върти още двама мъже  Naughty, е това е просто върха на айсберга.Кой сега е по-напред,а?????????

# 140
  • Мнения: 702
Написах, че тя не го обича както трябва да се обича любимия мъж, а като брат и приятел. Не че не го обича въобще. Разлика правиш ли? И къде съм написала, че стои с него, заради имотите?Те тези имоти са й нейни, а тя е готова да му прехвърли дялаовете си от тях на него. Не му иска нито праи, нито имоти.
Ами, ако има проблеми с раждането на дете и от тези проблеми не й остава време да се погрижи за здравето си?!
Не, не прекалявам с изказванията си. Прекаляват хора, които обиждат жената, че е слабохарактерна и стои с мъжа, заради имотите му, което няма общо с реалността. Ама пей си Пенкеле, кой ли те слуша  ooooh! То тука само перфектни и безстрашни, само такива които захвърлят всичко, без да се замислят, преследвайки мечтите си, само раждащи деца от семейни мъже, щото имат право н ащастие, пак без да се замислят, въобще такива идиотки като моята приятелка не се вписват в черно-белите ви телевизори. ooooh!

# 141
  • София
  • Мнения: 3 249
Абе вписват се, ама знаеш ли колко хора, които не са на някой от полюсите, не смеят да списват и само четат? Дори и аз. Най-малкото защото нямам толкова време да си чеша клавиатурата и да си защитавам по 100 пъти позицията пред определени други хора.

Е, включвам се чат-пат, когато темата ми е присърце.  Wink

# 142
  • Мнения: 702
То, НИМ и аз съм на работа, ама на шефа си съм разяснила, че:
1.Не мога да живея без форОмО  Mr. Green
2.Докато не започне да ми пречи на работата няма да се откажа от него.
3.Ако започне, се отказвам от работата.

Та, така мир да има  Mr. Green

Не знам колко хора само четат. Но обичайните заподозрени, с компетентните си мнения и перфектни животи, никога не пропускат такива теми, А ТРЯБВА! Naughty

Хора, живяли и устройвали се в миналия век, хич не могат да разберат един човек, живял  между двата века, като през по-голямата си част е бил в Новия, с всичките му драми, промени, сблъсъци между мисленията, еманципации и разни други явления.

Аз тъпо и упорито се впускам в обяснения, докато не припадна, щото тука все някой дедоразбрал, недочел и много компетентен.
Все едно слушам кварталните старци: "Ехеее едно време кви времена бяха, колко сме блъскали, а то сега младите всичко ви е наготово. Едно време, се ценеше семейството, няма такива разводи, любови, каквой то туй нЯщу, разврат!"

Тъй, както и да е.
Ще взема да видя кво прави моята тъпа, безхарактерна, страхлива, идиотизирана приятелка използвачка, която седи на два х*я... Crazy

# 143
  • София
  • Мнения: 3 249
Ще взема да видя кво прави моята тъпа, безхарактерна, страхлива, идиотизирана приятелка използвачка, която седи на два х*я... Crazy

Сега зацепвам! Хич не е тъпа тя да седи на два х*я. Някои за това дават половин живот и къща в Карнобат и пак не се уреждат!  Joy  Crazy

# 144
  • Мнения: 702
Ще взема да видя кво прави моята тъпа, безхарактерна, страхлива, идиотизирана приятелка използвачка, която седи на два х*я... Crazy

Сега зацепвам! Хич не е тъпа тя да седи на два х*я. Някои за това дават половин живот и къща в Карнобат и пак не се уреждат!  Joy  Crazy


smile3532

# 145
  • Бургас
  • Мнения: 364
Може би преди няколко години бих разбрала приятелката ти и страховете и. Тогава нямах дете и не знаех какво е да си наистина "вързан" и приписвах огромно значение на безсмислени неща, като правех глупави компромиси със себе си - нещо което не бих допуснала със сегашото си мислене.
Затова сега мога да кажа, че приятелката ти се измъчва напразно и докато се чуди, току-виж пуснала на мъжа си и забременяла - познавам такъв тип жени и е напълно възможно точно така да се стекат обстоятелствата. Тогава вече ще си я шамари и "обича" до... айде няма да го пиша. Може би звуча цинично, но единственото сериозно нещо, което виждам в тази ситуация е болната майка на прителката ти. Единствено дългът към нея усложнява нещата и то не непоправимо. С мъжа си много скоро ще си изяснят нещата след като добре я понатупа от липсата на секс в пристъп на "голяма любов". Ако продължава да не му пуска, мъж, който вече е посягъл, при това повече от веднъж, има риск серозно да я гримира. Така че това е доста добра стратегия за раздяла, но определено опасна за жената. Но ако трябва да съм честна, дори и след ново посегателство според мен тази жена ще остане при мъжа си. Този тип мъже са изключителни манипулатори, той много добре е усетил накъде духат ветровете и в момента играе роля, за да задържи жена си. Ако съумее да си въздържи дестриктивните импулси, много вероятно е да успее в целта си. Но липсата на секс може и да го срине.
Иначе да - страховете, неизвестността (въпреки че за една финансово независима и личностно устойчива жена неизвестността не би трябвало да е проблем), чувството за вина са голям фактор. Но в ситуацията с приятелката ти аз не виждам мястото им освен спрямо майката, разбира се.
И стига се е оправдавала с четирите години и общото постигнато. Няколкото шамара го изтриват автоматично.
И ако продължава да чака съдбата да и реши живота, много вероятно е просто да я лиши от влюбения след като му писне да я чака да вземе решение. И ако е толкова чувствителна към другите, нека си помисли, че този човек също заради нея може би си губи времето.
Пиша в такъв дух, не за да те дразня, Вагабонд, съветвам те и ти така да поговориш с приятелката си. Тя явно има нужда някой да я светне на какъв хал е. Зациклила е в проблемите си и изобщо не може да види ситуацията в реалните размери и окраска (цигарите и гладуването го доказват). 

# 146
  • Мнения: 702
Юли, благодаря ти   bouquet

Тя точно затова не иска да прави секс с него, за да не забременее, случайно. Той се изнервя. Оная вечер кво си пийнал и тя нещо му се изрепчила и той й казал, да мълчи щото ще й зашие един шамар. Не че тя му е мълчала де, ама явно има ефект. Баси, кво грозно звучи   Tired

Той ясно си й е казвал, че ако има дете от него му е вързана... ooooh!
Оф, не знам какво да говоря с нея, то тези неща не са така лесни..

# 147
  • София
  • Мнения: 12 095
Какво да говориш с нея. Има хора, които обичат сложните, болезнени отношения. Като приятели няма смисъл да се борим с тези им предпочитания.

# 148
  • Брюксел / София
  • Мнения: 2 495
Няма сила, която да ме накара да съм с някой, който дори си е помислил да ми посегне (и аз съм разбрала де;-)) Не бих посъветвала никой да търпи физически тормоз, още по-малко приятелка (т.е. близък човек на когото държа). Не знам дали приятелката ти ще остане със съпруга си, но за мен тя няма проблем. Няма "постигнато благополучие" при положение, че мъжът й си я пердаши. Т.е. да помисли как да приключи брака си, а след това е по-лесно. Съгласна съм с Юли, че мъжът й я манипулира. Разбирам страховете й -всеки ги има след като е изградил нещо, все пак по-лесно се руши, отколкото гради, но боят омаломажава всичко във връзката й с мъжа й.

# 149
  • Мнения: 126
Заплахите са много грозно нещо!
Аз дори и за миг да усетя, че някой се опитва да ме предупреди, а камоли заплаши, и веднага настръхвам. Идва ми мнооого сила и тръгвам с рогата напред. #2gunfire
Амаа... то си е до его най-вече. Има жени, които това въобще не ги трогва чак толкова. Tired

# 150
  • Мнения: 369
Преди време имах същите колебания- дали да остана с приятеля си, с който съм била 9 години zаедно или да премина към новата любов. В старата връzка имах обич и сигурност, но с годините представите ни zа важни неща в живота се промениха. Дълго мислих и се лутах, бяхме си много блиzки и добър тийм. Беше ми иzключително трудно да вzема решение, но не съжалявам zа иzбора си.
Но той никога не ме е обиждал дори, zа посягане съвсем да не говорим!

Тя точно затова не иска да прави секс с него, за да не забременее, случайно. Той се изнервя. Оная вечер кво си пийнал и тя нещо му се изрепчила и той й казал, да мълчи щото ще й зашие един шамар. Не че тя му е мълчала де, ама явно има ефект. Баси, кво грозно звучи   Tired
Това отношение говори zа липса на елементарно уважение към партньора. А уважението е основата на всяка хубава връzка. Щом то липсва, бих я посъветвала да го напусне, неzависимо дали има или няма друг! Тя смята ли се zа парцал, че да поzволява да се държат така с нея?

Преди няколко месеца така посъветвах една приятелка, да приключи дългогодишна връzка, в която мъжът си поzволяваше да я обижда. Тя вярваше, че той ще се промени. Преди няколко дни ми се обади, че са стигнали до полиция и той я гони с адвокат от жилището, zа което тя му е дала неофициален, но немалък zаем...

Трудно е, но ти бъди истинска приятелка и я подкрепи

# 151
  • Мнения: 142
Тази драма и след 20 години няма да се реши. Попитай приятелката ти какво би посъветвала своя пациентка или теб като нейна приятелка ако си в тази ситуация.
Има обаче момента, че някои хора обичат да бъдат жертви и затова не променят живота си, а тя май е точно такава.

# 152
  • Мнения: 702
Не е от типа "вечната жертва" със сигурност.
Просто чака момента.

И мъжът й не я пребива  Naughty Не че два шамара е по-оправдано..ама не я пребива..

# 153
  • Брюксел / София
  • Мнения: 2 495
Един шамар, два шамара - все си е недопустимо. Нали все пак говорим, че всяка жена мечтае да бъде обичана, а не пошляпвана.
Освен това от поведението на господина, което ти описа, аз лично си правя изводите, че да й посегне отново е въпрос на време. Но щом на нея й трябва това, за да има оправдание пред себе си, за да го напусне, нека изчака. 

# 154
  • София
  • Мнения: 12 095
Аааа, сега разбирам. Той я шамари, а тя се чуди. Това е безумие.

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Аааа, сега разбирам. Той я шамари, а тя се чуди. Това е безумие.

Явно все пак го бива в нещо, иначе коя ще търпи само шамарите ...

# 156
  • София
  • Мнения: 12 095
Аааа, сега разбирам. Той я шамари, а тя се чуди. Това е безумие.

Явно все пак го бива в нещо, иначе коя ще търпи само шамарите ...
Да не започваме темата, че е друга и е дълга.

# 157
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз доколкото разбрах става дума за 2-3 "инцидентни" шамара, не за системен побой, което не омаловажава факта. Но пък има толкова други жени, които търпят много повече.  Sad  Защо? Отговорът никога не е прост. Аз лично - ако мъжът ми ме удари - го изнасям с куфарите още на другия ден. За мен отговорът на такъв въпрос е много елементарен. Но зад едни семейни взаимоотношения седят много неща, трупани с години. Ако аз мога да режа и да хвърлям, то други не могат, не искат, страх ги е или просто семейството е висша ценност, защото какво иначе ще кажат хората... И аз имам своите "кусури" и неща, с които се примирявам, а за други вероятно са непонятни. Въпросът е къде свършва границата на разумния компромис? И кое е допустимо?

Допустимо ли е да лишиш детето си от баща, защото той те е ударил веднъж? Или това е егоизъм? Или компромис, ако не го направиш? А ако пие системно? А ако пие и шофира? А ако е пил и шофирал с детето в колата и разбираш за това в последствие? А ако залага системно и не може да спре?

В живота има толкова много ситуации, толкова много гледни точки. Чак понякога ми е смешно като се зачекнат някои хора на тема любовници и изневери. Ама това съм си аз, де.

Извинявам се, че излизам от рамките на темата.

# 158
  • София
  • Мнения: 2 217
Ох, не искам да се подигравам, но се сетих за култовата реплика отПълна лудница: "Аматьо-о-о-ор!", последвана от тупаник в муцуната и зашеметено-влюбен поглед на изреклата го... Joy hahaha
По темата: много мързеливи реакции в тази ситуация. Кой удължава съзнателно подобна агония.... Rolling Eyes

# 159
  • Мнения: 122
Парци, резонна ти е асоциацията!
Нека ти отговоря на въпроса аз, поради липса на воля от страна на авторката - мазохиста!

# 160
  • Мнения: 702
ДА ГО ДУХАТЕ  Mr. Green
Идеалните, силни, оправни, безкрупулни кучки, тук!Слезте на Земята!В интернет няма какво да да доказвате

# 161
  • Sofia
  • Мнения: 3 028
Награда.
Ключ.

Общи условия

Активация на акаунт