Боя за коса - blond 19! Руси красавици!

  • 63 207
  • 723
  •   1
Отговори

Анкета

Цвета от коя снимка Ви харесва най-много?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 13 дек 2010, 13:50
* Може да изберете максимум 2 опции.

# 690
  • Мнения: 75
Iliana, а с коректор в боята пробва ли?
Доколкото си спомням ти не целеше бяло русо и не виждам причина да не стане с коректор или с боя  ? newsm78

don domat , а с други бои как се е получавало ? в момента какъв цвят са ти дължините?

# 691
  • Варна
  • Мнения: 2 768
хм,  newsm78 щом е пепелно - в боята трябва да има мат? нали  newsm78

в какво съотношение смеси боята и оксиданта?

колко време стоя?

гледаше ли на огледало как се тегли пигмента?

много ли ти е тъмна основата?

на пръв прочит - или оксидантът е бил по-малко от нужното? или не си стояла достатъчно  newsm78
Смесих 100мл. боя с 150мл. оксидант- то такива и бяха указанията в кутията.
Стоях около 40мин.
 Не съм се гледала в огледало.
Основата ми е кестенва.
Аз винаги се правя със св. пепеляво без обезцветяване, но този път пробвах с др. боя.
Сега като каза, че може оксиданта да е бил малко се сетих, че като разбърках сместа ми се видя по-гъста от друг път.

Дачита аз все с гарниер  100% колар или колър нейчерълс  се правя  само корените и си става добре. Веднъж пробвах и с нитрис също се получи.

# 692
  • Мнения: 75
don domat , аз не съм запозната  със силата на изсветляване и цветовете на Чифели (и друг път съм писала ,че съм малко предубедена към 100 мл. бои), но пък от друга страна има момичета в темата , които са доволни от нея.
Боите с , които си се боядисвала преди са с 9% окислител.
И в този ред на мисли или окислителя,който си използвала сега (12%) е провокирал избиването на пигмент (жълто) или както момичетата са отбелязали корените са били много израснали.
Ако смяташ да продължиш с тази боя , следващия път използвай по-слаб окислител(9%) или към боята добави коректор или малко боя (тъмно русо пепелно) за да избегнеш жълтеенето на корените.
 

# 693
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен! Виждам, че има много нови попълнения, честит цвят на всички!

Аз искам да попитам a.l.e.n.a.  какво е точно "теглене" на пигмента? Виждам вече няколко пъти да го употребяваш, и тъй като мисля, че точно това "теглене" е много важно за целия процес, моля те да обясниш как точно го наблюдаваш?    bouquet

Иначе, не смятам че гъстотата на боята има отношение към цвета, по-скоро към равномерността, поради по-трудното нанасяне.

Мерси на момичето, което сподели своята тайна за косата, аз хич не се мажа с масла, но мерси. Все пак си е голяма работа да споделиш своята тайна! Hug

# 694
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Аз също си мисля,че е от окислителя, защото знам че гарние са 9%, ама аз съм си виновно защото освен 12% си бях взала и 9%, но исках да пробвам и с 12%.
И с гарние съм се правила с доста израснали корени, но не е било така жълто.

# 695
  • София
  • Мнения: 6 242
аз съм доволна. Simple Smile
точно стимуланта на Икаров не съм ползвала, но редувам и смесвам зехтин, масло от жожоба, ший масло, бадемово, от макадамия.
Peace
За бадемовото масло знам, че е на икаров, а останалите и те ли са на икаров?
Да, всички са на Икаров. Simple Smile Други не съм и търсила. В листовката са изброени всички масла и употребата им. Последно си взех кайсиево масло за лицето.
Аз не ги ползвам за сгъстяване на косата, а за подхранване и омекотяване.

# 696
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Very*Gery   bouquet от това, което съм чела как действат боите - при смесването на оксиданта и боята се отделя кислород - който е активният агент и върши основната работа – да изтегли твоят естествен пигмент и да свърже агентите на внесения пигмент с боята;
алкалният продукт в композита (от смесените боя и окислител) - отваря косъма и при реакцията от смесването - отделеният кислород - разрушава естествения пигмент в косъма, след това пак кислородът свързва агентите на новия пигмент - в боята има микро части боя, които се свързват в по-големи и по-устойчиви съединения и се заклещват в косъма

много грубо обяснено - но хем да е кратко - хем достъпно

видимо - след нанасянето на боята - може да се наблюдава степента на изсветляване на косата - първо се изтеглят най-тъмните пигменти (кафяво-лилаво) и накрая остават в реда червено-оранжево-жълто (цветът зависи от това какви пигменти остават в косъма)

ако боята не е подействала до край можеш да останеш на ниво оранжево, ако е подействала още се стига до жълто и след него е бялото

за да не се стигне до края – или активният агент – кислородът е малко или времето не е достигнало; количеството кислород зависи от концентрацията на окислителя и количествата боята и окилсител

фризьорите разтъркват с пръст в корена – за да видят до къде се е изсветлило и боядисало – дали е още оранжево …или е стигнало жълто …..колко е изсветлено и боята хванала ли е

предполагам жълтеене остава или ако кислородът е стигнал за изсветляване (първият процес) – да се изтегли пигмента, но не е имало достатъчно кислород да свърже пигмента в боята и той да остане в косъма – затова – все едно косата е обезцветена, но не е боядисана 9достатъчно); или ако има достатъчно кислород – но времето не е стигнало

аз – като мине някакво време – се поглеждам в огледалото и с пръст отмивам малко боя – за да видя корена – човек може да го прави през 5 минути и да наблюдава;
като видя, че цветът е станал – се мия;
докато бях бременна съм стояла над час, след като родих пък и за 30 минути ставаше; затова гледането по часовник може и да подведе;

 Hug

# 697
  • Мнения: 0
a.l.e.n.a., страшно ти благодрая!  Hug

Наистина, в доста случаи стоенето по часовнок не води до очакваните резултати! Това с пръста не го знаех, мерси, че го сподели! Ще гледам и аз да опитам този метод  Simple Smile .

# 698
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
и аз виждам голям смисъл в споделянето и от форума съм научила не малко  Peace

# 699
  • Мнения: 408
Да се включа и аз: сега се намазах пак с Фармаколор платинено русо от суперизсветляващата им серия с 30 вол. оксидант.
Този път наистина и аз няма да стоя по часовник, а докато видя желания цвят.
Обикновено стоя по 30 минути след намазването на корените , но сякаш не ми е достатъчно. След боядисването съм доволна от резултата, но като си минат няколко седмици и почва да оранжавее. Да видим сега какво ще стане.
По-късно ще пиша пак.


И днес гледах сумати бои с желание да сменя Фармаколора, но просто нямам засега очевидна причина да го правя и все не се решавам. А и другите бои не ми се струват достатъчно убедителни и не ми се рискува засега  Embarassed

# 700
  • Мнения: 6 607
dachita не помня вече какво пробвах.

# 701
  • Мнения: 408
готово. боядисах се за 20 минути точно. След това стоях цели 50.
Измих се,защото почна да ми пари. Пак си оранжавее, но е ок. Мисля, че ще се задоволя с този резултат като трайно решение.

# 702
  • Мнения: X
Лелее много време седите с боите. Не е ли по-добре да смените боята, вместо да дразните скалпа? Аз лично повече от 30- макс 40 мин никога не съм седяла с боя.  Peace
Утре май ще се ходи до Алабин, че ако ми видите косата...  ooooh! Повече няма да взема Преференс. Ако няма Рилкен какво друго супер изсветляващо мога да взема от магазинчето?

# 703
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен! Виждам, че има много нови попълнения, честит цвят на всички!

Аз искам да попитам a.l.e.n.a.  какво е точно "теглене" на пигмента? Виждам вече няколко пъти да го употребяваш, и тъй като мисля, че точно това "теглене" е много важно за целия процес, моля те да обясниш как точно го наблюдаваш?    bouquet

Иначе, не смятам че гъстотата на боята има отношение към цвета, по-скоро към равномерността, поради по-трудното нанасяне.

Мерси на момичето, което сподели своята тайна за косата, аз хич не се мажа с масла, но мерси. Все пак си е голяма работа да споделиш своята тайна! Hug
И аз мерси за милите думи Hug
Някой път, когато мине повече време ще взема да ви пусна снимки преди-след и вече израстнала Simple Smile
аз съм доволна. Simple Smile
точно стимуланта на Икаров не съм ползвала, но редувам и смесвам зехтин, масло от жожоба, ший масло, бадемово, от макадамия.
Peace
За бадемовото масло знам, че е на икаров, а останалите и те ли са на икаров?
Да, всички са на Икаров. Simple Smile Други не съм и търсила. В листовката са изброени всички масла и употребата им. Последно си взех кайсиево масло за лицето.
Аз не ги ползвам за сгъстяване на косата, а за подхранване и омекотяване.
Благодаря  Peace Миналата година си бях взела една маска за суха коса с масло от ший (карите) и бях много доволна, ще си взема от него, чувала съм че и макадамията е много добра и от нея мисля да пробвам. Лицето незнам дали бих си мазала, знам че маслата са нещо невероятно, но много се цапотя с гримове и маслата именно за лице не са за мен Simple Smile
Впрочем стимуланта не го купих да си сгъстя косата, просто тя беше много изтормозена и това се оказа най-достъпният начин да я съживя Simple Smile

# 704
  • Мнения: 75
Към всичко , което е обяснила А.л.е.н.а.    bouquet ,
бих добавила още малко теория:

Установено е, че има три вида естествен меланин(естествен пигмент на косата), всеки от които има свои цветови характеристики.

Еумеланинът е кафяво-черен пигмент в косъма и от количеството му зависи наситеността на цвета. Например: много светло русо или тъмно кафяво. Еумеланинът се намира основно в най-външната част на кортекса и лесно се разпада при окисляване.

Трикосидеринът е оранжево-червен пигмент, който определя червения или меден цвят при червени коси. Този пигмент е с по-малки размери в сравнение с еумеланина и е концентриран предимно в средните слоеве на кортекса. Много е устойчив на разграждане.

Феомеланинът е пигмент с много светъл цвят и определя русия цвят на косата. По-голямата част от него е концентрирана в най-вътрешния слой на кортекса. Това е пигментът, който е най-устойчив на разграждане чрез окисление.

Поради тази причина при обезцветяване винаги остава един лек жълт цвят на косата.

При изсветляване на естествена коса в зависимост от първоначалната наситеност на цвета и желаната наситеност на новия цвят, се минава през няколко етапа на премахване на оранжево червения цвят до получаване на жълт цвят.

ОСНОВЕН ТОН                 ЕСТЕСТВЕН ПИГМЕНТ
1. Черен                                   Син
2. Много тъмно кестеняв         Тъмно червен
3. Тъмно кестеняв                   Червен махагон
4. Кестеняв                            Светло червен
5. Светло кестеняв                   Оранжево червен
6. Тъмно рус                           Оранжев
7. Рус                                       Оранжево жълт
8. Светло рус                          Жълт
9. Ултра рус                          Светло жълт
10. Платинено рус                  Много светло жълт


Изсветляване на основния тон се осъществява чрез серия процеси на окисление. Най-често използваният окислител (оксидант) при този процес е кислородната вода.

Силата на оксиданта се измерва в процент или обемни единици:
Процент: показва теглото на кислорода в 100 гр. разтвор
Обем: показва обемът кислород, който може да се освободи от разтвора при нормална употреба

В процеса на боядисване с оксидантна боя има четири фази:
•   Окисление-Алкалният компонент предизвиква разпадане на окисляващия агент (оксидант) и кислородът се освобождава H2O2=H2O + O(кислороден атом).
Кислородните атоми въздействат върху естествения пигмент на косата, като го изсветляват. Степента на изсветляване зависи от концентрацията на H2O2.
•   Оцветяване-Кислородните атоми свързват медиаторите и веществата, формиращи цвета, и така се получава козметично багрило.
      Оцветителите, които проникват в косъма, образуват една по-голяма молекула и се           фиксират трайно в структурата на косъма, като се смесват с естествения кератин.
•   Омекотяване-Алкалното вещество (амонякът) създава необходимото за разтваряне на кутикулата ниво на рН на сместа, подготвяйки косата за боядисването и изсветляването на естествения меланин.
•   Изсветляване-Получените при реакцията кислородни атоми разграждат меланина и предизвикват изсветляване на косата с 1,2 или 3 степени в зависимост от силата /обемните единици/ или процент на използвания оксидант.



Време на действие на оксидантите:

За същата степен на наситеност на цвета Специален оксидант
      25 минути 2.7% - 9.8 vol.

За същия цвят или изсветляване с една степен, покриване на бели коси
                                 30 минути с оксидант 6% - 20 vol.

За изсветляване с две степени
                                 40 минути с оксидант 9% - 30 vol.

За изсветляване с 3-4 степени
                                 50 минути с оксидант 12% - 40 vol.

Теичка , мисля че с последните редове давам отговор на въпроса ти , защо седим много време с боите. Peace

Общи условия

Активация на акаунт