Коледно настроение! - 2

  • 114 722
  • 755
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 541
Много красоти пак сте направили. Чудно ми е до Коледа ще ви се ядът ли обаче сладки все още?  Grinning

Ето едни любими в моето семейство сладки с орехи



Много лесни за правене, но почти невъзможни за опазване, за това и не мога да кажа колко биха издържали. Рецептата тук

За кафявата захар- аз от години готвя само и единствено с нея, ако изобщо ползвам захар. Често замествам захарта с агаве, меласа или стевиа, но това е друга тема. Та тази виенската захар, фината, е хубава, но има доста натрапчив вкус- имайте го предвид. Като на силно карамелизирана захар е. И оцветява доста силно сместа- не става бяла с нея. С другата кафява захар си работя както бих правила и с бяла. Не я меля- свикнала съм да и давам просто повече време за разтваряне, макар понякога да пека бисквити с нея и веднага след размесването, за да останат кристалите. Хубавото при нея е, че е по- сладка от бялата захар и се слага по- малко като цяло. Не се залъгвам обаче, че е кой знае колко по- добра- все пак си е захар, но в по- добрия си вариант  Wink

Clivia, четката ти ако е от силиконовите няма никакъв проблем да се измие. Вече ги има почти навсякъде и са много по- удобни от тези с влакната. Иначе варианта с марля не е лош наистина. Пудрата захар си я ръсиш над голяма работна табла, парче пергаментова хартия или каквото решиш да ползваш, за да можеш да си я събираш след това. Отива доста отстрани, докато го наръсиш както трябва.  Peace



# 466
  • Мнения: 305
Петя, много красиви меденки  Simple Smile

Аз изпекох линцеровите, забърках ванилените кравайчета да си почиват в х-ка. Направих и бонбони Рафаело и Шоколадови трюфели. За днес стига, доволна съм .

# 467
  • Мнения: 6
Привет Grinning
Имам един въпрос за меденките на Джема-не можах да намеря назад инфо.
От дадените продукти колко горе долу сладки излизат?Знам че зависи от формичките, но горе-долу....?
До колкото разбирам от писаното до сега, мога да ги приготвя и изпеча предварително и да съхранявам до Коледа,нали?

Благодаря ви много  Hug

# 468
  • Русе
  • Мнения: 410
Момичета, изпуснах ви само за ден от поглед и тук е пълно с прекрасни неща!

anisunshine, много сладурска украса. И аз тази година си купих от този висящия дядо Коледа. С какво го закрепи за тавана?
Umbra, благодаря че сподели с нас тези прекрасни снимки. Стана ми още по-коледно!
Борислава, *MILADY*, страхотни снимки, много се радвам на красиви снимки, понеже аз не мога да направя такива, а за мен половината от удоволствието са снимките. Не се съмнявам, че и сладките ви са вкусни  Hug
Лабрекс - много сладурски котета, ще се върна да прочета как точно се правят.
petia_tag , изумително красиви меденки и хубава снимка. Коя рецепта за фондан използваш?

Аз днес забърках шоколадовите сладки Трюфел - едни от любимите вкъщи. Хрупкава коричка отвън и мека сърцевина, топяща се в устата - ммммм..... наслада. Само, ако можеше и моята снимка да е толкова добра като вашите, но уви.

# 469
  • Мнения: 2 309
Леле, леле, какви красоти  Laughing

Ние сме вече с две медени къщи напред. Грознички са, ама на нас си ни харесват  Laughing Едната е изцяло творение на дъщеря ми. Дано си личи коя  Laughing


 



# 470
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
.....
Нели Simple Smile, крехки са докато са още горещи, а може и тестото ти да е било по-сухо като консистенция, не знам. newsm78

 Peace Ще пробвам аз пак, тези изчезнаха - мъжете ги изяли с кисело мляко  Crazy

# 471
  • София
  • Мнения: 436
petia_tag  Shocked страхотни са станали! Мнного ми харесват ... искам и аз да направя такива.... Laughing Ти какъв фондан използва? Аз досега не съм правила никога и се чудя дали ще се справя....  newsm78 харесала съм си този, дали е подходящ? лесен ми се вижда...
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:oaqA0fijem8 … ;client=firefox-a

mama1+2 благодаря ти за комплимента за украсата... вече си мислех, че никой не я е харесал  Crossing Arms  Flutter
Дядо Мраза съм го закачила на тавана с помощта на една кука, която имам забита в него... преди там висеше кошница с изкуствени цветя  Peace

# 472
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз досега не съм правила никога и се чудя дали ще се справя....  newsm78 харесала съм си този, дали е подходящ? лесен ми се вижда...

Това е т.нар. Марципан Варна.
Хубав е, но не е снежнобял на цвят и не се получавт меки и пастелни тонове като се оцвети.

# 473
  • София
  • Мнения: 2 658
bonni, mama 1+2, anisunshine,благодаря ви! Аз работя с белгийска, готова моделираща маса. Много е вкусна и е перфектна за работа. Домашно приготвените фондани не са снежно бели, а ако са такива, повечето от тях са бързосъхнещи и не са подходящи за такива неща. А пареното тесто има тънкости и при много момичета се втечнява, независимо, колко пудра захар добавят. И става слонова кост на цвят.

# 474
  • Бургас
  • Мнения: 167
Ей, че сте продуктивни. Четете, снимате, пишете.  ooooh!

За де не ви загубя качвам линк, който ми хареса с идея за бисквитен венец и дори го включих във вече изядените предколедни репетииции:

http://www.bhg.com/videos/m/32071419/cookie-wreath.htm Имайте търпение да изгледате рекламите преди клипчето...има и други интересни идеи в същата поредица.

Ето и още един закачлив венец за декорация на кухня, който се прави от формичики за сладки, скрепени с кламери.

http://www.bhg.com/videos/m/32071387/cookie-cutter-wreath.htm#q= … reath+with+Cookie

# 475
  • Варна
  • Мнения: 57
Виенската кафява захар е цвеклова. Наистина има по-особен вкус, а веднъж я ползвах за мъфини, но нещо не бухнаха, не знам има ли връзка с нея или бакпулверът ме предаде. Иначе ние ползваме само нея у дома за кафето си, много е фина, бързо се разтваря дори и в студена течност, вчера купих от Карфур за 2,99 лв., в Била май беше към 3,50 лв. 

# 476
  • София
  • Мнения: 436
petia_tag тези моделиращи маси не се ли продават в много големи опаковки? newsm78 Ти откъде си я купуваш, от Кадемлия ли? Марка, цена?  Hug

# 477
  • Мнения: 1 541
Бухта, надали е било от нея. Моя опит с тази захар е, че няма разлика в надигането на блатовете- понеже с нея съм правила най- вече това. По- скоро от бакпулвера е било  Peace Но вкуса е различен с нея. Аз я ползвам точно когато търся ефекта горена захар  Peace

# 478
  • Мнения: 69
Много сте напреднали с материала. Аз пък се чудя къде да крия моите неща. Дъщеря ми вече нападна щолена/половината го няма/. Направих нестандартните бонбони на Таня днес

Това е част от тях,но смятате ли че след тази снимка

ще остане нещо?

# 479
  • София
  • Мнения: 276
Благодаря на всички споделили рецептите си тук   bouquet
Има страхотни неща!

Привет Grinning
Имам един въпрос за меденките на Джема-не можах да намеря назад инфо.
От дадените продукти колко горе долу сладки излизат?Знам че зависи от формичките, но горе-долу....?


Меденките на Джемма ги правя от години - и на къщички и на сладки -от рецептата излизат около 40 бр. Поставени в кутия с резенчета ябълка- издържат до Коледа.

А сега и аз да попитам- замесих тестото за меденките,но "изпуснах " олиото  Embarassed и се наложи да сложа повечко брашно. Тестото стана много ронливо и не може да се разточва изобщо.  Изпекох малко меденки- вкусни са, но нямат никакъв вид ( оформях ги ръчно- на топчета)......Някаква идея, как да оправя тестото или за какво да го ползвам  Rolling Eyes?

Общи условия

Активация на акаунт