Коледно настроение! - 2

  • 114 720
  • 755
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 2 671
Ава, за твърди маргарини се сещам този на Калиакра Кулинарен(опакован като масло, не в кутийка, но нещо зачезна напоследък) и Звиезда (в Кауфланд). Аз не слагам маргарин - винаги ги правя с качествено масло и са чудесни (у нас е по-влажно в кухнята и като ги извадя от кутията омекват без проблем).

Anuck, много е красива шейничката!
В тази връзка Valeria, една дама от Тортената, писа как се прави цветна захар. Слага се кристална захар в купичка и се прибавят по 1-2 капчици сладкарска боя, разбърквайки добре, докато се получи желания цвят. Не съм пробвала още, но нейните сладки бяха перфектни!

# 301
  • Мнения: 1 269
ееееее, щом на теб са ти харесали  Hug благодаря! за прьв пьт правя целувки, но сьс сигурност няма да е последен  Peace
Ава, вкьщи маргарин не ползваме, та аз ги правих миналата година с масло.

# 302
  • Мнения: 98
Аз правих такава захар-розова.Оставих я на отворен прозорец,изсъхна бързо.После трябваше само малко да я разтроша.

# 303
  • Мнения: 38

Аз имам молба към Benita - може ли рецептата за розичките? Върнах се години назад, и си спомнох, че това ми бяха любимите сладки някога... Ех, вкусни спомени...

момент да я намеря....
майка ми е дала 3 рецепти, но аз правя тази:
3 яйца
3 каф.ч. свинска мас - аз правя 50/50 с маргарин
3 каф.ч. захар
1 пак. ам.сода
1 ванилия
месиш меко тесто и шприцоваш

излизат доста и са трайни

# 304
  • Мнения: 38
Aз не съм Бенита, но ето рецептата, която имам за розичките:

2 ч. свинска мас
2 ч. пудра зарах
1 малка лимонада (250мл.)
брашно до средно меко тесто

Маста и захарта се разбиват хубаво с миксер, добавя се лимонадата и се бърка още малко, след това и брашното. Розичките се оформят с една джаджичка, в която се поставя тесто и се бута с пръст, нещо като накрайник на шприц, но не съвсем. С шприц не става, тестото е мн. твърдо. Пекът се и се слепват с някакъв мармалад (по-кисел по възможност)  и ръсят с пудра захар.
Страхотни са, това са може би най-вкусните сладки, които съм яла.
За съжаление с маргарин, масло или олио не се получават същите, опитвала съм и не стават.  Crossing Arms

сори, че виждам по-късно и тази рецепта, дано не се счете за спам като пускам 2 поста един след друг, но такава рецепта с лимонада не знам  newsm78

# 305
  • Мнения: 720
Хубава работа, как ще е спам?  Hug

Може ли да споделиш и другите две?  Grinning

Сладките, които правя аз изглеждат по абсолютно същият начин, въпреки че рецептите са различни.  Grinning

Калина, благодаря за информацията, ако ми остане време ще отида утре да погледна тази джаджа, че си нямам такова в кухнята.  Laughing

# 306
  • Мнения: 60
Ава, аз вчера правих меденките на Джули и ги направих с половината доза и ми се получиха 16 сладки, но имах още малко тесто. Но ги правя за първи път и не знам дали не са били малко дебели... Иначе ги направих с масло, много вкусни станаха.

# 307
  • Русе
  • Мнения: 410
От миналата година съм си го набелязала това пънче, но след като направих 10 вида сладки + къщичка и се разболях, не стигнах до него. За да не ми мине котка път и тая година, реших да го направя днес за семейния ни празник.

Коледно пънче - по рецепта на Йоана



Бенита, а ти не само с розичките ми върна към детството, а и с този метален поднос за сладки. Майка имаше същия - мисля, че беше румънски, ама то и ние сме почти в южна Румъния  Simple Smile

Последна редакция: чт, 25 ное 2010, 21:18 от mama1+2

# 308
  • Мнения: 1 440
Millasan, няма проблем да издържат по-дълго (предвид, че нямат и яйца в съставките), но само ако са затворени плътно в някакъв съд, иначе омекват доста за 3-4 дни Peace Това ги прави много подходящи за директна консумация, защото още на другия ден, оставени навън, вее са мекички.

# 309
  • Мнения: 186
Благодаря!   bouquet

Martita, някъде по-напред в темата някой беше писал, че от цялата доза излизало огромно тесто, което изпълвало купата на миксера, та се постреснах, но ще рискувам все пак да направя цялата доза, че сме си голямо семейство  Grinning

# 310
  • Мнения: 60
Ава, аз го месих на ръка и не знам как би било цялата доза в купа за миксер. Може да пробваш на два пъти да го замесиш евентуално, ако ще го правиш с миксер. Аз съм много начинаеща с тези неща и не смея много да давам съвети Simple Smile

# 311
  • Мнения: 38


Бенита, а ти не само с розичките ми върна към детството, а и с този метален поднос за сладки. Майка имаше същия - мисля, че беше румънски, ама то и ние сме почти в южна Румъния  Simple Smile

Малко спамче, ама да си отговоря - хаха - вярно, че е румънски... ама аз преди не бях толкова близо до Румъния  newsm78... ходили сме на гости там:))

# 312
  • Мнения: 154
Здравейте момичета, толкова много идеи има отново, че се чудя вече колко вида сладки да правя тази година. Меденки и линцерови сладки със сигурност ще има, Райски кокосови сладки също (на Rumya, набелязала съм и някои от новите предложения от тази година.
Иска ми се да споделя с вас една, според мен интересна рецепта от немско списание Tina - Koch&Back-Ideen, която също смятам да изпробвам. Снимката е правена от списанието!
Ето и рецептата:

Коледни охлювчета с марципан

продукти:
375гр. + 50гр. брашно
125гр. захар
1 яйце
2 белтъка
75 гр. заквасена сметана
150 гр. меко масло
щипка сол
канела
250 гр. марципан
200 гр. конфитюр от френско грозде ( мисля, че може да се замени с всеки друг вид конфитюр от червени плодове - малини, горски плодове)
200 гр филиран бадем
брашно за разточване
приготвяне:
375 гр. брашно, захарта, солта, канелата, яйцето, сметаната и маслото се омесват до гладко тесто. Оставя се да отлежи в хладилника около 1 ч.
Марципана се нарязва на парчета, смесва се с 1 белтък, конфитюра и 50 гр. брашно.
Масленото тесто се разделя на 4 части, всяка част се разточва въврху набрашнена повърхност на правоъгълник с размери 12х30. Отгоре се разпределя 1/4 от марципанената смес, като се оставя по 1 см. в краищата ненамазани. Навива се на рулце, като ненамазаните крайчета се слепват добре, като се намажат леко с вода . По същият начин се оформят и останалите 3 парчета тесто. Така оформени рулцата се намазват добре от всички страни с другия белтък и се овалват във филираните бадеми. Оставят се да отлежат отново в  хладилника около 1ч. От рулцата се режат филийки, дебели около 1см. Пекът се в предварително загрята на 200гр.  (175 гр. въздух). фурна за около 10-12 мин.



    Искам да добавя, че рецептата все още не съм я изпробвала!

Последна редакция: пт, 26 ное 2010, 01:37 от Джиа

# 313
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Леле, колко бързо изписвате темата, много е полезна   bouquet
Момичета бонбоните Рафаело, може ли да се направят предварително, някой знае ли колко време издържат?

# 314
  • Мнения: 305
Момичета бонбоните Рафаело, може ли да се направят предварително, някой знае ли колко време издържат?
Много време издържат, прави си ги спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт