Коледно настроение! - 2

  • 114 845
  • 755
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 2 671
Благодаря за идеите  bouquet!
Румя, може ли линк към този млечен марципан Rolling Eyes?
Разбира се - Тортената библиотека, раздел "1.5.2 Фалшиви "марципани" на млечна основа"

# 196
  • софия
  • Мнения: 100
момичета в новата брошура на ПЛЮС /от 25.11-1.12/
има преса за сладки ,който го интересува

J M M,моля те кажи каква е тази брошура на ПЛЮС /от 25.11-1.12/ newsm78
много ми се иска да си купя преса

# 197
  • София
  • Мнения: 2 658
bonni, печи си ги в отделни форми, за да не ти се разливат много настрани!
mari eta, сисак, мисля, че Руми имаше предвид млечния марципан, той се прави със сухо и кондензирано мляко. Аз също много го харесвам, но не всички обичат силния вкус на сухо мляко. Ако искате да стои красиво и да не са просто слепени с нещо, аз ви предлагам да си направите шоколадов фондан с бял шоколад. Peace Има го в тортената библиотека.

# 198
  • Мнения: 5 987
Става въпрос за магазин Плюс пише преса за дребни слади алуминиева,с 20 различни приставки цена 6.99 лв
в брошурата за периода 25.11-1.12


http://www.plus-discount.bg/magazini/magazini-plus.html

# 199
  • софия
  • Мнения: 100
petia_tag,J M M,Благодаря Ви момичета   bouquet,чудесни сте

# 200
  • Русе
  • Мнения: 410
Panadila, ето рецептата, предполагам, че е същата като на майка ти, защото и тази е от моята майка, тя също ми ги правеше в детството.
Само да предупредя начинаещите кулинарки, че наистина амонячната сода мирише силно при отваряне на фурната, защото преди години бях пуснала тази рецепта и една мама много сърдито ми се скара, че щяла да си задуши бебето от миризмата на амонячната сода. След това обаче ми иска отново рецептата, значи са й харесали соленките  Simple Smile

Соленки

250 гр. маргарин
7 супени лъжици прясно мляко
2 яйца /единият жълтък се оставя за намазване/
1 с.л. сол
1 ч.л. захар
2 п. амонячна сода
брашно за меко тесто /не мога да кажа точно колко грама трябва да е/
Замесва се тестото. Разточва се. Намазва се с жълтък. Поръсва се с настърган кашкавал /може и нещо друго - напр. ким, сусам, мак, но оригиналната рецепта е с кашкавал/.
Реже се тестото на пръчици и се пече в предварително загрята фурна до порозовяване.
Ако искате да са по-хрупкави, разточете тестото по-тънко и печете до зачервяване.

# 201
  • Мнения: 899
Rumya, благодаря, ама аз наистина съм много вързана за измерване и осъразмеряване, та затова се съмнявам, освен да ползвам мъжа ми да направи сложните неща  Mr. Green

Аз да ви се похваля, че вече съм горд собственик на готварски термометър и темперирането на шоколад ме зове с пълна сила. Очаквайте скоро коледни шоколадови бонбони, които отдавна замислям  Laughing

# 202
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте, момичета! Чета ви с интерес, виждам че наблягате на кулинарните изкушения за Коледа. Аз съм леко вманиачена по коледната украса. На моето семейство това ни повдига настроението най-вече. И си имам няколко идеи за украси. Коледа е далеч, но започвам от края на ноември да поукрасявам - повече свещи, клонки и т.н. Ето малко от моите идеи :

http://mese4ka.com/2010/11/koledni-ukrasi-sas-sveshti-tchast-1/

Скоро ще има още материали. Дано да са ви в помощ. Просто в нашата къща няма вече дечица да се радват на красиви къщички, и аз и брат ми сме големи. А в моята къща сме само аз и приятеля ми..така че наблягам на тези украси тази година Simple Smile Скоро се надявам да започна и аз да майсторя къщички и елхички като вас! Simple Smile

Здравей, твои ли са снимките и идеите?

# 203
  • Canada
  • Мнения: 139
Мама 2+1 безкрайно ти благодаря за рецептата  bouquetНаправо слюноотделям вече и в скоро време ще ги направя
Месечка много красота в идеите ти!А свещите ти ли ги рисува и ако е така с какво бои?Много ми харесаха! Heart Eyes

# 204
  • Мнения: 1 777
Месечка много красота в идеите ти!А свещите ти ли ги рисува и ако е така с какво бои?Много ми харесаха! Heart Eyes
Не ги е рисувала Месечинка,просто е взела снимките от тук.

http://www.digsdigs.com/25-cool-christmas-candles-decoration-ideas/

# 205
  • София
  • Мнения: 2 671
Малко вдъхновение за меденки  Simple Smile; всъщност търсих снимките на една чешка майсторка (дали не на самата Джули), които Наталина беше показвала, но линкът ми не работи  Sad

Редактирам се, намерих ги: цък

Последна редакция: ср, 24 ное 2010, 06:12 от Rumya

# 206
  • Мнения: 2 028
момичета,
в миналата тема открих ей този Коледен влак http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=533031.msg16757627#msg16757627

но с какво се слепват бисквитите, моля ви, кажете  Praynig моите два броя разбойници ще бъдат във възторг, ако успея да го измайсторя...

# 207
  • Мнения: 5 987
ray в списанието мисля че беше написано с разбити с захар белтъци/като за целувки/ или поне аз така го правих преди 2 г,моето момче тогава много му се радва.

# 208
  • Мнения: 2 028
J_M_M, сурови ли остават белтъците?  Embarassed ако остават сурови, предпочитам някакъв друг вариант, но съм много боса в тия неща и не знам какво да сложа?

# 209
  • Мнения: 782
J_M_M, сурови ли остават белтъците?  Embarassed ако остават сурови, предпочитам някакъв друг вариант, но съм много боса в тия неща и не знам какво да сложа?

И мен ме притеснява суровия белтък, затова мисля да правя това "лепило" ... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=543126.msg16984548#msg16984548

Все още не съм пробвала дали ще стане. Другата ми идея е масло и пудра захар  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 24 ное 2010, 08:51 от Shada

Общи условия

Активация на акаунт