Коледно настроение! - 2

  • 114 735
  • 755
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 720
За първа година се включвам толкова рано в коледната подготовка, но днес открих сезона с линцеровите сладки.  
Сега се чудя къде да ги скрия до Kоледа или поне до към 14ти от домочадието.  ooooh! Някоя от вас опитвала ли е да ги замрази, защото иначе където и да ги напъхам не мисля, че ще оцелеят.  newsm78
Още нещо да питам - намирали ли сте моделираща маса в Кауфланд или Пикадили?

Panadila, страхотни са сладките. Каква рецепта използва за тях?

Последна редакция: пн, 22 ное 2010, 14:00 от Ена

# 166
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Ена много хубаво са ти се получили сладките.
И аз да споделя какво реших да правя за коледа,медена къщичка,бисквитено влакче,меденки,линцеровите сладки,руло "Черно и бяло",за сега това ако си харесам нещо друго може и него да пробвам,мисля да ги почна от другата седмица подред на номерата Mr. Green
Иска ми се обаче да споделим опит и за коледните ястия,кой какво мисли да приготви,аз миналата година правих за първи път капама беше много вкусна и мисля и тази година да повторя,някой ако има изпитана рецепта може да предложи,или нещо друго интересно.

# 167
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ена, чудни са  bouquet!
Според ги прибери в метална кутия надалече от Дидовите пръстчета  Mr. Green - нека и Наталина се включи, но мисля, че така, неслепени нищо им няма и до Коледа Peace.

# 168
  • София
  • Мнения: 2 658
Аз изпекох единия вид меденки, тези дни ще украсявам и ще покажа.  Simple Smile


Ена, слепи ги, наръси ги хубаво с пудра захар и в една кутия ги дръж някъде на хладно. Нашият апартамент е доста топъл и аз ще направя като миналата година. Един кашон и в него редя всички кутии със сладките. Като стане много студено, мятам отгоре някакъв парцал и си издържат без проблем.

# 169
  • Мнения: 109
Леля Ог, още в началото на темата видях едни шарени сладки на твоите снимки - по-точно цветни трябва да кажа, на пръчици. Моля те кажи по каква рецепта и как точно си сложила пръчиците - защото знам, че има специални форми, които позволяват слагането на дръжки, или просто си ги сложила (в смисъл - става ли и така?)

# 170
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
За първа година се включвам толкова рано в коледната подготовка, но днес открих сезона с линцеровите сладки.  
Сега се чудя къде да ги скрия до Kоледа или поне до към 14ти от домочадието.  ooooh! Някоя от вас опитвала ли е да ги замрази, защото иначе където и да ги напъхам не мисля, че ще оцелеят.  newsm78
Още нещо да питам - намирали ли сте моделираща маса в Кауфланд или Пикадили?

Panadila, страхотни са сладките. Каква рецепта използва за тях?

Чудни са станали Ена!
В никакъв случай не ги слепвай сега, слепват се седмица преди Коледа ( в рецептата си пише). Иначе неслепени издържат поне 3-4 седмици на хладно място. В тази връзка ще цитирам себе си с една случка от началото на тази година (бях я писала в Гответе с мен):

Цитат
Бях направила за Коледа 4 дози от тях и половината ги намазах и изядохме. Другата половина замразих, обаче съм забравила на едно място в килера една малка кутия от обувки, обвита с алуминиево фолио около 20 ненамазани сладки. И преди седмица идва малкия и дъвчи ненамазана сладка и аз се учудих, защото той не може да отвори фризера. а той нашия си взел столчето до килера и търсел нещо сладко и попаднал на кутията. В първия момент се изплаших и си викам сигурно са мухлясали или нещо. Вярвай ми нищо им няма - това са 3 месеца! Направо останах с отворена уста!

А ако нямаш къде другаде, спокойно замрази (неслепени) и остави нощ преди да ги слепваш да се размразят на стайна температура.  Hug

# 171
  • Мнения: 305
Цитат
Бях направила за Коледа 4 дози от тях и половината ги намазах и изядохме. Другата половина замразих, обаче съм забравила на едно място в килера една малка кутия от обувки, обвита с алуминиево фолио около 20 ненамазани сладки. И преди седмица идва малкия и дъвчи ненамазана сладка и аз се учудих, защото той не може да отвори фризера. а той нашия си взел столчето до килера и търсел нещо сладко и попаднал на кутията. В първия момент се изплаших и си викам сигурно са мухлясали или нещо. Вярвай ми нищо им няма - това са 3 месеца! Направо останах с отворена уста!
Аз пък ще ви разкажа още по-шокираща случка. Преди 5 дена майка нещо подрежда в хладилника. Вади от чекмеджето за зеленчуци (което не се ползва за зеленчуци)нещо завито във фолио. И двете изпаднахме в чуденка какво ли е това. Разтваря тя и какво мислите - половин щолен  Laughing  Аз също мислех, че е развален, но ако знаете колко е вкусен ..... хапнахме си го. Естествено е по-сух, но е божествен на вкус  Mr. Green Вече знам че издържат и по година в хладилника. Аз утре ще се вихра в кухнята  Wink

# 172
  • Русе
  • Мнения: 410
Аз вчера и днес съм на вълна соленки, които идеално стават и за Коледа.

от днес


от вчера

# 173
  • Мнения: 720
Благодаря момичета  bouquet , напъхах ги в кутия и няколко плика и в камерата. Прочетох в рецептата, че се съхраняват не намазани.  Grinning Hug
Смятам така да процедирам и с останалите сладки, че следващият месец поводи за черпене бол.  Laughing Утре мисля да направя меденки. Изобщо правят ми се бисквитки, не топчета  Crazy. И сега се сетих, че си откраднах от крокотак идеята за едни котенца, те не са много коледни, но в къщата ще има 4 броя деца, та ще се оценят по достойнство.  Laughing Ето линк, ако някой се интересува http://lh5.ggpht.com/_8UPbUzoaLAk/TLgriXl77BI/AAAAAAAAD6Q/eSMpMs … s128/DSCI1088.JPG

Като си разглеждах албума се сетих и за това: http://picasaweb.google.com/EliTsanova/ySIvCC#5487034559776258850
http://picasaweb.google.com/EliTsanova/ySIvCC#5487034567133680370
Много вкусни и ефектни, но супер пипкави, а и е нужно наличието на преса. Ако се интересува някой ще изровя рецептата от дебелия тефтер.  Laughing

Мама 1+2, страхотни са ти соленките, особено малките кифлички изглеждат супер апетитно.   bouquet

Забравих да кажа, че с останалите белтъци от линцеровите сладки направих целувчени елхички. Мен ако питате са си зелени целувки, но Детенце прие, че са елхи.  Joy
И аз пак с молба, препоръчайте ми някакъв хубав пош, че все си взимам еднодневки, а с тях почти нищо не мога да правя.

Последна редакция: пн, 22 ное 2010, 19:25 от Ена

# 174
  • Canada
  • Мнения: 139
Момичета,много благодаря за хубавите думи и се радвам,че харесвате бисквитките ми. GrinningСега се насочвам към други рецепти за изпробване.
Петя щом имаш формичките е лесно и не толкова пипкаво Wink
Наталина формичките са ето тези
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B000PGSKUQ/karencheng-20/
Кали а какви са твойте формички?И сподели после коя рецепта си правила.Аз малко по-долу ще пусна по коя правих моите,но като се надуха и си позагубиха формата,а и както казах се усеща содата в тях...абе търся си рецептата аз дето да ми допадне hahaha
Ена много хубави са ти сладките!Рецептата по която правих бисквитите е

6 ч брашно
3 ч.л. бакпулвер
2 ч безсолно масло
2 ч захар
2 яйца
2 ч.л. ванилия екстракт
1 ч.л.л сол
Разбиват се мекото масло със захарта до пухкавост,добавят се яйцата и ванилията.В отделна купа се смесват сухите съставки и по малко се добавят към получения  маслен крем.Бърка се до усвояване на брашното.Завива се във фолио и се оставя за час-два в хладилник.После се разточва и реже на формички.Пече се върху пекарска хартия за 8-10 мин на 170 градуса или леко да станат златни краищата.
Аз си охладих тестото за час,после го разточих върху пекарска хартия(така не лепне и избягвам ръсенето с брашно на плота), и така няколко листа хартия ги оставих за 2-3 часа.После изрязването е песен-не лепнат и не се деформират!Пека и това е Laughing
Пош аз не ползвам за големи неща,но съм виждала тук едни като от мушама.Използват се много и за еднократна употреба.Можеш да си клъцнеш в единия край и една торбичка,слагаш си накрайника и си готова.

Арвена аз със сигърност ще направя една по-различна "питка"- със розмарин.картоф и горчица беше...това си спомням,но ще й намеря рецептата като му дойде времето Mr. Green
Мама 2+1 соленките ти предизвикаха много хубави спомени!  bouquetБих ти дошла на гости с удоволствие!Мама ми правеше такива или подобни.Ако не се лъжа имаха амонячна сода и докато се печаха не можеше да се припари до кухнята,но после....после обръщах апартамента да ги намеря.Би ли споделила рецептата Wink


# 175
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Мммм, май по ноЩите Ще ходя да ям пак, като гледам какви красоти сте сьтворили. направо не знам как Ще издьржа аз ,като сьм на диета да не хапна неЩо.

Имам следното питане,  Praynigвидях на пьрва страница, 4е сладките се сьхраняват в метални кутии, оба4е като гледам по моите планове няма да ми стигнат металните кутии които имам, та вьпроса ми е, ако ги сложа в пластмасови кутии, дали Ще им стане неЩо за 20 дни?

Последна редакция: пн, 22 ное 2010, 23:54 от Val

# 176
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Panadila, много елегантни бисквитки.
Мим, твоите Vanillekipferl са се получили перфектно.
Apr и тук, да ти кажа, че палачинките ти са невероятно апетитни.
Чудни бисквитки, Ена.
Момичета аз малко ви изпуснах, но днес да се отчета с една малка репетиция, правих Vanillekipferl    и Коледни  бисквитки-спагети
 за подарък.

   

# 177
  • Плевен
  • Мнения: 973
Имам следното питане,  Praynigвидях на пьрва страница, 4е сладките се сьхраняват в метални кутии, оба4е като гледам по моите планове няма да ми стигнат металните кутии които имам, та вьпроса ми е, ако ги сложа в пластмасови кутий, дали Ще им стане неЩо за 20 дни?

Аз съм съхранявала и в пластмасови кутии с капак, всичко е било о.к. Други съдове, които ползвам за съхранение са от йенско стъкло - вършат идеална работа.

# 178
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Мерси,мерсииии Hug

# 179
  • Мнения: 211
Добро утро!

Хапвам си за закуска от прекрасните сладките на Венета и си записвам рецептите!  Hug

summer_girl78, тези сладки съм ги правила по рецептата за динени резенчета на Ксения. Клечките се забиват след изпичането, но трябва да си много бърза, защото за две-три минути се втвърдяват и после вече се чупят и не става много добре.

Заповядай рецептата!

Общи условия

Активация на акаунт