Необходим ли е аспиратор?

  • 5 916
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Предстои ми пълно обзавеждане не кухня и се чудя дали да си слагам аспиратор. Не съм голяма кулинарка, въобще не пържа, примерно. А този уред струва почти колкото 1 плот, като коминът му ще минава през 3 шкафа, правейки ги практически неизползваеми. Чувала съм, че не абсорбират цялата миризма и са много шумни. Искам да ви питам върши ли ви работа аспиратора или спокойно може да се мине и без него?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 26 192
Много необходим Peace,може да не пържиш,но все нещо ще свариш ....

# 2
  • Мнения: 18 542
Зависи колко често правиш ремонт и освежаване. Проблемът е, че с времето миризмата се набива в мебелите.
Аз съм пред същата дилема, но все пак мисля, че ще си сложа.

# 3
  • Мнения: 315
не става без аспиратор  chef

# 4
  • София
  • Мнения: 7 980
За мен е задължителен. Всички изпарения от манджите ще заминават по стените и шкафовете. Говоря не само за миризма, а за влага, мазнина.

# 5
  • Мнения: 1 310
Абсолютно задължителен.  Peace
Мразя къщата ми да мирише на манджи. С аспиратора това никога не ми се случвало.  Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 058
Не бих си помислила да си направя кухнята без аспиратор. Този който е казал, че не вършат работа, просто не е избрал подходящ такъв за неговата кухня. При мен също отвеждащата тръба минава през три шкафа, но могат да се ползват абсолютно спокойно. Има варианти на отвеждащи тръби, които вървят върху шкафовете и се крият в разни декорации. За да добиеш ясна представа отиди в някоя мебелна фирма и разгледай мострените им кухни.

# 7
  • Мнения: 8 999
Не мога да си представя кухнята ми да е без аспиратор. Аз съм пушач и това дори е начинът да се проветравям през зимата - аспираторът винаги е включен. Но в твоя случай може би няма да е толкова ефективен, защото тръбата, която ще го свързва с комина е прекалено дълга. Не може ли да сложиш печката до/под комина и тръбата на аспиратора да влиза директно?

# 8
  • Мнения: 672
Изобщо не ми е минавало през ума, че може да има съвременна кухня без аспиратор. Не е вярно, че не абсорбира миризмата. Просто трябва да се подбере подходящ за съответното помещение. Ако не искаш тръбите да минават през шкафовете може да си сложиш модел със сменяеми филтри, който не се свързва с комин.

# 9
  • Мнения: 1
 И аз не мога да си представя кухня без аспиратор,всичката влага ще остава вътре. Hug

# 10
  • Мнения: 320
Кухня без аспиратор   hahaha извинявай ама това е смешно /не се сдържах/. Сега може и почти да не готвиш, но може да дойде ден в който ще готвиш, а и може да не пържиш, но вариш тогава парата къде ще ти ходи  newsm78. При мен тръбата минава през един шкаф и трябва да ти кажа, че си го използвам и то най-рационално  Peace, а що се отнася до шума и че не абсорбират цялата миризма, то зависи какъв си вземеш, смея да твърдя, че моят не е много шумен и да определено върши много добра работа и не бих си представила кухня без него  Peace, но все пак ти си решаваш. Успех с новата кухня  Peace

# 11
  • Мнения: 15 379
Кухня без аспиратор - тотален абсурд!
За да не изхабяваш пространството в шкафовете, заложи на химически аспиратор. Не е толкова ефективен, както са коминните, но пак ще ти върши работа.
Работят на принципа на рециркулация на въздуха чрез филтри - един и същ въздух минава през тях и се връща пречистен.

# 12
  • Мнения: 5 979
Ако има директно ефикасно проветрение може и без аспиартор. Иначе за 100-150 лв се взема що-годе приличен модел, не знам дали го намирате за скъпо.

# 13
  • Мнения: 15 379
Ако има директно ефикасно проветрение може и без аспиартор.

Колкото и да е директно проветрението, то не изключва необходимостта от аспиратор.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 535
Ако има директно ефикасно проветрение може и без аспиартор.

Колкото и да е директно проветрението, то не изключва необходимостта от аспиратор.

Дори и да го има, и аз не бих си спестила и аспиратора  Peace

Ако ще готвя зимата на -10 градуса, на отворен прозорец  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт