Броколи гратин

  • 5 559
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0


Продукти:

1 връзка броколи (1 голяма глава или 2 малки)
1 ч. заквасена сметана
1/2 ч. галета
3 с.л. краве масло
3-4 с.л. пармезан

настърган кашкавал

Броколито се нарязва на съцветия и се сварява за 4-5 мин. в подсолена вода. Отцежда се и се залива със студена вода за да запази цвета.

Маслото се разтопява в нагорещен тиган и галетата се запържва в него на трохи до златисто.




Броколито се нарязва по-наситно и се разбърква със сметаната и пармезана. Осолява се на вкус и сместа се разпределя в подходяща форма. (от даденото количество продукти ми се получиха 2 такива)



Отгоре се поръсва с трохите от галета



После се поръсва с настърган кашкавал и се запича до готовност.



# 1
  • Мнения: 43
Ммммммммммммммммммм!
Много вкусно изглежда за съжаление само аз хапвам броколи у дома, но ще пробвам задължително рецептата.

# 2
  • Мнения: 5 001
Днес смятам да го пробвам,но ще сложа и моцарела и пилешко филе.... Crazy

Последна редакция: чт, 11 ное 2010, 11:24 от TheNMaster

# 3
  • Мнения: 27 524
Така не съм правила, взимам мързеливата от готовите фиксове  Crazy но така ще стане много по-вкусно, обезателно ще пробвам, мерси за рецептата   bouquet

# 4
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Ето я нашата вечеря.
Имам едни пилешки гърди от печено пиле, дали ще е удачно да си вмъкна??

# 5
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Ейй, супер идея, ще го включа в менюто, може и карфиол да го пробвам.

# 6
  • Мнения: 0
tais , мисля че пилешко няма да навреди, но, за броколи с пилешко има други рецепти. Това е оригиналната френска и поне като за първи път аз не бих я променяла. newsm78

# 7
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Благодаря ти за съвета. Ще те послушам.

# 8
  • Мнения: 5 001
Извинявам се на авторката на темата,но искам да благодаря за чудесната идея,която ми подсказа....
Ето какво се получи от мен(сложих пилешко филе и моцарела)......Извинявам се за промяната в рецептата(защото прочетох,че авторката не е склонна към промените ),но така я пригодих за вкусът на семейството ни..... Hug Hug Hug Hug

# 9
  • Мнения: 0
Няма за какво да се извиняваш, TheNMaster.  Grinning Най-важното в една рецепта е да дава вдъхновение. Щом е подсказала идея, значи си е свършила предназначението. Grinning

Изглежда много апетитно. Flutter

# 10
  • Мнения: 489
Прекрасна идея за обяд утре! Ще пробвам, може би и аз ще сложа пилешко или пуешко.  Wink

# 11
  • Мнения: 0
  Ще го пробвам! Peace  bouquet

# 12
  • Мнения: 27 524
Моето се пече в момента.  Simple Smile Единствената промяна, която направих е, че пармезанът и кашкавалът са вътре в сместа, защото запеченият кашкавал, ако не се яде топъл и разтопен, след това става на подметка и хич не обичам  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 0
Аз го хапвах студено и на другия ден, и честно казано, тази "подметка" много ми хареса. Кашкавала и галетата полепват и образуват много вкусна твърда коричка.

Любопитно ми е какво представлява заквасена сметана с разтопен кашкавал вътре. newsm78  Мисля обаче Блонди, че ще се лишиш от най-вкусното на гратина. Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 27 524
Оф, да взема да наръся сега тогава? Вярно, че с галета не съм пробвала  Blush

Аз правя макарони на фурна с кашкавал и сметана объркани и отгоре наръсени с галета и става идеално  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт