Отговори
  • Мнения: 212
Здравейте,
търся детски градини - но уви в държавната не сме приети отново, а частните са... непосилни - от финансова страна..
Вече мисля за алтернативни форми на занимания и обучение, но се притеснявам да не сбъркам.
Каня Ви да споделите мнението си за Езикови школи и Занимални - ПОЛУДНЕВНИ и ЦЕЛОДНЕВНИ /ако има такива/ и дали те биха могли да заместят ДЕТСКАТА ГРАДИНА.

Можем да ги групираме както детските градини и да обобщим информацията
Ето някой критерии:
- чужди езици
- допълнителни занимания : музика, танци, йога, рисуване и др творчески дейности
- Местоположение
- Цена
- Друга информация

# 1
  • софия
  • Мнения: 386
Дъщеря ми посещава такава,зависи в кой район си.Нашата е в кв.Бъкстон ;казва се Диване.Много добре ги занимават,имат и Приложни занятия-рисуват,апликират,моделират.Език няма-някоя и друга песничка на английски.

# 2
  • Мнения: 9 814
В читалището на Младост1 има полудневна занималня/ДГ за деца от 3 до 5 годишна възраст.
Цената е 40 лв. на месец за часовете от 8 до 12,30 часа.
В обучението влиза английски език и рисуване. /може да има и друго, но не съм обърнала внимание/

# 3
  • Мнения: 212
И двете звучат добре. Това цена за цял месец ли е или както предполагам за 1-2 пъти седмично?
Могат ли да заместят липсващата детска градина-поне за половин ден да бъде оставено там и да зная, че ще е на сигурно място и ще го учат и занимават....

# 4
  • Мнения: 9 814
 KaliKali, посоченото от мен е цена за едномесечно посещение.
И да- може да бъде заместена успешно така ДГ, особено ако следобед заниманията с детето у дома продължат, и/или то бъде водено на някакъв спор.
Даже за мен това е по-добрият вариант за възрастта 3-5 години.

# 5
  • Мнения: 212
Звучи чудесно. Младост ни е далеч, но ще проверя други читалища или може би детски частни забавачки/ занимални от този тип.
Успокояващо е щом има алтернатива. Вече се притеснявах много какво ще правим без ДГ.

# 6
  • Мнения: 782
http://www.npc-bg.org/%D0%97%D0%B0+%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B … MpKzgli-EVWH.html

Днес звънях до там, утре ще отида на място. По телефона ми казаха , че струва 50лв месечно. Заниманията, които си изброила присъстват в програмата им.

Ходихме и до читалище Петър Берон на Дондуков... 60лв на месец...отново има музика, български, пеене ...творчески дейности липсват, както и играчки за децата. Базата е ужасна, не бих пуснала детето си там. Моята градина преди 20 години е % звезди, в сравнение с тази  #Crazy

# 7
  • София
  • Мнения: 1 715
В читалище "Аура" на Стамболийски има забавачка с английски. Една приятелка е доволна от там. В читалище "Раковски" също има полудневна забавачка.

# 8
  • Мнения: 7 947
Във всички читалища има такива форми.
Аз вече обявих, ама за да се разпиша и тук - водя от една седмица сина си в Двореца на децата, полудневна занималня с англ.,  танци, куклен театър, спорт, бълг. и математика, приложни - 50лв на месец. Повече от доволна съм.
Има и вариант за целодневно - носиш си обяд, следобеда се доплаща, но е символично - по 5лв на месец за час.
Синът ми година и половина не можа да свикне с детската градина, сега в събота ме питаше защо няма да ходи в Двореца...  Laughing

Shada - сподели какво ти е мнението, интересно ми е  Peace

# 9
  • Мнения: 782
viliko, аз не ходих днес до Двореца на децата. Таткото е против, детето да ходи там. Според него за толкова малко пари ще се държат кофти с него Rolling Eyes Затова моля , ти да дадеш по обширно инфо ... каква е базата, старите методи на възпитание ли се прилагат - пошляпване, крясъци и гадни забележки  Peace Peace Отделно, за нас се притесняват, че е още малък .. 2 години и 4 месеца. Вчера по телефона ми направи лошо впечатление и още нещо - питаха дали детето има хигиенни навици и като казах да - ама сигурни ли сте, после да няма фал  Crazy също така и въпроса - да не плаче, самостоятелен ли е... все едно не става въпрос за дете, а за робот!

# 10
  • Мнения: 9 814
Shada, има чудесни занимания за деца на възрастта на твоето с цени от 800 лв. + /които явно за някого гарантират спокойствие/, с нови методи на възпитание  /е, сравнително нови/- Валдорфска педагогика, методът Монтесори, Хелен Дорон...
Защо не опитате там? Ако ли не, ти предлагам чудесен вариант- обучение у дома.

# 11
  • Мнения: 7 947
 Joy
Нека таткото да ходи по такива места с детето и сам ще се увери, че таксата не е единственото определящо нещо!
За пошляпване, крясъци и гадни забележки...дори не зная как да ти отговоря. НЕ, определено няма!!!
Синът ми е много чувствителен и привързан към нас. Както вече казах, ходеше в детска градина повече от година. Така и не можа да свикне, че цял ден е без нас, не му харесваше в градината и това е. Вечер се пазареше, че утре не иска да ходи, лъжеше, че е болен и какво ли не. Сутрин - не искаше да се облича и да тръгва, дори плачеше. Учителките постоянно го хвалеха, че се справя добре, че е много умен и забавен. Но на него просто не му харесваше.
Напуснахме градината /по няколко причини, но те нямат значение тук/. Започнах да търся занималня, център, нещо за занимание, за да не стои вкъщи целодневно, а и да има целенасочен педагогически процес и обучение. В детските центрове...въпросът е спорен. Повече игра и просто гледане - да мине времето, отколкото занимания. Цените - високи, поне за мен.

Откакто отиде в Двореца - не иска да се прибира на обяд. Събота и неделя питаше защо няма да ходи. Питал госпожата не може ли там да спи. Това за мен е повече от показател за качеството на услугата им.

За базата - сградата я знаете, не е нова, но е огромна. Вътре е чисто, макар да не е лъскаво като след ремонт. Стаите са приятни, с малки масички и ниски столчета, има килими, шкафове. Всяко занимание е в отделен кабинет, учителките ги водят. В единия е български примерно, там няма играчки, но в кабинетът по лего - е пълно с такива. Танците и спортът са в огромен салон, придружени с музика. Имат час по куклен театър - кабинетът е с кукли и ги учат да импровизират с кукли и сценки. В 10ч има пауза - закуска - децата си носят по нещичко за хапване, плод, сандвич - родителите преценяват. Структурата е уникално подбрана, няма как да им омръзне на децата. Всеки ден имат по 4 различни занимания. Групите са 7 общо, всяка с по не повече от 15 деца.

Не се сърди, че питат за навиците. Условията там не са като в градина. Но за мен те са идеални. И за синът ми - най-вече.
Самата аз съм уж педагог. Имам наблюдения, сравнявам. И затова казвам, че съм доволна определено.

Питай още нещо, ако те интересува.
Аз обаче не разбрах - какво точно търсите? Просто забавачка, занималня или полудневна градина по-скоро?
За новите методи - сто на сто идея си нямаш какво точно представляват, определено не е само дали бият децата или не.
За мен Монтесори например има прекален омного недостатъци. Хелен Дорон - до момента знам само за английският, което не е занималня, възможно е сега да има промени в групите им.

# 12
  • Мнения: 782
viliko , много ти благодаря за отделеното време   bouquet
 За момента търся полудневна градина. Що се отнася до стари и нови методи, мога да заявя, че старите са ми до болка познати - работила съм в ДГ, че новите имат недостатъци - да така е!   Simple Smile Надявам се да открия приятно местенце и за моето дете. Радвам се, че вие вече имате своето  Grinning

Гос`жа Мафани, вариантите са отдавна проучени от мен  Wink

# 13
  • Мнения: 958
Не мога да не похваля занималнята, в читалището на Черковна мисля номер 1.
Около 80 лв, е полудневна, от 8:30 до 12:30.
Базата не е нищо особено, обикновенна стая, с чинове, маса за хапване и място за игра.
Друга стая в която има пиано и имат музика.
Но госпожата е страхотна. Детето ми на 2 и половина, започна да пише букви с такова желание.
Пее песнички на бг и на английски, танцува и рисува.
Всички на които съм я препоръчала са супер доволни. Аз само съжалявам че не е целодневна, за да продължи детето да ходи там.
Сега съм много доволна от детската, ама в читалището групата беше от около 10 деца и имаше много повече време и възможност да въприемат нови неща.
Колкото пъти Никол види госпожата из квартала, тича, прегръща я, целува я. Ходим от време на време на посещения, и 100% ще дам другата година и малката там.

# 14
  • Мнения: 212
Много се радвам! Явно има надежда и за неприетите в детски заведения....  Simple Smile
Аз честно казано бях изключила читалищата .... като опция.. гледах частни занимални/езикови школи и т.н
Може би и тяхната услуга не е за отхвърляне, но поне от гледна точка на цената - е различно.

Може би за тези от нас, които предпочитат по - добра база ... частните школи:данимални и др биха били някакъв компромисен вариант ...


Общи условия

Активация на акаунт