Какво чудо ми дойде до главата..

  • 10 278
  • 214
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Здравейте. Бременна съм в края на 9ти месец. Днес се нагледах за пореден път на българска простотия и останах безмълвна..
Ще се опитам да не съм разточителна.
Живеем с мъжа ми в хубав и спокоен Софийски квартал. Избрахме го пред много други, именно заради хората които живеят тук / уж културни, спокойни /, та да сме спокойни за детето си.
Отидох днес до кварталния супермаркет, поради липса на паркоместа съзнателно  спрях пред нечий гараж, като си казах, че за 10тина минути няма да има проблем.
Докато плащах на касата в магазина, чух един мъж да пита, дали има някой с кола едикаква си марка. Знаех, че пита за моята кола, но понеже ми се видя ядосан си замълчах.
Излязох от магазина и тръгнах към колата. До нея видях 2 жени и въпросния мъж / който се оказа пазач на кооперацията /. Отключих колата при което по-възрастната жена ме попита " Вие ли сте с тази кола?".
Когато отговорих положително, не ми бе дадена възможност да се извиня и да кажа, че съм била само до магазина. Казах единствено "Не виждате ли, че съм бременна?" за да се опитам
да я успокоя и да спре да ми крещи, но тя отвърна с "И какво като си бременна?". Видях, че няма смисъл да се занимавам и продължих към колата си, докато чувах заплахи
как щяли да ми спукат гумите, как "тоя изрод" утре ще има дете и тн.
Прибрах се вкъщи ядосана, разревана и хълцаща заради нечие просташко държание. Мъжът ми виждайки ме в това състояние и разбирайки какво се е случило, за каква глупост съм отнесла скандала, тръгна към
въпросното място. Когато отидохме там, звъннахме на портиера на кооперацията, но никой не ни отвори. През това време зад нас спря автомобил и от него се чу "Ето ни, ние сме".
Видях, че са двете жени. Паркираха колата си умишлено запречвайки моята и мъжът ми отиде до отворения прозорец с думите "Вие нормални ли сте да крещите по този начин на бременна жена?!".
Тогава по-младата от двете го удари с вратата на колата, а другата през това време слезна от автомобила, започна да го дърпа за якето и удря по главата. Опитах се да я "откача" от него,
но тя продължаваше истерично да крещи и да го дърпа. В същото време другата жена го дереше и удряше през лицето. Аз отново се намесих заставайки между тях, но те ме блъскаха и бутаха.
Докато мъжът ми размахваше ръце в опит да се отърве от тях явно е ударил по-младото момиче. В следствие от побоя, той е с разбита устна, издрано лице и ръце, кръвоизливи, прещипан пръст, скъсано яке и тн.
На девойката която уж е ударил / защото това той не го помни, аз също не съм го видяла / й няма нищо, освен лека подутина на челото. Появи се някакъв съсед, който ги "раздели" и така свадата приключи.
Съседът им им повтаряше да си махнат колата, та да можем да си отидем / не че нямаше да чакаме полиция / , но те не го направиха. От някъде се появи и мъж, който се оказа  съпруг на по-възрастната жена и баща на по-младата. Когато чу, че мъжът ми бил "ударил с юмрук" дъщеря му се затича да вади нещо от гаража. Изплашена от реакцията му, казах на мъжа ми да бягаме надолу по улицата.
Избягахме, скрихме се в някакъв вход и зачакахме полицията. Когао дойдоха полицаите се върнахме и обяснихме какво се е случило. Викнаха ни в 1во РПУ / мен, мъжът ми и двете жени, придружени от бащата и някакво друго момче /  където дадохме показания и.. това беше.
Отидохме първо до Исул за медицинско, но там бяха и другите участвали в неприятната случка. Когато ги видяхме, мъжът ми отиде да обясни, че ако наистина е ударил момичето, то не е било съзнателно и, че никога не би го направил. Майката на момичето му се разкрещя да се махне. За да не правим картинката още по-грозна отидохме до Пирогов, извадихме картон за издаване на медицинско от там / след установен преглед и констатирани наранявания / с който да взеемем медицинско от "Съдебна медицина". Това беше.
Въпросът ми е, какво следва от тук натам ? Какво да правим и как да се защитим в съда ? Ние свидетели нямаме, а те още пред входа започнаха да уговарят съседите си..
Ясно е, че дело ще има. Просто наистина не зная какво да очаквам и как да постъпим..

Последна редакция: чт, 28 окт 2010, 03:21 от SeiSoloTu

# 1
  • Мнения: 0
Драга ми SeiSoloTu..след това което чух, се опасявам, че нищо друго не ви остава освен да си намерите един добър адвокат, ако има дело разбира се. А в България може да се очаква всичко, дори и от най спокойният квартал. Винаги съм се очудвал на българската идиотщина и все си мисля, че няма какво да ме очуди, но ето че имало. Въпреки, че си разстроена и отдавайки съчувствието си към теб, бих искал да подчертая грешката която си допуснала. Другите две жени не искам да коментирам, защото така и така вече са ми вдигнати нервите..прсото е трябвало мъжът ти да ги пребие и двете до припадък и това е..но ТИ не е трябвало така афектирана да се връщаш на същото място за да си отмастиш, просто е нямало смисал както сега може би вече разбираш. Както и да е, дано всичко мине благополучно и бебчето да се роди без проблеми. Трябва да се успокоиш, всичко ще бъде наред!

# 2
  • Мнения: 46
но ТИ не е трябвало така афектирана да се връщаш на същото място за да си отмастиш, просто е нямало смисал както сега може би вече разбираш.
Това определено си го отчитам като грешка, но вече е късно.  Confused
На простотията с простотия отговорих, но ще си го пазя като обица за следващ път, който се надявам да няма.

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ако , ако  Sunglasses много ако .....

Гледай си бремеността  Hug и не го мисли ....
Това което трябва сте направили т.е. извади ли сте медицинско  Peace


Цитат
Ясно е, че дело ще има. Просто наистина не зная какво да очаквам и как да постъпим..
От какво е ясно  Thinking Вие искате ли дело ?!
Все пак си има първопричина за въпросните действия и последствия ... А това кой как е реагирал не ми се коментира  Tired

Не отбирам много, но това се оприличава на : хулиганска проява  newsm78 май по разните му там институции .

# 4
  • Мнения: 46
При подаване на заявление в полицията / или иначе казано жалба / и наличие на извършителите, до колкото знам от полицията водят следствие, което стига до прокуратурата и дело има.
Най ме е яд, че нямаме свидетели. Защото съседите им със сигурност няма да си кажат, че са чули как крещя "Пуснете мъжа ми! Спрете!", въпреки че слязоха няколко човека пред входа да видят какво става  Tired

# 5
  • Мнения: 23
Аз оставам безмълвна..
Живо и здраво бебче на финала и не се ядосвай  Hug

# 6
  • Мнения: 326
 Съчувствам ти за създалата се ситуация.  Не е трябвало да се разправяте,с диваци на глава не се излиза,и аз винаги,ама винаги спирам мъжа ми в подобни ситуации да се разправя-просто полза никога няма,освен да ескалира ситуацията както при вас е станало. И още нещо-в София няма спокойни и хубави квартали с културни хора,казвам ти го като родена и живееща почти цял живот в София. Простотията е еднаква абсолютно навсякъде.

# 7
  • Мнения: 1 446
Определено сте направили грешка като сте се върнали да се разправяте. Кой го прави това, знаеш ли какви хора има? Колко да е спокоен един квартал...Не може всички да са възпитани. Просто много страшно сте сбъркали, гответе се да плащате освен ако не се размине по някакъв начин.
Луди има навсякъде. И ние живеем в спокоен квартал, но сме попадали в подобни ситуации на разправии с бесни съседи. Дори мъжа ми, който иначе винаги "подскача" си мълчи в такива ситуации, за да отмине гнева на някой си дето е станал на криво, значи има защо.

# 8
  • Мнения: 804
Спокойният квартал не означава отсъствие на простаци. За съжаление вече са в изобилие. Превзеха София като скакалци.
В случая и вие имате вина. Вместо да се оправдаваш с бременността си можеше просто да се извиниш. Тогава обикновено простакът не напада. Пък и никой не знае каква е била ситуацията при тези хора. Не стига това ами сте хукнали да се саморазправяте. Защото извинявай, но отиването отново на мястото на скандала си е точно намерение за саморазправа. Вие сте предизвикали целия просташки инцидент. Теб те разбирам, но съпругът ти е действал първосигнално.


# 9
  • София
  • Мнения: 1 590
Отидох днес до кварталния супермаркет, поради липса на паркоместа съзнателно  спрях пред нечий гараж, като си казах, че за 10тина минути няма да има проблем.
Докато плащах на касата в магазина, чух един мъж да пита, дали има някой с кола едикаква си марка. Знаех, че пита за моята кола, но понеже ми се видя ядосан си замълчах.
Излязох от магазина и тръгнах към колата. До нея видях 2 жени и въпросния мъж / който се оказа пазач на кооперацията /. Отключих колата при което по-възрастната жена ме попита " Вие ли сте с тази кола?".
Когато отговорих положително, не ми бе дадена възможност да се извиня и да кажа, че съм била само до магазина. Казах единствено "Не виждате ли, че съм бременна?"
Не беше ли по-лесно да се извиниш, че си ги запушила - а не с бременността си, вместо да се връщате като бабаити на мястото, та да се саморазправяте с двете жени? Които се оказали същите бабаити като вас, че и за ваша изненада и те имали мъж до себе си  ...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 603
Демонстрация на "мъжество" от типа "... ти са знаеш ли кво ша стане, като отида аз, дойде той, пратя им еди кой си.." са меко казано нелепи.
А както прочитам, точно вие сте започнали.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 787
Prostaci s prostaci sa se subrali Wink

# 12
  • Мнения: 5 370
Като живееща в такъв квартал със "спокойни и мили" хора ти казвам, че ми е дощло до гуша от напаркирали се като копърки в консервна кутия. Сигурно и те са за малко.

Бременността не те оправдава, сори, ако звуча грубо, но НЕ СЪЧУВСТВАМ.

П.С. Аз нямам нужда от мъжа си за разправии, спретвам ги на момента, особено ако съм БЕЗ малкия. Twisted Evil

# 13
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Каквото повикало, такова се обадило...

Редно беше, като паркираш пред гараж, да оставиш една бележка, така и така, за десет минути съм, извинявам се, моля обадете ми се, ако има проблем.
Скоро на мен ми се случи подобно нещо. Само че нашият квартал май е хм, по-културен от вашия.  Laughing

# 14
  • Мнения: 6 607
От самото начало си започнала с грешка и така до края на цялата простотия.
И с каква цел си завела мъжът си там въобще не разбирам. newsm78
Покрещели сте си и е можело с това да се размине ама не ти е било достатъчно явно.

Общи условия

Активация на акаунт