Мога ли да си спася семейството?

  • 7 969
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Здравейте,

Имам желанието да помогна на една моя много близка приятелка и с нейно съгласие ще споделя историята й тук, за да ни дадете съвет.
Историята е следната: мацката е Жени на 22 г., среща своя  мъж на работа и пламва голяма искра между тях, всичко както си трябва и след 3 месеца заедно тя забременява по взаимно съгласие. Младежът е с 9 години по - голям от нея. Женят се се не след дълго. Всички са доволни и щастливи. Изведнъж той губи сексуално влечение към нея (породено от предпазливост покрай бременността). След раждането положението си остава същото в сексуален план и до този момент е имало ласки, целувки, внимание и секс от време на време, колкото да не е без хич. Във всяко друго отношение мъжът й е изряден, добър баща на сина си, загрижен изцяло към семейството си, никакви подозрения за изневери или нещо подобно. Лека полека започват да губят всякакви социални контакти и са се отчуждили така, нямала е комуникация между тях, той е бил неинициативен и апатичен. Оставял я е да поема инициативата за всичко, според мен лично, защото живеят с нейните родители. Жени го предупреждавала, че ако се продължава по този начин нещата ще завършат зле, че ако не се чувства като жена - желана и обичана няма да е с него занапред. Той не го  е приемал на сериозно и само казвал да спре да бръщолеви глупости, така се минала около една година, докато тя се опитвала някак си да говори с него , да оправят нещата, да отидат на специалист, но нищо не се променило. Не след дълго тя започва да го чувства като брат, без сексуални жеалния към него, и след толкова дълго време на отчуждение тя се обажда на първата си голяма любов, започват да се чуват и така пламва пак искрица между тях, но въпреки това Жени не иска да си съсипе семейството. Другият мъж й дава това, което й липсва и има много сериозно намерения към нея. Въпреки това тя с лека ръка не може да загърби брака си, изгубила е чувства към мъжа си заради отношенията към нея, но все пак имат дете и отговорност към него. Започва да поддържа много сериозни отношения с новия мъж, той иска от нея да се разведе и да са заедно като семейство. Но в един момент тя се замисля да не направи грешка, дали отново няма да е неподходящ човека, да не прибързва. До този момент с мъжа си са били в много лоши отношения, дори не са си говорили, всеки стои в различна стая, Жени се дразни от всичко в него. Един ден сядат да говорят сериозно и за първи път стигат до съгласие временно да се разделят като той да продължава да живее с детето, но да намалят контаките помежду си (с Жени). В същото време тя иска да ограничи контаките си и с другия мъж, за да е напълно сигурна в решението си.
Тя иска да запази брака в името на детето им, но е загубила всякакво желание към него. Не го усеща по никакъв начин като мъж, той за нея е приятел. Възможно ли е това да е нещо временно, да е провокирано от нещо подсъзнателно, като яд на това, че той не я е признавал като жена през цялото време, дали има спасение...дали биха й се върнали на нея чувствата.
Аз лично смятам, че проблема на Жени е подсъзнателен, сама се навива, въпреки че тя казва, че всичко за нея е приключило и няма връщане назад.
Точно затова пускаме темата, тъй като сме много пристрастни и двете и молим за странично мнение.

# 1
  • Мнения: 160
това май е пързалка

# 2
  • Мнения: 3 146
И защо Жени не пуска темата?

# 3
  • Мнения: 603
за съжаление не е, нека се включи някой адекватен, пързалящите се да си търсят друго занимание....

Жени е до мен сега и има рег тук, но познайте защо не я пуска тя....трудно ли е?!

# 4
  • Мнения: 39 246
Защо ?  newsm78
Ти и каза името, описа ситуацията. Ако има някой да се познава,  ще го направи .

# 5
  • София
  • Мнения: 9 517
Е, как хем приятел, хем не си говорят, хем брат, хем до толкова не се понасят, че стоят в една и съща стая  newsm78

Аз лично обичам да си говоря с брат си и приятелите си

# 6
  • Мнения: 603
Името не е толкова важно. Наистина звучи объркано. Все пак как да ви опиша цялата ситуация?! Чувства го като брат, защото не  може да има никакви сексуални контакти с него, като приятел, защото знае, че винаги би й дал съвет и би й помогнал. След последния им разговор са се разбрали напълно нормално и са взели някакво решение.

Моля дайте си мението, не мислете, че е пързална.

# 7
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Мога ли да си спася семейството?

A,  приятелката ти иска ли  Rolling Eyes 

Всъщност знае ли каво иска ?! Нека първо да е на ясно със себе си и тогава да взима каквито и да е решения  Wink


И дa не запази семеиството си поне ще има нормални приятелски отношения с бившия поне така  предполагам, от това което се подава като информация  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 603
В момента тя  иска да остане сама, но иска да чуе от странични хора, дали има надежда, дали има шанс да й се върнат отново чувствата.

Според мен също е много объркана.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 517
Името не е толкова важно. Наистина звучи объркано. Все пак как да ви опиша цялата ситуация?! Чувства го като брат, защото не  може да има никакви сексуални контакти с него, като приятел, защото знае, че винаги би й дал съвет и би й помогнал. След последния им разговор са се разбрали напълно нормално и са взели някакво решение.

Моля дайте си мението, не мислете, че е пързална.
Отговорът е - не, не може  Peace

# 10
  • Мнения: 112
Това с третия човек съвсем е разбишкало работата и вече не мисли трезво, а влюбено.. Да си даде време, без външни намеси от изкушители, които сега и се струват мноого по-.. Тези решения не се взимат толкова лесно, пък и с бебе.

# 11
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
A , мъжа и иска ли , Rolling Eyes  
него устройва ли го такова съжителство  newsm78

Тя може да си иака , но за едно нормално сем. са нужни двама  Wink,
но не малко семействата (съдейки по мнения в др. теми) които си съжителстват за някакво "удобство" без любов   Crazy


# 12
  • Мнения: 603
Той е разбрал, че тя не го иска, чак в последните им разговори. Преди това си е мислел, че това което тя казва е само в момент на афект. Той иска да се оправят нещата, но явно незнае какво да направи. Не й е казал дали още я обича, а само че винаги ще има път към сърцето му.

# 13
  • Мнения: 3 641
Има много объркани моменти в тази история.Нещо не ми звучи реално

ПП:И аз съм Жени,ама добре че мъжът ми е мой набор и сексуалният живот ни е страхотен след раждането Laughing
Иначе това с имената е много некоректно.

# 14
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ако един мъж иска да запази брака си , повярвай ми мн. добре знае какво да направи.



Цитат
Той иска да се оправят нещата, но явно незнае какво да направи. Не й е казал дали още я обича, а само че винаги ще има път към сърцето му.





Иначе това с имената е много некоректно.
Това е от новите правила тук  Whistling

Ако искам да попитам нещо тук и да остана анонимна , няма как да стане  Mr. Green
 


Общи условия

Активация на акаунт