Подсъзнанието може всичко 31 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 123 313
  • 746
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 652
Лени, да са ти честити именниците и ти да си честита с тях!  bouquet  bouquet  bouquet

За Христо Мутафчиев  Praynig Praynig Praynig

Момичета , една моя приятелка сподели с мен техниката  whee.тя е начин за освобождаване от физически и психически страданиес.Основател   Д-р Даниел Бенър. Съчетава ЕMDR И EFT, но много по-просто и лесно за изпълнение.

ето повече

whee

Благодаря на всички ви!  bouquet

# 466
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Много благодаря на !Diva!, lenny_pld, Енита , zari_a, nvesela, Винце, humanis за милите думи и подкрепата!  Hug Heart Eyes  bouquet

Вела, mijjjka , благодаря за ритуала!   bouquet

lenny_pld, да са ти живи и здрави и много да те радват! Heart Eyes

Честит празник на всички празнуващи!  bouquet


Много, много положителна енергия и от мен за Христо Мутафчиев!
  Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower

# 467
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Ето го въпросния ритуал от книгата на Кр. Хансард "Тибетското изкуство на позитивното мислене":

1.http://media.snimka.bg/7457/021170028-big.jpg
2.http://media.snimka.bg/7457/021170033-big.jpg
3.http://media.snimka.bg/7457/021170031-big.jpg
4.http://media.snimka.bg/7457/021170035-big.jpg



Открих го, докато търсех нещо за автора Peace - http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=8&t=38087&start=440#p1954104

Мисловно упражнение за преодоляване на страха от бедност

Седнете спокойно и затворете очи. Съсредоточете ума си върху вдишванията и издишванията си. Нека този ритъм да отпусне тялото и да успокои ума ви. Съсредоточете се върху това състояние на покой за няколко минути. Когато сте готови, отворете бавно очи и прочетете на глас призива, даден по-долу. Изричайте всеки ред, включително и заглавието, с чувство и страст. Изричайте този призив по два пъти на ден за да превъзмогнете страха от бедност, тъй като много от проблемите и пречките ви произтичат именно от него!

ПРИЗИВ ЗА ОТСТРАНЯВАНЕ НА БАРИЕРИ


Сърцето ми бие както всички сърца,
но за кратко време.
Дишам, както всички живи същества,
но за кратко време.
Отхвърлям страхове и препятствия,
отхвърлям всичко отрицателно!
Отхвърлям всяка бедност
и стъпквам всички пречки!
Събуждам своето сърце,
сърцето на безкрайна благодат,
която живее в мен,
Призовавам своята вътрешна сила,
за да стана безстрашен.
(Плеснете силно с ръце - три пъти, бавно)
Нека всички препятстия изчезнат от света.
(Повторете горния ред 5 пъти.
Плеснете силно с ръце - три пъти, бавно
)
Нека всички живи същества вкусят от плодовете на
състраданието и благодатта.
Отстранявам всички пречки и пред другите, както пред
себе си, за да живеят всички в щастие и мир.
(Плеснете силно с ръце - три пъти, бавно)
Призовавам силите на изобилието , окъпани от
състрадание и светлина.
Те носят всичко, което желая.
Призовавам в себе си силата на мисли за благополучие.
Сега, сега, сега, сега!
Изпращам ги навън да променят света и да донесат
увереност и цел.
Всяка мисъл носи изобилие за мен
в ума, духа и тялото
чрез мисъл, реч и действие.
(Плеснете силно с ръце три пъти.)
Това съсдавам аз
с напълно ясна цел,
за да не бъде никой вече възпиран от страха.
(Плеснете силно с ръце три пъти.)



  Благодаря Ви за пожеланията, бъдете здрави и споходени от късмет!

# 468
  • Мнения: 1 422
mijjjka,



Струва ми се, че твоят тибетски ритуал се отразява на страха от бедност не само във финансово и материално отношение. Според мен работи като цяло със страховете от бедност - към отношенията с близките, към наличието на сърдечни приятелства в живота, към любовта, към доверието, към устоите, на които да се опреш в трудна минута, към откритостта, към вярата в собствените сили и стойност, към човещината в отношенията. Това е малко теоретично разсъждение все още, но стъпва на моите усещания и промените през тези дори само два дни, откакто го правя. Ти си едно чудо!

# 469
  • Мнения: 10 651
Рози и рози, благодаря ти за милите думи  Hug

А за страха от бедност самият Хансард казва, че блокира енергията на всички нива - не само на материално, но и на духовно, а и на здравето също влияе отрицателно.
Много правилно си го усетила - този ритуал влияе на всички нива като цяло  Peace

Тези дни се питах един (сигурно тъп) въпрос  Embarassed По какво разбираме дали се справяме с кармичните си задачи в този си живот?

# 470
  • София
  • Мнения: 6 767


Тези дни се питах един (сигурно тъп) въпрос  Embarassed По какво разбираме дали се справяме с кармичните си задачи в този си живот?
Хм...не съм се питала. Дали научаваме уроците май е ясно - ако спрат да се повтарят все едни същи ситуации и хота в живота ни. Ако сме осъзнали защо се случват. Но за кармичните задачи...нямам идея. Всъщност, ако сме щастливи - истински, това не е ли показател?  newsm78

# 471
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте, момичета!   bouquet

Имам един любим цитат, който обичам да пиша на картички като пожелания, на приятели. Сега искам да го споделя с вас.

Не преставай да желаеш и да се стремиш.
Там където свършват желанията,
Започва царството на страховете
  Балтасар Грасиян.

Ето и един сайт, в който може да прочетете малко повече. http://tota.blog.bg/lichni-dnevnici/2008/05/20/iz-izkustvoto-na- … asian-1601.194449

Хубав, успешен и много усмихнат ден  newsm68  mrstraetz Flowers Four Leaf Clover newsm17

# 472
  • Мнения: 439
mijjjka, и аз искам да кажа 
...направих ритуалът сутринта и смятам да продължавам...ще си взема и книгите на К.Хансард Peace
и аз си задавам отдавна подобни въпроси(изобщо не смятам,че въпросът е тъп)...мен по-скоро ми се иска да разбера "защо съм се родила и каква ми е ролята в точно този живот"? Wink

Да са живи и здрави именниците на Лени с мъничко закъснение!  bouquet
искам да благодаря и на nvesela за огромният труд,за безсънните нощи,както тя сподели,за страхотните ритуали,които споделя тук  bouquet
изобщо на всички,които пишат толкова полезни и ценни неща в темата...на мен все ми се струва,че нарушавам закона за даването и получаването,защото взимам много от тук...Благо даря мили феи! Two Hearts

# 473
  • Мнения: 1 422
Просто за протокола (да го документирам и тук при нас си) - тялото ми за пореден път с физическа болка ми показа нещо, което ще се случи...............

1. ТЯЛОТО ТИ Е МЪДРО
В тялото ти е заложена безпогрешна система за избор на правилните за теб неща.
Преди да вземеш поредното решение, вслушай се в сигналите, които тялото ти изпраща.
Ако ти отговори с физически или емоционален дискомфорт - внимавай.
Ако ти отговори с радост и задоволство - решението е правилно.

2. ЖИВЕЙ НА МИГА
Единственото, което наистина имаш, е настоящият миг.
И миналото, и бъдещето са извън твоята власт.
Насочи вниманието си към своето СЕГА, усети го с цялата му пълнота. Мигът е такъв, какъвто е. Винаги, когато се противопоставяш на мига, ти се противопоставяш на цялата Вселена.

3. ПОДАРИ СИ ТИШИНА

Помълчи и послушай вътрешния си глас. Вместо да се луташ в умуване, довери се на интуицията си. Ти си най-важният в този свят - подари си време и тишина, за да чуеш себе си.

4. НЕ РОБУВАЙ НА ДРУГИТЕ
Отърси се от потребността да получаваш одобрението на другите.
Ти не зависиш от ничие одобрение.

5. ТИ ЗАВИСИШ САМО ОТ СОБСТВЕНИЯ СИ ИЗБОР
Единствено ти избираш чувствата и отношението си към хората и ситуациите. По различно време един и същ факт може да ти изглежда тъжен или смешен. Фактите не се променят; променя се твоето отношение към тях.

6. СВЕТЪТ Е ОГЛЕДАЛО
Ти мразиш или да обичаш у другите само онова, което обичаш или мразиш у себе си.
Ти привличаш в живота си хората и ситуациите, от които имаш нужда, за да научиш определен урок.
Когато реагираш с гняв или избираш насилието, ти обръщаш гнева и насилието срещу себе си. Каквото даваш, това и получаваш. Не бъди жесток със себе си.
Светът е огледало на твоите мисли, чувства и действия и винаги ще ги връща обратно към теб.

7. НЕ СЪДИ
Отърви се от вроденото си желание да съдиш другите за това, че са различни от теб. Приемай ги такива, каквито са, и ще се изненадаш от самия себе си, защото ще се почувстваш олекнал, освободен, извисен и просветлен.

8. ТИ СИ ХРАМ
Не тъпчи тялото си с отрови: нито чрез храната, водата и въздуха, нито чрез собствените си емоции. Помни, че Бог живее в теб и пази чист Неговия храм.

9. НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ
Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен.

10. БЪДИ ТАКЪВ, КАКЪВТО СИ
Ти възприемаш този свят в собственото си съзнание. Чудесно е, че се грижиш за околната среда, защото почиствайки я от отпадъци, ти почистваш майката Земя, от която си жива част. Но не забравяй да почистиш токсините от своите човешки мисли.

# 474
  • Мнения: 1 346
Рози и рози толкова кратко, синтезирано и ясно, толкова много мъдрост съдържа. Благодаря ти, че го сподели  newsm51

# 475
  • Мнения: 1 422
Стъпка по стъпка се уча да живея така от вече почти 3 години. Открих коя съм. Намерих си се  Laughing Щастлива съм. Обичана съм. Най-сетне точно заради самата мене си. Е, разни хора отпаднаха по пътя. Прав им път - техния път, той явно не съвпада с моя. Благодаря на тези, които споделиха с мене топлината и уюта на сърцето си, за да сме заедно. Понякога се чудя в състояние ли съм да им дам толкова, колкото заслужават. Надявам се поне частичка от моята любов да стига до тях и в някой тъмен миг да е зрънце светлинка.

# 476
  • София
  • Мнения: 1 724
Ето една възможност за медитация- медитация - Молитва

Тази медитация е добре да се прави вечер, в тъмна стая, преди да си легнете да спите; или - сутрин, но трябва да бъде последвана от 15 минути почивка. Тази почивка е необходима, иначе може да се чувствате като пияни, в унес. Молитва - това е сливане с енергията; то ви променя. А когато вие се променяте, цялото битие се променя.

Вдигнете двете си ръце към небето, дланите нагоре, главата нагоре, чувствайте как съществуването се излива във вас, как ви изпълва. Когато енергията тече надолу по ръцете ви, може да почувствате лек трепет - като листо на вятъра, трептящо. Позволете на това да се случи, помогнете му. След това оставете цялото тяло да вибрира от енергия, и нека се случи каквото има да се случва. Може да усетите как се сливате със земята. Земя и небе, горе и долу, ин и ян, мъжко и женско - вие се носите, преливате, изгубвате се напълно. Вас ви няма. Ставате едно ... сливате се. След 2-3 минути, или когато се почувствате докрай преливащи, наведете се към земята и я докоснете с чело. Вие ставате само канал, проводник на божествената енергия, стремяща се да се слее със земната.

Тези две фази трябва да се повторят още шест пъти, по веднъж за всяка чакра. Може да го направите и повече пъти, но ако го правите по-малко, може да се чувствате неспокойни, превъзбудени, и да ви е трудно да заспите.

Легнете си в това молитвено състояние. Просто заспете и енергията ще бъде там, с вас. Това ще ви даде много, защото енергията ще продължи да работи във вас през цялата нощ. На сутринта ще се чувствате по-бодри от всякога, много по-жизнени от всеки друг път. Ново въодушевление, нов живот ще започне да прониква във вас, и през целия ден ще се чувствате изпълнени с новата енергия - нова вибрация в тялото, нова песен в сърцето и нов танц в стъпките
от www.oshoevents.net

# 477
  • Мнения: 1 111
ох,направо си изпуснах последните три теми,че чак се чудя как ще изчета всичко, защото хем ми се иска да съм част от вас, хем повечето неща, които чета в тази тема сега ми се струват непонятни... Embarassed

# 478
  • Мнения: 1 168
Здравейте!  Hug
Имам въпрос, към по вещите...
Има ли някаква техника, за предпазване от магии? Примерно - отивам на място, където последно са били хора, с които не сме в добри отношения. Усещам лоша енергия все още, сторили са ми лоши неща и не знам до къде ще стигнат... Нищо не разбирам от подобен вид "занимания" и съжалявам, че се налага да подхващам този въпрос!

# 479
  • Мнения: 13
Здравейте мили феи!
Отдавна съм с вас, макар че до сега не съм писала. Някак не се чувствам достатъчно подготвена. Все още има какво да уча. Много се радвам, че ви намерих! Търсила съм ви през целия си съзнателен живот. Даже вече бях решила, че такива хора не съществуват. Но ви открих, което ме прави изключително щастлива. Темата и вие, неините създатели ден след ден ме зареждате с положителни емоции и много вяра. Научих и уча от вас всеки ден неща, които правят живота ми по хубав! Благо-даря ви!

P.S. Днес се скарах с човек, на който много държа и обичам, но за съжаление допуснах грешка...Моля ви за малко положителна енергия, за да може този човек да ми прости....
Благо-даря ви!

Общи условия

Активация на акаунт