Подсъзнанието може всичко 31 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 123 366
  • 746
  •   1
Отговори
# 210
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
  bouquet  bouquet  bouquet
Благодаря ви.
Сега е завит под одеялото, облечен е с "нова" пижама, но която казахме да му помогне да оздравее, защото това е "здравата" пижама и има за задача да спи.
Децата както знаете са отворени за такива неща, той редовно пие чашките за здраве и сила, че и за краснопис е почнал. Simple Smile
!Diva! чудесна идея, хем съм виждала че има такава тема, но изобщо не се сетих за нея.
Днес ще пропуснем училището. А аз в колата си поплаках, знам че вие ми помогнахте. Просветна ми. Че и Слънчо се показа Simple Smile. Надежда винаги има, благодаря,  благодаря, Two Hearts Two Hearts Two Hearts

# 211
  • София
  • Мнения: 0
"Магически квадрат - сбъдване на желанията"

http://square.100wmz.com/

# 212
  • Мнения: 572
Лени, благодаря за линковете   bouquet . Искам да ви кажа, че толкова не съм чела  smile3529 от студентските си години. А и това което четях тогава не ми беше така интересно  Mr. Green .
Но въпреки че не пиша, ви следя изкъсо  Wink

Крен, успех в намирането на пътя към малкото човече! Изпращам ти много любов, с която да подходиш към него!  Two Hearts

nvesela, благодаря за неуморния труд да намираш все нови и нови техники. А и ги подбираш все така, че ... тъкмо това ми трябва  Laughing .

Желая ви успешен и усмихнат ден, изпълнен с много чудеса!

# 213
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 372
И аз съм от почитателите на "Междузвездни войни". "Аватар" не съм гледала, защото много мои познати са във възторг от него. Освен една, според която са събрали идеи от различни книги, при това досто лошо монтирани една с друга ... "крали, крали ...  ooooh!". Аз предпочитам книжните варианти, когато ги има. Филмът "Селестинското пророчество" за мен беше голямо разочарование. След последните мнения няма да гледам нито "Соларис", нито "Сталкер".

Момичета искам съвет, как да постъпя с човек, който много ме дразни. Преди харесвах тази жена и я мислех за изстрадал и добър човек, но откакто се случиха някои неща и най-вече откакто разбрах,че пред мен се прави на приятел, зад гърба ми злослови и то неща, в които няма истина. Никога не сме били близки и никога с нищо не съм и навредила или обидила и останах много изненадана, като разбрах какво говори за мен и съпругът ми. Да оставя ли нещата така и да се отдръпна още повече или да кажа какво мисля?
Имала съм подобни случаи, но няма как просто да оставя този човек извън живота си. След като осъзнах, че така се опитват да "заредят" батериите си от мен, прилагам някои хитринки, за да ги насоча към други източници на енергия. Например, представям си човека легнал на припек, на шезлонг, усмихнат, затворил очи и поема енергия направо от слънчевите лъчи. Визуализирам си и една картинка, като батерия на GSM, който се зарежда - един вид, вече наистина взема от слънцето, а не от мен.  Laughing Когато е по-близо - довършвам с картинката на заредена до край батерия.
Това може да се прилага и за близки, не само за неприятни за нас хора, разбира се.  Hug

# 214
  • София
  • Мнения: 0
БЛАНКА ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ЖЕЛАНИЕ




http://www.fantasiya.net/forum/8-24-1






# 215
  • Мнения: 90
jd, разбирам някой да е постнал в интернет сценария на филма и друг да го е взел и да е направил филм - е това е кражба да! Познайте кои авторки имам предвид  Naughty Идеята за Аватар се ражда преди 20 години. Да представяте ли си - преди 20 години. Единственото, което тогава е попречило на филма да се осъществи е липсата на техника, с която да се създаде този богат въображаем свят. Та човек който създава нещо подобно, не бих нарекла крадец. Дълбочината на образите, красивите сцени, замисъла с който е свързано всичко. Дълбок филм е Аватар. Да заложена е идеята че Земята е живо същество, както и че има енергия и всичко наоколо е взаимосвързано. Ама това са основни концепции заложени в много религии, а не просто дадени от конкретни автори в някой известни книги. Плюс повечето от тези книги и автори надали са били известни рпеди 20 години, когато е мислен филма.  Peace

Крен, успех ти пожелавам. Защо не пробвате среща с психолог? Може би друг човек може да ти покаже по други подходи км детето, а и да разбере по-добре какъв е проблема. А има и такъв подфоум в бг мамма. Може и там да пробваш да питаш ако имаш желание разбира се.  Peace

# 216
  • Мнения: 620


Момичета искам съвет, как да постъпя с човек, който много ме дразни. Преди харесвах тази жена и я мислех за изстрадал и добър човек, но откакто се случиха някои неща и най-вече откакто разбрах,че пред мен се прави на приятел, зад гърба ми злослови и то неща, в които няма истина. Никога не сме били близки и никога с нищо не съм и навредила или обидила и останах много изненадана, като разбрах какво говори за мен и съпругът ми. Да оставя ли нещата така и да се отдръпна още повече или да кажа какво мисля?
Имала съм подобни случаи, но няма как просто да оставя този човек извън живота си. След като осъзнах, че така се опитват да "заредят" батериите си от мен, прилагам някои хитринки, за да ги насоча към други източници на енергия. Например, представям си човека легнал на припек, на шезлонг, усмихнат, затворил очи и поема енергия направо от слънчевите лъчи. Визуализирам си и една картинка, като батерия на GSM, който се зарежда - един вид, вече наистина взема от слънцето, а не от мен.  Laughing Когато е по-близо - довършвам с картинката на заредена до край батерия.
Това може да се прилага и за близки, не само за неприятни за нас хора, разбира се.  Hug
[/quote]

идеята ти е страхотна, но има едно но и тое  описано от Алла Свиринская. Тези хора не могат , а и не искат да се зареждат от природата. Те искат чиста преработена енергия от човека.  Алла точно това обяснява достъпно за всички хора. Разказва как и нейнте пациенти идват и започват да я точат , аз искам да ги науча казва тя как да се зареждат и да не са зависими от мен,а те бързат да се заредят. Преразказвам по памет Peace

# 217
  • Мнения: 1 422
Момичета, ако някой се интересува от възстановяване на зрението при дечица, това е системата, по която аз се излекувах от моето многогодишно страдание. За детското е … 86;во от техниките ще има смехотерапия, упражнения за зрението по Бейтс в детски вариант, и гимнастика. През останалото време занятията ще са игри и веселби за отпускане. Медитациите за възрастните и постигането на цели ще са в съвсем друга форма.

Последна редакция: ср, 20 окт 2010, 14:13 от Рози и рози

# 218
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 372
При мен действа досега  Hug Като ги "включа" към слънцето и спират да ме тормозят или поне не се чувствам зле при контактите с тях, не ме изцеждат. Впрочем, когато си ги представя в някаква смешна ситуация - също някак си се прекъсва потока, с който ме изцеждат. Вярно е, че смеха лекува.

# 219
  • Мнения: 605
Diva,помня този епизод от Мерилин.И на мен ми направи впечатление аз си го обеснявам,че когато спрем да мислим за нещо ние спираме да  го подхранваме с енергия и то изчезва,няма от какво да се захранва. Междузвездни войни го повтарят по бтв в събота.
Аватар така и не мога да се насиля да гледам понеже режисьор е Джеймс Камерън познат ми от Титаник-безумно лигав и досаден филм.  
Крен,преди много време писах в един пост че се досещам за проблемът ти,може би защото аз имам подобен.После ти писа нещо съвсем различно и аз реших,че съм сбъркала.Много добра те разбирам,както казах имам подобен проблем -твоят пост все едно аз съм го писала само,че преди 5-6години.Може би решението е да се намали важноста,но трудно става когато е свързано с детето.Стискам ти палци и най-искрени пожелания да се справиш с проблема.

# 220
  • Мнения: 1 422
jd, това със "надсмиването" над усложнена ситуация си е съвсем конкретна техника. Както и да наблюдаваш сенките на предмети с изчистено съзнание и после да пренесеш мислите си върху проблема и да търсиш кои отговори и твои типични начини на реакция са само сенки на верния подход. Но на мен със смеха ми работи по-лесно.

# 221
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
На моменти ми се е струвало, че Вавилон 5 и всичко сай-фай е спуснато отнейде, от някой който наблюдава как се развива човеството и ни внедрява идеи по начин разбираем и смилаем за нашето ниво на съзнание.
Интересно.
Преди е била религията, сега е ред на филмите и книгите. Камерън е новият Мойсей.
 newsm78
Звучи логично.
Всъщност идеите на "Аватар" и "Войните" се подмятат от хилядолетия, но са били  затъпкани от монотеистичните религии. Сега само ги поизтупват от нафталина и печелят от тях.
"Аватар"не можах да го оценя, защото удря в прекалено болезнена за мен тема - американски войници, Ирак... не ми беше много комфортно да го гледам.
Аз пък съм голяма поддръжничка на идеята на Хайнлайн (сай-фай автор, макар че е прекалено "силен" за доста вкусове) за World As Myth. С две думи, човекът издига теорията за множествените вселени и твърди, че всяко произведение на изкуството, което е достатъчно качествено и популярно, създава своя собствена вселена. Или пък тази вселена си съществува обективно, а писателят е само проводник между нея и нас. Така че, нищо чудно да сме само плод на въображението на някой автор (на моя автор определено му е отлетяла музата  Mr. Green ). И някъде действително да съществува Пандора и галактиката от "Войните".

# 222
  • Мнения: 1 422
Много много съм щастлива - близко приятелско семейство чакат бебоче newsm17

# 223
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
  bouquet

# 224
  • Universe
  • Мнения: 1 556
http://www.jenite.net/2009/12/recepta-za-shastie.html



РЕЦЕПТА ЗА ЩАСТИЕ

Основни продукти:
Сутрешно кафе
Усмивка
Възглавница
Нов ден
Музика


Начин на приготвяне:

Още щом отвориш очички сутрин си забрани да мислиш за лоши неща и се усмихни. Прибави гушкане на възглавницата и се протегни с удоволствие. Ако се събудиш до любим човек, просто го прегърни. Посрещни новият ден. Стани и направи любимото си нещо. Аз например, първото нещо, което правя сутрин, е кафе. Приготви се за деня (за работа). Излез с усмивка, независимо колко са намръщени всички. Ако обичаш да слушаш музика по пътя, вземи слушалки и подбери приятни песни. До тук добре.

По някое време през деня започва ужасът, сблъсъкът с горчивата реалност. Срещаме се с намусени, оплакващи се хора, безотговорни, неприятни за нас по една или друга причина...

Идва най-важната съставка. Запомни я, защото без нея рецептата е безмислена... Приемане... Да приемеме нещата, такива каквито са. Те са такива. За хубаво или лошо. Набий си го в главата. Това е положението. Приеми го и вместо да го изпълваш с още по-неприятни мисли и да затъваш в тази мръсна и тъмна дупка, си кажи: Спри! Спри да мислиш за лошите неща, да се задълбаваш в тях. Разказвай ги с усмивка, за да ти олекне, смей им се. Ти си над тях. Просто се усмихни. Дръж ситуацията под контрол. Обещавам, че щом проблемът приключи (неизбежно е) ще се почувстваш много ценен за самия себе си. Защото си се справил!

Разбира се, хора сме, ако ти се плаче, поплачи си. Дай време за болката и разочарованието. Ако не го направиш, следващият път няма да можеш да се зарадваш истински. Ще скърбиш постоянно.

Помни... Най-краткият път между двама човека е усмивката.

Успех на теб! Надявам се да се получи вкусно!
 

Общи условия

Активация на акаунт