Коледно настроение!

  • 172 979
  • 792
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 31
Мерси, момичета!

Аз понеже съм от повече четящите паразити  Joy и не толкова пишещите, използвам случая да кажа че ви свалям всичките шапки на света.
 
Леля Ог, отдавна се възхищавам на твоите чудни идеи и изпълнения и ги следя редовно.   bouquet

Наталина, а ти наистина си вълшебница и една от музите тук, включително и моя.  Hug

# 226
  • София
  • Мнения: 1 341



рени55 а ако нямаме мас, може ли да се замести с бутер например?
Аз нямам представа от къде мога да намеря свинска мас тук.

Може и само с олио. Баба ми казваше, че е най-добре да се комбинира различни мазнини.

Наталина, правилно си разбрала,не втасва тестото - направо се оформят.

# 227
  • София
  • Мнения: 1 139
Аз правих миналата Коледа Меденки с пълнеж по тази рецепта:

За тестото:
     2 яйца
     1 ч.ч. олио
     1 к.ч,  мед
     1 ч.ч. захар
     1 1/2 ч.л. сода
     1 1/2 ч.л. канела
     брашно за меко тесто
     За пълнежа:
     трохите от издълбаните меденки
     прясно мляко
     2-3 с.л. масло
     1ч.ч. смлени орехи

Замесва се меко тесто от изброените продукти. Правят се топчета, които се подреждат в намаслена тава и се пекат на умерене фурна. Още топли се издълбават и се слепват с направения крем- към трохите се прибавят орехите и маслото и постепенно от прясното мляко до получаване на лепкава смес.

Ето и снимка:

# 228
  • Сливен
  • Мнения: 295
Точно това са пълнените меденки - страхотия са - от пълнежа стават мекички и мнооого вкусни, ама си е доста труд. Много зор видях да ги издълбая, с едно мъничко щъкъщо около мен и дърпащо за ръката. Но си заслужават Mr. Green

# 229
  • Мнения: X
Не мога да пропусна любимата си тема за любимия си празник!    Hug

И за да не е само запис,това от миналата година

   

# 230
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Мила Леля ОГ,  Hug чудно руло си направила. Много е красиво, истинско произведение на изкуството. Винаги се възхищавам на уменията ти, на търпението и усърдието с кото постигаш невероятни резултати. За теб и твоето изкуство.  newsm51
Краси  Hug и твоето руло е много красиво, но ти си признат майстор в сладкарството.  newsm51

# 231
  • Мнения: 1 507
Мисля, че за първи път се записвам в тема в Готварския форум Blush
Тази година ще си бъда вкъщи по време на празниците и преди тях, така че ще имам достатъчно време. Връщам се да чета темата и да репетирам Mr. Green

# 232
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Вместо запис - една стара снимка и се връщам да чета:



И меденки:


А това са моите Негърчета , или както срещнах на няколко места в темата, че ги наричате "пълнени меденки" - ммммм, след ден-два са просто невероятни Crazy, правя ги много често, не само по Коледа:


Допълвам няколко предложения от мен, които смятам, че са подходящи за Коледа:
Шоколадови сладки Трюфел


Канелени рулца със стафиди


Бисквити "Черна мазурка"


Руло "Черно и бяло"

Последна редакция: вт, 19 окт 2010, 16:43 от mari_eta

# 233
  • Мнения: 1 440
Леля Ог, страхотно ти е есенното пънче...както и всичките нещо, които съм срещала от теб Hug

Mari_eta, помня ги аз твоите произведения от миналата година..особено ми се е запечатала къщичката..направо е невероятна!

Наталина, така се ослюнчвам като гледам маслени бисквитки и все се чудя как да ги направя и да хапна само 2-3 Rolling Eyes

След 2 дни заминавам за Гърция и по план ще отида до ИКЕА и току виж съм се снабдила с някоя нова придобивка Joy

# 234
# 235
  • Мнения: 734
Благодаря за пълнените меденки. Ще ги направя!

# 236
  • Мнения: 483
Любимата ми тема вече е тук  Simple Smile
Благодаря на SZA за което   bouquet

 пълнени меденки



За да да засиля коледното си настроение ще спретна една пълнена тиква този уикенд  Mr. Green

Какви са тези пълнени меденки?

Виждам, че докато се включа, момичетата вече са отговорили.Да това са меденките и са ужасно вкусни  Crazy

# 237
  • Мнения: 229
Коледа ми е любимия празник. С удоволствие ще следя темата!!!

# 238
  • Мнения: 791
здравейте! тази година, живот и здраве, ще кулинарствам с вас,не знам дали ще пиша,но ще чета Simple Smile дано да имам нещо успешно с което да се отчета! вече правих меденки /не помня на кого беше рецептата/ получиха се,но станаха много големи, почти като купешките,а и украсата им ми куцаше. отдавна се каня да сефтосам e-bay,но след тези зарибяващи красоти не мога да пропусна!
връщам се да чета назад,но първо ще ми трябва подкрепление от хладилника  Simple Smile

# 239
  • Мнения: 0
Привет и от мен.От седмица ме е обвзело коледно настроение и си мислех ,че се вдетенявам  нещо (на 23 съм де  Laughing ) много се радвам че попаднах на темата ще се опитам да кулинарствам с вас   chef , мисля като за начало да опитам с канелени и джинджифилови коледни сладки според вас колко време е хубаво да престоят за да са още по вкусни .
Въпреки че не съм от редовно пишещите следя ви с интерес.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт