Коледно настроение!

  • 172 708
  • 792
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 092
Страхотна е! Браво!

# 196
  • Мнения: 112
Eна, поздравления! И а змай се заразих с тази къщичка - няма начин ще я правя.  chef
В стар брой на Кулинарен журнал има рецепта и шаблони за Медена къщичка, но не съм ги разглеждала сериозно. Ще ги вкарам в употреба Laughing

# 197
  • София
  • Мнения: 375
Myriam можеш ли да ми кажеш къде точно се намира този магазин за сушените плодове

Аз знам за една будка на пазара, не знам дали става дума за същата, но аз купувам от там, намира се, точно на входа на пазара от към Екзарх Йосиф, точно където завиват трамваите- до миналата година си беше там, надявам се и тази година да си е на мястото Crazy

# 198
# 199
  • Мнения: 88
Здрасти, отчет от мен с първи опит меденки направих ги по тази рецепта /не се сещам на кого беше Embarassed, прегледах но се разминава малко с публикуваните вече тук/
Продукти:
(за около 25 броя средно големи меденки) - това ме привлече че с моята помагачка не може да се прави много разни работи
1 яйце
1 с.л мед
1/2 ч.ч олио
1/2 ч.ч захар
1/2 ч.л сода бикарбонат
1 ванилия
1/2 ч.л. канела
брашно за средно тесто
ето и лакомницата

Сега да кажа какво ми прави впечатление. В началото ми стана меко тестото и при изрязване на формите ми беше трудно да ги преместя в тавичката и се деформираха. След това както каза помощницата "туа ми се це има нузда от осте малко башно" hahaha добавих брашно и полужението се оправи. Тези обаче с повечето брашно след изпичане останаха по твърди, но се изядаха естествено. Глазурата ми стана на малки бучици /от мързел/ не пресях пудрата захар последно което сложих., но и тя се изяде. Ще пробвам пак, станаха ми любими.
Нямам ръчички за украсата, но що годе се получи.
Сегаса наред Ванилените кравайчета да пробвам

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 16:19 от slanchice1

# 200
  • Мнения: 483
Любимата ми тема вече е тук  Simple Smile
Благодаря на SZA за което   bouquet

От сигурните сладки изкушения са ми :
- АКК - този път ще направя 2 малки за бабите и един голям,
- рохличките на Наталина
- маслени бисквитки
- пълнени меденки
- шоколадовите звезди с капучино

За първи път ще опитам коледните звезди на Мишел.И разбира се ще следя темата за нови идеи.

За да да засиля коледното си настроение ще спретна една пълнена тиква този уикенд  Mr. Green

# 201
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Така се вдъхнових от линковете на Венета   bouquet , че направих генерална репетиция на Коледната къщичка:

Ена, чудна къщичка!   bouquet  Генералната репетиция е отлична, наистина.  Сигурна съм, че детенцето много ще се зарадва.
Пуснах и линкове към Videos, за това, как се прави Icing и как се сглобява къщичката. Там се вижда всичко много добре.

# 202
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Мерси момичета. Hug Значи ще правя и кейка. За сефте ще ми е тази година, пък да видим какво ще стане. То и къщичка ще правя за първи път, но съм обещала, няма начин. Grinning
Между другото аз различни разноцветни сушени плодове (за кексове най-вече) купувам от павилионите за ядки. Ефектът в кексовете е доста добър - много цветен и с вкус като на австрийския щолен. Чудя се дали да не опитам някакви сладки, които да украся с плътен слой от ситно нарязани разноцветни плодове. Thinking

# 203
  • София
  • Мнения: 375
lulumba
аз слагам в кеска винаги замразени вишни, правя си пакетчета колкото за един кекс, и после както са замразени ги бутам в сместа и пека - не става глетав, и е много вкусно....
Току що направих меденките - ауууууу ще се освиним докато дойде Коледа Crazy Crazy Crazy
Много вкусно, после като изстинат и ги подредя ще ударя едно фото Wink
ей го на и фотото

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 18:29 от Морганчето

# 204
  • София
  • Мнения: 1 341





Предлагам ви мнооооого лесна и икономична рецепта за маслени топчета, от моята баба:
1 ч.ч. разтопена св.мас ( може 50/50  мас и олио ), но само с мас стават много пръхкави, топящи се в устата; 1/2 ч.ч.  топла вода; 1 пак. суха мая на д-р Йоткер или 1/2 пакет от френската/ турскатаили 1/2 кубче жива мая; брашно околко 500г
Замесва се тесто. Оформят се малки топчета. Вътре може да се сложат орех, шоколад или локум. Правила съм ги и без нищо - пак са си хубави. Пекат се на 160 градуса до бледо златисто. Още горещи се овалват в пудра захар + ванилия.




Може да се изрежат и различни формички - децата много им се радват
 

# 205
  • Мнения: 1 461
SZA благодаря ти за темата   bouquet , ще ви следя с интерес

# 206
  • Мнения: 734
Любимата ми тема вече е тук  Simple Smile
Благодаря на SZA за което   bouquet

 пълнени меденки



За да да засиля коледното си настроение ще спретна една пълнена тиква този уикенд  Mr. Green

Какви са тези пълнени меденки?

# 207
  • Мнения: 3
рени55 а ако нямаме мас, може ли да се замести с бутер например?
Аз нямам представа от къде мога да намеря свинска мас тук.

# 208
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Мммм, това с тиквата е страхотна идея.  Peace Не съм правила отдавна, точно сега му е времето.
Аз от правене на сладки до средата на ноември ще се въздържам, че иначе по Коледа ще се търкаляме. Joy Само кексове, че моите изведнъж ги проядоха, а те трудно ядат каквото и да е тестено, та използвам намалението. Grinning

# 209
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Момичета може ли някой да ми даде рецептата за меденките на Джули (от Наталина),че нещо немога да я открия.

Погледни тази тема - 1ва страница, първи пост - има всички т.нар. сладки,които се правят всяка година - меденки,коледен кекс, рохличките и т.н......
Благодаря много   bouquet,намерих я и си я преписах.

Общи условия

Активация на акаунт