Ваксини - дискусия за вредата от тях... (тема 12)

  • 37 081
  • 743
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 150
VL,

В тази тема не мислим така.
Аз лично сьм работил в Тубер отделение,кьдето всеки ми кашляше в лицето и не сьм "прихванал".Нито другите хора от персонала.
Предпочитам редките случаи да се случват на други хора,не на моето семейство.
Вариолата не е ликвидирана с ваксини и това го знае всеки от мед.сьсловието.

Цитат
А не Ви ли е ясно, че повечото от нас носят ТБ бактерии
Има много видове микобактерии.Кои по точно носим в себе си?


Имунитет се нарича прикритието на незнанието как работи човешкият организьм. Peace 

# 241
  • Мнения: 2 484
VL,

В тази тема не мислим така.
Аз лично сьм работил в Тубер отделение,кьдето всеки ми кашляше в лицето и не сьм "прихванал".Нито другите хора от персонала.
Предпочитам редките случаи да се случват на други хора,не на моето семейство.
Вариолата не е ликвидирана с ваксини и това го знае всеки от мед.сьсловието.

Цитат
А не Ви ли е ясно, че повечото от нас носят ТБ бактерии
Има много видове микобактерии.Кои по точно носим в себе си?


Имунитет се нарича прикритието на незнанието как работи човешкият организьм. Peace  

Уф, нямам думи! Никой от лекарите, които познавам не мисли като теб! Може би ти си някакво голямо изключение? Интересна дефиниция за "имунитет" ни даваш. Дерзайте, аз съм дотук. Нима не си чувал, че има заразени лекари и сестри с ТБ????
Най-различни бактерии носим в себе си, ТБ са едни от тези, които носим. Но не всеки се разболява от ТБ, нали?

# 242
  • Мнения: 4 150
Има разлика между какво мисли един лекар и какво му се налага да говори.
Щом си наясно,дерзай Peace

# 243
  • Мнения: 6 274
Уф, нямам думи! Никой от лекарите, които познавам не мисли като теб! Може би ти си някакво голямо изключение? Интересна дефиниция за "имунитет" ни даваш. Дерзайте, аз съм дотук. Нима не си чувал, че има заразени лекари и сестри с ТБ????
Най-различни бактерии носим в себе си, ТБ са едни от тези, които носим. Но не всеки се разболява от ТБ, нали?

Макар че по някои въпроси не съм точно на едно мнение с Кристиян, конкретно в този случай съм съгласна с него.  Peace
Лично аз познавам лекари, които говорят "каквото трябва" да говорят, но това съвсем не означава, че го правят.
Как мислиш, защо ли?
  Thinking

# 244
  • Мнения: 2 732
колко време след като е пило АБ детето може да се направи проба манту ?Някой ако знае нека сподели .И ако приема някакви витамини или имуно стимуланти пречи ли

Последна редакция: нд, 31 окт 2010, 11:21 от VL7

# 245
  • Мнения: 660
Ще чакаш 3 години за да се изчисти организма САМ от туберкулозната бактерия?  Rolling Eyes
Очевидно не става така лесно, както при другите деца, и има проблем.
Недай си Боже да се получат усложнения..


А не Ви ли е ясно, че повечото от нас носят ТБ бактерии? Но при добър имунитет няма проблем. Обаче ако имунната с-ма отслабне, не се знае какво ще се случи.

При добър имунитет няма проблем с никои от бактериите в тялото ни  Peace. А те междувпрочем са около 2кг. от общото ни телесно тегло  Shocked.

....но ако имунната система бъде отслабена с неочаквано и подмолно нахлуване на ТБ -модифицирани щамове ??? / и какви ли не други / - ... всички , които четем нещо различно от обикновените медицински учебници знаем какво може да се случи Peace. Може да видиш по-горе линка за Кавасаки , а и не е само това .

Това , че не си се разболяла не означава непременно добър имунитет . Нещата имат и обратна страна . Да не боледуваш изобщо от нищо не е здраве , а за съжаление в много случаи точно обратното  , а именно подтисната реактивност на жизнената система .

Само ще изброя последиците от БЦЖ у големия ми син - много тежък атопичен дерматит , почти обезобразяващ- по ръчички крачета , личице , бронхити - по два на месец , пневмония , развила се за 24 часа , без предварителна симптоматика , астматични бронхити - по един на всеки месец ... , прогресиращи до астма .... и тогава се събудих - стана ми ясно , че нещо не е в ред с хода на нещата .

От този момент се разминахме с официалната медицина и нито за миг не съжалявам за това , че събудих ума и съзнанието си за истинското състояние на нещата .

А, и vl, думата "предиспозиция" говори ли ви нещо ? Тя е отговорът на " едни се разболяват , други не "  Peace!

# 246
  • Мнения: 3 489
Малкото също е с вид АД по краката, атопична кожа, странен участък, който скоро  не се е проявявал. Всъщност прояви се след хом.интервю и дозата конституционално, което прие. Този път не мазах с нищо и след месец изчезна само. Оттогава не се е проявявало.

Цитат
Да не боледуваш изобщо от нищо не е здраве , а за съжаление в много случаи точно обратното  , а именно подтисната реактивност на жизнената система .
Типичен пример съм. От близо шест години не бях имала дори хрема. Много се гордеех Tired Не се потях - в най-големите горещини можех да не се къпя с дни и нямаше да ми личи, казвали са ми го милион хора....В един момент - извадиха ми бъбрек - изкарах за отрицателно време всякакви болести - ангина, хрема, бронхит..... ooooh!
След това се стабилизирах (пак след хом.интервю). Смея да се похваля, че вече се потя нормално Mr. Green

# 247
  • Мнения: 6 274
Аз боледувам изключително рядко, да не кажа, че съвсем не боледувам.
За тази година май това сега ми е сефтето (като изключим бъбреците, ама те не са така заради вируси Confused) - кашлям много и имам хрема.
Та, това, което всъщност исках да ви кажа е, че при редките ми боледувания, аз хапчета НЕ пия.  Naughty
Никога и никакви.
Нито чайове, нито хомеопатични "неща", нищо.
Просто си прилагам моя "терапия" Mr. Green, защото вярвам в моята имунна система и тя, слава Богу досега не ме е предала.  Wink
Болестите се мъчат няколко дни да ме съборят  Twisted Evil и накрая си заминават по живо, по здраво.
Виж, големия ми син, миличкия, ако не се наблъска с АБ още на втория или третия ден, откарва болен със седмици.  ooooh!
Както и сега, с този същия вирус, който при мен е като едно нищо, а него го съсипа - 20 и кусур дни не може да се оправи детето.  Sad
Ама така е - зор да го наблъскат недоносен с ваксини, нещастниците долни!  #2gunfire
Та като почна от 2 месечно бебе, скъсва се да боледува и до днес.  Sad
Извинявам се за дългия пост, сигурно ви отегчих.
 Embarassed

# 248
  • Мнения: 1 161
Виж, големия ми син, миличкия, ако не се наблъска с АБ още на втория или третия ден, откарва болен със седмици.  ooooh!
Както и сега, с този същия вирус, който при мен е като едно нищо, а него го съсипа - 20 и кусур дни не може да се оправи детето.  Sad
Ама така е - зор да го наблъскат недоносен с ваксини, нещастниците долни!  #2gunfire
Та като почна от 2 месечно бебе, скъсва се да боледува и до днес.  Sad
Извинявам се за дългия пост, сигурно ви отегчих.[/b]  Embarassed
Искам да кажа, че точно така се получи с нас - ние първоначално отказахме да ваксинираме Самуил и така откара до 3 години. Грижихме се много за храната му, да е екологична, да няма боклуци. Ходи бос и гол цял ден навън, в студ и жега, oще от раждането практикувахме ЕБХ през зимата, и се закали така - 3 години не знаехме какво е сополи и настинка. Много здраво дете.
Но се наложи да тръгне на градина, и там разбира се започна рекета с ваксините. Трябваше да му ги поставим, иначе не го приемаха никъде. И като се започнаха едни пневмонии, кашлици, задушаване, видяхме се в чудо. Дори в болница влиза миналата зима. В стаята му сега има една камара сиропи, хомеопатии, че дори до инхалатор опряхме. 3 дена на градина, 2 седмици болен у дома. И като гледам същото е с останалите децата, които са ваксинирани. Накрая се принудихме да го отпишем от градината. Е това ли е здравето, което ни осигурява държавата със ваксините? В детската градина, като отидох да го отписвам ме убеждават там, учителките начело със сестрата, че видиш ли било нормално, всички деца били така. Е кое му е нормалното с хронични кашлици и непрекъснати настинки??? А я вижте тук какво става: http://www.monitor.bg/article?id=266595

Последна редакция: нд, 31 окт 2010, 19:44 от Людмил

# 249
  • София
  • Мнения: 12 263
  Людмил искрено се учудвам, че сте се съгласили да сложите ваксините и не сте потърсили някакъв друг вариант.

# 250
  • Мнения: 1 161
  Людмил искрено се учудвам, че сте се съгласили да сложите ваксините и не сте потърсили някакъв друг вариант.
Вариантите бяха два - частна градина за 300-500 лв. което е извън възможностите ни или да подкупим лекар да напише фалшиви ваксини, което също е извън възможностите ни.

# 251
  • София
  • Мнения: 12 263
  Спомням си че и преди ваксините изкарахте на крак почти една пневмония, докато беше още бебе. Не се заяждам, просто си спомних. А сега кой го гледа?

# 252
  • Мнения: 1 161
 Спомням си че и преди ваксините изкарахте на крак почти една пневмония, докато беше още бебе. Не се заяждам, просто си спомних. А сега кой го гледа?
Да, изкара пневмония, която лекувахме у дома. Сега го гледаме у дома и ще направим всичко да е здрав отново.

# 253
  • Мнения: 2 176
 Спомням си че и преди ваксините изкарахте на крак почти една пневмония, докато беше още бебе. Не се заяждам, просто си спомних. А сега кой го гледа?
Хе, че тя и моята кара пневмония на 7г., но без АБ и доста леко, в сравнение с периода на активните ваксинации (4г.), в който на всичко отгоре все още пиеше традиционни лекарства. Тогава лежа в болница, след което у дома идваше сестра да и бие в крачето поредния АБ, а тя се криеше под леглото и не искаше да излезе. Всяко позвъняване на врата беше за нея стрес.

С хомеопатичното лечение следващия път нещата се разминаха наистина в пъти по-леко, въпреки високата Т и тежкото общо състояние за около седмица.  
Впрочем, за втората пневмония съм сигурна - започна 7-10 дни след ваксини - две в един и същи ден (орално полио + ДТ).

Людмил, съжалявам за Сами.
Със сигурност има лекари, които биха ви влезли в положението и без заплащане. Просто трябва да сте по-упорити в търсенето.
Не е добре да се правят компромиси с жизнено важни неща. Аз лично съжалявам, че закъснях с информацията и особено с взимане на правилното решение.  Confused

# 254
  • Мнения: 3 489
Людмил, прочетох линка и въпреки че ми стана жал за хлапенцето, защото е било болно, се зарадвах, защото така се затварят устите на много умни бели престилки.

(с уринотерапия - но пиене ( събират ми се към 50 мл за цялата терапия) - оправих два плюса белтък в урината, макар че страшно ми се чудеха как така, аджеба, съм с един бъбрек, а ще поемам отпадните елементи Mr. Green)

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт