Парфюмни размисли и страсти - 84

  • 28 024
  • 726
  •   1
Отговори

Анкета

Womanity?

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 16 окт 2010, 15:24

  • София
  • Мнения: 5 651
                                                          

                                        Форумски (не)любимци или пълзящата зараза

Вече започвам с предупреждението, че тук е опасно за хора, предразположени към красотата на ароматите, силно заразно е и противоотрова до момента не е намерена. Заболяването влияе на психиката, както и на всякакъв вид разплащателни средства.
Непрекъснато сме свидетели на лавинообразно нарастващите коментари тук по повод някой парфюм, независимо дали последния блокбастер на нашумял бранд, който още не е успял да кацне по нашите ширини или някой сравнително неизвестен и по правило трудно намираем парфюм. Всички ровим, четем ревюта, блогове, някой и друг успява да се сдобие с него, трети докопа пробичка и снежната топка вече се е търколила. Всички коментират и говорят само за „хитовия” аромат. Дали е въпрос на индивидуални възприятия, дали от пренавиване за красотата на съкровището някои са разочаровани, други са влюбени, трети още не са го пробвали, но изгарят от любопитство и желание да се сдобият най-после с толкова коментирания аромат, явно си заслужава. Въпросът е – били ли сте разочаровани от най-масово коментираните парфюми тук, след като ги пробвате или пък сред тях сте намерили нова любов, нещо, което се изкачва веднага на челните позиции в собствените ви класации? Какъв е личния ви баланс на любовомраза спрямо форумските хитове? Палите ли от половин оборот, като се покаже на хоризонта такова заглавие, впускате ли се в дълго издирване, увенчано обикновено с успех? Като правило цената няма голямо значение, любопитството е преди всичко. Моля, поименно  Simple Smile   bouquet



И анкета Simple Smile

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 23:09 от Атти

# 1
  • Мнения: 30 966
Първа. Мерси за темата и за анкетата на милата Атти. Hug  bouquet

Франс е наистина от много години. Баба ми го ползва подаръци от майка, не знам дали сега има точно в момента.
Кобра майка е имала и то шишета и с змия и без змия, тумбесто едното със сигурност. От този аромат и до днес ми става лошо. Затова не харесвам и Пойзън. Трудно ги различавам и аз.

Форумските хитове при мен са може би 50/50.
Обожавам Черната орхидея и всичко, което съм пробвала и имам на Том Форд. Почти всичко от Шанел. Почти нищо от Диор и съвсем нищо от Герлен. Laughing При Тиери положението е също 50/50.
 Будоар, Елексира на Мервей и още много други форумски любимци ги харесвам много. Ненавиждам Хабанита. Клое ме души и всичките им аромати не са за мен. За другите като се сетя ще пиша още.

Смарти, твоята препоръка сутрин, на гладно Уоманити ще я пробвам непременно и ще кажа. Hug

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 15:28 от densi

# 2
  • Мнения: 17 546
Е, надплюха ме този път! Laughing

Тук мога да се вихря... до безкрай! Щот съм hater Mr. Green
Атти, благодаря, скъпа Hug Малко за разтоварване от твърде многото любов към ароматите, която бълва на талази от нашата темичка  bouquet

# 3
  • Мнения: 0
Атти благодаря за темата!  bouquet
Моми4ета извенъж ми се приноси нещо свежо и зелено.Бихте ли ми предложили нещо такова???Сещам се само за Версенс и Вивара зелената???Някакави други предложения?? newsm78

# 4
  • Мнения: 4 990
Будоар  Sick това чудо не го понесох и  5 минути на ръката си.


Атти  Hug  
Гласувах  Peace

Алекса, сега ли се сети  Grinning предлагам Зеления шанс и зеленото Мис диор шери, много подобни на Версенс.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 651
Да! Това е целта  Mr. Green Разтоварете се на воля  Hug и смятам, че е излишно да призовавам към толерантност, тук четат и пишат само хора с широка душа  Heart Eyes

Алексче, свежо и зелено в този студ?  cold Щом държиш - Идън Кашарел  Mr. Green (в цвета на емотиконката  Joy )

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Може да добавиш и Орхидеята и Галиано към парфюмите , по които истресяхме.  Laughing

# 7
  • Мнения: 2 428
Ей,Атти,чудна тема  bouquet и оформлението ми харесва Grinning

Черният кашмир
Първият и единствен парфюм,купен ми без да съм чела нито едно ревю,не бях го чувала,не бях го виждала,докато милата ми Тафи  Heart Eyesне ми го донесе на една мини-среща.Пръснах си веднъж,а навън беше една люта зима и сняг колкото ти душа иска/за наше село де/,влюбих се,не можах да го забравя и май все ви мрънках за него,докато не го купих от една съфорумка  Hug

Иначе мечтала съм,чела съм,много пъти сте ме заразявали с красиви думи и описания и съм се разочаровала,но напоследък вече ви поопознах вас и вкуса ви към парфюми и колкото и да пишете,все по-трудно ми е да се зарибя,освен ако описанието не е от някоя дама с която имаме почти еднакви предпочитания към ароматите.

Може би Бандит ме е потресъл най-много,след дъъъълго мечтане да го пробвам,добре че беше само пробичка Wink
и Youth-Dew на Estee Lauder,но пък този на майка ми седи разкошно.

# 8
  • Мнения: 17 546
Въпросът е – били ли сте разочаровани от най-масово коментираните парфюми тук, след като ги пробвате или пък сред тях сте намерили нова любов, нещо, което се изкачва веднага на челните позиции в собствените ви класации? Какъв е личния ви баланс на любов-омраза спрямо форумските хитове? Палите ли от половин оборот, като се покаже на хоризонта такова заглавие, впускате ли се в дълго издирване, увенчано обикновено с успех? Като правило цената няма голямо значение, любопитството е преди всичко.
Сега конкретни отговори, в стил "лексикон" Crazy

Била съм разочарована и още как! Единици, на пръстите на едната ръка, са тези, които са били обсъждани на дълго и широко тук, и аз съм харесала завинаги.
Личният ми баланс е в полза на омразата към набедените за "хитове". Пардон!
Не паля, просто когато имам път към парфюмерия, ако не забравя и когато мога пробвам новият широко обсъждан аромат, но в никой случай не ми е самоцел щом е нов и всички баровки(не визирам дамите от темата, а мол-момичетата, които живеят там) ще си го накупят, без дори да го тестват, само заради това.
Ми цените за сега са напълно допустими за бюджета ми, но мисля, че просто не искам да давам двойна сума за 30 мл от парфюм, който след няколко месеца ще е толкова масов или пък вече забравен, само защото е сварен в казана вчера, и е току що избухнала супернова. Нека се утвърди първо, нека преценя дали и колко го харесвам, и тогава. Гледам си притежанията и в тях няма нищичко, родено от парфюмните гении "вчера", а напротив - аромати станали бестселъри с годините. Един-два от най новите са ме впечатлявали. Jasmin Noir е единият и сега май Love на Chloe. Ще видим за втория. Блотерът вече трети ден ухае прелестно, но ще го пробвам на кожа един-два пъти и тогава ще реша. И то защото сред тези, които имам, нямам друг такъв чист, нежен и елегантен аромат, освен Ирисовата Прада и искам поне още един.
Сега чакам един непопулярен, но с приятно описание аромат. Дано не ме изненада неприятно и да попълни дупчица в диапазона на предпочитаните от мен аромати.

Поименно
- Обичам Будоар от първо помирисване и преди дни ми мина кощунствената мисъл да се разделя с него. Добре, че се вразумих моментално. Другите бабини Вивини творения - мога и без тях.
- Шанел - не благодаря, освен Allure Sensuelle едт, който ще имам до дни и може би този Беж, който пък харесах.
- Тиери не е поканен.
- Том Форд - също. И това да не се приема като гей-дискриминация, моля.
- Герлен държи предимство с цели ... три аромата сред притежанията ми.
- D&G - не
- Диор - не
- Версаче - хич
- Gucci - само и единствено Л'Арте
- Ермес - три и искам още някои. Хм, този взе преднина.
- Останалите са единични, но доста харесвани от повечето момичета аромати.

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 16:26 от Бижy

# 9
  • Мнения: 25
От тук,се зарибих,единствено от Кели Келешчето! Купих го без да съм го помирисала дори и се Флюбихме! Другите, за сега устисквам.Не съм гласувала,з/то си изпръсхах пробата в/у картончето,остана малко.Ще го пробвам на кожа и ще се отчета!
Атти,   bouquet

# 10
  • Мнения: 0
Лятото ползвам бомби ,а сега ми се носи зеленко Crazy.

От удумваните всеобщи любимци немога да понасям,Black Orchid, Womanity,Elixir des Merveilles(знам 4е ще бъде убита за това ама..),Будоар,Chloe Sick,CDG 2,8 88,просто ми се повдига само при мисълта за тях.
Ме4таех много за парфюмите Robert Piguet и ги исках на сляпо но след като ги пробвах(Bandit,Futur,Fracas)простооооо щях да умра Sick

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 15:49 от allexa27

# 11
  • Мнения: 1 306
Атти   bouquet , перфектна както винаги,
Много идейна темичка, от показаните по-горе аромати, единствено Елексир-а на Ерме, не познавам. Останалите са минали под една или друга форма през ръчичките ми...и са заминали  Mr. Green В момента наличен е единствено Уоманизатора, и то, защото съм болна, опреди да го получа, та досега. Разгледах го, премерих си пръстенчето, но обонянието ми все още го няма никакво, та съм на stand by, в момента, а като се замисля май и не съм и чак толкова любопитна да разбера де факто на какво мирише, предполагам поради факта, че беше меко казано пре-преекспониран. Изводът, който се налага от само себе си - "форумските" любимци, явно не са "моите" любимци. Но това, абсолютно, не означава, че ще спра да си правя експерименти Mr. Green
П.П. Карън ме подсети  Wink Орхидеята на Том Форд е единственото нещо, което съм носила и мога да нося пак, с удоволствие, но я имах преди да се заговори надълго и широко за нея, та не знам брои ли се Laughing

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 15:48 от ***Ди***

# 12
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Не пиша от достатъчно дълго в темата, за да знам форумните истерии по дадени парфюми, така че ще се ориентирам по картинките. Само два от парфюмите ме грабнаха - Chloe и Womanity. Другите от първия пост изобщо не са мои. Особено всякакви видове Ерме - Мусони, Градини - кошмар  Sick На щанда им в Галери Лафайет щях да се удуша, а оная девойка - пръска ли пръска  hahaha

Днес подуших новото Гучи - абсолютна гадост за мен, тип мутренски парфюм. Идея нямам защо ми навява такава асоциация, но е факт. Имаше щанд на Ейвън, промотираха Outspoken на Фърги - като за ейвънски парфюм става, но не е кой знае какво.

Откритието ми за днес е Ледения Инсоленс - много интересен парфюм при положение, че не харесвам Инсоленс, нито Герлен като цяло. Ще направя втори по-обстоен тест.

Имаше и временен щанд на Chanel с 5-6 парфюма да промотират новия мъжки Шанел. Любимия като минахме оттам заяви: Ауу какъв беден избор, за пръв път да минем покрай някакъв щанд и аз да имам половината неща  hahaha

# 13
  • Мнения: 30 966
Лятото ползвам бомби ,а сега ми се носи зеленко Crazy.
Зеления кристал на Шанел или нещо от нишовите Гутал, Л'Артизан, Диптик или други. Те са царе на сложното, дълбоко зелено.

# 14
  • Мнения: 17 546
Я кажи този:

http://www.fragrantica.com/perfume/Kristel-Saint-Martin/Parfum-D-Or-9333.html

На кой е подобен? Прилича ми на имитация на първия на Кендзо (шишето). Нотките са други. Няма отзиви. Стана ми интересен заради матираното шише. Не го бях и чувала, камо ли душила или виждала. Много ми е интересно на какво мирише?
Въобще не е Floral Woody Musk! Това е див бабешки шипър флорал! От тези, които не харесвам хич, но затова пък нямат отмирисване. Какофония от цветя, сред които незнайно защо са набутали и плодове, в стартирал процес на скапване. Не мога да го наподобя на нещо в момента, ще помисля дали има такъв, с който да си прилича.

Общи условия

Активация на акаунт