Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 74-та тема

  • 141 376
  • 739
  •   1
Отговори
# 345
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
След толкова много вкусни красотийки от мен една селска манджичка.



И кексчета със сладко от череши.

# 346
  • Мнения: 4 668
Aredhel - кажи нещо за тази селска манджичка ... нали е без месо ?
Имам в къщи един немесояден мъж и вече в чудо съм се видяла с него  Simple Smile

При нас ципура с лайм и мента на фурна , но за сега само е приготвена , след малко ще я пека -
 

Аз не обичам много риба , ама ще се примиря ...

# 347
  • Мнения: 320
Doro, може ли да споделиш как направи солените фунийки, какво е тестото прилича ми на бутер  newsm78 и разбира се плънката каква е?
Aredhel, и твойта селска манджичка изглежда много вкусно  Peace

Иначе ще се включа по-късно със сниммки  Wink

# 348
# 349
  • Мнения: 2 803
Doro, може ли да споделиш как направи солените фунийки, какво е тестото прилича ми на бутер  newsm78 и разбира се плънката каква е?

Да, разбира се. Използвам Бутер тесто Фамилия. Нарязвам го на лентички и ги завивам около предварително направени фунийки от капачки за кисело мляко. След което ги изпичам и когато изстинат тогава махам капачките от кисело мляко. Излизат около 20 на брой от един пакет Бутер тесто.
Плънката е по желание: 2 майонези на Краси, 1 крема сирене, кисели краставички, маслини, някакъв колбас-кренвирш, бекон, филе, шунка по избор, царевица, чер пипер.
Отгоре поръсвам със ситно нарязан магданоз.
alex_og97 , опитай ги, няма да съжаляваш!
Стават разкошни! Правя ги за гости и докато ги видят първо тях нападат.

bliznacite2004 много ти е апетитен кекса с арония и карамел ! Ще може ли рецептата?

# 350
  • Варна
  • Мнения: 202
Надето,Гуинет,Вив,Бени,Дитсан,Луча,Пурпле,Теменуга,Ивка,Доро,
Аред,Пипинка,Джема,Иланг  много вкусно и апетитно е при вас
Близнаците,сладко,шоколадово за половинката  сигурно си го заслужава и да те радва.
Вени страхотна си с голямо разнообразие на вкусни неща
За днес кюфтета,мешена салатка,гъби с ориз  ,кекс с нектарини и козуначени кифлички със стафиди на Кашарел.
Вкусна и приятна съботна вечер на всички.







 

 

Последна редакция: сб, 02 окт 2010, 17:45 от megansg

# 351
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 497
Мусака

рулца от тиквички с плънка от сирене,ядки и сушени доматки поръсени с пармеджано

....и разрез

# 352
  • Мнения: 1 092
Ох, че вкусотийки.. Аз напоследък нямам време.
Едни сладки само

# 353
  • София
  • Мнения: 15 457
   Много вкусотии видя тук! smile3501

     От мен само едни маслени бисквитки и пълнени чушки!

     

     

# 354
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Aredhel от какво е тази селска манджичка? Simple Smile

# 355
  • Мнения: 1 777
Тайна може ли рецептата за соса на чушките?Чушките ти изглеждат много апетитно. Hug

# 356
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
megansg, благодаря, питката ти е великолепна и всичко останало!

Aredhel - кажи нещо за тази селска манджичка ... нали е без месо?...
Pipinka, няма месце, ще ти напиша как я направих.

...Aredhel, и твойта селска манджичка изглежда много вкусно  Peace

alex_og97, благодаря ти!

Aredhel от какво е тази селска манджичка? Simple Smile

Само да кажа, че не мога да ви дам точните количества на продуктите, тъй като това зависи от "народа", който ще я хапва.

В тиган задуших настърган лук с малко вода и олио. След което прибавих настъргани домати и нарязани чушки - зелена и червена, моите бяха сурови, но става и с печени. Оставих доматения сос да се сгъсти. Нарязах сирене на малки плочки и ги подредих отстрани  като бордюр /само как го обясних/, на мястото, което остана в средата на тигана, чукнах 4 яйца /може и повече/, намалих котлона и оставих яйцата сами да се "забулят", може да им се помогне като се обливат със сосчето от доматите. Не сложих сол, от сиренцето манджичката се осоли, колкото трябваше.
Това е, бързо, лесно и най-важното вкусно.

# 357
  • Мнения: 52
От мен една Шарлота с ябълки,още топла   chef

# 358
  • София
  • Мнения: 15 457
Тайна може ли рецептата за соса на чушките?Чушките ти изглеждат много апетитно. Hug
Пети, аз варя чушките в тенджера, с много вода,затиснати с порцеланова чинийка. Като се сварят добре ги вадя, редя в тавичка и запичам за малко под горен реотан. Оставащата вода, в която са се варили сгъстих на котлона с една чаена лъжичка брашно, половин кофичка кисело мляко и едно яйце.Разбих ги в отделен съд и налях на тънка струйка във водата бъркайки, да клокне 3-4 минути.После заливам запечените чушки!

# 359
  • Мнения: 1 777
Тайна мерси!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт