За бързи въпроси и отговори,за тези които нещо ги вълнува, но не искат нова тема

  • 31 852
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 10 825
запис Embarassed

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 2 040
Здравейте !
Може ли сполучлива рецепта за бяла глазура за торта?

# 32
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
  bouquet  bouquet

# 33
  • Мнения: 9 092
Здравейте, чета ви постоянно и искам да питам нещо - някой ползвал ли е стабилизаторите на д-р Йоткер за туршия - кога се слагат и стават ли вкусни туршийте?


аз ползвам сладко киселия и съм доволна, вкусна ни е.
На опаковката си пише как се ползва.  Peace

# 34
  • Мнения: 91
Аз ще Ви помоля за изпитана рецепта за пиле Жулиен. Има вътре и шунка, гъби, кисели краставички, сметана и май някакво топено сирене, но ще се радвам на точна рецепта. Благодаря предварително

# 35
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
И аз да питам - трябва ми изпитана рецепта за пай, от онези, с решетката отгоре Joy.Голямо обяснение дадох, но ще се сетите за какво говоря.

# 36
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Аз имам един ябълков пай с решетка отгоре. Любим ни е, изпитана рецепта от една приятелка (имаше снек бар и го предлагаше като екстра към кафето). Пействам директно от файла ми с рецепти:
Ябълков пай
3 яйца се разбиват с 1 ч.ч. пудра захар до побеляване. Добавят се ½ ч.ч.масло, ½ ч.ч. олио, 1 ч.ч.кисело мляко с 1 ч.л.сода бикарбонат и брашно така че да стане меко тесто. Отделя се ¼ от тестото. В подмазана с масло тавичка се изсипва тестото, върху него смес от 1/3 кг.ябълки (около 7 броя) едро настъргани с 2 с.л. захар, 2 с.л.счукан сухар, стафиди, 1 ч.л.канела и настъргана лимонова кора. Отгоре: към останалата ¼ от тестото се добавя брашно и се оформят кръгли ленти, реди се на решетка. Изпеченото се ръси с пудра захар и се поставя в плик, за да омекне.
Не съм го пробвала с други плодове, сега се замислих дали няма да стане със сини сливи (без стафидите и канелата).

# 37
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Didranad, благодаря ти Hug.Непременно ще го пробвам този пай, много вкусно звучи  bouquet.Аз си мислех , че паят е с тънка основа от маслено тесто , плънка и решетка от тестото, ако някой има такава рецепта - и нея ще пробвам Wink.

# 38
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Всъщност, Аелис, напълно си права. Паят е с доста тънка основа в сравнение с моята рецепта (става си дебеличък при мен), иначе отгоре е същото. Но пък този сладиш става определено вкусен.
Заинтригува ме и мен, купих си миналата година форма точно за пай (плитка и накъдрена от страни) и правих един страхотен лимонов пай, точно тънък и с плънка и решетка, но не намирам рецептата.  Wink

# 39
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Мастерче, може ли рецептата за соления ти кекс, изглежда толкова сполучлива, че не можах да се въздържа да не попитам.

# 40
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Didranad , ако я намериш ще съм ти благодарна - много вкусно ми звучи този лимонов пай Wink.

# 41
  • София
  • Мнения: 10 825
Аелис, ето рецепта за ябълков пай. От форума съм я копирала, но не съм си записала на кого е. Ако някой си я познае да казва  Hug

2 чаени чаши брашно
5 л-ци захар
200 гр масло
3-4 л-ци вода
1 ванилия
Замесва се тестото и се оставя в хладилник за 30-40 минути
4 ябълки се обелват и настъргват. Задушават се със съвсем малко водичка, прибавя се 1/2 чаена чаша захар. Отделя се сока, който са пуснали ябълките, прибавят се 1-2 лъжици грис, орехи, канела, стафиди.
2/3 от тестото се разточва и се покрива дъното на тавичката и стените. Изсипва е плънката. Останалото тесто се разточва и се нарязва на лентички и се оформя решетка върху плънката. Пече се на 200 градуса до зачервяване.

Получава се съвсем класически пай с маслено тесто. Много е вкусен Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 2 126
Непокорна,при мен винаги се получава този ефект-надига се,след като изключа -спада.Въпреки това винаги се харесва и е вкусен.Стои по-мокър от обикновено,но това е заради съставките.Когато е със сода вместо бакпулвер,няма този ефект Peace
ама то моя спадна на десетата-петнайстата минута , не го бях изключила...не те разбрах, искаш да кажеш , че със сода е по-добре да го правя? newsm78...и колко трябва да сложа? Като съм почивка пак ще го правя , защото на вкус е стархотен...
Ами една чаена лъжичка сода в киселото мляко.А това,че със сода няма да ти хареса не мисля Wink

# 43
  • Мнения: 774
Аелис, ето рецепта за ябълков пай - изпитана многократно рецепта: http://vkusnoikrasivo.com/forums/viewtopic.php?p=214#p214

# 44
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Чарита , благодаря ти, копирам си я Hug.Само да те попитам - ще стане ли в откопчаваща се форма с диаметър 26 см.?Ако е за по- малка форма, ще увелича продуктите Wink.

yagodka , твоя пай съм го копирала , но бях забравила за него Embarassed.Ще пробвам и двата, и този на Didranad , вкъщи тези дни ще са на ябълкови сладкиши Joy.
 

Общи условия

Активация на акаунт