Подсъзнанието може всичко 30 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 79 385
  • 722
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 422
Черпя за Вяра



Да расте, да крепне, да е щастлива, да върви по своя път с доволство, да е обичана, да е реализирана, да е желана!

# 376
  • Мнения: 288
Смайли, много е трудно. Аз искам да не мисля повече, само се натоварвам. В моя случай аз бях добрата и позитивната, аз бях използвана и лъгана и мамена. Последното го разбрах случайно и късно. Две "приятелки", на които помагах безрезервно се наговориха и с доноси, с интриги стигнаха до моя мениджър. В резултат на натиска аз имах здравословен проблем и лека полека стигнах до напускане от изтощение. След това назначиха на моето място едната от двете псевдо-приятелки с три пъти по-голямо възнаграждение от моето! Разрових се, повече от година търся информация и говоря с колегите си и съм наясно с тяхната схема. С една дума - подлост! Не мога повече да го мисля, има лоши хора и вярвам, че лошите хора си привличат лоша енергия.
Аз така реших за моя случай, просто давам пример. Търси информация, за да решиш случая за себе си и вземи решение спрямо тях.

[/quote]
Както винаги в темата се дискутират неща, с които в момента си блъскам главата.  Hug И аз напоследък се чувствам използвана и предадена точно от хора, с които с години сме били близки или поне аз така съм си мислила..... Не разбирам.... Сега като се връщам назад във времето виждам, че винаги съм била отзивчива по техни проблеми, но никога те за моите -  когато ми се е налагало те са се оказвали заети точно в тоз момент  newsm78  Sad
[/quote]

# 377
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Рози и рози,  да е жива и здрава малката Вяра!

FEN,  Two Hearts newsm76 Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover babydust7
Дано всичко бъде наред и твоят познат да оздравее!

Слава, толкова са ти били "приятелки". И аз имам твоя проблем - давам повече, отколкото получавам. Май вече внимавам повече, на кого давам титлата "приятел", въпреки че пак стават грешки... но по-малко... Според мен само ти си ги възприемала като приятелки, а те теб - не. Поради някаква причина са ти завиждали и са искали да ти навредят. Възможно е да си ги обидила с нещо или просто да ги превъзхождаш по някакъв начин и да са поискали да си го компенсират. Ти се чувстваш предадена, защото си имала предположения и очаквания, че са ти приятелки. За тях е било някакво справедливо отмъщение към теб или просто са те прецакали, защото си била "твърде наивна/глупава", т.е. недостойна за тяхното внимание и уважение.... Познавам хора, които иначе са добре възпитани, организирани, работливи, но... считат, че наивността и доверчивостта са порок и се възползват да наказват притежателя на такива качества, "за да му дадат урок"... Не знам кое им дава основание да го правят, но съм го виждала и съм го чувала с ушите си... А има и просто умели лъжци, които могат да те убедят във всичко, включително в това, че са стойностни хора и верни приятели, но всъщност са си...  Sick  И аз търся обяснение как могат да се понасят сами себе си такива хора, но и аз им се връзвам и съм си патила доста от такива (явно още имам да уча как да ги разпознавам)...

В духа на темата, бих казала, че това ти е урок за да внимаваш повече на кого се доверяваш. В края на краищата, са можели и нещо по-лошо да ти причинят, след като си им била винаги на разположение... Може би трябва повече да наблюдаваш какво се случва около теб, може би трябва по-малко да споделяш или с по-малко хора...

# 378
  • Мнения: 2 280
Може и преди да го е поствал някой..Това е едно упражнение с визуализация и проекция в съзнанието ви.Уверявам ви ,че наистина действа.Такъв щит можете да си създадете срещу всички неприятности ..За всички, които имат нужда:

ЕНЕРГИЕН ЩИТ -
"Енергийният щит" е метафора за лична мощ, силна воля и твърда непоколебимост.Това е невидимо защитно покритие, което всеки индивид може сам да си създаде.Днес ще ви предложа, приятели, един от начините как сами можете да си създадете Енергиен щит.

Всъщност това е едно позитивно упражнение за релакс и медитация.
...
Уверявам ви, че наистина ще се почувствате по-добре...

Да започнем...

Настани се удобно на тихо и спокойно място. Поеми няколко пътидълбоко въздух и затвори очи. Отпусни мускулите на тялото си. Започни от пръстите на краката… отпусни краката… бедрата и таза…отпусни стомаха си…ръцете…врата и раменете,…отпусни главата си…отпусни цялото си тяло.
Вече се чувстваш много удобно…лек и въздушен като перце…

Сега,…представи си, че отиваш на някакво магическо място… може да е остров, прекрасен омаен остров. Нека се казва Островът на спокойствието, защото на него никой не е разстроен или нещастен. Много специални неща могат да се правят на този остров. Представи си как извършваш някои от тях: плуваш, печеш се на слънце, хапваш екзотични плодове и морски дарове, четеш любима книга, говориш си с приятел…

Потопи се в тишината и забавленията на този Остров на спокойствието.

Всичко в теб прелива от щастие, красота и хармония…

Представи си, че около целия остров има защитен енергиен щит. Можеш да го видиш посредством въображението си. Можеш да го почувстваш с тялото си.

Този енергиен щит ще пропуска само добрите неща… любов и хубави мисли, приятелски настроени хора. Нищо не може да премине през щита, освен ако ти не го поканиш. Енергийният щит е много мощен. Всякакви бури могат да вилнеят наоколо, но на Острова на спокойствието ти си напълно защитен… Представи си, че някой ти е казал нещо грубо, обидно, държал се е нелюбезно или се е разкрещял. Първата ти реакция е да се почувстваш наранен и разтроен,… но внезапно… да - ти си спомняш за енергийния си
щит. Той те обгръща и нелюбезните думи просто рикошират в него. Острите, обидни думи не могат да го пробият, крясъците въобще не те засягат. Оставаш спокоен и уверен. Винаги, когато си в ситуация, която може да те разтрои, може да вдигаш енергийния си щит и да си се представиш усмихнат и уверен. Представи си, че се държиш спокойно и уверено във всяка ситуация. Усещането е прекрасно. Когато си спокоен и уверен, винаги вземаш правилното решение. Сега виждаш колко красива, чиста и
бликаща от енергия е картината на съзнанието ти, колко дръзки и ярки са цветовете. Забележи, че можеш дори още повече да увеличиш яркостта им, както при телевизора.

Когато си готов, започни да мърдаш пръстите на ръцете и краката си. Бавно се протегни, отвори очи и помисли за своя "Енергиен щит"...

# 379
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Рози, да е много, много късметлийка малката Вяра! baloni
И благородно завиждам за Маунт Синай. Дай Боже всекиму!

Не пиша, защото тихичко си се боря с емоционалните травми, но не пропускам да ви чета.

# 380
  • Мнения: 385
Рози и рози, всичко най-добро на Вяра и винаги да я съпътстват Надежда-та и Любов-та Two Hearts
Слава, всяко зло за добро  Peace
ФЕН, имаш моята подкрепа  Hug

ЗАЩО ПОМАГАТ МОЛИТВИТЕ

# 381
  • Мнения: 288
Abies много си права, не съм го мислила от тази страна, моя грешка. Сега като се замисля, те наистина ми завиждаха. Имам прекрасно семейство и родители, образование, имах хубава работа, държах се мило и възпитано с всички и помагах с каквото мога. Те имаха неудачи и компенсират непрекъснато. Няма да споделям личните им проблеми, но повярвай големи си бяха (вече не знам, не общувам с тях). Не са ми били приятелки, аз съм се самозалъгвала.
Минало заминало, обица на ухото.
Просто не трябва да се раздавам толкова.
Благодаря за вниманието.

# 382
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Слава, радвам се, че съм ти помогнала да намериш обяснение за ситуацията. Надявам се това да ти помогне и да им простиш и да не се терзаеш повече с мисли за тези особи.

Странно нещо е човешката завист. На мен ми се е случвало непозната жена да ми завижда - пътувах с влак, детето започна да си говори на италиански и тя започна да ме разпитва. По природа съм откровен човек, разказах й набързо за първия ми тежък брак, за развода и за втория ми брак с италианец. Говорихме колко е красива Италия, но че нямам работа и че тук трудно се намира.  А тя цъкаше с език и разправяше "Добре си ти, добре си! Мързелуваш, а? Мързелуваш... уредила си се, живееш като принцеска...." Първо се опитах да споря с нея, че съм деен човек с образование и амбиции, а ситуацията да прося стотинки за всяко нещо и съпругът ми да ме третира като домашна прислужница е доста унизително, но после се отказах... Тя продължи да превъзнася живота в Италия,  да разказва как се е наяла като е била поканена веднъж на шведска маса и прочие глупости, дето не заслужаваха вниманието ми... Изтърпях я и дори си казах, защо пък не, нека ми завижда, като е толкова елементарна... В края на краищата, и моят живот си има своите хубави страни, не са само лошите, нали?!

Остави и твоите "приятелки" да злорадстват от "подвига", който са извършили за твоя сметка и си посвети времето на градивни неща, които да подобрят още повече живота ти за в бъдеще. Не ги съди, не им се ядосвай, изобщо не си губи времето да ги мислиш... не си струва.... И аз съм имала такива, и все още има хора около мен (в България, не в Италия), които лицемерно ми се преструват на "приятели"... съгласявам се с тях и продължавам по пътя си, дори не намирам за необходимо да оспорвам позирането им... Радвай се на живота си и на всичко, за което са ти завидели. И си го направи още по-хубав, дори с риск още повече да ти завиждат и да злобеят... Сигурна съм, че ще си намериш по-хубава и по-платена работа от тази, която си изгубила. Сигурна съм, че е по-добре за теб, че тези хора не са вече част от твоя живот. Вероятно са освободили място за по-стойностни хора. Както казваш ти, остави ги в миналото и давай смело напред, животът крие още по-хубави и интересни неща за теб, позволи им да дойдат и им се наслаждавай пълноценно.

Сетих се и още нещо. Казват, че е хубаво да общуваш с хора, които са на твоето ниво или над него, така и ти ще се издигнеш до тяхното. Ако общуваш с хора, които са под теб, те дърпат надолу. В твоя случай точно това се е случило, така че по възможност се стреми да търсиш позитивни хора, с които взаимно да си помагате да вървите напред, а не такива, дето не могат да се справят със собствените си проблеми и ги разрешават за твоя сметка...

Последна редакция: ср, 06 окт 2010, 23:58 от Abies

# 383
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Както винаги в темата се дискутират неща, с които в момента си блъскам главата.  Hug И аз напоследък се чувствам използвана и предадена точно от хора, с които с години сме били близки или поне аз така съм си мислила..... Не разбирам.... Сега като се връщам назад във времето виждам, че винаги съм била отзивчива по техни проблеми, но никога те за моите -  когато ми се е налагало те са се оказвали заети точно в тоз момент  newsm78  Sad
И аз да се прибавя към коментара на Abies  Grinning По темата с т.н. предателство... Стигнала съм до извода, че когато съм се разочаровала от хора, приятели или не, причината е била, че аз не съм преценила правилно тези хора и съм имала очаквания от тях, които са били неуместни. Тези хора са си такива, каквито винаги са си били - само че аз не съм ги "познала" какви са. Умението да разпознаваш кой какъв е или се натрупва с годините, или, ако можеш да се доверяваш на интуицията си, обикновено е първото нещо, което си помисляш при първата среща с въпросния човек.

Много отдавна не се разочаровам от никого, защото свикнах да не очаквам хората да действат и мислят според моите мерки за почтеност, честност, доброта и отзивчивост. Обичам да казвам "Всеки прави, каквото може - никога повече". Т.е. всеки постъпва според принципите си, които смята за важни в дадения момент от живота си. В неговите очи той е добър човек и постъпва според своите интереси - т.е. всеки е добър, колкото може. Някои могат повече, други - по-малко. Те самите не са виновни, че не могат да надскочат себе си. Затова е хубаво да им простим - няма смисъл да тровим себе си заради това, което те представляват. В техните очи, според техните разбирания, вероятно са постигнали голяма победа, като са изместили някого и са получили по-добра позиция. Не ми се вярва да са го направили, само за да ти навредят - по-скоро водещият мотив е бил кариерното издигане на всяка цена.

Но от друга страна, ако аз не съм разпознала, че лицето Х има различна ценностна система от моята и съм го сметнала за приятел - значи трябва АЗ да си коригирам критериите, а не да пилея енергия в чувства като разочарование, огорчение, обида и т.н. - те нито са продуктивни, нито ме водят напред. Ако се отдам на тези чувства, вместо да си извадя изводи и да вървя напред - значи ще продължа да постъпвам както преди и пак няма да се науча да разпознавам кой колко може. Пък и да не забравяме, че в живота ни влизат хора, които ние привличаме по някакъв начин. Значи, е добре да променим нещо в нашия начин на мислене и в емоциите си, за да привличаме хора, които да са истински приятели или с близки до нашите ценности. Така погледнато, всичко е в нашите ръце - ние можем да избираме как да привличаме подходящите хора в живота си.  Peace

# 384
  • Мнения: 3 069
Запис.

# 385
  • Мнения: 1 652
По темата на Слава за предателите. Абсолютно съм съгласна с Abies  да наивността и доверчивостта и това как се използват от останалите. Аз получих много добър и голям урок в тази посока. И тогава си зададох въпроса ? Нали всички си имаме кармична пътека и сключваме споразумения за прераждането си преди самото прераждане. Що за споразумения сключват гадните, подлите? Наскоро моя приятелка ми сподели, че е чела, че тези хора приемат да направят жертва, заради урока на някой друг и в следващото си въплащение са в ролята на завистници на някого, непрекъснато му правят злини, достигат и до крайности. Понякога, когато тази жертва е много голяма, те може да се издигнат няколко стъпала повече, наведнъж след такова прераждане.
Още нещо от личен опит- ако около тебе се навъртат завистници и то доста- урокът е за тебе. Около мен се навъртаха неблагодарници- години наред- десетки. Колкото повече добро им правих, толкова по-лошо виждах!И  в един момент тази година януари  и феврури месец – наведнъж три такива случая  , огромни разочарования, белезнени, едното от които засягаше и детето ми. И то все от хора, на които много съм се възхищавала, хвалила, раздавала.  Еми усетих се- най-сетне. Оказа се, че и да помагаш безрезервно, не е безвредно и съвсем праведно, да вярваш безрезервно - също.Особено  да помагаш много и за големи неща. От малка се раздавам- обичам, харесва ми- оказва се, че греша и вредя, и то не само на себе си явно. Хората за които съм го правила от гимназията досега се озлобиха срещу мен. Аз просто  не мога да трая някой да има нужда от нещо , аз да мога да му помогна, и да не го направя.НО! - „Помага се с комаче, не с погача” И още нещо- т.е. още един урок- когато някой ми хареса- започвам да му се възхищавам и да го хваля и прехвалвам- и той вземе,че ми скрои някой  мръсен номер, или нещо друго с което ми нанася голям удар. Тук трудно мога да разбера, защо така става- единственото за което се сащам „... и да нямаш друг кумир, освен мене!” . Вече не го правя от началото на годината, защото тия  трите случая пакет- като всеки от тях си беше самостоятелен,независим и автономен, но на мен Божествения режисьор ми ги комплектова, та белким се усетя .
 Е това е- хубав ден от мен!  bouquet Heart Eyes Grinning Благодаря ви на всички!Много сте и това ме топли и радва още повече!Обичам ви!В душата си откликвам на всеки зов и се радвам с всека споделена „Роза”. Не пиша, защото понякога нямам време, понякога просто не ми се пише, но винаги откликвам, честитя ви рожденните дни... абе искам да кажа - тук съм!
Едно гуш Hug от мен с поздрав за днес- освен ,че е новолуние , подарявам ви една  усмивка!

# 386
  • Мнения: 105
По темата за предателството-най-боли,когато е от близки и родни хора,от чуждите  някак човек е очаквал малко или много такива изпълнения.И именно както darena е писала-това са нашите уроци.Но не мисля,че някой ,който се е самопожертвал се е изкачил по-нагоре.Всъщност всеки сам прави своя избор,а след това и търпи последствията от него.Трудно е,да приемем,че помагайки,вредим повече.Но е така.Това е мечешка услуга както му казваха в училище при подсказване.Няма как да помогнем на всички и за всичко,но и помагайки,трябва да сме на ясно,че така поемаме част от неговата карма,от неговите уроци.Ами всеки си има такива,когато са чужди обаче,боли.Ето защо давайки и раздавайки се трябва да сме на ясно ,че това рефлектира и на нас самите.Никой не обича да бъде длъжен някому,ето от там идва и завистта,породена отново от страха.А както е известно,страха е липса на обич.Давайте любов,но не очаквайте нищо в замаяна,и дори на предателствата гледайте с любов и на предателите също.Те имат нужда  точно от любов,за да се преборят със собствените си страхове.Ако успеят,добре,ако ли не-не съжалявайте и не се обиждайте.То е същото както  едно дете му казваш не пипай контакта,а то точно там отива да пипа.Или чупи любимата ви ваза.Нямаме право да се сърдим и обиждаме на едно дете нали?Ами гледайте на другите като на малки деца,тогава е по-лесно да ги обикнете и да им простите,независимо от  белите,които правят. Wink

# 387
  • Мнения: 1 346
Добро утро слънчеви момичета! Страхотни сте! До сега не видях някой да е изпаднал в нужда от духовна подкрепа и да не е получил отклик от пишещите тук.

Raliko напълно съм съгласна с теб, вече не се наострям срещу някой, който ме нарани и вярвайте ми да му простиш, да се опиташ да го разбереш е много по-лесно, пък и след това ми е едно леееееко.

Дарена ей тия рошавите, чисти усмивки мнооооги ги обичам! Благодаря за чудесния поздрав!

Чувстайте се щастливи мили момичета, нека излъчваме щастие и  светлина, която да претопява всичко негативно тръгнало към нас още отдалеч, и която да прави денят ни невероятен, пълен с чудеса и неповторим!

Прегръщам ви всички  bouquet

Последна редакция: чт, 07 окт 2010, 08:48 от !Diva!

# 388
  • Мнения: 77
добро утро и от мен мили феи!!! Hugвсеки ден ви чета с голяма радост и не можете да си представите деня ми след това колко е хубав и спокоен!!!
снощи си направих "енергийния щит"тъй като и покрай мен много завистници,много злобни хора....но мисля че вече си научих урока и ще се старая да не привличам повече такива хора към себе си.и  се радвам защото в изминалите месеци тези злобни и недобронамерени хора сякаш се "изчистиха" от мен и вече не са част от обкръжението ми!!!
от днес е новолуние нали?значи отново ще се занимая с моите желания!
Хубав и прекрасен ден на всички в тази тема!!! newsm51 newsm51 newsm51

# 389
  • Мнения: 105
!Diva! Hug Прошката е чудо,което отваря сърцето за чистата и неподправена любов  Heart Eyes

soledad8686a Най-добрата защита е липсата на всякаква защита,приемайте с любов всяко предизвикателство на съдбата.Приемайте и обичайте! newsm51

Общи условия

Активация на акаунт