Подсъзнанието може всичко 30 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 79 431
  • 722
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 72
Момичета, Моля за вашата енергийна помощ. Преживявам труден период в живота си и незная до кога ще издържа.А трябва да издържа, трябва да съм силна, но не мога. Опитвам, старая се, но не се получава. Става все по-зле.
Моля помогнете ми.

# 301
  • Мнения: 72
tanya24 имаш моята енергийна подкрепа.Пожелавам ти бързо да свърши този труден период. Напълно те разбирам защото самата аз преминавам през такъв период. От година търся работа, като напоследък даже нямам претенции каква ще е, но без резултат. Много пъти стигам до пълно отчаяние, но после се замислям и разбирам,че сама съм си виновна. Винаги съм мечтала да спечеля зелена карта и да напусна страната и когато това стана се отказах. Случиха се неща,които ме уплашиха и не посмях да рискувам, зная, че това е наказанието за това,че се отказах от мечтата си.  EmbarassedНо акакто и да е искам да попитам за енергийното прочистване,днес е събота преди новолуние и въпросътм ми е солта,която се слага морска ли трябва да бъде или готварска? newsm78

# 302
  • Мнения: 2 196
РОЗИ,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!
Бианка,едно упражнение с ТЕС може да ти помогне.Ето едно видео,дори и да не си чела нещо по въпроса просто направи упражнението както е показано като смениш" главоболие" с думата която най-точно описва проблема ти.Опитай, на мен вчера ми помогна,мисля,че ще помогне и на теб ТЕС видео  Peace
Сърдечни благодарности ! Hug

tanya24, изпращам ти положителна енергия!

Abies, успех с новата работа!  bouquet
Щом я искаш, вярвам, че ще е твоя. Heart Eyes

# 303
  • Мнения: 1 422
Момичета, това е представяне на филма, за който ви писах. Аз определено ще го гледам.

# 304
  • Мнения: 1 422
Как да научим децата си да мислят позитивно?

"Мисли бяло и ще те стига бяло, мисли черно и ще те стига черно."

Векове след раждането на тази народна мъдрост квантовата физика успява да докаже, че мислите ни се материализират, че мисълта, словото и материята са трите агрегатни състояние на енергията. На каквато честота мислим - на същата честота ще ни се случва мисленето. Как точно да научим децата си на това? Не е толкова сложно.

1. Ключът за трайното усвояване на каквото и да било в детството е забавлението. Запомня се по-лесно всичко, което е под формата на игра.

2. Вместо да казваш на детето си какво да не прави, казвай му какво да прави. Избягвай формулировките "не пипай", "не казвай", "не прави". Нека изреченията ти са положителни. Подсъзнанието ни има свойството да не чува не-то и се фиксира върху самото действие, независимо дали е забранявано или поощрявано.

3. Споделяй успехите си с детето. Показвай му колко е хубаво да се чувстваш доволен. Не послушанието, а подражанието е по-доброто средство за формиране на индивидуалността му. Ако мислиш позитивно и му показваш чудесния резултат от това, почти не е нужно да правиш друго.

4. Подскажи на детето си да си повтаря многократно серия от самоутвърждения: аз съм умен, добър, хубав и т.н. (не "аз не съм глупав") - подсъзнанието пак няма да чуе не-то и ще остане само думата глупав. Не е нужно детето да е убедено в твърденията. Количествените натрупвания водят до качествени изменения. Само няма да усети как е дошъл моментът, в който то вярва в тези утвърждения.

5. Подсещай детето си по-често да мечтае. Мечтите са витамините за нашия мозък. Нека си представя с най-малките детайли реализираната мечта. Все едно тя вече е факт. Нека усети с всичките си сетива (очи, уши, нос, уста, кожа) сбъднатата фантазия и да изрази изпитаната от това емоция. Последната е най-добрият мотив за действия, водещи до постигането й.

6. Дай шанс на детето си да твори. Каквото и да е - нека създава свой продукт. Това формира усещане за значимост и вяра в собствените умения и резултатност.

7.. Участието и положените усилия са също толкова важни, колкото и постигнатите резултати, а понякога - дори повече. Поощрявай детската активност. Дори най-дребната.

8. Назовавай положителните му качества - децата не се раждат с готова самооценка. Мислят се за такива, каквито има кажем, че са. Изтъквай всички положителни прояви, дори ги повтаряй, нищо че някои са в миналото. Доброто самочувствие е най-сигурното средство за изкореняване на негативните мисли. Човекът с висока самооценка е добронамерен към другите и възприема и тях като такива. Този - с лоша самооценка - е враждебен към света и чувства и света такъв. Самоувереният човек по-често поема инициатива, рискува, действа, а това са главните фактори на успеха. А грешното действие е винаги било по-добро от греховното действие. Който повече опитва, повече и успява.

9. Не очаквай детето ти да е непрекъснато щастливо. Това не е равностойно на позитивно мислене. Добрият родител не предпазва от падане, а пръв превързва рани. Трудностите и болките са хапчето за неговото порастване, а позитивното мислене позволява скъсяване на моментите на болка и мъдрото им използване като поука. Чърчил е казал: "Песимистът вижда трудността при всяка възможност, докато оптимистът вижда възможността във всяка трудност!" Научи детето си да вижда ползата и от неприятните случки.

10. Остави детето си само да намира решения. Това вдъхва увереността - рецепта за удовлетворително живеене. Научи го, че няма проблеми, а има само решения на проблемите. При това решения, които в повечето случаи зависят от него. Хвали умението му да се справя само. Колкото повече хвалим едно умение, толкова повече то се развива.

11. Не драматизирай прекалено много болестите му. Поведение, което получава като награда повишено внимание, се повтаря. Тогава болестта може да стане средство за несъзнателна или дори съзнателна манипулация, която позитивното мислене изключва.

12. Стимулирай детската гъвкавост. Нека детето ти знае, че в различни ситуации печелившите реакции са различни. Понякога дори да отстъпиш, може да бъде печалба.

13. Насърчавай го да създава приятелства. В този свят трудно се оцелява без близки, без подкрепата на съмишлениците. Колкото по-добре са уменията му да общува, толкова по-успешен ще е животът. Човекът е устроен така, че всичките му потребности зависят от другите. Нека знае как да контактува с тях.

14. Научи го да уважава и приема тялото си. Все пак то е седалище на нашите чувства, емоции и сексуалност. Не бива да ги пренебрегваме, защото те са наш съюзник в търсенето на щастието.

15. Обичай детето си! Вярвай в него! По-големи уроци по позитивизъм от любовта и вярата няма. Обичаният човек вярва в качествата си, в щастливото си бъдеще.

Има само две абсолютно трайни неща, които можем да завещаем на децата си, според Ходинг. Едното са корени, а другото - криле.

Всяка секунда, през която живеем, е нова и неповторима за вселената, миг, който няма да се върне... А на какво учим децата си? Учим ги, че две и две прави четири и че Париж е столицата на Франция. А кога ще започнем да ги учим и на това, какво представляват те самите?

Трябва да кажем на всеки от тях: Знаеш ли какво си ти? Ти си истинско чудо. Ти си неповторим. През всичките изминали години не е имало дете като теб. С твоите крака, ръце, сръчни пръсти, с начина, по който се движиш.

Ти можеш да станеш Шекспир, Микеланджело, Бетховен. Имаш сили за всичко. Да, да, ти си истинско чудо! И когато пораснеш, ще можеш ли да нараниш някого, който също като теб е истинско чудо?

Ти трябва да работиш — ние всички трябва да работим, за да направим света достоен за децата му.

# 305
  • Мнения: 287
Между другото, интервюиращият не ми беше видял СВ-то, т.е. не знае колко много бих му паснала на бизнеса... само се питам дали да насиля нещата, като се изсипя другата седмица да му го занеса (попита дали случайно не нося...  Embarassed, не бях подготвена, а и по телефона не казаха, че трябва).... или да оставя всичко в божиите ръце и преценката на човека....   Thinking


Голяма грешка.Това си е неписано правило.На интервю винаги се носи разпечатано копие на СВ-то,сащо така и портфолио ако го изисква професията ти.Няма значение ,че преди това си ги изпратил в електронен вариант.Обикновено този които получават СВ-тата и интервюиращия не е един и същ човек.Поне не и във фирмите които си заслужават.Аз не те съветвам да ходиш на място.Съветвам те да се обадиш по телефона, като търсиш точно този който те е интервюирал.Казваш му коя си, питаш го дали се е запознал със СВ-то ти,тъй като не си го носила на интервято, понеже не си знаела че е необходимо и го питаш дали можеш да му го занесеш или да му го изпратиш лично на него на емайл.Така показваш интерес без да прекрачваш някакви невидими граници на някакъв да кажем професионален етикет.Успех!

# 306
  • BG
  • Мнения: 390
Момичета, искам да ви се похваля - сбъдна се едно от желанията ми от картата на желанията, бях си го писала и на листчетата, които горихме. Към всички, които са в дупка - Вярвайте, работете целенасочено и честно за осъществяване на идеите си и сбъдването им ще дойде.
Много успехи на всички newsm76 и сбъдване на желанията.

# 307
  • Мнения: 258
Zari a става и с готварска и с морска. В рецептата на баба ми (за която питаш)
аз използвам готварска, по-равномерно ми се смесва със захарта, но в други рецепти използвам и морска сол Grinning
Ето една медитация, която много ми допадна... медитацията е много лично изживяване и всеки я приема различно, но аз съм очарована от тази и искам да я споделя с вас Hug Хаторите и Том Кениън са познати в темата Wink

http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=1113

# 308
  • Мнения: 776
Момичета, Моля за вашата енергийна помощ. Преживявам труден период в живота си и незная до кога ще издържа.А трябва да издържа, трябва да съм силна, но не мога. Опитвам, старая се, но не се получава. Става все по-зле.
Моля помогнете ми.

tanya24 , изпращам ти своята енергийна подкрепа  bouquet и ти пожелавам да бъдеш много силна, за да излезеш от дупката възможно най-скоро. Аз също не съм в добър период, но тази тема много ми помага да си пренастройвам съзнанието на положителни честоти. Винаги, като ти е тежко (както ме посъветва една мама, тя си знае коя е Grinning), избери произволен линк от първа страница, и ти гарантирам, че ще се почувстваш малко по-добре Hug

zari_a, какъв е този ритуал с прочистването и солта? Embarassed Аз съм си смесила захар и сол против отрицателна енергия на работното място!

# 309
  • Мнения: 72
kiora за първи път ще прочиствам енергийно жилището си и реших да използвам рецептата на бабата на mimina (има я на първа страница в практически техники) Ето ти линка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=345666.msg9344109#msg9344109. mimina благодаря ти за отговора и те моля да ми напишеш утре като събера солта и я изхвърля трябва ли да прикадя с тамян?

# 310
  • Мнения: 776
Благодаря ти, връщам се да чета!  bouquet Hug

# 311
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
nikolexa, благодаря за съвета и за забележката. Права си, но аз от години не съм търсила работа, ако трябва да сме откровени, откакто реших да се посветя на собствен бизнес, бях убедена, че никога повече няма да си търся работа и изобщо бях изключила как трябва да се подготвя за интервю. А и първоначално не ги приех насериозно, жената, която ми се обади беше доста арогантна и го приех по-скоро като някоя менте фирма (тя дори ме излъга за името на фирмата и за предмета на дейност, както и отказа да ми даде каквато и да е информация за каква длъжност става въпрос). Чак на място се убедих, че са истински, но явно кофти човек извършва обажданията.... (всъщност интервюиращият спомена, че секретарката, която ще назначат, ще дублира съществуващата и след два изпитателни договора за по 3 месеца ще решават дали да я задържат, та може това да е била въпросната особа, която явно не държи да бъде дублирана...)

tanya24,  Two Hearts Flowers Sunflower babydust7

# 312
  • София
  • Мнения: 72
Момичета, БЛАГОДАРЯ ВИ за подкрепата.Искам да ви споделя. Помолих за помощ и я получих. Все още има добри хора на този свят.Момента ми е много труден. Помолих за помощ в друг форум и две добри момичета се отзоваха. Разплаках се от Благодарност.Желая им много здраве и щастие от сърце.
Другото което искам да ви споделя, то е ново за мен, за вас сигурно отдавна е ясно. Тази вечер гледах Излекувай живота си на Луйз Хей и открих че там също се набляга на думите "Обичам те, Прощавам, Благодаря" Явно това е ключът кам просветлението и по-добрият живот.Така ли е? Правилно ли мисля и правилна посока ли вървя.
Моля ви момичета, помогнете ми и ме насочете къде да намеря своя душевен мир.
 наистина преживявам много труден момент в живота си и струва ми се от ден на ден потъвам все повече и повече.
Трябва да изплувам. Трябва да успея. Трябва да се справя.
От сърце ви казвам Благодаря че ви има. Обичам ви. newsm51

# 313
  • Мнения: 572
Гледахте ли предаването на Венета Райкова "Горещо" тази вечер? Беше поканила един ходжа и говориха за магиите. Потресена съм  ooooh! колко много хора се занимават с това да вредят на други хора.

# 314
  • Мнения: 72
Ира, много се радвам за теб  Peace Дано повече от нас се похвалят с такъв успех.
Гледахте ли предаването на Венета Райкова "Горещо" тази вечер? Беше поканила един ходжа и говориха за магиите. Потресена съм  ooooh! колко много хора се занимават с това да вредят на други хора.
Гледах предаването и съм изумена. От една страна, че изобщо има хора, които се занимават с това и от друга страна, че това изобщо не трябва да се показва по телевизията. Едвали не гледахме урок по правене на магии. А да не говорим колко книги по приложна, вуду и какви ли не още магии има в книжарниците. Ужас

Общи условия

Активация на акаунт