Професионални серии за коса - 12

  • 49 788
  • 741
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 675
При амонячните бои е хубаво косата да не е чиста, но при Inoa e обратното - нанася се върху чиста коса.
Мисля да я оставя да изсъхне и чак когато е суха или почти суха ще я издухам със сешоара.

Боята ми пристигна  Grinning
Ето сега вече и аз си поръчах продукти от златна рибка и мога да кажа от личен опит, че продуктите си ги получих след 2 дена и бяха коректни. Изпратили са ми и подарък ....четка за коса на Loreal  Simple Smile Не очаквах подобно нещо и жестът им ми се вижда много мил.  Simple Smile
Единственото нещо, което не ми хареса е че 100 пъти ми се обадиха по телефона...първо потвърждение на поръчката, после да ме информират, че на следващия ден съм щяла да си получа продуктите, после ми се обаждаха, че не могли да намерят адреса и трябваше да обяснявам, а аз не съм свикнала на подобно нещо и в Австрия, когато поръчвам, никога не са ме безпокоили по телефона, а само са ми пращали е-mail с потвърждение на поръчката.

Като се боядисам, ще пиша и ще ви разкажа за това какво съм сътворила  Simple Smile

# 226
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
четката е кампания на Лореал - и по други сайтове при поръчка на над 2 продукта дават, но аз не съм се възпозвала- там беше плоска - овална четка, на стойност 10 паунда

да са ти честити  Peace

ще смесваш ли 2 цвята?

може да ползваш сешоара с ниска степен на топло?

не знам защо са ти звънли толкова? може би за да видят дали си реален човек, макар че сега с сещам, като съм пазарувала от бг сайтове - наистина звънят всеки път? newsm78 newsm78

# 227
  • Мнения: 3 675
Да ще смеся два цвята 9 и 9.13

Четкана за коса не ми харесва....изглежда малко като евтина четка за коса.......за подарък (както беше в моя случай) става, но ако някой е решил да си я купува, то не си заслужава парите.
Аз щях да съм много по-доволна от едно тестерче на Lakme, вместо тази четка. Сега нито четката ще използвам, нито ще знам какви са продуктите на Lakme.

# 228
  • Мнения: 171
Мисля да започна с ампулката вита цимент, след това шампоан bain de force + ампули forsintence 3 седмици и след това да продължа с шампоан+маска ciment anti usure.
А без отмиване ще си купя substance constructive и термичния цимент.
Моля Мадмоазел, ако чете да каже добре ли съм го измислила.  hahaha Като най-опитна с тази серия.  Blush
В момента косата ми изобщо не е изгоряла, но аз я третирам едва от 2 седмици.  Tired
Дано след месец полижението да не е съвсем трагично, но просто не мога без сешоар и преса, а и боя.  Blush

Съвсем добре си го измислила Simple Smile Между ампулките Форсинтенз, понеже се слагат веднъж в седмицата, можеш да си ползваш шампоан и маска. Преди Вита цимента измиваш с Bain de force задължително. Знаеш си ги тези неща сигурно, ама аз пак да си кажа  Mr. Green 
Само за термичния цимент не мога да дам мнение, не съм го ползвала. Не знам дали няма той да ти бъде достатъчен като продукт без отмиване newsm78 Но пък Субстанс конструктив е страхотен, влюбена съм в него и мисля, че при положение, че си се насочила така или иначе към тази серия определено си струва да го пробваш.

Наистина продуктите по принцип са за силно изтощена коса и има вероятност да ти дойдат силни, щом твоята не е точно такава, но все пак при всеки е различно. Има момичета с изтощени коси, които не дават особено възторжени отзиви, както и обратното. Дано да останеш доволна  Hug

# 229
  • Мнения: 636
B & C, дано да стане хубав цвета. Да кажеш после  Grinning

По чуждите сайтове плащаме предварително и няма за какво да ни звънят, след като първо са ни взели парите, а и пращат по пощата обикновено.

  Аз поръчвам и доста парфюми и дрешки за децата от бг-сайтове, но плащам в брой и поръчвам за два адреса в София и Пловдив, и за София понякога се разправяме, защото адресът е такъв, който не фигурира при куриерите и не могат лесно да ме намерят. А и може би има доста некоректни хора, знам ли.

Ползвах я маската Орзен  Sick, после ще пиша за нея, не че е професионална, но след толкова изчетено за нея бях длъжна  Wink

# 230
  • Мнения: 6 618


Ползвах я маската Орзен  Sick, после ще пиша за нея, не че е професионална, но след толкова изчетено за нея бях длъжна  Wink
И аз не успях да устоя и въпреки големите запаси си взех бирената и ми хареса .Обаче нали не е професионална   ooooh!и я ползвам само след тривитаминолената маска като балсам преди шампоана.

# 231
  • Мнения: 6
Благодаря Мадмоазел (дано го пиша правилно).
Аз доста се чудих дали да мина на цимента като ми свършат наличните запаси, а и имам още месец за мислене.  Grinning
Моят проблем е, че много искам да си пусна дълга коса. В момента най-долният пласт е до закопчалката на сутиена, т.е не е къса, но не е и дълга, а аз искам да е поне точно под гърдите ( ако успея да я пусна дотам ще е невероятно).
Но някак си мисля, че ще ми е много трудно, защото не мога да се откажа от пресата и сешоара, а и си я бодисвам черна.  Cry
Мислех си дали цимента няма да помогне поне ако не е толкова дълга да изглежда здрава, защото не знам на какво ще прилича след месец два с такова третиране, засега е в отлично състояние, но я третирам отскоро.  Thinking
Искам И да я предпазя от цъфтеж (така по-рядко ще я подстригвам) И да я запазя здрава.
Не ми казвайте, че няма как да стане с преса и сешоар, знам го.  ooooh!
Но все се надявам, че след толкова положителни озтиви за Керастаз, а и от моя личен опит с друга тяхна серия, ще си запазя косичката здрава, и с хубава прическа и форма.  Rolling Eyes

# 232
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Само за термичния цимент не мога да дам мнение, не съм го ползвала. Не знам дали няма той да ти бъде достатъчен като продукт без отмиване newsm78 Но пък Субстанс конструктив е страхотен, влюбена съм в него и мисля, че при положение, че си се насочила така или иначе към тази серия определено си струва да го пробваш.

може да ги редува – да не ги ползва едновременно Peace

Здравейте мили момичета. Сигурно ви е писнало от досаднички като мен, но наистина имам нужда от съвет и препоръки. Косата ми е гъста, дебела и своенравна.  Боядисана е руса, но не я суша и минавам с преса. НО цъфти. В понеделник отрязах 4 см. и пак цъфна Shocked От година и половина съм в УК и от както съм тук, тя е зле. Суха, без блясък и цъфтяща. Имам чувството че дори и под душа, пак е суха Rolling Eyes Използвах почти всичко в Буутс, което продават, но нищо не оправя положението. Моля ви кажете, от къде и какво да си купя. Искам да имам отново лъскава и жива коса, която да не щръква навсякъде   bouquet

Забравих да кажа, че не откривам Керастаз тук, както и много други неща в същност и че се опитах три пъти да се посъветвам с фризьор, но въпреки добрия ми английски, диалекта  тук е толкова силен, че не разбрах половината неща Embarassed

Привет отново,
в първия си отговор  вече споменах за доброто хидратиране и няма да се повтарям.

В добавка бих посочила да завършваш с кристали или лично бих препоръчала Silk Infusion на CHI – аз лично много го харесвам - слагаш капки в дланите и масажираш нежно краищата.

И също да ползваш термо-защитни продукти  – ако я сушиш със сешоар или полваш преса

Относно кои продукти – бих отбелязала 3 неща:

•   всеки извървява своя път да намери продуктите, които неговата коса обича, а те във времето може да са различни – според състоянието й – с какво е третирана, къде живееш – климат, вода….и така един продукт за суха коса – за сухата коса на един да е супер, а за друг недостатъчен или неподходящ  Peace
•   в nutritive линията на Керастаз има линии и за суха, дебела и непокорна коса – казват, че има недоволни (не знам точно от какво)– но пък може да е точно за твоята коса newsm78 ; няма как да не хвълиш еднипари и да не минешпрез пробата и грешката; ако можеш - пробвай с тестери; в nutritive линията  има и други серии, в едната дори маските бяха две - за фина и плътна коса  Peace ; номоят опит не предполага да подсказвам  Peace дано момичетата е включат Peace
•   нямам опит с коса като твоята – все още обследвам вкусовете на моята

# 233
  • Мнения: 6
А, и да се оплача че ще трябва няколко седмици да карам с непрофесионална маска, защото както знате (или може би не) не си изкарвам парите сама, така че докато спестя...така свикнах с професионалните маски.  Sad
Не мога дори на Лореал профешънъл да си взема.  ooooh!
Жалко, че не се предлагат по-малки опаковки, като напр от 50 или 100мл.

# 234
  • Мнения: 3 675
Люлякова, очаквам с нетърпение да разбера мнението ти за Орзен  Laughing
А за София май много адреси не фигурират при куриерите  ooooh! Аз че уж съм родена в София и не мога да се оправя, а представям си ако дойде някой чужденец как ще се оправи Mr. Green Няма табели на улиците, номерата на блоковете са много странни, няма никаква последователност и логика.....все едно си в джунгла. ooooh!
Аз поръчвам от един австрийски сайт и не плащам предварително, нали все пак трябва да пазарувам тайно  Mr. Green Продуктите ми ги пращат по пощата и аз ги плащам като отида до пощата и си ги взема, но подобен терор няма. Един е-mail за потвърждение на поръчката и след това бележка от пощата да отида да си взема колета, а тук сто пъти ми се обадиха  ooooh! Но едва ли го правят случайно, явно си имат причини.

А сега да ви се похваля  Grinning
Боядисах се и съм доволна, но за цвета все още не искам да казвам нищо. Имам чувството, че не ми допада особено, но аз го очаквах.
Боята ми се видя по-гъста от другите, но не бих казала, че се маже по-трудно. Понеже не бях планувала боядисване и нямах четка и се наложи да си купя нова. Купих си една за 1.50 лв.  Mr. Green и се намазах с нея. Понеже съм гледала разни филмчета, в които жените се боядисват с пръсти и действат все едно си слагат шампоан на главата, та моето мнение е, че при тази боя мисля, че по този начин няма да стане.
След като смесих трите съставки си намазах първо само корените. Интересното при тази боя е, че не се усеща никакво затопляне на главата, а дори аз имах чувството, че се мажа с нещо студено, все едно боята е седяла не на стайна температура а в хладилника. Използвах 9% оксидант и почувствах по едно време съвсем леко пощипване, но наистина леко.След като приключих с мазането, започнах да си масажирам главата и щипането веднага изчезна.  Shocked Нямах изобщо чувство, че съм се намазала с боя.
Бях смесила 2 тубички и  само за корените ми беше прекалено много, но не знам дали ако някой си купи само една тубичка, би му стигнала само тя за да си намаже корените. Аз лично мисля, че бих успяла, при положение, че си намазах с 2 тубички цялата коса, която е дълга до нивото на раменете. При мен двете тубички ми бяха малко и не мисля, че си намазах много добре дължините, но за сега не виждам да имам петна  Simple Smile За цялата коса и за да мога да я намажа обилно и да не се притеснявам дали ще ми стигне, на мен ми трябват 3 тубички от боята.
Много ме беше страх дали ще успея да отмия   боята от косата си Mr. Green, но успях. Използвах шампоана на Joico и след това си сложих от балсама.
Докато си миех косата имах чувството, че е станала доста суха, но след като изсъхна имам чувството, че все едно не съм се боядисвала, а просто съм си измила косата Grinning
Бях гледала снимки на коси боядисани с Inoa и ми се видяха много страни, но сега след като се боядисах и аз, вече знам защо - било е заради блясъка, който е доста интензивен  Shocked
Възхитена съм от боята и за сега възнамерявам да продължа с нея Heart Eyes

Последна редакция: сб, 25 сеп 2010, 21:44 от B & C

# 235
  • Мнения: 636
Е, страхотно е, че си останала доволна!

За Орзен да споделя. Много добра на външен вид, докарва го на миризма. Обаче - ами то само силикони и глицерини!  Нищо не видях в тая маска да има, някак си като втечнена пластмаса и петролена химия. Намазах обилно. Няма никакви масла, а уж протеини имало, но никак не се усещат. Анти-натурална маска.

Силиконите разбира се хубаво омазаха косата, лесно се разреса, но определено се чувства как това не е достатъчно. За една естествено хубава коса или за хубава отгледана да се използва, мисля че става. Обаче с това нещо да си пускаш дълга коса или за третиране при специални нужди - нъц!  Naughty

Малко имах чувството, че съм си сложила кристали за маска, омешани с друга химия. Добрата новина е, че имах нужда след всичко тежко, с което последно време се мацотя, да направя една почивка. Такава ми дойде маската  Grinning

 А и щом не ми окапа косата от нея - да не се оплаквам много от нея. И да ме извинят химиците, които в една друга тема я определиха само по състава едва ли не по-добра от олео релакс  Joy Няма такова нещо!

# 236
  • Мнения: 3 675
Искам специално да благодаря на La mademoiselle, Люлякова, Моnyc и Miia   bouquet
Ако не бяхте вие, то едва ли щях да се осмеля да се боядисам с Inoa. Информацията, която получих от вас, много ми помогна.
Благодаря на всички, които ми вдъхваха кураж и ме подкрепяха в това начинание   bouquet

# 237
  • Мнения: 6
Аз съм използвала орзен с бира.
Не е лоша маската.
Но олео релакс слим е на светлинни години пред нея.  Laughing
Онази тема спрях да я чета ехеее откога.  Stop
Ако можех да си избирам продуктите само по състава.
Честито B & C, много се радвам.   bouquet

# 238
  • Мнения: 3 675
Бях влязла в един магазин защото исках да си купя крем и една жена до мен сама си говореше  Joy
През цялото време повтаряше НЕ тук има съставката Х, не става, а тук път няма Х но има Y.
Аз разгледах и си купих едно кремче, а тя си тръгна възмутена с празни ръце  Joy

Люлякова, аз не знам за Орзен, ама ако знаеш чесънът колко е хубав, представа си нямаш Joy

# 239
  • Мнения: 6
Непонятно ми е как ще разбера дали един продукт е добър без да го пробвам, а само прочитайки състава.
Честно казано никога не гледам състава, нито пък разбирам нещо.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт