Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 73-та тема

  • 126 829
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Селма,Деликате,Леля ОГ,много се зарадвах,че ви е харесала крем-питата ми. Hug
Скъпа Селма,бях се подготвила да направя твоите "Тръбички с вишни",обаче с круши и сини сливи,но взех за първи/и последен/ път от фините кори на Янис.Бяха пресъхнали и начупени,но се оказаха и прекалено тънки ,та се наложи да импровизирам и съчетах три рецепти на три изтъкнати майсторки тук-ти-Селма,Венетта и Лабрекс.

Ползвах 1 пакет фини точени кори за баница,около 80гр. разтопено кр.масло,сини сливи и круши,нарязани на кубчета.
За плънката-1/2 пакет пудинг на Др. Йоткер-ванилия,2 едри яйца,около 500гр. извара,50 мл. прясно мляко,захар на вкус.Всичко се смесва и пасира на гладък крем.
Всяка кора/ако са много тънки може по две едновременно/ намазах с масло,поръсих с изварената плънка,плодовете подредих в редичка по средата на листа/както при Тръбичките с вишни/,но сложих и тук там по листа,поръсих  стафиди и канела,и завих на руло/може да се добавят и натрошени орехи/.Всички листи оформих така на рула и ги подредих плътно едино до друго в тава с размер 40/30см.Отгоре леко накапах от останалото ми разтопено масло и сложих да се пече.След това оставих добре да се охлади.През това време разбих крема-любимият ми на Лабрекс-1 пак. сирене-крема/аз този път пасирах извара/,прясно мляко/слагам на око ,докато ми хареса гъстотата на крема/,200 гр. заквасена сметана,1 крем Оле на Др.Йоткер-ванилия,добавих и пасирани круши.С този крем намазах обилно изпечените рула,поръсих със смлени орехи.
Слага се да отлежи в хладилника.Ние не го дочакахме много,след 1,5 часа го дегустирахме,корите леко още хрупаха и имаше по-скоро вкус на плодов щрудел с крем,но и така е много вкусно.Като поотлежа и корите се напоиха с крема придоби вкус на крем-пита,затова го нарекох така.Получи се голяма тава ароматен и сочен сладкиш Crazy.
Ще се радвам много,ако го пробвате и ви хареса! Hug

Деликате,отново вкусно предложение от теб!
mussy777,страхотен чийзкейк,сподели рецептата! Peace
Ала-бала-палачинките са разкош,много ги обичам така приготвени!
Леля Ог-и супичката,и джоланчето са много апетитни!
frei,хареса ми ролето ти!
temenuga2,апетитен лучник,може ли рецепта! Hug
Ние днес сме на сухоежбина,снимки нямам!Хубава вечер на всички!

Последна редакция: пт, 24 сеп 2010, 13:25 от Анонимен

# 691
  • Германия
  • Мнения: 29
Днес мисля да правя баница,но се чудя коя да бъде този път!Май най-добри отзиви има за баницата на Вивиан и някаква хибридна на Венета(извинете ме ако греша) А къде мога да видя рецептите?Бихте ли ги споделили с мен  Peace

Здравей това е баницата бюрек на Вивиан (не съм я правила още) http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=379396.15.
А това е "хибридната баница" на Венета, която правих и се хареса много у нас. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=433715.90

# 692
  • Мнения: 149
temenuga2,апетитен лучник,може ли рецепта! Hug


За лучника използвах брашно "Фитнес". Омесих тесто с мая, разточих го на кора  с дебелина 5-6 мм и разстелих в тавичка. Лука  задуших в мазнина заедно с една нарязана червена пиперка. Добавих  натрошено сирене, чер пипер и керевиз.  Изсипах върху тестяната кора и залях с 3 разбити яйца и 3-4 лъжици кисело мляко. Не засякох за колко време се опече, градусите бяха 180.

# 693
  • Мнения: 1 092
Вкусотии..  Crazy Супер сте всички.
Anuck  тези пеперудки изглеждат страшно вкусни.
 frei  бих дошла на вечеря  Mr. Green само кажи къде е ролето.

От мен лазаня

# 694
  • Мнения: 7 418
pure elixir,Ала-бала,благодаря за рецептите!И двете са много интересни.  Heart Eyes  bouquet

# 695
  • DE
  • Мнения: 971
Днес у нас
Гъби с пушено пуешко  и лук



Лека вечер !

# 696
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  Ах,какви ролета,лучници и пеперудки!Много е вкусно при всички! Peace  bouquet

Аз да си покажа вчерашното барбекю и пирожки с разни работи.Само това стигна до снимки  Hug

# 697
  • Мнения: 112
Аз искам да благодаря на Сън в лятна нощ за прекрасната Селска дроб сарма по градски - изключително лесно, бързо и невероятно вкусно!Oтгоре поръсих с кашкавал непосредствено след изваждането от фурната.
 

# 698
  • Мнения: 1

Здравейте момичета! Аз съм баба Славка. Чета темата Ви всеки ден и Ви се възхищавам. Показвате чудесни вкусотии.Аз също обичам да готвя и да правя сладкиши но съм скарана с техниката и не мога да изпращам снимки, за което съжалявам.От тази тема ме впечатлиха мекиците които Labrex e показала.Моля Ви побликувайте отново тестото.Мисля,че беше с айрян.Предварително Ви благодаря.

# 699
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 623
Да се разпиша преди да е свършила темата Simple Smile

Nаdeto_sp, много се радвам да те видя отново в темата  Hug и отново с интересни предложения!
Цеце, супер питка!  Grinning
Umbra, да ти е жив и здрав рожденникът!  Grinning Какво има в тортата?
Много ми хареса и крем-питата на Pure Elixir! Нали може парченце?  Grinning
На патерици, честит рожден ден на дъщеричката на Леля Ог (тортата е прекрасна, няма да я показвам на Камбанката, да не поиска и тя такава и после да се чудя как да я правя  Wink) и честита именничка на Анук с пеперудените бисквитки!  Hug

Аз показвам неделните мадлени със зелен чай мача и лимон:


Приятна вечер!

П.С. Кой питаше за рецепти за чийзкейк - ето темата, която Мамето беше пуснала преди време: рецепти за чийзкейк

# 700
  • Мнения: 164
Добър вечер, отново всичко при вас е прекрасно и мноооого вкусно   bouquet
супичка

баница, изглежда странно, защото корите ми бяха 2 вида, нормални и пълнозърнести (останки от предни баници  Blush)

тиквички с картофи на фурна


Трябваше да има снимка и на пудинговите мъфини на Лабрекс, ама... нали съм голяма майстока, забравих захар да сложа  Embarassed ooooh!, за пръв път ми се случва. Усетих се чак когато реших да ги хапвам. Самата смес стана доста жълта, ама нали яйцата домашни...  Whistling Но то целия ден си беше каръшки  Confused
Лека нощ  Simple Smile

# 701
  • Мнения: 149
viv-miv, не става ли малко да ги сиропираш мъфинките newsm78

# 702
  • Мнения: 164
viv-miv, не става ли малко да ги сиропираш мъфинките newsm78
Така им се ядосах (на мен си, де  Crazy), че хич и не исках да ги гледам. Дадох ги на баба да се оправя с тях.

# 703
  • София
  • Мнения: 1 832
Рибена чорба, кифлички с тестото на раираните, но оформени по друг начин. Плънка от сирене, с мак; сусам; шарена сол; мащерка. Много добре се получи!
 
И едни пържолки под ориз
 

# 704
  • Мнения: 909
Здравейте  Grinning
Много вкусни неща видях,торти,манджички,питки...т.н.,но сега нямам много време да ви изброявам поименно....,така че това е за всички вас... Hug  bouquet  bouquet  bouquet
Бързо пускам едни снимчици и бягам.... Wink
-пържено фиде с кисели краставички,зелен боб,домати и царевица
 -баничка
-разядка с извара,кисело мляко и чесън
Приятен ден от мен... Peace

Общи условия

Активация на акаунт