Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 73-та тема

  • 126 821
  • 737
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 164
Famma, унгарските пастички изглеждат много вкусно   bouquet
pure elixir, може ли линк към рецептата на тези топчета, нещо съм я пропуснала  Blush

# 586
  • Мнения: 7 416
Famma,много благодаря!Наистина пастичките изглеждат страхотно!  bouquet

# 587
  • Мнения: 211
Здравейте, мили момичета!  Hug
Пак ме хвана липсата, но вече ще съм по-редовна (надявам се, че ще имам повече време за готвене, снимане и писане). Не съм забравила за кифличките, но понеже ми стана дълъг поста, утре ще кача обяснението  Embarassed  Моля да ме извините за забавянето!

Селма, frei, alex_og97, megans, Тутулина
, благодаря за хубавите думи!  Hug

rossonera, честит рожден ден! Много здраве, късмет и любов ти желая!
Честити отминали имени дни на празнуващите на Кръстовден, на 17-ти- Вяра, Надежда, Любов и София, на Лоис (страхотна ти е тортата)! Бъдете здрави и щастливи!
Честити ви първокласници, второкласници и всякакви видове ученици! Желая на всички много успехи!
Marieta, честита лентичка, леко носене ти желая! Честит рожден ден и на голямото момче, да ти е жив и здрав, много да те радва! Всичко, което си приготвила е разкошно!
Много красиви питки видях, по случай и без случай, страхотни мъфини и сладкиши също (нали знаете, че сладкишите са ми слабост, та запомням предимно тях) Tannita, карамелизираните круши са ми още пред очите! viv-miv, мернах брауниса на Венета- направила си го страхотен! Защо не мога да му придам такъв вид  newsm78 Много вкусни тортички видях (и една със щъркелче, и една със зъби), и разни пици страхотни (включително и един вкусен заплес ). Запомних и една много красива круша на frei, на Селма една малинова импровизация, както и безобразието на Пепчо по отношение на количество и качество (Пепчо, нямаш равна!). Страхотни сте всички, момичета!   bouquet

abet, благодаря за рецептата за Агнесите!
Меридит, страхотна диня!
tutulina, видях ти бомбичката, че и с панделка си я направила за заблуда  Laughing И баничката ти от последния пост е разкошна!
mari_eta, снимките ти са много  красиви, не можах да реша коя харесвам повече! И една ужасно красива питка видях!
beniii, и аз се радвам, че се завърна! Добре дошла!
ditsan, прелитай по-често, че ще липсваш тук!
Зиче, намесила си страхотни вкусотии! Венета още не си е тръгнала, сигурно от следващата седмица ще се появи (надявам се, защото ми липсват сладкишите и).
martin4e, красота!

Ето от мен тортата за рождения ден на дъщеря ми:



И още снимки тук.

Долният етаж е половината с малини, а другата половина с грозде, а другият е с банани. Иначе нищо нестандартно- пандишпан, ядки, стафиди, шоколадов крем, ванилов крем. Стана много вкусна и този път вече не беше суха!

Лека вечер на всички!

# 588
  • Мнения: 1 352
Леля Ог, да ти е жива и здрава дъщеричката, тортата е прекрасна!
Благодаря ти за пожеланията  Simple Smile.

# 589
  • Мнения: 1 461
delicate кроасаните ти са един път  Hug ,по коя рецепта си ги направила

Леля Ог прекрасна торта ,напредваш страшно бързо  Heart Eyes да ви е жива и здрава рожденничката   bouquet

Мариета желая ти лека и прекрасна бременност и честит рожден ден на момченцето ти ,много щастие на цялото ви семейство  Hug  bouquet

megans леле каква питка  Crazy невероятна е

Ели чудна тортичка ,зъбчетата са много реалистични

Селма все още не съм се отказала от твойте питки ,въпреки че имам няколко неуспешни опита, вече имам от къде да си купувам бг брашно  Party обзаведох се и с машина за хляб  Party 

Стоева  Crazy какво количество и качество ни показваш отново ,твойте снимки са радост за окото  Heart Eyes

pure elixir много вкусно и интересно ястие  Hug

Famma страшно апетитна пица , благодаря ти за рецептата за пастичките

# 590
  • Мнения: 1
Елица и Леля Ог, момичета как ви даде сърце да разрежете тези произведения на изкуството?

На мен покрай седмицата за консервиране ми остана време само за един гювеч

# 591
  • Мнения: 1 092
Женя 83, може ли рецептата за тортичката с желираните резенчета  Praynig?

Мерси предварително!

Ето, заповядай - тортичка "Йогурт"

# 592
  • Мнения: 319
От тези прекраснотии ми иде да се завра в ъгъла и да си мирувам.... А за Леля Ог, просто съм без дъх - то не торта, ами произведение на изкуството е тва - ПРЕ-кРА-Сна Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 593
  • Мнения: 1 849
Fresa, малко късно реагирах, но може ли рецептата за Фалшивата Дроб-сарма?   bouquet Много апетина...

# 594
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
frei , много апетитен изглежда гювеча ти Hug.

Женя 83 , чудна тортичка   bouquet.

Леля Ог , думи нямам за тортата - разкошество   bouquet!

pure elixir , наистина стават вкусни тези мини кюфтенца с кисело мляко Hug.

Famma , копирах си рецептата за унгарските пастички Wink.

Съпругът ми вчера приготви пълнени патладжани, заслужават по- хубава снимка, ама вечер не ми се получават хубави и това си е Sad.Иначе това си е негов специалитет, прави го като иска да кача 1-2 килца Joy :



Аз направих едни мариновани смокини със сирене по рецепта на Йоли :



И първите ми еклери - много съм доволна от резултата Flutter :

Последна редакция: вт, 21 сеп 2010, 09:57 от Аелис

# 595
  • София
  • Мнения: 15 452
     Леля Ог, честит празник!Нека малката рожденичка, има безгрижно детство с такава прекасна майка,като теб! newsm51 А за тортата нямам думи, както винаги красива и оригинална!

     Аелис, патладжана изглежда разкошно, моите все сухи стават!

# 596
  • София
  • Мнения: 436
Пак страхотни неща сте сътворили момичета... поздравления... аз имам снимки, но напоследък нямам време да качвам, което разбира се не значи, че не ви следя  Hug

tutulina  тази баничка изглежда много добре... може ли рецептата ?  Praynig

Тази баница е по рецепта на megans  копирам ти я  както аз съм я копирала от нея. Става дума за кори на сач по три броя в пакет:

    " ползвам три големи кори,разделям на полвина и шесте на още 2 по средата да станат триъгълници.Всеки мажа с течен маргарин/олио/ръся сирене и навивам като пурички и редя в тавичка намазана с олио,като леко ги събирам да се нагънат.
Заливам с една коф.кисело мляко с три яйца и малко водичка.
Поръсвам с олио и парченца краве масло.Оставам да попие добре и пека във фурната докато се запече.
Изваждам я и напръсквам леко с вода и завивам с кърпа да се задуши.Режа на парчета квадратни,триъгълни,правоъгълни...
Може да се редят и в правоъгълна тава на пурички "


megans , много я хареса моето домочадие и все мъркат да им я правя  Hug


Много интересно... на снимката изглежда все едно е вита баница? Искаш да кажеш, че се завиват все едно са кроасани и после не разбрах как точно се редят... в кръг, като ги  притискаш корите една в друга?  newsm78

# 597
  • Варна
  • Мнения: 202
Ани точно така е за баницата,но можеш да ги подредиш и по твой начин.Мислех си дори да ги наредя на цели листи на три реда с пълнеж и да ги срежа на квадрати...как ли ще се получи но и това ще пробвам.
Снощи пипах нещо в компа и не мога да вляза,затова се регистрирах с megansg
Леля Ог честито ти рожденничка  newsm51,да ти е жива и здрава и много да те радва и помага.А тортата ти е фантазия
Аелис прекрасен патладжан,а еклерчетата са супер
За обяд тараторче и един постен гювеч,довечера на гости


Последна редакция: вт, 21 сеп 2010, 13:26 от megansg

# 598
  • Мнения: 1 798
pure elixir,FRESA ,благодаря за милите думи!  bouquet Hug

FRESA,по тази рецепта са - http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2501.msg62326.html#msg62326

Леля Ог,да ти е жива и здрава малката фея!  bouquet

# 599
  • Мнения: X
FREZA,благодаря ти,радвам се,че ти хареса ястието ми. Money
viv-miv- ето рецептата ,дано ви хареса! Peace
Аелис,доядоха ми се еклерчета! Wink
Леля Ог-да ти е жива,здрава и много щастлива прекрасната дъщеричка!Тортата ти е поредно разкошество! Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт