Подсъзнанието може всичко 29 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 275 815
  • 724
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 422
Наде, представи си, че го поливаш с кофи студена вода. Ама да не го замразиш човека!!! Спести му ледените блокчета, които да го перват по челото..... Действа, пробвала съм го.

# 646
  • Мнения: 10 685
Дайте някаква техника за успокояване на хората около мен, има ли въобще такава??  Thinking

Има такава -  Хо'опонопоно  Hug

nikolexa, радвам се да те "видя"  Hug

Деси, честити мустаци  Flutter  Laughing

И аз нещо не съм на 100%, но и това ще мине...  Simple Smile

# 647
  • Мнения: 957
Desss, страхотен аватар!  Grinning

# 648
  • Мнения: 572
Момичета, докато се рових из първа страница, попаднах на теста за цвета на аурата и го направих. Резултата не ме изненада, по-скоро беше черно на бяло това което аз знам. Друг е въпроса че не зная какво да правя с това което явно имам (ама че глупаво звучи). Има ли някъде материали за това как ... хм ...  newsm78 ами да подсилиш аурата си (не знам как да се изразя по-добре). А и описание за другите цветове аура, аз само за моя прочетох от теста.

И още едно въпросче. Откъде да си намеря китайски парички за портмонето? Не бях си купувала ново последните 5 години  Embarassed


       П.С. Рози и рози  благодаря, да не спамя по-надолу !   bouquet

Последна редакция: чт, 16 сеп 2010, 17:27 от Голямо дете

# 649
  • Мнения: 1 422
Ттози тест няма нищо общо с аурата. Това е стандартен психологически тест и показва в конкретния момент и в конкретното състояние и разположение на духа как си склонна да отговаряш на зададените ти въпроси. Ако си чела по темата как се конструира психо-тест, ще видиш, че са спазени почти всички правила. Не го взимай навътре. Аура не се "подсилва". Размерът на излъчването се влияе също от конкретното състояние и варира значително. Част от аурата може да се види лесно с просто око, ако си правил техника за подготовка. Няма нищо мистично. Аурата е лъчение.

# 650
  • Мнения: 554
Подсилва се и още как. Всяко малко неразположение или емоция влияе на чакрите, съответно на аурата. И ако тя не се подсилваше, при толкова ежедневни мисли, емоции и т.н. да сме се тръшнали на легло отдавна  Wink

# 651
  • Мнения: 2 196
Бързам да ви се похваля - показах на баща ми ''Петимата тибетци'' и той реши да прави упражненията.
 Да убедиш в нещо моя баща по принцип  е мисията невъзможна. Само за пример ви казвам, че не мога да го убедя, че няма да пропадне света, ако смени мястото на солницата у тях. Laughing

И нещо, което ме усмихна вчера. За първи път видях чисто бял гълъб. Беше кацнал на перваза и ме разглеждаше съвсем смело и нахално. Не спра даже като залепихме с щерката носове в стъклото да го поразгледаме и ние. Laughing

Хо'опонопоно е чудесна техника, която доста пъти спасява моя мъж от близка среща с точилката. Mr. Green

# 652
  • Universe
  • Мнения: 1 556
 Опасностите в духовния Път - Вашият опит и наблюдение

Много ми хареса отговорът на Иво

Ето някои от опасностите:

    * Един познат ми писа по ICQ, че една от опасностите за тръгващите по духовен път е желанието за бързи постижения. Аз съм съгласен. Наистина, за да даде практиката резултати, трябва време, обикновенно много години за трансформация и за да има видим резултат. Бъзите постижения или методи не водят до добро. Да се работи с малки стъпки.
    * Друга опасност, за която пак този познат спомена, е гордостта. Веднага щом придобиеш някаква духовна опитност или пък стигнеш до някакъв плод на духовна работа - да не се възгордееш, a     да благодариш със смирено сърце.
    * Друга опасност, която съм наблюдавал, е отношението към вдъхновението. Обикновенно вдъхновението е много голямо, когато човек тепърва стъпва на духовния път. Понякога то започва да намалява с времето или даже може да изчезне напълно. Търсещият трябва обаче да знае, че това е временно. По пътя има постоянни вълни на приливи и отливи. Ако има дълга вълна на отлив, човек не трябва да се отказва, а да се опита да погледне в себе си, да се върне назад във времето и да види къде е грешката, която е допуснал и веднага да намери начин да я изправи. В истинският път вдъхновението за работа постоянно нараства.
    * Друга опасност е отношението към парите. За това има цяла тема -   ТУК
    * Друга опасност например е пълното потапяне в следването на дадено учение/инструкции без да се води нормален социален живот в обществото. Това може да доведе до сектанско мислене. Тема по въпроса има отворена   ТУК
    * Страхът - е друга опасност. Трансформиран, страхът може да бъде най големия приятел на търсещия. Има цяла тема отворена -   ТУК
    * Чувствата и най-вече партньорските взаимоотношения е тема, от която също силно зависи пътя на търсещия. Има отворена тема по въпроса   ТУК
    * Връзката с дуовен Учител и живи негови ученици е тема, от която също силно зависи духовното развитие на тъсещия. Има отворена тема по въпроса   ТУК

Въобще много врагове дебнат търсещия. Те чакат да бъдат октрити, осъзнати и трансформирани във вътрешни приятели.

Последна редакция: чт, 16 сеп 2010, 22:40 от lenny_pld

# 653
  • Мнения: 73


Корал, това е за тебе - получих отговор как да постъпя. Физическото преживяване е съвсем ясно и конкретно. Припомни ми една техника, която съм учила преди пак със слизане, но с огледало, в което виждам себе си и отговора. Сега във вратите тялото ясно разричава правилния подход към ситуацията от погрешния... Чувствам, че май току що сътворих моята реалност  Embarassed



Рози, усещането е велико и много зареждащо, нали? Heart Eyes

Пожелавам на всички ни да се движим по вълната на най добрия за нас живот Hug

# 654
  • Мнения: 105
lenny_pld  Hug Страхотни акценти!Благодаря! Hug

# 655
  • Мнения: 3 576
Благодаря момичета, намерих темата за Хо'опонопоно, силно се надявам да помогне  Hug

Доколкото разбирам на първо четене, това е мантра, която си повтаряш наум като я насочваш към проблема, който искаш да се реши, така ли е?

# 656
  • Мнения: 18
Здравейте,момичета!
Нали сега съм на работа и съм много уморена,но и щастлива newsm44.
 Hug Hug

# 657
  • Мнения: 1 422
„В царството на животните да бъдеш родител означава да предадеш на потомството уменията, които ще са му нужни, за да живее самостоятелно и след това да си отидеш. При хората инстинктът за самостоятелност е същият, но невротичната потребност да притежаваме живота на децата си и да живеем чрез тях сякаш взема връх.”

Уейн Дайер
Из книгата „Вашите слаби места”

# 658
  • Universe
  • Мнения: 1 556
ПАРИ



Повечето „идеалистично" настроени хора ще изпаднат сигурно в ужас, че в една книга за висши духовни ценности изведнъж става дума за пари.

Те не подозират, че и парите се подчиняват на - духовни закони и че те са форма, изразяваща духовни съотношения...

Те предпочитат изобщо да пренебрегват парите и паричните въпроси и аз разбирам това много добре, тъй като и за мен самия всички „парични операции" са една крайно неприятна необходимост в този земен живот.
Но тук само формата е отблъскваща, докато самата същност е в най-висша степен духовна. - - -
Четейки "курсовете" на борсата, никой не би помислил, че тук намират най-пьлен израз законите на Духа, който извиква на живот всичко материално. - -
За преобладаващото мнозинство от всички по-изтьнчени души „парите" са нещо крайно „мръсно", опипано от много ръце, и те се докосват до всичко свързано с парите едва с крайчеца на пръстите си, а и тогава правят това не без отвращение. -

И все пак парите са нещо свято и аз се осмелявам да заявя това, въпреки че зная как мнозина чудати светци ще ме обвинят в най-тежко богохулство. - - -
Не мога да помогна с нищо на такива благородни мечтатели и дори подозирам, че между тях сигурно има немалко, за които парите не са наистина „нещо свято", но са нещо, към което те се стремят с всички средства...

Парите са само един израз на стойността, която Духовното е успяло да вьплъти в материалния свят.
Духовните ценности в края на краищата са също имущество и богатство, тьй като няма такова имущество и няма такова богатство, за които да може да се твърди, че те така или иначе не дължат своя произход на духовни ценности.
Но ако ти, който си взел в ръка тази „Книга за щастието", си решен наистина да изградиш в днешно време своето щастие едва ли ще можеш да пренебрегнеш „парите".

Ше бъде необходимо да осъзнаеш, че парите съвсем не са толкова „мръсни", колкото ти е било внушавано и ще трябва да се научиш да говориш с известно благоговение за тях, ако искаш наистина да разбереш стойността им. -

Повтарям още веднъж: парите са нещо свято, защото са израз на стойността, която дадена духовна ценност е успяла да си създаде в този материален свят.

Наистина за повечето хора парите са само „платежно средство" и те не подозират, че на тази земя може - и в повечето случаи дори се налага - да се заплаща и с други ценности. - - -

Пригодността на парите да бьдат израз на висши духовни ценности е непозната за тях и те чувствуват като осквернение всяко разглеждане на парите като „израз на духовни ценности".

Въпреки това няма по-ясно доказателство за действието на духовните ценности в този материален свят от онова, което може да се изрази с пари или с парични еквиваленти.

Всички висши духовни ценности, появили се някога на тази земя, са поставяли многократно в движение парите и паричните еквиваленти.

За да могат да се изявят на тази земя, духовните ценности са принудени, така да се каже, да се свьржат с материята, сами да станат „материални", за да задвижат материята. -

Това е единственият начин дори само да уведомят материалния свят за своето съществувание.

Колкото и висока да е дадена духовна ценност, ако тя не съумее да постави в движение общовалидната изразна форма на материалиите стойности - парите, тя ще си остане непонятна и безполезна за човечеството. -

Колкото по-големи са сумите, които дадена духовна ценност задвижва, толкова по-здраво ще се утвърди тя в този материален свят. - - -
От това би могьл да извлечеш определена поука!
Никога не бива да очакваш, че с целия си „идеализъм" ти би могьл да дадеш нещо на човечеството и да спомогнеш за неговото добруване, докато продължаваш все още да презираш парите и паричните еквиваленти. - -
Не бива, разбира се, "да се кланяш на Мамона" и притежанието на парите не трябва да бъде за теб самоцел. Напротив, целият ти устрем трябва да има за цел само задвижването на парите, той трябва да е насочен не толкова към притежаването им, колкото към създаване на вьзможността все по-големи суми да бъдат поставяни в служба на духовни ценности. - -

Колкото и малко пари да имаш, винаги трябва да си даваш сметка за силата, вложена вьв всяка стотинка, която може да постави огромни суми в движение също както малкото камъче е в състояние да предизвика лавина. - - -

Трябва освен това да имаш доверие в движещата сила, скрита в парите!

Тази магическа сила реагира много чувствително на всяка липса на доверие и напротив - тя никога не разочарова непоклатимото доверие, съчетано и с търпение.

Колкото повече пари имаш възможност да пуснеш в „действие" за една добра сама по себе си работа, толкова по-големи са изгледите тези пари с течение на времето да ти се върнат с лихвите.
Но ако скъпернически и без всякакво доверие се стремиш да изпиташ силата на парите си, много лесно ще се изложиш на риска да изгубиш и малкото, което колебливо си се осмелил да вложиш. - -
Не бива обаче да спекулираш рисковано, надхвьрляйки собствените си сили, и винаги трябва предварително добре да си помислиш дали необходимите за дадено дело суми сьответствуват на това, с което разполагаш, в противен случай и най-ценното духовно благо, което би трябвало да се утвърди чрез твоите пари в света на материята, ще ти донесе само проклятие и нещастие.
Всяко дело, с което допринасяш истинска полза на човечеството, създава рано или късно с пьлна сигурност нови материални ценности, но всяко дело изисква също така съответния залог и ако ти не разполагаш с него, остани по-добре изцяло извън играта дори когато участието ти в това дело изглежда да обещава голяма печалба за теб и значителни придобивки за всички останали.
Ти би постьпил от самото начало непочтено, ако си склонен да очакваш печалба, без да си в състояние да рискуваш съответствуващия на тази печалба залог.

Не бива също така никога да влагаш парите на други хора в някое скъпо за теб дело, без да си напълно сигурен, че тези хора също разполагат с целия необходим залог, който в крайна сметка би им гарантирал създаването на нови ценности и с това съответствуващата на този техен залог печалба.
В противен случай ти само би лишил тези хора от тяхното имущество и духовните закони на общочовешкия организъм ще държат единствено теб отговорен за нанесените щети.
Тези закони намират начин да достигнат до всекиго и тогава те изискват компенсация до последния петак, независимо с какви еквиваленти си в състояние да обезщетиш вредите, дори и тогава, когато този, на когото си навредил, не получава с това лично обезщетение.
Законите в духовния общочовешки организъм никога нямат за цел да „възнаградят" отделната личност или пък да „накажат" вредителя. - Те трябва само да създават уравновесяване в органично обвързания живот на общото цяло и за тях всеки един може да заеме мястото на другия - може, без да предполага, да стане оръдие на тяхната неумолимо сигурна, автоматично регулирана дейност...

В по-висшия смисъл на думата не сьществува истинска парична собственост!

Привидният собственик винаги е само временен разпоредител с част от стойностите, създавани в материалния свят от дейността на човечеството като цяло. -

Размерьт на привидното парично сьстояние е само белег за това, доколко даден човек е годен да се разпорежда с тези пари, и който съумее вярно да владее над малкото и с това да създава иови ценности, него духовните закони в общочовешкия организъм ще поставят с пълна сигурност един ден да владее и над много, стига не само желанието му, но и неговата воля да е сериозно насочена към постигането на тази цел. - -
„Непрестанните несполуки", от които се оплакват толкова много способни наглед хора, са винаги само доказателство, че те твърде често нарушават по някакъв начин духовните закони, без да съзнават това. -
Или волята им е твърде вяла и нейното място се заема от желания, или пък съблюдават само част от законите, пренебрегвайки останалите от тях...
Освен това твърде много хора не знаят, че сьвсем не от тяхното желание зависят мащабите, в които могат да създадат нови материални ценности, и че всеки залог по необходимост създава точно определена сума от нови такива ценности, независимо дали тази сума е по-голяма или по-малка от желаиия резултат. - -

Така мнозина се трудят години наред и се измъчват от своите „неуспехи", без да подозират, че някъде са нарушили грубо духовните закони, за чието съществуване никога не са си давали сметка.
Лесно би могло да се предположи, че в случая имам предвид само хора, които ръководят своите предприятия със собствени или с чужди пари.

Аз обаче мисля не по-малко и за всички онези хиляди, които работят при някой друг.

Тук често цели категории са принудени да страдат заради простьпките на единици, така че в случая отговорността на отделния човек добива огромни размери, също както и сьобразяваието с духовните закони, за които говоря, облекчава пътя на хиляди хора.
От момента, в който поемеш задължението да служиш в предприятието на друг човек, ти се нагьрбваш с цялата отговорност за поверения ти сектор от неговото предприятие и всички допуснати от теб нарушения на духовните закони ще имат за тебе сьщите последици, които биха имали, ако ръководеше за своя сметка свое собствено предприятие.
Не мога да ти дам по-добър съвет от този: на своя пост, независимо дали той е висок или незначителен, винаги постъпвай така, както би постъпил, ако трябваше да изпълняваш сьщите задължения в свое собствено предприятие.

Чувствуваш ли се „зле платен", опитай се да получиш в рамките на сьществуващите вьзможности по-добро възнаграждение, но недей забравя, че и най-лошото заплащане в никой случай не те освобождава от задьлжението да съобразяваш мислите и постъпките си с духовните закони, които трябва да спазваш в сферата на парите, ако не искаш да бъдеш ощетен за това, че си станал причина друг да бъде ощетен! - -

Трябва също да знаеш, че сьгласно духовните закони твоето възнаграждение се отмерва винаги по най-справедлив начин, в точно сьответствие с вложения от теб труд, - така че всичко, от което другият, на когото служиш, би те лишил, един ден непременно ще ти бъде по някакъв начин върнато до стотинка, докато в противния случай - ако възнаграждението ти е по-високо от онова, което се оправдава от вложените от тебе труд и заинтересованост, - рано или късно с абсолютна сигурност ще ти бъде иззето всичко, което си получил в повече. - -

Постоянното компенсиране, осъществявано от тези духовни закони, не прави никаква разлика между отделните стойностни форми, така че онова, което ти се полага или което си получил несправедливо, може да ти бъде дадено или отнето в сьвсем друга „валута". - -
Парите са еквивалент на всички материални ценности, а за компенсацията, която трябва да бъде осъществена от духовните закони, е напълно безразлично чрез коя от тези ценности се постига равновесието, в това число и чрез еквивиленти на всички материални ценности - чрез парите. - -

Сега ще разбереш също и защо нарекох парите „нещо свято" - нали те представляват всяка ценност, дарявана от материалната земя, - те са израз на всяка стойност, създадена тук от Духа чрез неговото вьздействие вьрху материята, те са едновременно и междинно звено, и носител на това въздействие! -

Щеш не щеш, трябва да причислиш и парите към средствата за изграждане на своето земно щастие и ако си твърдо решен да сьздадеш щастието си, трябва да се научиш да се съобразяваш със законите, за които парите и всички материални ценности, изразявани чрез парите, са винаги само послушни слуги на духовните импулси...



Из “Книга за Щастието” от Бо Йин Ра
- http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%CA%ED%E8%E … F1%F2%E8%E5%F2%EE

# 659
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ако можех да имам едно
магазинче със две полички ,
бих продавал ... познайте какво ?
- НАДЕЖДА ! НАДЕЖДА за всички .

..."Купете ! С отстъпка за вас !
Всеки трябва НАДЕЖДА да има ! "
И на всеки бих давал аз ,
колкото трябва за трима.

А на тоз , който няма пари
и само отвънка поглежда ,
бих му дал, без да плаща дори,
всичката своя НАДЕЖДА.

Джани Родари




Добро утро момичета  Hug




за мен лека нощ  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт