Подсъзнанието може всичко 29 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 275 831
  • 724
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 957
Не може ли вместо да лепя картинки, да си напиша - ЛЕКСУС, Яхта...МЕЗОНЕТ Crazy hahaha

Може, може... всичко може... ще цитирам Дани Аврамова - " Енергията следва мисълта "  Sunglasses
Не ме плаши!
НЯмаш представа какви мисли ми минават...
Вероятно затова са измислени тези карти, да ни озаптяват мислите, докато ги правим, че иначе... Joy


 rotfImbo

Клонче, знам къде ти е проблема, ама ще си замълча! а за ей това си много права:


Цитат
Защото си мисля, че като тръгне човек по някакъв път, той несъмнено открива много неща за себе си, успява някак си да се успокои, да приема и малките неща за големи, да се вглежда в малките победи, които иначе не е забелязвал и да си казва "Ето, получава ми се..."



Lilian_V Човек може да има целия свят,но да е изгубил душата си,тогава пак няма да е доволен и ще изпитва неудовлетвореност.Истината е,че истинското щастие се състои не да имаме повече,а да сме щастливи и удовлетворени с малкото,което имаме. Flutter


А за мен истината е да си щастлив - дали с малко, или много - просто да си щастлив!

# 61
  • Мнения: 2 986
Лени  Hug И един от любимците ми - Уейн Дайър цъфнал на първата ми любима страничка!  Hug

С тази мисъл се записах в предишната тема, много приятна изненада да я видя на видно място в новата  newsm10

# 62
  • София
  • Мнения: 2 840
Първа страница впрочем вече е с капацитет и потенциал спонтанно да прелее във втора.
Много е внушителна и респектираща.

# 63
  • Мнения: 105
КЛОНКА,радвам се на доброто ти настроение.
 Flutter

Свети Шарбел
исцеляващото изображение на свети ШАРБЕЛ



Това е ливанския монах  свети Отец Шарбел,който е известен с чудесата,които продължава да твори и днес.

Святи Шарбел е бил свещеник и монах. Родил се е в бедно христианско семейство в Бекаа-Кафра (северен Ливан). При покръстването получил име в чест на  св. Иосиф, носил фамилия Махлуф. На 3 години  остава без баща,възпитаван е от чичо си.По време на обучението в семинарията бил ученик на свети Ниматула Касаба Ал-Хардини. Ръкоположен в свещенически  сан в 1859г., от 1875 г. води отшелнически живот.Починал след кратко боледуване на 24 декември 1898г.

Свети отец Шарбел (от древно-арабски език името "Шарбел" се  превежда като  Шар - цар, Бел - Бог) е извършил повече от 20 000 чудеса в Ливан,Сирия,Русия,Украйна,Беларус,Полша,Германия,Франция,Африка и САЩ.


Всяко чудо се изследва внимателно не само от висши религиозни деятели,но и от лекари и учени.И ако изцеленията са доказани официално, целителя е удостоен с висока чест-църквата го признава за светец.И така отец Шарбел през октомври 1977г. е обявен за светец.

Хората разказват как снимката на светеца им помогнала за различни болести.
А музея на свети Шарбел при манастира на Свети Марун е пълен с оставени от излекуваните хора патерици,ортопедични обувки,шини и други.

Свети Шарбел продължава да изцелява  от физически недъзи и от психически болести.


Трябва да се знае,че изображението на светеца е проверявано със специална свръхчувствителна техника ,която е зафиксирала  високо електромагнитно излъчване.

Доближавайки фотграфията до болното място мислено смирено се моли за помощ свети Шарбел.След сеанса незабравяйте да благодарите за изцелението,дори да е частично.Възможно е с един сеанс да не се изцелят някои болести.

Ето и молитвата,която може да се използва по време на сеанса:

"Господи наш,безкрайно свят!
Ти си издигнал светия монах-отшелник
да живее и умре в името на Исус Христос ,
дал си му Велика Животворяща Сила
за избавление от болести и недъзи  на хората.

Господи,моля те,прати ни милостта да обичаме
и да ти служим,както Свети Шарбел.
Всемогъщи Господи,дал си милостта на своя светец
да прояви много чудеса и да оказва велика милост
 на своя раб Божи/името си/,позволи да усетя
особената милост и грижа на свети Шарбел.
Помогни ми  в старанията на светия монах да
 ме изцери от всички  телесни и душевни болести

 Да бъде така. Отец наш, слава на Тебе!
Амин"


* Нужно е да се доближава  снимката на светеца на болното място  до 2 часа в зависимост от болката.

* Нужно е задължително да се вярва ,че свети Шарбел ще помогне.

* Не се препоръчва с една снимка да се лекуват няколко човека.

Последна редакция: пн, 06 сеп 2010, 07:26 от raliko

# 64
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Това с работата може да е голямо, може и да не е, зависи. Въпросът е, че ти не си го отработвала с някакви техники, доколкото разбирам, не е било някаква мечта.
Аз за смели и неразумни, даже АЛЧНИ мечти говоря.
Така, де, в този смисъл, да видим доколко работи нещото. Разбираш какво имам предвид, аре, не ме карайте да се правя на ощипана и да се оправдавам тук, че омаловажавам това или онова. Не е това идейката ми. Mr. Green
Виж, при мен думата "отработвала" не приляга особено. Получават ми се нещата, които съм измечтала с вдъхновение, с вяра, с радост. В случая с мъжа, вярно положих усилия да направя точен списък на качествата, които искам да има - в смисъл, прекарах известно време - няколко дена, допълвайки и уточнявайки въпросния списък. Но не го направих като "техника" за изпълняване на желания - просто някакси осъзнавах, че искам да кажа на Вселената какъв точно мъж искам, че ми беше омръзнало от разни уж добри връзки, а всъщност бледи подобия -  и се подготвях да й изпратя точното послание. Бях сигурна, че това е важно, някакси. Около месец след като довърших посланието и го "пуснах", мъжът ми ме намери.

Колкото до къщата - нещата бяха доста отчаяни, гонеха ни от къщата, в която бяхме живели 4 години щастливо под наем - изведнъж се развиха така събитията, че нямаше време нито да наемем друга къща, нито, още по-малко да купим - тук едно купуване продължава месец и половина, средно. Нямаше нито оферта, нито нищо. Доста притеснително беше, но продължавах да казвам на мъжа ми - нашата къща някъде ни чака сега, просто трябва да се успокоим и да я намерим - така и стана. Техники специални за намиране на къщата не помня да съм правила, но си беше зор... Усилията съсредоточавах да променим настройката - от отчаяние към better feeling thoughts - т.е. мисли, които ни карат да се чувстваме добре - по Абрахам на Джери и Естер Хикс. Това си е пак вид работа, ако си депресиран или отчаян.

За работата - много даже исках друга работа, вместо онази, която работех тогава. Какво ли не правих - попълвах СиВита и ги пращах, четях обяви непрестанно и т.н. Обаче нищо не ставаше. Това, което осъзнах тогава, е, че трябва да "сключа примирие" с тогавашната си работа, която вече не харесвах по ред причини - тя си свърши работата и я бях "израснала". Та съзнателните ми усилия бяха точно в това - всеки път, когато ми писнеше (а беше почти постоянно състояние), да успея да намеря доводи и да убедя себе си, че тази работа ми е била много полезна (така си беше) и че дори в момента ми дава много повече, отколкото парите, които ми плащат - и ме подготвя за бъдещата ми работа, която ще е по-добре платена, даваща ми по-голяма лична свобода, а и по-престижна. Предложението дойде един прекрасен слънчев следобед, в който си седях в колата (бях на работа) и тъкмо си казвах - Боже, благодаря ти за това, че имам възможност да се наслаждавам на този прекрасен залез и имам всичко най-необходимо, за да се радвам на живота. Точно тогава дойде въпросното обаждане.

Ха, сетих се още нещо - и аз си имам една диагноза зад гърба - относно болки в гърба. Рентгенови снимки, специалисти, чекръкчии - пълен комплект.  Според запознати, трябваше да ходя всяка година по веднъж, ако не и по два пъти на балнеосанаториум, за да мога да ходя, с тая диагноза. Аз не съм стъпила нито веднъж, ама се справям чудесно. От време на време пак се схващам или "сяцкам" - ама последният път бях на почивка и му обясних на мозъка си така - няма да ти стане играта, ама хич не се надявай! Аз съм дошла тук на почивка и изобщо да не си си помислил, че ще си разваля рахата да се правя на болна! Забрави ги тия и въобще не се надявай - изобщо няма да ти стане номерът! Тия твои игрички са ми много добре известни, ама тоя път го прекали - аз тая почивка откога я мечтая - просто няма да ти стане играта!!!  До утре ще има само бледи следи от тая болка (която си беше бая болка!). Точно така и стана. Практически - един кратък масаж от страна на мъжа ми и завит кръст с топла дрешка. Обикновено минава около седмица, докато се оправя напълно - този път с гордост - на втория ден до вечерта наистина имаше само следа - на третия вече забравях, че се е случило.  Blush

Иначе - за "смели, неразумни и даже алчни" мечти в материално и финансово състояние - чак сега почнах да работя по въпроса. Blush  Лексуса си е един от тая поредица, мъж ми ръчкам и той да си поръчва - засега иска джип да си кара делтаплана на него, че и нов делтаплан, аз искам още една къща (или друга къща, ако щеш) - харесах си една във Франция, ама още мисля - че много горещо там, бе...  newsm78 Искам да спечеля от лотарията, че искам да имам възможност да уча хората (в смисъл на частно, индивидуално обучение) как да бъдат щастливи - ама не само тези, дето имат пари да си позволят да плащат за това - ами и други, които много искат, но не могат да плащат - като благотворителност. (Тонимар - и аз смятам това за най-важното нещо! Смятам, че никой не ни учи на това, а при повечето хора е необходимо обучение. ) А и искам да пътувам повече - винаги ми е било страст. От друга страна - вече често си казвам, че не е задължително материалните ми придобивки да са свързани с изработени блага - бих ги приела с удоволствие като подарък от Вселената. Като пристигнат - ще те уведомя  Party Crazy

Последна редакция: пн, 06 сеп 2010, 06:25 от *Мила*

# 65
  • Мнения: 7 201
Честита нова прекрасна тема на всички!  bouquet
Лени, благодаря ти за труда, който полагаш винаги, и на всички списващи и споделящи тук! Hug Hug Hug

Не умирай,
без да си заплакал,
от нечия омраза и обида,
от предателството на приятел
от грубостта,
поне веднъж...
Не умирай,
без да си обичал,
някого безумно и жестоко,
на парчета без да си събирал
своето сърце,
поне веднъж...
Не умирай,без да си се радвал,
на цветовете и нощта,
на приказките и децата,
на слънцето и светлината,
на пролетта,
поне веднъж…
Не умирай, без да си живял! 

# 66
  • Мнения: 13 512
Това за Мар Шарбел енаистина така, аз съм ходила по местата, където е правил чудеса в Ливан. Там е на голяма почит не само сред християните.Във всеки град има църква, носеа неговото име и болни от всички арабси страни ходят на поклонение в Мар Марун ( Мар означава Свети/Света)

# 67
  • Мнения: 105
Рецепта за живот

Човек е огледало на Вселената,в което се отразява невидимото.

(Винсент де Бове "Speculum majus")

 
  Вие - не сте просто име и фамилия със социална история.Ето от какво се състоите всъщност:
Вие се състоите 70% от чиста вода,18% въглерод,4% азот,2% калций,2% фосфор,1% калий,0,5% сяра,0,5% натрий,0,4% хлор.Също хубава супена лъжица от разни микроелементи-магний,цинк,мед,йод,никел,бром,кремний,флуор.Щипка кобалт,алуминий,ванадий,олово,титан,бор.
Ето ви рецептата на вашия живот.

Всички тези вещества са се образували в резултат от изгарянето на звезди и съществуват не само във вашия организъм.Водата в тялото ви е подобна на тази в океана.осфорът рони костите ви,а хлорът е като този в басейните.Но вие не сте само това.

Вие сте хически сбор с потресаваща конструкция,в която са  внимателно дозирани елементите,баланса и механизмите на вазимодействие с почти немислима сложност.Вашите молекули се състоят от атоми,частици,кваркове,пустота,и всичко е вазимно свързано чрез електромагнитни,гравитационни и електронни сили,тънкостта на които за вас е недостъпна.

Всичко,което ви заобикаля във времето и пространството е нужно по някаква причина.Нужни сте и вие!

Вашето ефимерно съществуване има смисъл.Не ви води в задънена улица.Има смисъл.Действайте!Направете нещо,някакво дори дребно, но ваше дело,преди да умрете.Вие сте се родили за нещо.Разбете защо!Каква е вашата,макар и дребна ,мисия?
 НЕ СЛУЧАЙНО ВИЕ СТЕ СЕ РОДИЛИ!



АссолИ ВилАр Hug Вече мислех никой  не е чувал за него,в българското интернет пространство няма инфо за него или поне аз не открих,от руските сайтове намирам,а там е  много популярен.Ако знаеш повече,разкажи,моля те. Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 1 422
Е, похвали се, де, Рози,сподели!
Може да не е конкретно, а метафорично, но да схвана, де. Както и конкретната техника, моля.

Клонче, аз се занимавам от 11 години. Тялото усвоява някои техники и ги приема за свои. Част от тях се включват автоматично при възникване на ситуации, особено тези, които са свързани със здравето. Определено твърдя, че всяка техника, която работи със здравето, работи и с цели от всяка друга сфера. Препипвам техниките вътре в себе си. Обективното обяснение е сложно, защото усетът и интуитивното възприятие трудно се предават с думички.

Това е същото, както като ме питат как на една тренировка за интуицията през пролетта като търсехме едно шишенце с масло петитгрейн, го намерих аз от цялата група. Това се прави със затворени очи, шишенцето е отворено (значи мирише), но освен това капачката му е на друго място - тя също мирише. Плюс има накапано на няколко места по залата (те също миришат). А ти търсиш усещането в себе си за лъжа-истина. Лъжа са всичките подвеждащи места - капачката, накапаното, ръцете на треньора и единия асистент, които също имат капчица... А истината е самото шишенце. Благодарение на една друга виртуална тренировка предното лято бях напипала едно усещане за топло и студено, с което моето тяло конкретно реагира на лъжа-истина. Много е важно да нямаш интерес от решението, да махнеш заинтересоваността от откриваето на вярното. И така го намерих. Е, действах балъшката отначало - завъртях се в кръг и "слушах" дланите си. Дланите са много чувствителни на температура, а при мен интуицията се видя, че работи с температура. Това от тренировки се установява само. Няма друг начин. И като знаех посоката, просто трябваше да си вярвам, че е там и да го намеря. Беше заровено в пръстта в една голяма кашпа. При около 20 души в залата, всеки от които е трениран и знае и може поне толкова, колкото аз, за мен това беше пробив. Разни ми ти ето такива тренировчици и техники....

Трябва да призная, че 9 от тези години търсих на проба-грешка и се учих масово-хаотично-и-непрекъснато (ура за курсовете по физика в гимназията). Чета много. Чета по препоръка книги от всяка сфера на езотеричното познание, но по-умерените жанрове и автори. Освен това много история на християнската религия в частта й римокатолицизъм, съборите, ранните учения на църквата, отделните секти в християнството. Всичко, което ми се стори крайно заюсване, оставям. Вярвам на вътрешния си усет неотменно, но това става само с развивавенот му. Фън шуй в периода 2005 - 2008 също ми даде някои отговори. Всичките методи за развитие на вътрешното чувство за правилност при мен са от първостепенно значение. Но едва през последните 2 години започнах да структурирам и да давам целенасоченост на заниманията си. Започнах да намирам директно поради това, че посмях да си призная, че съм най-обикновен човек, който има право да греши и това е позволено и нормално. Осъзнавам, прощавам на себе си, искам прошка, поправям грешките, когато е възможно и вървя напред.

Но аз имам прекрасни треньори, които въпреки инатливия ми характер вярват в мене и ме обичат, каквито и дивотии да натворя. А конкретните ми резултати за 11 години се простират от здравето (тук е значимо), любовта, партньорството, приятелите, хобитата, работното място, естеството на работата, екипа, ръководството, пренаписване на целите ми дългосрочно, смелостта да се променям, увереността в моето правилно и в моя път и в моите истини, които отначало бяха много чужди на определени хора до мене, а сега ме приеха и отношенията ни се измениха качествено. Аз съм истинската аз, просто истинският човек на розите.

Последна редакция: пн, 06 сеп 2010, 08:43 от Рози и рози

# 69
  • Мнения: 77
леле вие сте започнали нова темичка и даже 5стр вече! Party
връщам се да чета!
благодаря на лени за новата тема,а първа страница вече наистина е внушителна! newsm51
благодаря за труда на всички ви!
всеки ден научам нещо ново от вас и от 1месец насам смея да твърдя че живота ми започна да се променя,с малки крачки де,но вървя към истинска и положителна промяна!а за тази промяна и вие помогнахте много!  bouquet  bouquet  bouquet

# 70
  • Мнения: 1 568
Ще копирам част от интервю на Ели Логинова с нейните Учители от Акаша (извинявам се ако има правописни грешки, само го копвам) Hug


Нещо, което в една молитва за нас е много свято и чисто, може несъзнателно да засегне интересите на някой друг, може да доведе до недобри последствия за
него. Връща ли се негативното към молещия се в подобна ситуация, или има друго разрешение?

- Всеки от вас има достатъчно житейски и духовен опит и е длъжен добре да осъзнае своето желание. Когато то е изчистено, осмислено, обгледано от всички страни, когато надмогнеш своя Аз и се молиш, ше донесеш добро и сбъдване на себе си. Това, което ти изградиш като свое желание и го подредиш така, че да не напакости на никого и в нищо, то ще се проектира и ще стане. Ако твоята съкровеност съдържа хармония и добро, никакво зло няма да се върне към тебе.
 Казвали сте ни, че когато човек се моли и иска да получи нещо, друго му се отнема?
- Зависи какъв е твоят изказ на молба. Никога не казвай "Моля те, Боже"! "Моля" смалява и пречупва желанието. "Моля" е слабост. Казвай "помогни", защото тогава ти изразяваш желание сам да направиш нещо, да участваш активно в неговото осъществяване, а не просто да изпросиш умолението някой друг да извърши материализацията на твоето желание.
Молитвата, с която всеки от нас прави контакт с по-висшите светове, трябва ли да бъде запазена в тайна?
- Само ти трябва да знаеш словесния й израз. Изказването му гласно пред околните нарушава сак-ралността, интимитета на молитвата и затруднява, възпира изпълнението. Да разкажеш и коментираш най-личното си желание, да превърнеш формата на изказ в достояние на другите, е лошо, защото така разсейваш енергията на мисълта, изпразваш и разпръсваш енергията на своето желание. Ако го сториш, трудно ще осъществиш сбъднатост на своя копнеж.
 Следователно трябва да се запази интимитетьт на самото желание?
-Да.
 Имат ли значение за молитвения акт традицията на поста или мълчаната вода, на лишаването от нещо преди момента на молитвата?
- Всеки сам определя начина, мястото, условията на молитвения акт. С вътрешната си интуиция трябва да определи мястото, къде и как да застане и към кого да се обърне.
 В такъв случай в какво е силата на мистериите, когато някой получава посвещение - ключ към нещо?
- Ако си посветен, съвсем не означава, че твоята молитва ще се изпълни по-бързо и по-пълноценно. Това са две различни неща.
 Молитвата е нещо твърде индивидуално, както човекът е индивидуално същество?
-Да.
Ако пожелаеш да се молиш за близък, може ли да се отпрати енергията към него и тя да му помогне?
-Да.
 Ако молитвата е насочена към нещо материално, словесната й форма същата ли трябва да бъде, както, ако е насочена към нещо духовно?
- Всеки сам определя това, което пожелава. Върни се към отговора, който дадох преди няколко въпроса. Когато ти изчистиш своето Его, тогава осъзнаваш какво искаш да получиш.
 Ако човек се моли за нещо и го получи, много ли е грозно да започне да се моли за нещо друго?
- Животът ти е осеян с непрестанни стремления и хиляди желания. Така че не е пагубно да се молиш едновременно за няколко от тях, но те трябва да бъдат осъзнати.

# 71
  • Мнения: 1 568
И още малко, става въпрос  за молитвата...



 Какво е светец?
- Той е обикновен човек като вас, които сте се събрали около тази маса. Но той се различава по това, че трудолюбиво и рисковано е защитавал своята кауза и в името на нея е тръгвал по нерадостния си път, наслагвал е в дела своето учение, което е приемал като свое верую. Това са Учителите, които са преминавали през времето, материята, за да наложат в слово и дела учението, което в този момент е било нужно на хората да се знае и препредава през пространството. Смятам, че отговорих на Мария, тя искаше да попита има ли разлика между различните светци, между слизалите на Земята Учители. Различието е земно понятие. Но учението, което те са препредавали, всъщност е едно и също, променяла се е неговата форма, словесната му обвивка, според духовната подготовка на човека и възможностите му да осмисля абстракцията.
 Мисля, че въпросът на г-жа Ножарова беше по-различен. Тя искаше да попита има ли смисъл да се отправят молитви специално към определени светци.
- Не, нейният въпрос бе такъв: Какво представлява като еманация светецът и защо го възприемате като такъв, какво носи той като символика и не е ли той преродил се Учител от други времена? За това отговорих така.
 Има ли смисъл човек да повтаря конкретни молби, да се моли на определен светец? Това е в християнската традиция.
- Вече добре знаете, че самата молба е енергия.
Когато тази енергия се наслагва ден след ден, нейният обем и сила също се увеличават ден след ден. И така ти сам получаваш това, което пожелаваш. Не иконата е тази, която ти решава проблема. Ако твоята мисъл е чиста и силна и желанието, произнесено чрез теб, се насложи във времето, получава се тъй нареченото пространствено-времево трептение, което ти позволява в своя житейски континиум да пресъздадеш и материализираш своето желание. Наивно е, заблуда е да смяташ, че рисунъкът срещу теб решава твоя проблем. Всъщност ти сам си този, който изграждаш и визуализираш своето желание. И всеки от вас може да успее, ако си изгради своя словесна система, чрез която ежедневно да повтаря човешката си молба, облечена в еднотипова сричкова нагласа. Така сам ще си помогнеш да реализираш своята мечта.
 Рисунъкът на иконата изразява определен символ. Например ние знаем, че Свети Мина е светецът, който изпълнява желанията.
- Тази опознавателност вие сте я създали, тя е плод на вашето въображение. Я си помисли, има ли разлика между вашите християнски иконописи, символизиращи дадено желание и надеждата за неговото изпълнение, и мистичните символи, които са възприети в другите религии. Едно и също е навсякъде. Образът е различен, но желанията и надеждите са едни. Е, тогава питам, може ли Буда, Христос, Аллах да носят едно и също духовно послание, еднаква символика на обещанието, обща светлина и надежда, а молитвите да бъдат различни
Следователно от кого зависи?
-От молещите се. От жадуваното желание и надеждата, която молещият се иска да бъде трансформирана и подкрепена от светеца. Вие, хората, сами си изграждате светците. Но те са едни за всички ви и имат общо начало, разбери. Ще повторя: ако ти имаш свое съкровено, значимо желание, дори и да застанеш под дървото или пред някое случайно цветенце
и се молиш всеки ден, ти пак ще осъществиш своето желание, ако изградиш правилно словесната система на своята молба. Думите, изпълнени със сакралност са ключът, който отваря вратата на изпълнението.
 Какво трябва да съдържа една молитва? Необходимо ли е да съдържа разказ на желанието, точно и описателно обяснение на това какво желая?
- Не, не можеш в един разказ да постигнеш сакралност. Молбата трябва дума по дума, подредени лаконично, стройно като войници, да излиза от теб. Да се получи ритмично наслагване, както в музиката има гласово надслагване, удар на сричка и дума - това позволява силната вибрация по-бързо да трансформира мисълта и по-ефективно да се постигне реализация на желанието. Необходимо е сам да изградиш своя начин на изказ и мисъл. Не да си подвластен на канона, или някой друг да те научи коя дума и как да я употребиш. Трябва сам да намериш думите, да почувстваш и осъзнаеш вътрешната им енергия, да изградиш целостта на посланието и да го изкажеш словесно чрез устата си или дори само чрез мисълта. Твоя воля.
Следователно в една молитва енергията на словото, на думите е по-важна, отколкото обяснението на желанието. Самият човек, който се моли, трябва да създаде сам формата, ритмиката, вътрешната мисловност на своето желание?
-Да.
 Посланието трябва да бъде отправено не към определен светец, а към Бог?
- Към това, което ти определяш за Бог. Бог може да бъде и майка, и баща, и Чудо. Приеми Го според своя духовен опит и вземи от Неговата светлина.
 Молитвата може да бъде и за добро, и за зло. И в двата случая ли се изпълнява по начина, по който я подреди човек?
- Молитвата е мисъл, която носи енергия. Ако ти проектираш лоша енергия и мисъл, тя се връща към теб подобно на бумеранг и ще те помете, ще пречупи собственото ти стебло.
 Има израз, че добрите момчета отиват в рая, а лошите - където поискат. Вероятно злото се проектира, материализира се по-лесно, независимо от последиците.
- Служиш си с уличен жаргон, който няма нищо общо със сакралността на думата и с интимитета на съкровеното ти желание. Злото не се материализира по-лесно, просто то е по-видимо, за вас е по-лесно да го отличите и почувствате.
 В самата молитва има нещо егоистично. Когато човек се моли, той пожелава нещо за себе си, дори то да е много чисто, дори да си пожелае здраве, той го пожелава за себе си?
- Пожелавайки здраве за себе си, нима ти пожелаваш смъртта на човека до теб? Тогава?
 Когато се молим, навярно не трябва да се боим от този свой егоизъм. Аз винаги съм изпитвал известно стеснение да се моля, защото ми се е струвало, че е недостойно със собственото си нищожество да занимавам...
- Кой?
 Светостта, към която отправям молитвата.
- Чрез молитвата си ти сам проектираш пътя пред себе си. Чрез своето желание ти проправяш пътеката и отваряш вратата, която е затворена. Но ако ти пожелаеш да нараниш, да причиниш някому страдание, тогава тази енергия, която е отрицателно трептение, се връща обратно към теб. Пожеланото, отправеното зло винаги се завръща, защото е много силно като вибрация. Негативната вибрация създава магнитно поле, което няма движение напред, то остава застопорено и ти се удряш в него. Невъзможно е да го отстраниш и разсееш, постепенно то навлиза в теб и те самоунищожава.
 Не смятате ли, че несбъднатите молитви са повече от сбъднатите?
- Аз смятам, че ти не разбираш за какво говорим, изглежда, не схващаш разликата между канонизираната, книжната молитва и тази, която проявява вътрешния ти порив, съкровеността на човешкото желание.
Според вас редно ли е човек да се моли само за себе си, или в молитвите, които отправяме, винаги трябва да споменаваме и доброто на други хора?
- Това изявява личностното ви желание, ваше е правото на избор. По-важно е за какво се молите, какво изисквате да ви се сбъдне, добре е в желанията си да проявявате морал. Но аз отново повтарям: необходимо е сами да откриете енергията на словото, по един и същи начин трябва да повтаряте думите всеки ден. Натрупването на енергията позволява да се материализира това, което си пожелал.
 Ако се моля за нещо и то все не се изпълнява, ако в желанието ми няма нищо аморално, нищо, което засяга с лошо други хора, тогава мога ли да приема, че не съм намерил точните думи, силната енергия на думите и по този начин те не водят до осъществяване?
- Ако ти ежедневно повтаряш своите избрани думи като молба по един и същи начин, изказно направени и изговорени, няма начин пожеланото да не се сбъдне.
 Следователно, след като човек направи това усилие да намери красотата и силата на думите, той трябва да бъде упорит и да отстоява тази форма на изказ, която е избрал?
-Да.
Отразява ли се това на континиума на всеки индивид?
- Да. Това позволява да се изчисти негативното влияние в трептението на личния ви континиум.
 Согиал Римпоче пише, че молитвата, отправена за другите по всяко време, дори и ако те са преродени вече, винаги има благоприятно въздействие.
- Едно запалване на свещичка, пламък и енергия, туй е достатъчно за покойника. Защо е нужно да се молиш за нещо, което вече не съществува? Моли се за нещо, което е реалност, и помогни на тази реалност да се осмисли, да се облагороди, да се реализира. С какво можеш да помогнеш на една тленност? С нищо.
 Слушането на църковна или религиозна музика допринася ли за молитвеното настроение?
- Да, защото отпуска твоята душа, хармонизира те в теб самия. Това е вибрация.
 Ако правилно съм Ви разбрал, фактически с това повторение ние увеличаваме и натрупваме енергия в самия пространствено-времеви континиум.
- С помощта на молитвата ти определяш неговия път.
Фреди Меркюри ме изненада с един израз - толкова много се е молил на Бог, за да остане жив, че явно нещо не е направил както трябва и той наистина умря. Има ли граници тази наша молба да ни помогне?
- Ти чул ли си го как се е молил той?
 Не съм, това е реплика от интервю.
- Тогава интервю, казано, препредадено, перифразирано. Но и това трябва да се знае: ако ти се сетиш да отправиш своята молитва, когато вече си на смъртно ложе, когато материята ти е невъзстановимо увредена, тогава по-добре е да осъзнаеш какво те очаква и да се подготвиш за смъртта. Единственото, което можеш да направиш в този случай, е да се помолиш да напуснеш живота си без болка, а то е възможно.

# 72
  • Мнения: 18
Лени  bouquet
Да ви се похваля,едно от желанията ми от Картата на съкровищата е ''станало''факт.Замислих се и се оказа че досега съм отавала много внимание,на проблемите си с мисли от сорта сега ще стане лошо и т.н.
Но когато си промених мирогледа към всичко ,всичко върви съвсем в друга посока.
Преди време бях споделила за числа който бях сънувала,пуснах тото два пъти и спечелих две тройки,но аз си представях как печеля не друго а тройки.
Затова си мисля че каквото искаме това получаваме!
Хубав ден на всички!

# 73
  • BG
  • Мнения: 390
 smile3508 на Лени за прекрасно оформената темичка.

# 74
  • Мнения: 1 520
Хиляди благодарности на Лени за новата тема newsm51

За всички, които се интересуват от картата на желанията:


КАРТА НА ЖЕЛАНИЯТА – УВЛЕКАТЕЛЕН МЕТОД ДА ПРОМЕНИТЕ СВОЯ ЖИВОТ

Ние, хората, винаги искаме да променим живота си към по-добро. И в това няма нищо странно, просто така сме устроени. Уж харесваме работата си, ама нещо като че ли не ни достига, уж харесваме партньора си, ама пак нещо не е както трябва и т.н., и т.н., докато стигнем до колата, мотора, жилището и всички онези неща, с които сме се обградили. Искаме да живеем интересно, да ядем вкусна храна, да имаме много пари и т.н., а проблемите ни да са колкото се може по-малко. Би било чудесно всички наши желания да се изпълняват и да живеем спокойно и щастливо. Случва се и така, че се страхуваме да говорим за тях все едно, че всичко ще се нареди от само себе си. Така или иначе те рано или късно ще напомнят за себе си. И колкото повече се страхуваме, толкова в по-нелепа форма ще се проявят желанията ни, защото те просто не могат да не се проявят.
Днес ви предлагам да кажете решително "Да" на своите тайни и явни желания. Не е задължително веднага да ги разгласявате на всички около вас. За начало ще е добре да ги кажете на себе си и за себе си. Позволете на желанията ви да бъдат такива, каквито са. Не е важно дали ги мислите за добри или лоши. За начало е добре да се запасите с химикалка и хартия, а ако пък искате, може да използвате и цветни фулмастри. Важно е да имате желание да нарисувате своите желания. А аз ще ви подскажа как да го направите.
Да започнем с това, че вие имате жизнен опит, който е съпътстван от успехи, неуспехи и разочарования. Всичко това може само да го помните, но нищо повече. Нека да се уговорим веднъж и завинаги: Става дума за настоящето и бъдещето и ще рисуваме само това. Избистрете в паметта си вашите желания.
Създаването на индивидуална карта на желанията е нещо като тест, който може да разкаже много за вас, а е и упражнение за постигане на хармония със себе си, осъзнаване на отговорността за личните ви планове, мечти, цели и желания. На тази карта вие ще рисувате всичко, което искате за целия си живот напред. Не за месец, не за година, а именно за целия ви живот оттук нататък. Всичко, което е важно и значимо във вашия живот, е желателно да бъде нарисувано. Освен това всяка от рисунките ви задължително да е подписана. Намерете място, където никой няма да наднича през рамото ви и да започваме...
Вземете лист хартия примерно А4 и го разделете на 4 части (ако искате и на повече), като всяка една част е едно желание. Ако имате повече желания, вземете друг лист и повторете процедурата. Нямате ограничение на бройката, желайте на воля.
Например: В моята карта на желанията присъства рисунка на къща с голям двор, която много искам да имам. До рисунката на къщата съм написала: "Това е моята вила извън града" и подпис. Това е принципът на картата на желанията. Няма нищо сложно и всеки може да го направи, стига да иска.
 
Има няколко важни напътствия, преди да започнете:
Първо: Винаги можете отново да прерисувате картата на желанията. Ако нещо не се е получило, то оставете го настрани и рисувайте наново. Не изхвърляйте старата карта, докато не нарисувате новата.
Второ: В процеса на работата може да откриете, че някое желание на практика ви е чуждо и не е наистина ваше. Не се притеснявайте, стават такива неща. Така или иначе ние постоянно сме обкръжени с различни хора, които дават съвети и препоръки. Така се прокрадват желания, които не са наши. Ако усетите подобно нещо, то просто отново нарисувайте вашата карта. И обратно, ако си спомните нещо, просто го добавете на вече нарисуваната карта.
Трето: Не бива да рисувате нищо само и само да угодите на партньора си или на шефа си, или на приятелите или родителите ви.
Четвърто: Картата на желанията е ваша и само ваша убеденост, че в живота ви едно или друго задължително ще заеме достойно място.
Пето: Качеството на рисунката няма никакво значение. Не е важно можете или не можете да рисувате, но всяка рисунка (както казах вече) трябва да бъде подписана.

Внимание! Много важно! В картата на желанията няма нищо, което да се разбира от само себе си! Всичко, което имате сега, е на вашата карта, за да знаете за нея не само вие, но и Вселената, която ви помага. Рисувайте смело, без притеснения и нека всички ваши желания се сбъднат! Успех!

Източник: novinar.net

Общи условия

Активация на акаунт