Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 12-та тема

  • 145 171
  • 750
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 960
Последните ми две питки:

Тази с тестото на Мариета с айран:





Тази е с тесто на Макс мама с едно втасване:



Ще кажеш ли как оформи последната питка?
Стахотна е!

# 151
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
От една седмица съм се замолила на ВИВИАН за оформлението на питката,но все още не е отговорила.

# 152
  • Мнения: 2 172
Доколкото помня,тя беше обяснила в някоя от предните странички  Peace

# 153
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Благодаря  Peace

Мариета, тестото разделих на три топки. Едната сложих в средата на тавата, другите две разточих, намазах всяка с олио и шарена сол, сложих ги една върху друга. Навих на руло, нарязах на шайби, около 1 см. и ги подредих около топката в тавата. Гледах да стоят прави, за да се получи като цвете  Peace


Вярно е.Пропуснала съм го,за което се извинявам.Няколко пъти я попитах,дори и на ЛС,можеше да каже да го потърся,но нищо-здраве да е.

# 154
  • Мнения: 960
Благодаря момичета! Hug  bouquet

# 155
  • Мнения: 960
Пепика, тя elfi4ka вече е отговорила абсолютно вярно и точно - по- плътен, и в същото време мекичък е, много вкусен, да не говорим колко време се спестява без двете втасвания Wink.Някъде май дадох линк, но ще повторя, там с подробности съм описала какви съм ги вършила Joy:

http://aelisaelis.blogspot.com/2010/09/blog-post_22.html

А за гостито - когато кажеш, веднага ти спретвам един, ама ти по- хубав от мен ще го направиш Hug.


Елфичка,аз също го  слагам в студена фурна.
Честито ти бебче!  bouquet
Точно като на снимката става, стои малко като на пластове, но то е заради начина на разточване.

elfi4ka , поздравления и от мен Hug!

Исках да пиша в сайта ти,но ми дава грешка. Hug
Аз правя такъв тутманик защото е супер лесен и мързелив.
Ще пиша моята технология,ако реши някой да опита.

Леко препържвам мазнина -прабаба го прави с мас от пържено месо в него,но аз го правя със смес от олио,масло и малко мас.
След като изстине ,но да е поносима на допир късам топки от тестото и поставям в мазнината да постоят.
Първата топка ще е най-малка защото е в средата.
Правя нещо като мекица и ръся от мазнината и сирене.
Завивам и оставям в друг съд.Съдът,в който ръся по принцип е тавата,в която ще пека после.
Взимам второ топче и пак с намазнени ръце правя по-голям кръг,ръся с мазнина и сирене и в средата слагам малкото топче,завивам го от всички страни и го обръщам с завитите краища надолу в другия съд.
Така правя с всички топчета,като всяко е по-голямо от предишното.
Но точно тук е лесното защото не точа,а като видя,че не мога да завия вече порасналата топка просто издърпвам краищата,а и да има дупка не е фатално,после не личи.
След като привърша взимам топката и я слагам в центъра на тавата, и започвам да я придърпвам към краищата като пита.
Забравих да кажа,че аз слагам половин кубче мая за да не стане като пита,а възможно по-малко,но все пак да бухне.
Златните ръце на баба го правят без мая,само дърпа корите,но е чуден.
С една дума мазнината си казва думата.  bouquet

Последна редакция: вт, 05 окт 2010, 12:58 от МАРИ77

# 156
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
МАРИ77 , на мен също ми даваше грешка миналият ден Sad.Много вкусно звучи и по твоя начин, по - мазничко ще е Wink.Мда, вкусен е тутманика, а и без двете втасвания си е супер бърз Wink.

# 157
  • Мнения: 960
Значи проблема не е в моя Тв. Grinning
Мазнината може да се регулира.
А за втасване да не говорим,бързо,лесно ,вкусно.
Аз не видях ти в студена фурна ли го слагаш,защото аз така правя.
Баба пък всичко пече на макс. Hug

# 158
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Да, в студена, подробно е описано как се пече тутманика, че е важно Wink.Питките си ги пека в предварително загрята фурна, но този тутманик си го слагам в студена Wink.

# 159
  • Мнения: 56
Да попитам тук нищо че не става въпрос за питка. Днес правих кифлички, но станаха  сухи и се ронят, а са само на часове. Тестото не беше твърдо , нито превтасало . Утре ще се пробвам пак ,че домочадието иска кифлички и то домашни (по скоро таткото) Wink моля дайте рецепта и съвет как да ги направя  пухкави и меки.

# 160
  • Мнения: 960
Мисля,че в предишните страници срещнах линк. Peace

# 161
# 162
  • София
  • Мнения: 1 341





Да попитам тук нищо че не става въпрос за питка. Днес правих кифлички, но станаха  сухи и се ронят, а са само на часове. Тестото не беше твърдо , нито превтасало . Утре ще се пробвам пак ,че домочадието иска кифлички и то домашни (по скоро таткото) Wink моля дайте рецепта и съвет как да ги направя  пухкави и меки.


Това са най-пухкавите кифлички, които някога съм яла!!!! Меки са поне два дни!
Горещо ти ги препоръчвам! 
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg14205166#msg14205166

# 163
  • Мнения: 11 607
Да попитам тук нищо че не става въпрос за питка. Днес правих кифлички, но станаха  сухи и се ронят, а са само на часове. Тестото не беше твърдо , нито превтасало . Утре ще се пробвам пак ,че домочадието иска кифлички и то домашни (по скоро таткото) Wink моля дайте рецепта и съвет как да ги направя  пухкави и меки.

Колко време ги пече и на колко градуса....Мисля,че са стояли повече от необходимото във фурната...

# 164
  • Мнения: 56
Най - вероятно съм ги препекла , защото отдолу някои са по изгорели. Другия път ще пробвам да ги пека по- малко. Благодаря за съвета. А какво брашно използвате. Защото си мисля,че  и брашното не беше много стока.

Общи условия

Активация на акаунт