Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 12-та тема

  • 145 159
  • 750
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 172
Елфичка, малко спам - но поздравления за третата лентичка  bouquet!
Blush Blush Blush

Заченах си го и си го отхраних с питки и тутманици този месец  Crazy

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 22:03 от elfi4ka

# 136
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Пепика, тя elfi4ka вече е отговорила абсолютно вярно и точно - по- плътен, и в същото време мекичък е, много вкусен, да не говорим колко време се спестява без двете втасвания Wink.Някъде май дадох линк, но ще повторя, там с подробности съм описала какви съм ги вършила Joy:

http://aelisaelis.blogspot.com/2010/09/blog-post_22.html

А за гостито - когато кажеш, веднага ти спретвам един, ама ти по- хубав от мен ще го направиш Hug.


Точно като на снимката става, стои малко като на пластове, но то е заради начина на разточване.

elfi4ka , поздравления и от мен Hug!

# 137
  • София
  • Мнения: 1 832
да се запиша и тук с лютивите ми питки

# 138
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Питка със сирене и кашкавал от мен. Използвах идеята за оформяне на Мариета, но тъй като пълнежът ми се получи повече, не се личат много рулцата.

# 139
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Илрай, чудесна е, напаво златна, а си представям и колко е вкусна Peace!

# 140
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
ilrai78 , страхотна питка   bouquet.

verabel , и твоите питки много апетитно изглеждат Hug.

При мен отново Тутманик без втасване, опитах се да го снимам така, че да се виждат пластовете Wink:

# 141
  • Мнения: 82
Здравейте момичета!
Имам нужда от помощ и се обръщам към вас  Simple Smile
В неделя ще правя прощъпулник на дъщеря ми и съм решила аз да омеся питата, избрала съм за рецепта Сладка пита "Слънце". Понеже ще е сутринта, много ми се иска да си помогна от събота вечер, та  в тази връзка да питам: мога ли да замеся питата в събота вечер, а да я опека в неделя сутрин. Ако е възможно, кажете ми като технология вечерта да я оставя ли първо да втаса и тогава да я прибера в хладилника или сутринта преди печенето да втаса? Дано сте разбрали какъв ми е казуса, ще се радвам на каквито и да са съвети от ваша страна.
Предварително благодаря  Hug

# 142
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Стефи,замеси си тестото вечерта,а сутринта я оформи и остави да втаса.

# 143
  • Мнения: 2 172
И аз мисля като 3xi .Тя ще си втася и в хладилника,а сутринта само ще я оформиш и ще ти остане само едното втасване.

Въпреки,че аз не съм рискувала така с пита.Винаги си я правя в съответния ден.Но след като ще е сутринта няма начин да стане толкова бързо.

Моите партита са обикновено не по-рано то 12:00 часа и ставам в 6:30 да замесвам  #Silly
До 7:00 съм се натуткала и омесила.
След това до 9:00 поне да втасва,че и повече.
Оформям до към 9:30 /оставям си толеранс/.
След това втасва до 11:00.
Пека до 11:45  Peace

# 144
  • Мнения: 58
Безумно вкусен тутманик с тесто по рецепта на mari_eta (с айрян) и оформен по идея на Labrex:

Момичета, благодаря за прекрасните идеи!!!     bouquet

# 145
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Еми03, прекрасен е, радвам се, че ви е харесал Peace!

# 146
  • Мнения: 82
3xi, elfi4ka Hug

Обаче и мен нещо ме хвана шубето, защото точно в питите нямам опит и май ще си я спретна тази вечер /къъъъсно вечерта/, пък като изстине ще я завия със свежото фолио и дано се запази мекичка за утре сутрин, то стига въобще да ми стане де  Wink
Още мисля кой вариант да избера, но после ще се отчета  Peace

# 147
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Много хубави тутманици сте направили! А от мен още една питка от миналия ден Simple Smile


# 148
  • Мнения: 58
ilrai78 , много хубава питка!   bouquet

mari_eta, благодаря ти! Много сполучливо и вкусно е тестото с айрян!   bouquet

Това е един тутманик на kasier от преди няколко дни:

# 149
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Момичета, показали сте невероятни произведения на изкуството. Комплименти за всички ви.   bouquet   bouquet   bouquet
Аз отдавна не съм поглеждала тук, но си спомням, че за последен път, когато надникнах, Adenis  обеща, да ни покаже стъпка по стъпка, в снимки, как се правят фигурките и формичките от солено тесто. Тъй като тя обаче, нищо не иска, да ни издаде, ние с Пепика единодушно решихме, да ѝ идем на гости и тя да ни покаже нагледно как прави красивите, пухкави питки и формичките от солено тесто. За бебето, да не се притеснява. Пепика и аз сме с добър стаж и ще успеем, да се справим, да държим, че даже и занимаваме бебето и да вземем някой друг урок от Adenis. Adenis, така че изпрати ни адреса на лични, на Пепика и на мен и кажи кога, да те посетим Wink. А за благодарност ще ти донесем подарък една красива покривка за маса, даже с Пепика сме си набелязали вече една, която със сигурност ще ти допадне. Wink
И за да не излезе, че спамя, само за да се самопоканим с Пепика, да ви покажа и моят тутманик от вчера и един хляб без глутен от преди, но в тази тема го показвам за първи път.

 

 

Общи условия

Активация на акаунт