Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 12-та тема

  • 145 126
  • 750
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 172
Значи и така ще пробвам.

МРазя да чакам нещо да втасва  Laughing

# 121
  • Мнения: 22 867

И моят тутманик с айряненото тесто на Мариета  bouquet, втасва един път, пак е бързо. Peace



# 122
  • София
  • Мнения: 1 341





Лелееееееее, какви тутманици сте показали......!!!!!!!!!!!!!!
Да не си гладен, пак ще ти се прияде!!!
Никога не съм правила тутманик, но вие ще ме накарате да се пробвам и с това!
В неделя правих гевречетата на Лабрекс:



Днес пак и отново за кой ли път кифличките на Лабрекс   bouquet, този път с кренвирш и кашкавал.

# 123
  • Мнения: 459
Малееее, Labrex, страхотен е тоя тутманик. Би ли обяснила малко повечко за него. Писала си, че втасва веднъж, а оформянето, може ли?  Embarassed
И още веднъж - браво! Страхотно изглежда  Hug

# 124
  • Мнения: 58
Момичета, страхотни неща сте сътворили!!!  bouquet
Нещо от мен:

# 125
  • Мнения: 786
Какво става тук newsm78 Темата заминала в странство,не мога да я намеря да се изфукам Embarassed
Една от колежките ни заминава в английско да се труди и и спретнах една "скромна" питчица :


Рецептата е по плетената пита на Пина.Оформянето - плитка от три фитила по края, а в средата трите "цветя" са плетени по идея на Пина отново.Два фитила са слагат на кръст и с трите края се плете обикновена плика,завива се на охлюв и с четвъртия края се увива.
 Късмет на всички "колежки" Stop

# 126
  • Мнения: 22 867
Малееее, Labrex, страхотен е тоя тутманик. Би ли обяснила малко повечко за него. Писала си, че втасва веднъж, а оформянето, може ли?  Embarassed
И още веднъж - браво! Страхотно изглежда  Hug

eldi, извинявай, че със закъснение пиша, но не съм вкъщи по седмица, после ден-два се завъртам и пак изчезвам. Ето ТУК съм показала оформянето. Ето и ТЕСТОТО на Мариета, аз деля яйцето на две - половината в тестото, половината за намазване.  bouquet

ВяраВики, хубава питка!  bouquet

# 127
  • Мнения: 389
Последните ми две питки:

Тази с тестото на Мариета с айран:





Тази е с тесто на Макс мама с едно втасване:

# 128
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ауууу, Вивиан, прекрасни са Peace! И тази сладка, нетърпелива ръчичка Heart Eyes...
Как оформи втората - чудно цвете се е получило Peace!

# 129
  • Мнения: 11 607
Ауууу, Вивиан, прекрасни са Peace! И тази сладка, нетърпелива ръчичка Heart Eyes...
Как оформи втората - чудно цвете се е получило Peace!

 Peace Peace Peace Peace

# 130
  • Мнения: 389
Благодаря  Peace

Мариета, тестото разделих на три топки. Едната сложих в средата на тавата, другите две разточих, намазах всяка с олио и шарена сол, сложих ги една върху друга. Навих на руло, нарязах на шайби, около 1 см. и ги подредих около топката в тавата. Гледах да стоят прави, за да се получи като цвете  Peace

Ти беше показала скоро нещо подобно.

# 131
  • Мнения: 1 283
Ееееее, момичета  Hug Hug Hug Hug чудесни сте! Вивиан, питките са супер, ама тази мъничка ръчкичка, с това малко пръстче  - love001сладкишче
ВяраВики - много ти е хубава "скромната питчица".  С такава красота, дано да има късмет колежката ти   bouquet
emi03    bouquet много ти е хубава питката, не бих се сетила да ги напиша ръкописно.
Рени 55 - ти къде се губиш бе, я бързо в редиците  Peace имаш такива добри кулинарни попадения.
Аелис   bouquet тутманика ти е неустоим на снимката, такъв ли е в действителност? Я вземи ме покани да го опитам  bowuu и без това не съм правила без втасване  newsm78. Какъв е на вкус и по какво се различава от този с двете втасвания. Ще се пробвам, мога ли да издържа.....Аз и брашно е равносилно на луд с картечница  Crazy

# 132
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
.....Аз и брашно е равносилно на луд с картечница  Crazy[/b][/color]

 Joy hahaha Joy

# 133
  • Мнения: 2 172
Пепика ,не съм Аелис,но понеже и аз онзи ден правих тутманик без втасване/само оставих тестото да се отпусне за 20 минути/ и ще споделя резултата.

Разликата с втасалия е,че този без втасването стои по-плътен вътре,много мек и  не толкова шуплест,не си  утроява обема от началното на замесване до изпичането,а само го удвоява,докато този с втасванията си става шуплест и прилича повече на питка.

Аз го сложих в студена фурна на 150 да се получи леко втасване,докато се загрее фурната и след това увеличих на 170.Към края пак намалих на 150.Стана невероятен  Crazy

# 134
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Елфичка, малко спам - но поздравления за третата лентичка  bouquet!

Общи условия

Активация на акаунт