Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 12-та тема

  • 145 127
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 126
Мерси момичета Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 3 249
Ау, че сте бързи. Питконеправенето си оказа ефекта при "кантара" Обаче как ме сърбят ръцетееее. Добре, че поводи тия дни дал Господ Simple Smile

# 32
  • Мнения: 148
Лабрекс,страхотен грозд. NaughtyДа знаеш ще открадна идеята за в сряда ,че с мойта половинка имаме годишнина а и Мариетка ни напомни че се правят питки.Само кажи това грозде е точно по рецептата/имам предвид количеството/.Аз днес пак правих питката на Мариетка,само че двойна доза и електрическата тенджера дойде малка,та ми се ратури украсата но вкусаааа го знаеш.Ето я

# 33
  • Мнения: 22 867
Лабрекс,страхотен грозд. NaughtyДа знаеш ще открадна идеята за в сряда ,че с мойта половинка имаме годишнина а и Мариетка ни напомни че се правят питки.Само кажи това грозде е точно по рецептата/имам предвид количеството/.

ditsan, за пръв път пробвам тестото с айряна и го правих точно по рецептата на Мариета и по допълнителните указания в първия пост. Опитах да разположа грозда в тава с диам. 30 см, ама опря в стените при печенето, трябва в по-голяма. Ако решиш да я правиш, можеш да поглеждаш и ТУК, дадено е стъпка по стъпка. Всъщност, това е рецепта за козуначно тесто с пълнеж в отделните зрънца, но аз я направих на питка, щото отдавна се каня и ми се щеше да видя каква ще я докарам. Peace   bouquet

# 34
  • Мнения: 1 798
Пепика,благодаря за новата темичка!   bouquet
mari_eta,nolita,elfi4ka,ditsan,Дес,Лабрекс,Мама Цоцоланке,много красиви питки!   bouquet

Записвам се с "Канелените кифлички на Карлсон"

# 35
  • София
  • Мнения: 1 174
Страхотни сте момичета браво   bouquet
Лабрекс направо с тоя грозд ме направи разногледа  #Crazy
ditsan ако може едно парченце само  Crazy
Дес на теб ти изчезна също парче,не ме видя нали  Whistling

# 36
  • Мнения: X
Ей на,захладня и запретнахме ръкави за нещо тестеничко Laughing.Много вкусни и красиви печива сте показали всички,браво!  bouquet
И аз да не остана назад да покажа и тук кифличките с кашкавал по рецепта на Пина,

и едни питки,оформени по идея от руския сайт,който беше цитиран в темата за оформянето.


Питка още не съм месила за новия есенно-зимен сезон,но както разбрах утре е празник и е хубаво да се направи за здраве и благоденствие на семейството,та май ще трябва да се заема да спретна нещо Thinking.

# 37
  • Мнения: 400
записче

# 38
  • Мнения: 148
Лабрекс,благодаря мила утре ще пробвам за празника и ще докладвам.
Дидолинаа,с удоволствие само кажи кога.

# 39
  • Плевен
  • Мнения: 599
 Да се похваля с днешната питка - за първи път правих "Короната на готвачката" по рецептата, дадена от Лабрекс.Имайки пред вид, че нямах достатъчно време и едвам я изчаках да втаса поне малко, а и с ваденето от печката избързах, стана просто чудесна.Всички я къщи много я харесаха.

# 40
  • София
  • Мнения: 638
Здравейте!
Моля Ви за съвет Praynig
Трябва да направя питка, за първия учебен ден, която да се състои от 30 топчета или дребни фигурки , за да има за всяко дете по едно парченце.
Според Вас , кое тесто би било най удобно за подобно оформяни?
Искам да е пухкаво и мекичко!
Ще Ви бъда много благодарна , за вид на оформяне и рецепта за тесто!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 41
  • Мнения: 1 092
Здравейте!
Моля Ви за съвет Praynig
......:

За оформяне това:

или като кифлички, но подредени в кръг като питка..
Тесто има много рецепти тук.. от хубави по-хубави.
От мен съвет - аз бих я направила предния ден  Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 638
Здравейте!
Моля Ви за съвет Praynig
......:

За оформяне това:

или като кифлички, но подредени в кръг като питка..
Тесто има много рецепти тук.. от хубави по-хубави.
От мен съвет - аз бих я направила предния ден  Wink


И аз точно за това се чудех, но се притеснявам дали ще е мекичка и вкусна.
Проблема е , че трябва да са 2 по 30 парчета и цяла нощ ще си меся , а все пак и за нас е първия учебен ден! Laughing

# 43
  • Мнения: 1 092
ми то дали е мекичка зависи от тестото, маята и майсторлъка, а не от оформянето Simple Smile
И пак си казвам по-добре от предния ден (не през ноща), защотоооо ... абе била съм свидетел на обикаляне в последния момент за пита (не съм била аз майсторката, ама на мен се падна честа да обикалям)  Laughing ...

# 44
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511

Ще Ви бъда много благодарна , за вид на оформяне и рецепта за тесто!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Тази направих, когато моят син беше първокласник:



А тази е вчерашната:

Общи условия

Активация на акаунт