Подсъзнанието може всичко 28 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 83 559
  • 725
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 0
Дни от седмицата и планети-управители
• Японските учени са доказали, че понеделник е тежък ден. По техни данни работата в понеделник сутринта може да стане причина за преждевременна смърт. Броят на сърдечните пристъпи и удари в понеделник сутринта нараства значително. Именно тогава са зафиксирани най-голям брой смъртни случаи, причинени от сърдечно-съдови заболявания.
• Доктор Мураками обяснява: "Повечето хора в неделя са освободени от психически и физически натоварвания. Затова им е сложно да преминат от почивка към работа. В понеделник сутринта кръвното налягане на човека бележи най-високата си точка за седмицата."
• В понеделник сутринта при повечето хора рязко се повишава кръвното налягане, което води до лошо самочувствие и дори до смърт - съобщава Sky News.

Това не са празни думи. Астрологията също го потвърждава. На всеки ден от седмицата тя приписва особеностите, свързани с планетата, която го управлява. Полезно е да ги знаем, особено ако планираме нещо важно за утрешния ден.

Глупаво е да се предполага, че почти всички цивилизации - от изчезналите до днешните не са се отказали от седмичния цикъл на живот просто поради навик. Както и да са били променяни календарите и епохите, седемдневното броене на времето е оставало непроменено. С редки изключения: за кратко време се опитали да го премахнат в календара на Френската революция, въвеждайки десетдневна "седмица".
След революцията и в Съветския Съюз се опитали да въведат революционни 5-дневни и 6-дневни периоди. През 1929-30 год. постепенно била въведена 5-дневна седмица. Всеки работник имал един почивен ден в седмицата, но нямало фиксирани почивни дни. От 1 септември 1931 година тази седмица била заменена с 6-дневна с фиксирани почивни дни - на всеки 6-ти, 12-ти, 24-ти и 30-ти ден на всеки месец. След 30 февруари следвал 1 март. Последните дни от месеците с 31 дни разглеждали като допълнителни работни дни извън 6-дневния цикъл. Връщането към нормална 7-дневна седмица било осъществено на 26 юни 1940 год.

Защо човек векове наред запазва упорито пристрастие именно към седмицата? Заради небесните ориентири - отговарят астролозите. Всеки от нейните седем дни се управлява от една видима планета, включвайки и Слънцето. И всяка от тях влияе по своему върху активността на нашата психика и физиология. Характерът на това влияние е проверен през вековете. Така че не е трудно да се избере какво е най-добре да се прави в един или друг ден, а от какво човек следва да се откаже.

ПЛАНЕТИТЕ - УПРАВИТЕЛИ

Спомнете си названията на дните на седмицата в различните езици, особено тези с латински корен - френския, италианския и тогава много лесно ще запомните, че:

• понеделник е ден на Луната,
• вторник - ден на Марс,
• сряда - ден на Меркурий,
• четвъртък - на Юпитер,
• петък - на Венера,
• събота - на Сатурн,
• неделя - на Слънцето.

С всеки ден на седмицата, в съответствие с неговия управител, се свързвали определени поверия, определена символика и препоръки за родените в този ден. Освен това, в древността според денят, в който хората били родени, се определяло и приблизително социалното предназначение на човека. Тоест от раждането му готвели човека за определена съдба.

Понеделник е ден на Луната и той носи благоприятните и неблагоприятни свойства на нощното светило, славещо се със своето непостоянство. Освен това, в зависимост от лунната фаза, от аспектите с другите планети в този ден, понеделник може да се окаже много тежък или само един тежък ден.
Луната показва емоционалната страна на нашия живот - тази, която не се поддава на анализ и контрол от страна на нашето съзнание. Но емоционалната нагласа влияе силно върху адекватното ни възприятие на външното обкръжение. Луната и понеделникът покровителстват жените: момичетата, родени в този ден, стават прекрасни майки, пазителки на домашното огнище и традициите на дома. Често обаче тези хора се оказват капризни, с променливи настроения, непостоянни. Оттук и социалното им предназначение - никога не ги поставяли на отговорна работа, изискваща концентрирано мислене и трезво възприятие. В същото време обаче от средата на тези хора излизали храмовите жреци, способни да се настроят да възприемат явленията от ефирния свят, тъй като те били крайно чувствителни и способни да възприемат най-фините вибрации. Човек, намиращ се под силното влияние на Луната, притежава дълбока интуиция и неговото място е там, където подобно качество е необходимо.

В понеделник винаги може да се очакват всякакви изненади, промени, безпокойства, затова се препоръчват занимания с най-първичното в домашно домакинство - чистене, кухня. Пари не се дават никому, работа не се поръчва, прието е ограничаване от месна храна. Всички пътища са неблагоприятни, освен водните. Именно в понеделник може да се тръгва на далечно плаване.

Луната ни настройва на мечтателност, отпуска ни. В понеделник са ни противопоказани дейности, изискващи от нас да сме съсредоточени, стегнати.
В понеделник менюто ни трябва да бъде леко - без мазни, солени, пушени храни, без алкохол, сладко и тестено. За стомаха през този ден най-полезни са млечните продукти, леки каши, плодове, но без цитрусови.

Вторник е ден на Марс. Смята се за активен ден. Родените в този ден, се оказвали доста енергични, избухливи и напористи, макар че понякога са неуправляеми. Най-добрите им качества са способност за борба, самоотверженост, неприемането на сплетни и интриги. Човекът на Марс винаги иска да играе водеща роля, ръководи се повече от страстта, отколкото от разума и неговата активност винаги е насочена към нещо конктретно, макар че именно ярко изразената импулсивност му пречи да доведе нещата докрай. В такива дни се случвали всякакви внезапни прояви на държавна активност - войни, реформи. Изобщо вторник е своеобразен ден за активни начинания, авантюри и неочаквани активни действия. Обратното - да се седи в този ден със скръстени ръце си е направо безобразие, трябва да се проявява максимална инициатива, дори без да се мисли за последствията. Не е много редно в този ден да се отделя внимание на домашните домакински дейности, тъй като елементарно може да стане скандал без видим повод. Не бива да се започват някакви творчески цикли, както и да се приключват нещата. Почти не е нужно да се казва, че сред хората, родени във вторник, набирали воини.

Вторник може да се каже, че е нервен ден. Психиката ни е лесно възбудима, по-остро се проявяват агресивните свойства на характера. Затова във вторник следва да се пазим от всяка възможна кавга, конфликт, спор, изясняване на отношенията.
Във вторник любителите на пикантни ястия могат да не се ограничават. Денят на Марс позволява употребата на висококалорична храна, с много подправки, лук, чесън, сосове и маринати. Излишни са само сладкишите и печените тестени неща.

Сряда се управлява от Меркурий - покровител на търговията, занаятите, знанията, дейностите, свързани със слово, общуване и предаване на информация. В човека Меркурий се проявява доста явно - родените в този ден са приказливи, общителни, лесно усвояват информацията и излагат мислите си. Вярно е, че тези качества зависят и от положението на Меркурий в момента на раждането. Меркурий дава също така и ловкост, хитрост, адаптивност, затова го смятали за покровител на крадците. Този ден е благоприятен за пътувания, търговски сделки, занимания с умствен труд, подходящ ден е да се пишат писма, например. Хората, родени в сряда, били призовани да се занимават с подобни дейности - писатели, занаятчии, търговци и разбира се, журналисти.

Денят не е благоприятен за занимания с държавни дела, за общуване с началството. Нищо не може да се реши чрез конфликт, а само с умствено усърдие.

Под влиянието на Меркурий ние се настройваме на активен делови ритъм, ставаме по-възприемчиви, мислим бързо, точно. Между другото, важните покупки са удачни най-често в понеделник, сряда и четвъртък.
Най-доброто меню за сряда е разнообразие от зеленчуци, различни яхнии, салати и отказ от месо и млечни продукти. За деня на Меркурий най-подходящо е да се ориентираме към вегетарианска храна.

Четвъртък е ден на Юпитер и хората от този ден носят чертите на тази планета - "звезда на кралете". Те несъзнателно излъчват усещане за авторитет и власт. Такива хора не си представят за себе си друго, освен ролята на ръководител, направляващ действията на околните. Човекът на Юпитер сякаш през цялото време вразумява другите, целият му живот е сякаш пример за останалите.
Той има организаторски способности, ръководи се от висши идеали, а не от съображения за лична изгода. От тези хора произхождат чиновници, законодатели, духовни дейци, всички длъжности, свързани с управлението и закона, мисионери, меценати, учители и преподаватели. Юпитер налага своя отпечатък върху целия ден - през целия ден са уместни заниманията с дейности, свързани с управлението на Юпитер, а неблагоприятно е да се осъществяват действия, свързани с материално обогатяване и прочие користни дейности.

Ако планираме делови преговори, срещи с приятели, подходящо е да изберем четвъртък - денят на Юпитер, когато всевъзможни контакти се осъществяват и установяват най-добре. В този ден сме най- комуникативни, общителни.
В четвъртък най-полезна ще бъде лека диета, а още по-добре - лечебно гладуване.

Петък е ден на Венера и човекът роден в този ден е човек на чувствата (не бъркайте това с емоциите!). Тези хора са доста надеждни, практични, и на тях може да се разчита буквално за всичко. В петък на света идват естети, актьори, хора с творчески заложби, миротворци и носители на мира - това са най-добрите им качества. В по-лошия случай това са роби на своите страсти, лентяи и приспособленци. Смята се, че петък е ден на мира и справедливостта, на изкуството и съзерцанието, естетиката и любовта. Това е най-доброто време за запознанства, свързани с любовни контакти, а така също и за сключване на брак (и четвъртък става за тази работа). В този ден следва да се избягват всевъзможни излишества, понеже в дадения случай те са способни да извадят човека от равновесие и да се отразят пагубно на здравето му. Желателно е да се пости.

В петък се постарайте да не надничате в магазини - тегли ни към безсмислени, разточителни разходи. Това е ден на Венера, за който са характерни емоционален подем, повишена чувствителност.
Най-подходящото меню за петък са сладки неща, тестени изделия.

Събота е ден на Сатурн. С този ден се асоциира всичко, което е свързано с уединението, тайната. Хората на Сатурн често пъти са единаци, философи-самотници. Те са сдържани, слаби и аскетични. В живота се държат обособено и в древността от тях излизали добрите шпиони и специалисти в онези области, където е необходимо да се пази тайна. Сатурн сам по себе си е символ на затвореност, обособеност, кристализация, самопознание и откъсване на човека от социални контакти, в това той е антипод на Юпитер.

Затова съботата е благоприятна за занимания с индивидуални проблеми, медитация, приключване на нещата и окончателното им анализиране. Това също така е и ден на тъга, печал и вътрешно неспокойство, и действия, свързани с проява на страсти, могат да донесат уединение насила, затова не бива да се започват нови дейности, да се пътува, особено далече. Денят е благоприятен за дейности, свързани с имущество, особено недвижимо, за залагане на фундамент, за строителство. И при все това, трябва да се помни, че в събота е добре да се говори по-малко, и да се мълчи повече.

В събота водещо е влиянието на Сатурн, който ни дава особена целенасоченост, умение добре да се концентрираме върху важните неща. Но заедно с това не сме твърде комуникативни, усещаме емоционален спад.
В събота добър ориентир е умереното хранене. В този ден е целесъобразно да се откажем от алкохол, лютиво, пушено, да не злоупотребяваме с мазни блюда.

Неделята е свързана със Слънцето, което е символ на персоналност, индивидуалност, показва активното проявяване на човека в околния свят, осъзнаването на своето място в него, активното светоусещане и силното творческо начало. За много народи родените в деня на Слънцето смятали за щастливци, които още в момента на раждането си са получили заряд от слънчева светлина. Предполага се, че ще живеят дълго, тъй като имат невидима помощ отвън и скърбите им ще са краткотрайни, а радостите по-продължителни.
Сред хората, родени в неделя, избирали лекари, както и хора на творчеството, свързани с изкуството. Давало им се право сами да избират своя път.
В неделя следва да се пристъпва към нови дела, да се започва лечение и други оздравителни процедури.
Неделята не бива да се прекарва в уединение, да се правят авантюристични сделки, денят не е подходящ и за нови запознанства.

В неделя най-силно се проявява въздействието на Слънцето, което дава активен подем на жизнените сили. Този ден обаче е неподходящ за делнични грижи, психиката ни се стреми да се освободи от седмичното напрежение.
Финалът на седмицата - неделя ни дава пълна гастрономична свобода. Гурманите могат да си позволят всякаква, най-пикантна кухня. В деня на Слънцето -- никакви ограничения.

Това е кратката характеристика на седемте планети и дните, които те управляват. Два са критичните дни - вторник и събота (денят на Марс и на Сатурн) и към тях се добавя понеделник, заради неговата двойнственост и емоционално безпокойство, което носи Луната. Три са щастливите дни - неделя, четвъртък и петък. Сряда (денят на Меркурий) е двойствен и зависи от позицията на човека, тъй като Меркурий е вестителят на боговете и дава сила на онези планети, с които е встъпил във взаимодействие.

Източник: е-списание Маргарита, оригинално заглавие: Понеделник - тежък ден.

# 631
  • Мнения: 9

Вземете снимка на къщата, апартамента(изображение на това, което искате да продадете), "
nvesela   - извини ме, но вместо снимка мога ли да сложа скица на имота/става въпрос за зем.земя/
Благодаря много .

# 632
  • Universe
  • Мнения: 1 556
10 привички, които водят до бедност:  


1. Самосъжаление.
2. Алчност
3. Занимание с дела/работи, които ненавиждате.
4. Измерение на успеха с пари.
5. Харчене на повече пари, отколкото можеш да си позволиш.
6. Желание/избор/ за мигновена изгода.
7. Хленчене.
8. Сравнение с другите.
9. Измерение на богатството с пари
10. Изолиране от собственото семейство


http://subscribe.ru/group/metodyi-privlecheniya-deneg-i-udachi-i … -zhelanij/105940/

# 633
  • София
  • Мнения: 0
vanina174
Пробвайте и със скицата на имота. Добре е да се конкретизира с изображение.
Ако имате възможност направете снимка, принтирайте на лист А4 и
начертайте  диагонално  една дебела линия и пишете с големи букви отляво на дясно:
ПРОДАДЕНО.

Успех!!!
 Two Hearts Two Hearts Two Hearts

Последна редакция: вт, 31 авг 2010, 23:49 от nvesela

# 634
  • Мнения: 1 422
Първото стъпало
(индийска притча)

Един човек отишъл при свещения Рамануджа и казал:
— Искам да намеря пътя към Бога. Помогни ми!
Рамануджа внимателно го погледнал и попитал:
— Кажи ми най-напред, ти обичал ли си някого?
Мъжът му отвърнал:
— Аз не се интересувам от светски работи, любов и прочие. Аз искам да стигна до Бога!
— Моля те, помисли още веднъж. В своя живот обичал ли си жена, дете или който и да е друг?
— Аз вече ти казах, че не съм обикновен мирянин. Аз съм човек, който иска да познае Бога. Всичко останало не ме интересува. Не съм обичал никого.
Очите на Рамануджа се изпълнили с дълбока тъга и той отговорил:
 — Тогава това е невъзможно. Отначало ти трябва да научиш какво е това да обичаш някого истински.Това ще бъде първото стъпало към Бога. Питаш ме за последното стъпало, а ти самият още не си стъпил на първото. Иди и обикни някого!

# 635
  • Мнения: 112
Добро утро
Честит празник на всички които празнуват днес .Да сте живи и здрави и много сбъднати мечти  Hug



Дъгата символ на надеждата

# 636
  • Мнения: 1 568
Lilibon  Hug
В Русе ли го гледа?
Всичко е точно така , както си го описала, много точно  Hug
Само май не е вдовец  Hug

# 637
  • Варна
  • Мнения: 2 305
ДА в РУсе.
ХАна НИдал е починала през 2007, била е отличен преводач от тибетски.

# 638
# 639
# 640
  • Мнения: 1 568
Lilibon, моля те припомни ми как се казваше тая връзка с възелчето за врата която ни дадоха накрая и какво символизираше?
Жалко  че не съм знаела че ще си там, за да се запознаем  Hug

# 641
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Можело е да се запознаем,да. Остава за другия път.  Simple Smile

Не му знам името, лично аз се интересувам от философската страна на будизма, а не от амулетите и ритуалите. Предпочитам да знам кое какво е и защо се прави или носи.

НАдявам се скоро да се видя с мъжа,който превеждаше и да обсъдим някои въпроси.

# 642
  • Португалия
  • Мнения: 3 944
Маргало, къде го коментирахте това  newsm78

ЕСТЕСТВЕН ЧИГУН – 2 ЧАСТ

ОСНОВИ НА БИОСОФИЯТА
Ван Циенцюн

/Цитати от книгата/

...През първия етап от развитието чрез чигун е възможно също така да се появи явлението “златен дъжд”. Не само по време на тренирането, но и при отпуснато състояние, дори по време на вървеж, особено вечерно време, човек наблюдава как от двете му страни, от нивото на очите, падат надолу златисти или сребристи капки-лентички, сякаш вали “златен дъжд”. Те също са явление, свързано с нарасналата енергия в организма...


имам си една дружка,дето си говорим на тези теми  Wink...когато го коментирахте/май в темата за хармонията беше  newsm78/,й разказах,а ти ми сподели,че нейният син ги вижда...капки ли са,дъжд ли е-не знам,но според нея той от съвсем малък ги вижда,...та се замислих-дали всички ние не сме способни на такива високо-вибрационни усещания още от раждането си,и ако да-кое точно ни причинява дискомфорта да загубим това си право?
ако знаем защо и как се случва,дали няма да успеем да предотвратим същото да се случи и с  децата ни?

# 643
  • Мнения: 957
Mamagemelar , нали се казва, че децата до седмата си година имат отворени енергийни канали. Постепенно те се затварят. И ние сме били с такива; дори в мен е останало силното усещане как времето е спирало докато бях малка. Сега за да спра усещането си за време, трябва да използвам техники, медитации и пр. Защото като зрели хора сме много радхвърляни. Мислим за много неща; вкопчваме се в емоциите си и ги държим за дълго - не като дете, което в един момент се смее, в следващия - плаче... Подобни неща са ни причинили дискомфорта, за който пишеш. Но не сме загубили това си право, а сме се отдалечили от него. Но "никога не е късно".

Не мисля, че можем да предотвратим това да се случи и на децата ни. Те растат и започват също като нас да се разпиляват, да разпиляват енергията си. А да започнеш да учиш дете как да се зарежда с енергия, за да я запази в себе си - ...струва ми се неправилно, насилствено, принудително. Може да му се измисли някакъв забавен начин, като игра, но само когато детето има желание затова.

# 644
  • Мнения: 1 568
Можело е да се запознаем,да. Остава за другия път.  Simple Smile

Не му знам името, лично аз се интересувам от философската страна на будизма, а не от амулетите и ритуалите. Предпочитам да знам кое какво е и защо се прави или носи.

НАдявам се скоро да се видя с мъжа,който превеждаше и да обсъдим някои въпроси.


Това момче от Русе ли е?
Знаеш ли щом го видях и ме "цапардоса" силното усещане че го познавам  Thinking
И през цялата вечер когато го погледнех всички негови черти ми бяха силно познати  Thinking
А съм сигурна че никога не съм го срещала newsm78

Последна редакция: чт, 02 сеп 2010, 08:49 от Маргало

Общи условия

Активация на акаунт