Бунгала "Нимфа"-Камчия. Прочетете, за да не сте разочаровани!

  • 13 707
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 337
Както става ясно, бяхме на море в Камчия. Това добре, но изборът на мястото не се оказа много успешен. Понеже по принцип не съм черноглед човек, гледам винаги да видя и хубавите страни. Прекарахме добре, времето беше супер, срещнахме интересни хора, здрави сме. НО толкова много неща ме дразнеха в тази "Нимфа", че не мога да не ги споделя. Ако аз бях прочела нещо подобно, поне щях да имам психическа подготовка. Та за какво става въпрос?
   Първата реплика при пристигане задължително е "Много рано идвате", въпреки уговорките, че не съм хукнала да спя и да вземам душ, а просто отивам на плаж. Така или иначе бунгалото ще ми е нужно след това.
   Следваща изненада-комплексът е пълен с котки. Като казвам пълен, имам предви сигурно поне 10-15 възрастни екземпляра и още толкова малки. Децата се радват, но до там. Котките не ви оставят да си изпечете нещо на барбекюто, видях на няколко пъти да крадат от храната на хората. Държат ги може би заради мишки, защото с очите си видях една малка умряла до детската пързалка.
   Следващият ми ужас е, че допускат и домашни любимци. Знаех го предварително, но наистина не съм очаквала, че толкова хора ходят на море с кучетата си. Аз не искам да спя на легло, където е спало куче. И като казвам кучета, имам предвид доста големи породи. Докато бяхме там, имаше поне 6-7. И с тези котки, представете си за какво става въпрос-кучешки лай и котешки писъци.  Sick
   Пръскали за комари-не знам колко пръскат, но комари си има и то доста. Даже по-близо до реката нямаше толкова, колкото там. Защото е близо до гората, а там вече е адът. До плажа, естествено, се минава през същата тази гора.
   Плажът бил на 900м. Може, но по въздуха  Mr. Green Не знам колко е разстоянието, но е доста повече. Почти всички се възмущаваха от това и си ходеха с колите, както и ние. Защо ли, някакви си 900 метра???
   Магазинерът (не знам дали е собственик на магазина, дълбоко се съмнявам от отношението му) се скъсва да мърмори ако дойдеш в края на работния му ден. 20.30-норнален час да се сетиш за нещо преди вечеря, или бъркам? Сякаш му искаш нещо на версия, а не искаш да му оставиш парите си. Ккакто и да е. Не стъпихме там. Иначе магазинът си е зареден, но цени не успях да видя-бях отвратена просто.
   В маханата хората са мили и имат желание да те нахранят, но са така бавни, че ти се отщява. Чакахме повече от половин час за готово обедно меню. И това след плажа и с малко дете-нали се сещате колко приятно. Ако си поръчаш нещо от менюто-не знам колко трябва да се чака. За хигиената на помещението вътре не ми се говори, но сама съм си го избрала, все пак не е хотел с ресторант. Grinning
   Не знам на кого е била блестящата идея детският кът да се разположи на най-голямото слънце( неизползваем в тези жеги преди 20 ч.) и точно до входа на комплекса. До портата , от където влизат и излизат всички коли и където минава път и има движение. Посоянно си на щрек дали детето няма да излезе навън, да го удари кола или да отиде в близката гора.
   За бунгалата-също имам доста неща да кажа. На пръв поглед стават, но като се позастоиш и почват да те дразнят. Чаршафите са ужасни-от онези твърдите, дето само те спарват и стоят едни такива влажни...Възглавниците бяха под всякаква критика-от най-твърдите и дебели. Още ме боли вратът. Бойлерът и хладилникът са в стаята и шумят доста. Особено бойлерът ни пречеше да спим и го изключвахме вечер. Климатиците работят, но навсякъде има бележки, че през лятото не се използват  #Crazy Няма дистанционни и трябва да си по-нахален, за да си го получиш. Ние бяхме на климатик  Mr. Green, но съседното семейство така и не се пресрами да си го поиска и си стоя на топло една седмица. Адски ме дразнат подобни дребнавости! Никъде в сайта не видях снимки на баните и както предполагах имаше причина-доста малки са, голям зор е да изкъпиш детето, без да се насиниш. Иначе като хигиена, горе-долу ставаха и горещата вода си е бол, това не може да се отрече.
   Като цяло комплексът е замислен добре и не е лошо място за почивка. Все пак си е Камчия, не Албена. И аз това го знам. Отидохме там заради хубавия плаж и природа и не сбъркахме. Но "Нимфа" щеше да е чудесно място ако нямаше за управител тази груба, невъзпитана и алчна жена! Бях чела такива неща за нея в нета, но все си мисля, че хората са различни и аз съм от тези-неконфликтните. Не съм и имала кой знае какви очаквания и претенции.  Но не може да си изпускаш нервите и да крещиш пред хората, и това твои клиенти. Нали от тях си вадиш хляба, да му се невиди. Ако не бяха детето и мъжът ми, да съм напуснала веднага. Но и капарото си е капаро-как ще го получиш от една жена, която ти казва, че комплексът си е неин и може да си прави каквото си иска. Така да е, нека си е неин. Кой знае колко хора като мен не биха и помислили за там точно по тази причина. Тя и с персонала се държи така -като с роби. Горките момичета, прави ги на луди направо, и то пред клиенти. За целия останал персонал бих казала само добри неща. Не мога да не й го призная на щефката, че си е намерила хора, които бачкат здраво.
   Просто ми се иска тези, които са се зпътили на там, да имат едно на ум, за да не са разочаровани като мен. все пак плащаш 50 лв за бунгало на Камчия, но за тези пари би трябвало поне да не се държат с теб като с поредния глупак!

# 1
  • Мнения: 97
Подрепям мнението, макар да съм посещавала комплекса професионално, а не с цел почивка.

# 2
  • Мнения: 19 485
Досега въобще на Камчия не съм чувала да има място за почивка с добри условия. А това за кучетата - ами и аз имам куче, и то доста големичко, но нито спи в нечие легло /когато сме в къщи включително/, нито бих позволила да притеснява някого с присъствието си, още по-малко пък деца, така че всичко е въпрос на култура на собствениците...

# 3
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Мисля,че за 50лв. бихте си намерили много по-прилично бунгало или квартира по морето.Нещата,които си изброила наистина са неприятни,особенно с отношението на управителката Shocked Аз никога не съм харесвала бунгала и за това и не ходим на такива места.Тази година сме на ОИ в Албена.Храната няма да се налага да я чакаме,тя нас ще чака  Mr. Green,басейна ни под ръка,по-скоро за детето,аз не съм привърженичка.Предпочитам плажа.Чисто и подредено,а не като във вашото бунгало с тия влажни чаршафи.Дано други хора не бъдат разочаровани,защото човек чака почивката си цяла година и като получи куп проблеми и неприятности на главата си и се разочарова!
Другата година да имате повече късмет с почивката! Hug

# 4
  • Мнения: X
Ще се разтърся из гугъл да видя за кои точно бунгала говориш,че колкото такива има из Камчия са толкова мизерни и стари,че и с кучето си не бих легнала в тях за нищо на света.Ходим там на плаж-Камчия имам предвид,защото няма навалица.Но де що има бунгала са отврат и всеки път се чудя как някой изобщо почива в тях. Naughty

п.п. Видях ги в вашите нета,никак не изглеждат зле за тези пари Peace.Явно през тази Нимфа не сме минавали,ние по-скоро през Романтика и Рай влизаме за плажа,та в тези на Рай съм влизала вътре-ужасни са,че и по-скъпи.

Последна редакция: нд, 08 авг 2010, 13:49 от Анонимен

# 5
  • Мнения: 337
"Рай" са по-скъпи, защото са на самия плаж. А и собственичката или управителка беше, не знам, беше склонна за намаление в цената, особено за по-малко от 4 човека. Освен това времето за престой също беше определящо за цената. Но да, мизернички бяха, аз също не бих отишла там с детето си. Трябва да съм мноооого на зор.  Laughing
"Романтика " също са на плажа, но и те не м и харесаха и ми се стори доста шумно там. А и всичките тези коли през деня...
А "Нимфата" иначе не са никак лоши като база, само трябва маааалко мисъл и човещина, за да се превърне мястото в добро за почивка. Срамота е 21 век да се държиш с "гостите си" сякаш наистина са ти на гости, а не си плащат (и то повече от добре). И не може да разваляш почивката на хората с разни претенции и дребнавости. Все пак бях длъжна да го споделя.

# 6
  • Мнения: 115
От 7-8 години ходим с родителите ми на Камчия.Предната година дойдоха едни приятели на родителите ми и се настаниха в бунгалата на Романтика............. е романтично може и да е било преди 20-30 години.Леглата тръбна соц. мебел, банята има нещо като ремонт но има бойлер което значи че има топла вода и това удоволствие за 5лв на ден на човек  Mr. Green.Винаги съм се чудила защо така занемариха Камчия.Плажа е повече от невероятен(мисля че е един от най хубавите в Бг) но само до там.Инфраструктурата с всяка изминала година става все по зле.Мисля че всичко е нарочно, с цел някой да купи този райски кът и да го превърне в бетонен ужас.Замисъла да са главно бунгала е много хубав, идеално е за семейства с деца.Но от към база като гледам е пълна скръб.Как не се намери някой с здрав разум в главата и да го направи така че да е приятно и приветливо.

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Винаги съм си мислила, че да поддържаш в добро състояние хотел за 300 човека е детска игра в сравнение с бунгала за 30 човека.

Иначе, съжалявам за нещата, които са ви изнервили почивката.

# 8
  • Мнения: 115
Erica  сигурно си права, не съм в този бранш но силно се надявам да не се променя идеята с бунгалата на Камчия.Мисля че не е нужно много, ама може и да греша.Ходим през сезона на хотел и така Септември е страхотно на Камчия.Просто е подтискащо да гледаш мизерия докато отиваш на страхотния плаж.

# 9
  • Мнения: 337
Мая, много си права за плажа, ние също заради него ходим там, както предполагам и повечето туристи. Може да има бурени и клони,
както и доста бутилки, но е в пъти по-чисто от варненските плажове, например. Там уж чисто, но като си тръгнеш краката ти целите
 в някаква гадна пепел и това го дишаме и гълтаме...Морето е същата работа-малко водорасли и щипалки ще ги преживея, но мазут по
 краката на детето ми- Naughty За широчината на ивицата изобщо няма да говорим-несравними са. Но и мизерията навсякъде-също.
Красотата на реката и изобщо природата наоколо все още са запазени, но бетоните вече са започнали да превземат от долната
страна на главния път. Както се случва за жалост в нашата мила Родина. ooooh!

# 10
  • Мнения: X
Камчия АД не е ли на руснаци?Аз така знам.Къмпингите Рай и Романтика дали са към АД-то не знам,и аз се чудя няма ли най-после да инвестират някой лев в тях?Виж в огромният хазартен комплекс,който сега се строи наляха мноооого пари.

# 11
  • Мнения: 485
Връщаме се от почивка в Равда .Обиколихме съседните места-Иракли ,Равда Несебър ,нос Емине,плажа на Шкорпиловци .Бяхме и  на разходка до Камчия с лодка.Бях впечатлена  от разходката с лодка по реката  и атракцията от влизането на лодката от реката в морето .Казах си, ех.. какви диви плажове и съжалих че не сме били там на плаж.След два дни решихме да се върнем отново..Не зная момичета дали плажа на Камчия е само един или има и други .Бяхме точно там където се влива реката в морето .Няма такава мръсотия.Толкова много РVC- бутилки направо съм възмутена ..Може да се чуди човек дали това е резерват" Камчия или резерват на  РVC-то.

# 12
  • Мнения: X
Оооо,където се влива реката никога не сме се установявали.От хотел Кристал,където се води нещо като централен плаж нататък.Няма да се лъжем,ивицата е неподдържана,защото не е дадена на концесия,но пък няма гмеж/навалица/,което ми е по-важно.Предпочитам Камчия пред който и да е плаж около Варна.

Общи условия

Активация на акаунт